אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » חוק ומשפט » תזרים

תזרים

מחבר המאמר: livethere
פורסם בקטגוריה: חוק ומשפט
המאמר נקרא 524 פעמים
תאריך פרסום: 23.05.10
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


אם יש ברשותך עסק, אתה חייב להכיר וליישם כמה כלים פיננסיים עיקריים על מנת שתוכל לדעת בכל זמן נתון, את מצבו של העסק.כלים פיננסיים אלו, הם מרכזו של העסק, והם שמראים את מצבו הכספי, מבחינת תזרים מזומנים, מאיזו נקודה הוא מתחיל להרוויח, ומה צופה העתיד, מבחינת התקציב המתוכנן.   דו"ח תזרים מזומנים:   מזומנים הם כוחו של העסק.עסק שאין ברשותו מזומנים זמינים לפעולותיו השוטפות והעתידיות, עתיד להיכשל.תזרים מזומנים הוא ההפרש בין הכנסות העסק בפועל, לבין הוצאות העסק בפועל.מטרת דו{ח זה היא ליידע אותך בכל רגע נתון מה יתרות המזומנים של העסק, ומה היתרה הצפויה במהלך תקופת התכנון. תיכנון הדוח בצורה נכונה ובשיטתיות יכול למנוע הפתעות לא נעימות, למשל שיחה מהפקידה בבנק, שאומרת לך להפקיד כסף באופן בהול, או שהיא מתחילה לא לכבד שיקים

הדו"ח נחלק לשלושה נושאים:

הנושא הראשון הוא מעקב עבור כל תקבולי העסק.התקבולים כוללים את הכנסות העסק ממכירות בפועל ומכירות בהקפה, וכן הלוואות מגורמים שונים, את התקבולים תכלול בדו"ח על פי מועד קבלתם.

הנושא השני הוא צד התשלומים, פה תכלול כל הוצאה עתידית על פי תאריך פירעונה. התשלומים כוללים את התשלומים לספקים השונים, החזר הלוואה לבנק, משכורות, תשלומים לחברת אשראי, וכל תשלום אשר משפיע על יתרת המזומנים של העסק. את התשלומים תכלול בדו"ח על פי תאריך פירעונם.

הנושא השלישי בדו"ח הוא הכנסת יתרת פתיחה של חשבון הבנק שלך.יתרת פתיחה היא למעשה יתרת החשבון הבנק שלך בסמוך למועד התחלת עריכת הדו"ח.דו"ח תזרים מזומנים שמנוהל בצורה מדוקדקת, הוא תמונת שיקוף עתידית של תדפיס הבנק שלך.

נקודת האיזון  בשביל לדעת היכן אתה מתחיל להרוויח, אתה חייב לדעת את נקודת האיזון.נקודת האיזון מראה באיזה היקף של מכירות העסק מכסה את ההוצאות הקבועותוהמשתנות שלו, ומתחיל להרוויח.בכדי למצוא את הנקודה החשובה הזו עליך להבין שלושה מושגים נוספים:הוצאה קבועה - הוצאה שבכל מקרה תצטרך להוציאה ללא שום קשר אם העסק הרוויח או הפסיד, כמו: ארנונה, טלפון, חשמל.הוצאה משתנה - הוצאה שמשתנה על פי היקף המכירות של עסק, כמו: חומרי עבודה, עמלות סוכנים.רווח גולמי - ההפרש בין מחיר המכירה של המוצר לבין עלותו. מקובל לנקוב בו באחוזים. תקציב   מטרת התקציב היא לבנות את עתידו של העסק מבחינת הכנסות, הוצאות ועוד.בתכנון התקציב נבנה את סעיפיו לפי מידת הרלוונטיות שלהם לעסק.בעזרת בנייה נכונה של התקציב נוכל לשלוט ולפקח על הפעולות הנעשות בעסק במהלך השנה.במידה ונדע כמה הקצבנו לכל פרט מדי חודש, היכולות לפקח על ההכנסות וההוצאות תהיה רבה יותר. בעסקים גדולים הכנת התקציב היא פעולה משולבת של כל מחלקות העסק.כל אחראי מחלקה מכין דוח לגבי תחום אחריותו, ואחר כך מאחדים את כל הדוחות לכדי תקציב אחד.

במידה ואנו מוכנים לשינויים, אנו לא מופתעים, ויכולים להכין פתרון לכל תרחיש אפשרי.

חמי שמגר | דוח שנתי , רואי חשבון , משרדי רואי חשבוןאודות מחבר המאמר:

חמי שמגר | דוח שנתי , רואי חשבון , משרדי רואי חשבוןדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר תזרים תגובות למאמר תזרים

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר תזרים. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט

מי צריך משרד חקירות?
הפעולות המתבקשות שמבצע כונס נכסים
עורך דין גירושין
פורטל Sanegorit- קבלת זימון למשפט תעבורה – מה לעשות?
פורטל LAWFIND- שלל עצות זהב למכירת דירה
נוטריון על תפקידיו
פתרונות ומענות לנהיגה בשכרות
עבירות צבאיות בצבא - עורך דין צבאי
מהי ההגדרה להטרדת עד
חקירה פרונטאלית
בית משפט לתעבורה נסעתם בכביש ונעצרתם על ידי שוטר, ישנה אפשרות שתזומנו לבית משפט לתעבורה. זימון לבית משפט לתעבורה יכול להתקבל על ביצוע של כמעט כל עבירה ועליכם להיות מוכנים לכך ולהיערך בהתאם. מהו בית משפט לתעבורה? בית משפט לתעבורה עוסק במגוון נושאים הקשור
ד"ר אורי עצמון- מקבץ האינטרסים המוגנים על ידי חוק החוזים הישראל
עו"ד דנה תדמור- מה דינו של שליח שנשלח ע"י משלחו לקנות סחורה, ושהחליט לבסוף לקנות את אותה לעצמו?
איך חוקר פרטי בודק שאין האזנות סתר?
נהיגה בשכרות – אופן הבדיקה

הנך נמצא כאן: תזרים.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.