אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

ביטוח נסיעות, התאמה אישית זה כל הסיפור

כל אדם נבדל מחברו, וכך גם הדבר בנוגע לביטוח נסיעות. בכדי שביטוח נסיעות ימלא את ייעודו באופן מיטבי וכראוי עליכם להתאימו ככל האפשר למצבכם הבריאותי, יעד הטיסה ואופי הנסיעה. הרי צרכיו של תרמילאי בהודו שונים לחלוטין מאיש עסקים בלונדון. אז איך עושים זאת בפועל? ראשית חובה לקרוא בקפידה את פוליסת ביטוח הנסיעות בטרם רכישת הביטוח. בדקו אילו כיסויים מכוסים במסגרת ביטוח הנסיעות, אילו הרחבות ישנם, מהו גובה הכיסוי המקסימאלי וכו'. לרוב מוצע ביטוח נסיעות בסיסי המותאם לאנשים בריאים עד גיל 55-85 בהתאם למדיניות חברת הביטוח. כמו כן ביטוח נסיעות זה מוגבל בדרך כלל בשהייה מקסימאלית של 55 יום ברציפות.

אז מה יעשו אנשים הלוקים במצב בריאותם? ירכשו הרחבה המכסה התפרצות מחלה קיימת, משמע החמרה קיצונית במצב בריאותכם הנובע כתוצאה ממחלה קיימת, וחשוב להבין כי אין מדובר בטיפול שגרתי שאינו מכוסה במסגרת ביטוח הנסיעות אלא רק מקרה חירום. במידה ואתם נוטלים תרופות באופן תדיר או סובלים ממחלה קיימת כדוגמת לחץ דם או סכרת עליכם להצהיר על כך בפני חברת הביטוח. במסגרת הצהרה זו מוצהר כי בחצי השנה האחרונה מצב בריאותכם תקין ולא חלה כל החמרה או התדרדרות רפואית. במקרה ושוחררתם בחצי השנה האחרונה מאשפוז בבית חולים תידרשו להציג אישור שחרור מטעם בית החולים וכן אישור מרופא מטפל.

נוסף על כך ישנם מצבים בריאותיים ייחודים המצריכים התייחסות שונה ונפרדת כדוגמת נשים בהיריון. נשים אלו מחויבות להצהיר על כך כמובן בפני חברת הביטוח, ולקבל את אישורה. חברות הביטוח מבטחות לרוב רק נשים בעלות היריון תקין וטבעי, משמע רק תינוק יחיד, ולא כתוצאה מטיפולי הפריה. כמו כן ישנה הגבלת זמן, עד שבוע 30 או 32 בהתאם למדיניות חברת הביטוח. עליכם לבדוק מה נכלל במסגרת ביטוח הנסיעות, אילו כיסויים, האם רק האם מכוסה או גם התינוק במקרה ויהא צורך בלידה מוקדמת וכו'.

יעד הטיסה גם מהווה מרכיב חיוני ומהותי בהתאמת ביטוח הנסיעות. לדוגמא באנגליה תקבלו ללא צל של ספק שירות רפואי ברמה הגבוהה ביותר, אך הדבר כרוך בעלויות גבוהות במיוחד היכולות להגיע לעשרות אלפי דולרים ליום אשפוז אחד. לכן מומלץ לבדוק מהו גובה הכיסוי המקסימאלי וכי אין הגבלה לגבי יום אשפוז אלא רק הגבלה כללית. לחילופין במקרה של טיול במדינות עולם שלישי, חובה לוודא כי במסגרת ביטוח הנסיעות מכוסים הטסה רפואית ארצה וכן המשך טיפול רפואי בארץ היות ורמת הטיפול הרפואי במדינות אלו לוקה בחסר וקיים סיכוי יותר מסביר כי יידרש להטיסכם ארצה בכדי לוודא קבלת טיפול רפואי ברמה נאותה.

וכן ישנה גם נגיעה לאופי הנסיעה. אם אתם מתכננים טיול שופינג בלונדון או ניו יורק ביטוח נסיעות בסיסי יכול להספיק לצרכיכם, אך במידה ואתם מתכננים טיול תרמילאים או חופשת סקי מומלץ כי תרכשו הרחבה מתאימה לדוגמא, ספורט חורף לאלו מכם שמתכננים לעסוק בסקי או בסנובורדינג או ספורט אתגרי לפעילויות אתגריות כדוגמת סנפלינג, רפטינג, טיפוס הרים ועוד. דעו לכם כי בכל מקרה מומלץ לרכוש הרחבה זו היות ואחרי עזיבתכם את הארץ אין אפשרות לשנות את תנאי הטיסה ואז אתם בעצם מגבילים את עצמכם במהלך חופשתכם במקום לבטח כיסוי מקסימאלי שיעניק לכם שקט נפשי ויאפשר לכם לזרום לאן שתרצו.


אודות מחבר המאמר

רם מור

דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.