אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

משחקים חינוכיים לילדים

משחקים אינם רק פעילות של כייף, הנאה, ובילוי נעים. משחקים בגיל צעיר הם כלי למידה ממדרגה ראשונה. מחקרים רבים הראו כי ילדים אשר לא שיחקו בשנותיהם הראשונות, לא התפתחו כפי שאנו מצפים שיתפתחו ילדים בצורה נורמטיביים.

לשחק עם ילדים במגוון משחקים לגיל 5 היא דרך מצוינת לגדל אותם, ללמד אותם, לחנך אותם ולטעת בהם הרגלים משמעותיים לחיים, מבלי להלחיץ אותם, להכריח אותם או לכפות עליהם מעשים לא רצויים. הילדים לא מרגישים עד כמה הם לומדים תוך כדי משחק.

משחקים לגיל 5 – תרגול מיומנויות חברתיות

ילדים צעירים חייבים ללמוד מיומנויות חברתיות, בכדי שיוכלו לחיות ולהתנהל כבוגרים בחברה. משחק הוא אחת הדרכים היותר טובות לתרגל אינטראקציה בינאישית. המשחקים דורשים שיתוף פעולה, עבודת צוות, שמירה על תור, התנהלות על פי חוקים ועוד. ילד שמשחק, מתאמן בכל אלה, מבלי שהוא מודע לכך.

משחקים לגיל 5 – אימון מיומנויות עכשוויות

יש באינטרנט אתרים רבים מספור בהם יש משחקים חינוכיים המתאימים לילדים בגיל 5. ילדים בגיל 5 כבר יודעים להשתמש בעכבר ולהקיש על מקשים. הם אינם רואים במחשב איום, הם נגשים אליו באופן טבעי, ואוהבים לשחק במשחקים שמציעה להם הרשת. חלק מהאתרים הם בתשלום, ורבים אחרים מציעים כמות גדולה של משחקים בחינם. חלק מהמשחקים הינם משחקים מקוונים, ואחרים ניתנים להורדה.

משחקים לגיל 5 – פיתוח חשיבה

הדרכה אחת או שתיים מספיקה, וילד לומד להגיע לבד למשחקים אותם הוא אוהב ומעדיף. הילד לומד תוך כדי כך לזהות צורות, אותיות ומספרים. הוא לומד לקרוא מספר מילים, ולהקליד אותן במקום הנכון. ילדים רבים גם רוכשים תוך כדי כך ידע ראשוני ובסיסי באנגלית, הם לומדים לזהות אותיות ומילים בשפה זו.

משחקים רבים המוצעים ברשת הם משחקי צביעה, וכן, רבים אחרים הם משחקי חשיבה ברמות ובדרגות שונות. ילד לומד לעבור משלב לשלב, לאמן את "שרירי המוח" וכך הוא מתפתח.

משחקים לגיל 5 – חיסכון כספי

אנחנו יודעים כי משחקים אינם מעניינים לנצח. ילד שמקבל משחק חדש נהנה ממנו, ומואס בו תוך זמן מסוים. להורים אין אפשרות לקנות משחקים חדשים חשדות לבקרים. משחקים באינטרנט פותרים בעייה זו. אפשר להגיע למשחקים רבים בלי לקנות, בלי להוציא עשרות שקלים, ובלי להישאר תקועים עם קופסאות רבות שמעלות אבק.

משחקים לגיל 5 – משחקי תנועה

בערוצי הטלוויזיה יש תוכניות שיש בהם תוכניות שמשתפות ילדים ומשחקות איתם מן המסך, שירי משחק, שירי אצבעות ושירי תנועה. כדאי לחשוף את הילדים גם אליהם.


אודות מחבר המאמר

לינקשייק - קידום ושיווק באינטרנט

דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.