אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!
מאמרים » דיני משפחה » מהן עילות הגירושין?

מהן עילות הגירושין?

מחבר המאמר:
פורסם בקטגוריה: דיני משפחה
המאמר נקרא 497 פעמים
תאריך פרסום:
גרסת הדפסה | 0 תגובות
פורסם באתר Circle: אתר מאמרים קהילתיכותב ועורך: עו”ד אברהם זאדה הרפז.

 

מהם עילות הגירושין?

כידוע, לבית הדין הרבני הסמכות הייחודית לדון בענייני גירושין של יהודים.

לעומת ענייני הרכוש, משמורת, מזונות אישה ומזונות ילדים אשר בהם ישנה סמכות מקבילה ובני הזוג ממהרים להגיש תביעות בהתאם למרוץ הסמכויות, הרי שבעניין הגירושין עצמם, לביה”ד הרבני ישנה סמכות ייחודית לדון בעניין. יש לציין כי בנושא מזונות ילדים, אין נפקות למרוץ הסמכויות שכן הילדים הינם ישות משפטית נפרדת ויכולים להגיש תביעתם ע”י האפוטרופוס הטבעי, בביהמ”ש לענייני משפחה, זאת אף אם צד הקדים את משנהו והגיש תביעה בביה”ד הרבני.

בשעה ששני בני הזוג מעוניינים להתגרש העניין הינו פשוט למדי, אם כי אף כאן, יהיו הדיינים בביה”ד מעוניינים לדעת כי קיים קרע שאינו ניתן לאיחוי וכי ישנה עילה מוצדקת לפירוק הנישואין, שכן לא די בהעלאת טענות לא מהותיות – אשר עליהן ניתן לגשר באמצעות ניסיונות נוספים לשלום בית.

הבעיה מתחילה כאשר אחד מבני הזוג אינו מעוניין להתגרש – במקרה זה, על בן הזוג המעוניין בגירושין להוכיח כי קיימת עילת גירושין, שכן טענות שאינן מבוססות לא יועילו במקרה זה.

בין העילות לגירושין, ניתן להבחין בעילות אובייקטיביות אשר אינן נוגעות לאשם של בן הזוג השני וביניהם ניתן למנות עילות כגון: מצב בריאותי, גופני או נפשי – הימנו סובל אחד מבני הזוג אשר אינו מאפשר קשר נישואין תקין או את המשך שושלתו של אותו אדם, ובניהם ניתן למנות סיבות כגון: מום אשר אינו מאפשר קיום יחסי אישות, עקרות של אחד מבני הזוג, אין אונות (אימפוטנציה) וכו’.

מצד שני, קיימות עילות נוספות אשר אינן אובייקטיביות אלא קשורות באשם בן הזוג. בין סיבות אלו ניתן למנות עילות כגון: סירוב לקיום יחסי אישות, בגידה של אחד מבני הזוג, הכשלה ביודעין של צד את הצד השני מלקיים את מצוות הדת היהודית (כגון הכנת מזון שאינו כשר), התנהגות אלימה מתמדת, התמכרויות למינהן כגון התמכרות לסמים או לטיפה המרה וכו’.

 

איכה יש לעשות שימוש יעיל בעילות הגירושין בעת הגשת תביעת הגירושין?

ריבוי עילות: על מנת שאם עילה אחת לא תתקבל על ידי ביה”ד, יש לכלול מספר עילות כדי שתבואנה במקום אלו שלא התקבלו.

ביסוס הטענה: יש להשתמש בעילות גירושין מבוססות דיה, שאותן ניתן להוכיח ויקשה לסתור שכן אם תיסתר אותה עילה, הדבר יגרע מאמינותו של הצד הטוען את העילה בפני הרבנים. בנוסף, על מנת לבסס את אותה עילות תביעה יש להשתמש באישורים או במסמכים או באמצעים אחרים ובלב שהושגו בדרך חוקית.

טענות סותרות: יש להיזהר מהעלאת עילות סותרות שכן, אם ייטען כי הגבר בוגד עם נשים אחרות, הדבר לא יעלה בקנה אחד עם העילה כי הגבר מחוסר כוח גברא (אימפוטנט).

זהירות: אם המדובר באישה, הרי שלא יהיה זה נבון להעלות טענות לגבי בגידתה היא, על מנת שבעלה יגרשה – שכן הדבר יכול לפגוע ביכולתה להינשא לאותו אדם עמו בגדה.

 

בכל אופן רצוי, עד כמה שניתן הדבר שלא לפגוע בצד השני יתר על המידה ומעל הצורך, שכן הדבר יכול להגביר את להבות הסכסוך ואף להחריף את הטינה הקיימת בין הצדדים בלאו הכי ולדבר תהיינה השלכות אף בעת ניסיון לכל פשרה והשלכות לגבי הקשר העתידי בין הצדדים אשר חיוני במקרה בו ישנם לבני הזוג ילדים.

 

--------------------------------------

 

אין באמור לעיל בבחינת יעוץ משפטי ובכל מקרה יש לפנות לעורך דין על מנת לקבל חוות דעת אישית.

משרד עורך דין זאדה הרפז הינו משרד עורכי דין בירושלים העוסק בקשת התחום האזרחי ובין היתר ב: פשיטת רגל, גירושין, מקרקעין ועוד...


אודות מחבר המאמר:

משרד עורכי דין בירושלים - אברהם זאדה הרפז מנוהל על ידי עו"ד, בוגר במשפטים LL.B, עוסק בייצוג משפטי ובכתיבת מאמרים בכל קשת הסוגיות המשפטיות בדין האזרחי. ניתן לקרוא את המאמרים המשפטיים הנוספים הנכתבים ע"י עורך הדין ע"י לחיצה על הקישור: עורך דין ירושלים

המשרד עוסק בדיני משפחה , גירושין , מקרקעין ו נדלן , הוצאה לפועל, רשלנות, מחירת דירה, ובכל סוגיות הדין האזרחי.

כמשרד עורך דין בירושלים קטן ואינטימי, השירות המשפטי המוענק מאופיין במתן דגש על מתן שירותים משפטיים בסטנדרט מקצועי גבוה, ביחס אישי ואדיב, בטיפול יסודי, בנאמנות ובטיפול מקצועי מהיר ומסור לכל לקוח ולקוח, כאשר הדגש הוא על שיקול דעת מעמיק בטרם הטיפול בכל מקרה על נסיבותיו והתאמת אופן הטיפול לאותו מקרה וללקוח.

ניהול נכון וחכם בעניינו של הלקוח, מגביר את הסיכוי כי הלקוח יקבל את השירות המשפטי על הצד הטוב ביותר ולפיכך משרד קטן ואינטימי הינו בעל יכולת הענקת יחס אישי, תשומת לב מרבית, נאמנות, טיפול מקצועי ומסור וכן התעמקות ברזי החוק והפסיקה אשר הם שיעניקו יתרון נוסף ללקוח.

הנכם מוזמנים ליצור קשר עם המשרד לשם קבלת ייעוץ משפטי או מידע נוסף. לתיאום פגישה עם עורך הדין ניתן להתקשר ישירות לטלפון נייד 054-3001999 או למשרד בטלפון: 072-2498444. ניתן אף לשלוח דואר אלקטרוני לכתובת: harpaz-law@012.net.ilדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר מהן עילות הגירושין? תגובות למאמר מהן עילות הגירושין?

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר מהן עילות הגירושין?. רוצה להיות הראשון? לא ניתן להגיב למאמר זה בשלב זה. התגובות סגורות.

מאמרים נוספים בנושא דיני משפחה

איך לדעת לבחור עו"ד לגירושין מקצועי?
גירושין ופירוק התא המשפחתי
דיני גירושין ועורכי דין
חשוב להשתמש בשירותי עורך דין גירושין מקצועי
אתם אחרי גירושין? מה עושים עכשיו?
חלוקת רכוש בין בני זוג בגירושין
להיות אב בגירושין
ייעוץ מקצועי לגירושין
גירושין וילדים עד גיל חמש
מה קורה לילדים במהלך גירושין
מהי אלימות במשפחה?
גירושין בישראל – סטטיטיקה למתעניינים
עורך דין לדיני משפחה
מעלותיו החיוניות של עורך דין מגשר
מוסד המשפחה ומוסד הנישואים והחוקים שביניהם

הנך נמצא כאן: מהן עילות הגירושין?.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.