אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » חוק ומשפט » הסמכה במשפטים לאקדמאיים

הסמכה במשפטים לאקדמאיים

מחבר המאמר: arielxwise
פורסם בקטגוריה: חוק ומשפט
המאמר נקרא 598 פעמים
תאריך פרסום: 30.07.12
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


למי מיועד לימוד משפטים?

בוגרי תארים אקדמיים במקצועות אחרים שיש להם אינטרס להרחיב את סל הכישורים שלהם כך שיהיה בו נושאים גם מהתחום החוקי מסוגלים למצוא עניין במסלול זה, שנועד לאלו שכבר מחזיקים תואר אקדמי. כל אדם שמתעניין בעולם הזה בצורה אישית ומבקש לרכוש ידע לצורך שימוש אישי וגם מי שמעוניין לעשות הסבה מקצועית לתחום המשפט יכולים לרכוש בתואר זה ניסיון וידע תאורטי שיעזרו להם להתמצא בסבך עולם הפס"דים והחוק. גם מי שעוסק במקצוע שקשור בצורה עקיפה לעריכת דין כגון ראיית חשבון או מנהל עסקים ומבקש לקדם את עצמו ולהעמיק את תחומי האחריות בעבודתו יכול לפנות ללימודים בתואר זה.

מה אפשר למצוא במסגרת הלימודים לתואר?

לעומת תארים אחרים או כפי המקובל ללימודים לקראת לימודי תואר ראשון, במסלול זה שנועד לאלו שיש להם תואר קיים אין צורך לקחת קורסי בסיס ומבוא שאינם קשורים ישירות לתחום המשפטים, שבמקרים רבים הניגשים ללימודי המסלול הסטנדרטי במשפטים נאלצים לחזור עליהם (גם אם נכללו בתואר אחר שנלמד על ידי המועמד - כתלות בזמן שעבר מאז, המקום בו למד והציון אותו קיבל). היות וההשערה היא שמי שהשיג תואר רכש כלים בסיסיים שקשורים לשיטות למידה ומחקר והוא מכיר גם ניסיון באמצעי למידה כגון עבודה עם מחשבים ונושאים רלוונטיים מהידע הכללי כגון מבוא למתמטיקה בסיסית. אין צורך בחזרה על נושאים אלו. באופן זה, מי שרוצה ללמוד תואר ראשון במשפטים שמיועד לאקדמאים יכול להתרכז בקורסים בנושאי הליבה הרלוונטיים כגון דיני חוזים, דיני אישות, דיני גירושין, דיני מיסוי, קריאה של פסקי דין והבנתם, משפט מנהלי, חוקתי או פלילי, ואפילו דיני קניין, נושאים שונים שקשורים לגישור ותיווך ודיני תא משפחתי.

שגרת הלימודים

בתקופת הלימודים הלומדים צריכים לעמוד בדרישות האקדמיה הכוללות לימוד ידע תיאורטי ופרקטי, תוך כדי הגעה להרצאות הפרונטאליות והתנסות בכתיבת סמינריון חוקי. הלימודים אורכים שלוש שנים בערך וכוללים כ120 נקודות הנצברות בקורסים השונים (קורסי חובה, קורסי בחירה ועבודות סמינר), כאשר זוהי כמות נקודות מעטה יותר ממה שנדרש מהסטודנטים במסלול לימודי המשפטים הסטנדרטי. בסיום הלימודים יכולים עורכי דין שסיימו את התואר בהצלחה להתקבל לתקופת סטאז' משפטית בקרב הלשכות המקצועיות של עורכי הדין המובילים על מנת לקבל מאוחר יותר הסמכה רשמית ורישוי לעסוק כעורך דין המוענקת על ידי לשכת עורכי הדין בארץ (כמו כן יהיה עליהם לעבור בהצלחה את מבחני הלשכה כמו שמצפים מכל המבקשים לעסוק כעו"ד פה בארץ).אודות מחבר המאמר:

לכותב ניסיון רב בעריכת דיןדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר הסמכה במשפטים לאקדמאיים תגובות למאמר הסמכה במשפטים לאקדמאיים

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר הסמכה במשפטים לאקדמאיים. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא חוק ומשפט

מי צריך משרד חקירות?
הפעולות המתבקשות שמבצע כונס נכסים
עורך דין גירושין
פורטל Sanegorit- קבלת זימון למשפט תעבורה – מה לעשות?
פורטל LAWFIND- שלל עצות זהב למכירת דירה
נוטריון על תפקידיו
פתרונות ומענות לנהיגה בשכרות
עבירות צבאיות בצבא - עורך דין צבאי
מהי ההגדרה להטרדת עד
חקירה פרונטאלית
בית משפט לתעבורה נסעתם בכביש ונעצרתם על ידי שוטר, ישנה אפשרות שתזומנו לבית משפט לתעבורה. זימון לבית משפט לתעבורה יכול להתקבל על ביצוע של כמעט כל עבירה ועליכם להיות מוכנים לכך ולהיערך בהתאם. מהו בית משפט לתעבורה? בית משפט לתעבורה עוסק במגוון נושאים הקשור
ד"ר אורי עצמון- מקבץ האינטרסים המוגנים על ידי חוק החוזים הישראל
עו"ד דנה תדמור- מה דינו של שליח שנשלח ע"י משלחו לקנות סחורה, ושהחליט לבסוף לקנות את אותה לעצמו?
איך חוקר פרטי בודק שאין האזנות סתר?
נהיגה בשכרות – אופן הבדיקה

הנך נמצא כאן: הסמכה במשפטים לאקדמאיים.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.