אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » חינוך ולימודים » השלמת בגרויות בצבא - ללוחמים ותומכי לחימה

השלמת בגרויות בצבא - ללוחמים ותומכי לחימה

מחבר המאמר: ליאת בראון
פורסם בקטגוריה: חינוך ולימודים
המאמר נקרא 383 פעמים
תאריך פרסום: 17.01.12
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


לא רק שניתן לדאוג להשלמת בגרות בצבא, אלא גם רצוי. הצבא עושה כל מאמץ לאתר חיילים שצריכים להשלים שנות לימוד, ובחינות בגרות על מנת לקבל תעודת בגרות – ודואג לשלוח אותם לקורס הרלוונטי, כל זאת על חשבון הצבא.

יש לציין שהקורס הרלוונטי הוא קורס המיועד ללוחמים – קורס בו חיילים לוחמים וחיילים תומכי לחימה יכולים לסיים השלמת בגרות בצבא במקצועות אזרחות, מתמטיקה ואנגלית. קורס בגרות זה ללוחמים מתקיים בגבעת חביבה, שהוא מתקן אזרחי, ונערך מספר חודשים לפני מועד שחרורו של החייל.

הקורס מתקיים בתנאי פנימייה ומשכו הוא כשבעה שבועות עבור המקצועות אנגלית ומתמטיקה, וכשבועיים עד שלושה עבור מקצוע אזרחות. המפקדים בצבא, קצינת החינוך ומשקיות החינוך עושים מאמצים לאתר חיילים הזקוקים להשלמת בגרויות בצבא, ולשלוח אותם לקורס, על מנת שבעת שחרורם מצה"ל יוכלו להמשיך ולהתקדם בחייהם ולא יצטרכו להשקיע זמן ומשאבים בהשלמת בגרויות.

השלמת בגרויות בצבא – ללא לוחמים.

ואם אינך לוחם ובכל זאת אתה מעוניין להשלים בגרויות בצבא – כדאי שתדע שניתן לקבל חמישה ימי חופשה, פעם אחת בכל סמסטר, כולל יום הבחינה עצמו. ניתן להירשם ולהשתתף בקורס הכנה אזרחי, על חשבונך, באישור המפקד. חייל המבקש להירשם לקורס השלמת בגרויות בצבא, כדאי שיבדוק הנחות מיוחדות לחיילים ואף קורסים ייחודיים לחיילים שהתנאים בהם מתאימים לחיילים. קחו בחשבון שכספי הפיקדון יעמדו לרשותכם רק לאחר השחרור, כך שלא תוכלו להשתמש בהם להשלמת בגרות בצבא, אבל תוכלו להשתמש בכספי הפיקדון גם בשביל תשלומים עבור מוסדות להשכלה גבוהה, כך שבכל מקרה תוכלו לנצל את הכסף עד תומו.

השלמת בגרויות בצבא – למי הכי כדאי?

התשובה לשאלה הזאת היא פשוטה. לכולם. כל חייל שחסרות לו בגרויות על מנת לסיים את לימודי התיכון ולקבל תעודת בגרות מלאה – כדאי לו מאוד לדאוג להשלמת בגרויות בצבא. למה דווקא בזמן הצבא? כפי שנאמר – אם אתם לוחמים תזכו לקורס על חשבון הצבא – הן מבחינת כלכלית והן מבחינת זמן השירות שלכם.

ואם אתם לא לוחמים תוכלו לקבל ימי חופשה והנחות מיוחדות לחיילים. בכל מקרה, בין אם אתם לוחמים או לא לוחמים, תוכלו לסיים עם השלמת בגרויות בצבא, ולהתחיל את האזרחות עם דף חלק לגמרי – בלי מחויבויות מימי התיכון. כך תוכלו ליישר קו עם בני גילכם, לצאת לטייל כמו כולם, לחזור – ולהירשם לאיזה מסלול לימוד שבו תבחרו. השלמת בגרויות בצבא היא ההזדמנות שלכם להתחלה חדשה ולבניית עתידכם. כאמור הצבא מאפשר לקיחת חופשה לפני בחינת הבגרות, ולא משנה כמה עמוסים אתם חושבים שאתם בזמן הצבא – אחרי הצבא תהיו הרבה הרבה יותר עמוסים עם הרבה יותר דברים לטפל בהם ולהספיק מידי יום, ולכן כדאי לנצל את התקופה האחרונה של השירות ולסגור את פינת הבגרויות החסרות. אודות מחבר המאמר:

ליאת בראוןדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר השלמת בגרויות בצבא - ללוחמים ותומכי לחימה תגובות למאמר השלמת בגרויות בצבא - ללוחמים ותומכי לחימה

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר השלמת בגרויות בצבא - ללוחמים ותומכי לחימה. רוצה להיות הראשון? לא ניתן להגיב למאמר זה בשלב זה. התגובות סגורות.

מאמרים נוספים בנושא חינוך ולימודים

חשיבות הלמידה בעולם העסקים המודרני
שינויים בבחינות הבגרות: האם יש לנו בכלל אופציה אחרת?
קורסים בתחום שוק ההון
הרצאה בבית ספר "התקוה" בברצלונה - ד"ר איתמר כוכבי עורך דין, רואה חשבון וכלכלן
לא קצת נסחפתם? כולה בחינה!
מה זה לימודי תעודה?
עלות לימוד תחום ההייטק
בורסה ושוק ההון
קורס עיסוי תינוקות במחיר טוב
מקצועות חשובים ללמידה
מה הכי כדאי ללמוד?
רישיון לאופנוע בישראל
קורס קידום אתרים מקצוע דרוש
איך העתיד שלכם יראה בקרוב?
חושבים על לימודים?

הנך נמצא כאן: השלמת בגרויות בצבא - ללוחמים ותומכי לחימה.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.