אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » דיני משפחה » אימוץ ילדים מארצות אחרות

אימוץ ילדים מארצות אחרות

מחבר המאמר: nikas
פורסם בקטגוריה: דיני משפחה
המאמר נקרא 345 פעמים
תאריך פרסום: 03.01.12
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


דבר מעניין שלא כולם יודעים כי כאשר רוצים לאמץ ילד ממדינה אחרת צריכים אישור נוטריון אימוץ ילדים כאשר מגיע זוג לידיעה כי אין באפשרותם להביא ילדים, מנסים הם טיפולים רבים ומקווים כי גופם יעלה מעל הטבע ויצליחו הם להביא ילדים לעולם. אך, דבר זה אינו עובד, הולכים הם לטיפולים ללא סוף ומנסים הכול, תרופות, פגישות לא נעימות עם רופאים מומחים אשר חודרות לפרטיותם, אך טיפולים אלו אינם עוזרים לזוג. לאחר עשרה שנים מחליט הזוג כי הוא רוצה לאמץ ילד. כמובן כמו שכולם יודעים, לאמץ תינוק בארץ אין זה קל בכלל, צריכים אישורים רבים ולחכות בתור פעמים אפילו עשרה שנים... לכן, זוג זה  מחליט לשלם הרבה כסף ולטוס לחו"ל לאמץ ילד משם.

אישור נוטריוני דבר ראשון   דבר ראשון שצריכים הם לעשות הוא להשיג אישור נוטריון שייתן אישור חתום על כך כי זוג זה אכן יכול לאמץ ילד ולתת כמין אישור בין ארצי , רק אחרי זה יכולים הם לבוא עם הילד אשר אימצו ולקבל שוב אישור כי ילד זה אכן יכול לגדול בחזקתם. מדוע צרכים אישור נוטריון? בעקרון ישנם מסמכים רבים אשר רק נוטריון יכול לחתום עליהם עקב חוק שיצא בשנת 1981 כי זוג אשר רוצה לאמץ ילד ממדינה אחרת אשר חתומה בעמותה בין ארצית צריך הוא כי נוטריון יאבחן את הזוג וייתן חוות דעת עליהם לרשויות הזרות , וזאת משום שרק נוטריון מאושר לעשות תרגום בין לאומי הנקרא אפוסטיל  ורק על נוטריון סומכים לפי האמנה הבין לאומית אשר סיכמו וחתמו עליה רוב מדינות העולם בהאג בשנת 1961 וגם ישראל הצטרפה אליה. האמנה האמנה זאת נכללת בכל מדינות אמריקה וכמעט בכל אירופה (חוץ מן המדינות הפרמטיביות יותר) וכל מדינה אשר חתומה בהאמנה זו  ישראל מחויבת גם לאשר חתימה מנוטריונים בארצות אלו. דבר זה אכן בא לטובת כל אזרח ואזרח בכל מדינות אלו. חוק וסדר וכדי שמדינות אלו וכמובן מדינת ישראל תדע שאכן הם יכולות לסמוך על נוטריונים אלו ישנם חוקים להם הנוטריונים כפופים לשיפוט של בית המשפט אשר עושה עליהם כמין בייביסיטר ובשביל זה מחוייב כל נוטריון לשמור בקלסרים את כל המסמכים אשר עוברים תחת ידיו על כל לקוח.אודות מחבר המאמר:

משה פרקש, על החיים ומה שמסביבדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר אימוץ ילדים מארצות אחרות תגובות למאמר אימוץ ילדים מארצות אחרות

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר אימוץ ילדים מארצות אחרות. רוצה להיות הראשון? לא ניתן להגיב למאמר זה בשלב זה. התגובות סגורות.

מאמרים נוספים בנושא דיני משפחה

איך לדעת לבחור עו"ד לגירושין מקצועי?
גירושין ופירוק התא המשפחתי
דיני גירושין ועורכי דין
חשוב להשתמש בשירותי עורך דין גירושין מקצועי
אתם אחרי גירושין? מה עושים עכשיו?
חלוקת רכוש בין בני זוג בגירושין
להיות אב בגירושין
ייעוץ מקצועי לגירושין
גירושין וילדים עד גיל חמש
מה קורה לילדים במהלך גירושין
מהי אלימות במשפחה?
גירושין בישראל – סטטיטיקה למתעניינים
עורך דין לדיני משפחה
מעלותיו החיוניות של עורך דין מגשר
מוסד המשפחה ומוסד הנישואים והחוקים שביניהם

הנך נמצא כאן: אימוץ ילדים מארצות אחרות.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.