אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!
מאמרים » שוק ההון » מסחר במטבע חוץ: היורו התחזק מול מרבית המטבעות העיקריים

מסחר במטבע חוץ: היורו התחזק מול מרבית המטבעות העיקריים

מחבר המאמר:
פורסם בקטגוריה: שוק ההון
המאמר נקרא 513 פעמים
תאריך פרסום:
גרסת הדפסה | 0 תגובות
פורסם באתר Circle: אתר מאמרים קהילתי 

בעקבות עליית מחיר הזהב ל-1,000$ לאונקיה, רשם הדולר האוסטרלי עליות מתונות במהלך יום המסחר של יום שני והגיע לערך שיא בשנה האחרונה מול הדולר האמריקאי. לכוחו של האוזי סייעה הודעה על אודות עלייה של 0.6 ברמת הצמיחה באוסטרליה, שהוא השיעור הגבוה בקרב המדינות המפותחות.

 

כמו כן, על פי העלייה במספר הודעות הדרושים בעיתונות האוסטרלית, לראשונה מזה 16 חודשים, נראה כי גם שוק העבודה מתחיל להתאושש ביבשת דאון אנדר. נתון זה הינו לכל הדעות נתון מעודד בעבור סוחרי הפורקס בעולם.

הנתונים הרשמיים אודות רמת התעסוקה צפויים להתפרסם ביום חמישי הקרוב, וכעת האנליסטים מעבדים את המספרים לכיוון מטה. עמדתה הרשמית של ממשלת אוסטרליה הינה ששיעור האבטלה, שעומד כיום על -5.8%, יגיע ל-8.5% בשנה הבאה. יחד עם זאת, עד היום לא נראה שלממשלה יש כוונה לשנות הערכה זו לאור הנתונים המעודדים שנתקבלו לאחרונה.

 

ביום שני בשעה 11 בלילה, שעון בריטניה, עלה הדולר האוסטרלי  ב-0.6% מול הדולר של ארה"ב (0.8555), ב-0.3 מול היורו (1.676), ב-0.62% מול הין היפני (79.56) ועלה ב-0.53% מול הפרנק השוויצרי (0.9066). האוזי ירד ב-0.4% מול הדולר הקנדי (0.9219), וב-0.2% מול הקיווי (1.2344) שגם הוא הושפע לטובה מעליית מחירי הסחורות.

בארה"ב וקנדה חגגו סוף שבוע ארוך שסימן את סוף חופשת הקיץ, ולכן נרשם נפח נמוך של מסחר בשווקי המט"ח העולמיים.

 

פעילי שוק הפורקס מצפים בכיליון עיניים לפגישה של הבנק המרכזי של אנגליה, האמורה להתקיים ביום חמישי הקרוב, ונראה כי שיעורי הריבית יישארו ברמה של 0.5%. יחד עם זאת, סוחרי פורקס עדיין לא יודעים האם ה-BOE (הבנק המרכזי של אנגליה) מתכוון להרחיב או לצמצם את צעדי הסיוע שלו לכלכלה הבריטית המגמגמת.

 

בנק העתודות של ניו-זילנד ובנק קנדה יערכו אף הם פגישות ביום חמישי והצפי הוא שגם אצלם לא יהיה שינוי בצעדי התמיכה הכלכליים.

 

בשוק המט"ח העולמי, הפאונד התחזק אמש מול מרבית המטבעות העיקריים, לאחר שחברת קדבורי הבריטית, יצרנית המאפים ודברי המתיקה השנייה בגודלה בעולם, קפצה ב-38% - הזינוק היומי החד ביותר זה 21 שנים - לאחר שדחתה הצעת רכש של ענקית המזון האמריקאית קראפט בסך 10.2 מיליארד ליש"ט. בשוק מעריכים כי זוהי איננה ההצעה הסופית וחברת קראפט עשויה לשפר את הצעתה.

 

היורו התחזק  מול מרבית המטבעות העיקריים, לאחר שנרשמו עליות במדדים המובילים באירופה על רקע ההסכמות שהושגו בועידת ה-20G. בועידה הוחלט כי הבנקים יצטרכו להגדיל את יחס הלימות ההון ולהפריש יותר נכסים ככרית ביטחון נגד משבר פוטנציאלי - דבר שיגביל את יכולתם להעניק הלוואות בהתאם לכללים החדשים המוצעים על ידי הבנקים המרכזיים והרגולטורים שהשתתפו בפסגה.

 

השקל נסחר אתמול במגמה מעורבת מול שני המטבעות העיקריים. נראה כי בין הגורמים התומכים בהיחלשות השקל ניתן למנות את הקיטון בעודף בחשבון השוטף, הפער המינורי בין הריביות של השקל והדולר ורכישות הדולרים מידי יום על ידי בנק ישראל. יש לציין כי השקל/דולר נסחר היום סביב רף ה-3.75 ובמחזור דליל במיוחד. בסיום המסחר הדולר איבד 0.13% ושערו היציג נקבע ב-3.757 שקלים. היורו היציג הוסיף 0.4% ל-5.3907 שקלים.

 

אתמול פורסם פרוטוקול החלטת הריבית האחרונה, ממנו עולה שבבנק ישראל מעריכים כי בעולם לא יעלו את הריביות עד אמצע 2010. עוד עולה מהפרוטוקול כי שלושה מחברי הפורום המליצו לנגיד להעלות את הריבית ב-0.25%, כפי שאכן קרה, וחבר אחד המליץ להעלות את הריבית ב-0.5% על רקע רמת הריבית הנמוכה יחסית למדינות אחרות ובעקבות התפנית המסתמנת בקצה הצמיחה.

 

 

חוזים עתידיים. מחירי החוזים על החיטה אמנם עלו אמש, אך צפויים לרדת במשך השבוע, זאת לאחר שאוסטרליה (יצואנית החיטה הרביעית בגודלה בעולם) הודיעה כי עונת הגשמים הגיעה בדיוק בזמן, כך שאין כל חשש לנסיגה בהיקף התבואה בחודש הקרוב. החוזים העתידיים על החיטה למסירה בחודש ינואר ירדו הבוקר בשיעור של 1.9% לטון.

 

מניות - דאו ג'ונס. החוזה על המדד נסחר כעת ברמת 9478 נקודות. קו התנגדות המשמעותי ביותר בגרף היומי ברמת 9648 נק'. כמובן שבמידה ויחלוף המדד על נקודת ההתנגדות הנ"ל אנחנו נצפה להמשך תנועה אגרסיבי לכיוון 10,673 נק'. קו התמיכה המשמעותי כעת, 9100 נק' ולאחר מכן הקו תמיכה האלכסוני שמצוין בגרף במידה וקו זה ישבר יתכן והמד דימשיך לרדת לאזור 8,200 נק'

 

קווי התנגדות: 9648, 10673

קווי תמיכה: 9260, 9100, קו אלכסוני שחור באזור 8850

 

אתמול לא התקיים מסחר בוולט סטריט עקב חופשת הלייבור דיי. באופן מסורתי מסמל הלייבור דיי את תום חופשת הקיץ ואת תחילתו של חודש ספטמבר, הנחשב לגרוע ביותר בהיבט היסטורי עבור שוקי המניות בארה"ב. למרות זאת, נתוני מקרו חיוביים שפורסמו בסוף השבוע מובילים להערכות כי ספטמבר יסתיים בנסיגה קלה בלבד של השוקים

 

נשיא הבנק המרכזי של אירופה, ז'אן-קלוד טרישה, אמר כי הכלכלה העולמית מראה סימנים של יציאה מהמיתון החמור ביותר זה למעלה מ-60 שנה. כמו כן, המדדים האחרונים היו טובים מהצפוי ונראה כי ניתן לאשר את דבר קיומה של התייצבות ברמה הגלובלית. עוד הוסיף הנגיד כי מספר תחזיות תוקנו קלות כלפי מעלה ואוששו את ההנחה לפיה  

 

הבורסות באירופה ננעלו בעליות שערים, זאת על רקע החלטת שרי האוצר של מדינות ה-20G על צעדים לחיזוק המערכת הפיננסית העולמית ובעקבות פרסומם של נתוני מאקרו חיוביים. בסיום המסחר נסגרה בורסת לונדון בעלייה של 1.7%. בורסת פרנקפורט עלתה ב-1.5% בורסת פאריס הוסיפה 1.4% ומדד דאו ג'ונס סטוקס 600 הכלל אירופי עלה ב-1.4%.


אודות מחבר המאמר:

מסחר במטבע חוץ, מניות, חוזים עתידיים, העברות מט"ח, קורס מט"חדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר מסחר במטבע חוץ: היורו התחזק מול מרבית המטבעות העיקריים תגובות למאמר מסחר במטבע חוץ: היורו התחזק מול מרבית המטבעות העיקריים

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר מסחר במטבע חוץ: היורו התחזק מול מרבית המטבעות העיקריים. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא שוק ההון

מסחר אוטומטי – מה זה ומה הייתרונות שלו על פני המסחר המסורתי
מסחר בבורסה - כללים בניתוח טכני
מסחר בדולר קנדי
אופציות בינאריות
כל המידע המקיף על לימודי שוק ההון
מסחר עצמאי בבורסה
פתח חשבון תרגול אצל ברוקר מטח והתחל ללמוד להרוויח!
מט"ח ומערכות מסחר אוטומטיות
ניהול תיק השקעות – לבד או באמצעות יועץ השקעות?
רגולציה בשוק הפורקס – יתרונות וחסרונות
מהם ההבדלים בין אופציה put לבין אופציה call?
בורסה בירידות- מה האופציות?/עינב כהן
פסח בבורסה
וול-סטריט ותל-אביב ממשיכות בכיוונים מנוגדים – עד מתי?
מושגים במערכת מטהטריידר

הנך נמצא כאן: מסחר במטבע חוץ: היורו התחזק מול מרבית המטבעות העיקריים.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.