אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

לימודי פסנתר בחברה הישראלית

לימודי נגינה על פסנתר

 פסנתר תמיד היה סמל תרבות,לצד יותר קלאסי באופיו של האדם,הפסנתר הוא כלי נגינה בן יותר ממאתיים שנה אשר כמעט ולא שינה את פניו ואופיו ומהווה ציון דרך מרכזי בתחום היצירה של מוזיקה מודרנית ובמיוחד במוסיקה הקלאסית,(כולל יצירות אופראיות רבות ).לא פלא אם כן שהורים לילדים רבים מעוניינים שילדיהם ייקחו חלק וילמדו את רזי הנגינה על הפסנתר.

פילוח לימודי נגינה על פסנתר לפי השפעה מבית

 הורים לילדים הלומדים נגינה מכוונים את מאביהם ושאיפותיהם לכמה כיוונים ויעדים עיקריים:

• לימודי העשרה של עולם הילד – ההורים שולחים את הילד ללמוד שיעורי נגינה אצל מוסד לימודי כלשהוא או שמזמינים מורה פרטי הביתה,הם רוצים לתת לילדם טעימה מעולם המוסיקה הקלאסית כחוג נוסף לחוגים אחרים,הם אינם לוחצים על הילד במטרה שייצא גאון מוסיקלי אלא נותנים לילד להתפתח עם לימודי הפסנתר והמוסיקה בקצב משלו,הם אינם מעודדים אצלו שאיפות נסתרות להתפתחות מקצועית בכיוונים גדולים,(הופעות גדולות,להתברג בתזמורת ועוד) למעשה נותנים לילד להכתיב את קצב לימוד הנגינה בעצמו.

• ישנם סוג אחר של הורים אשר באו מרקע יותר מוסיקלי,יש להם ידע מקצועי בנושא המוסיקה וסביר להניח שהם בעצמם מנגנים על כלי נגינה כל שהוא (פסנתר,גיטרה ועוד...)

למעבר לאתר פסנתרים לחצו כאן

הורים אלו לילדים משרישים את רזי הנגינה על הפסנתר עוד בגיל קטן,הילד נחשף למסויקה קלאסית וסגנונות נגינה אחרים,הילד סופג אוירה מוסיקלית בבית,הוא מתבונן בהורים כשהם מנגנים על פסנתר כנף או כלי נגינה אחר כלשהוא והוא מפתח שמיעה מוסיקלית,חושיו מתחדדים והוא מפתח חושים מוסיקליים שאחר ישרתו אותו.לימוד הנגינה אצל ילדים אשר באו מבית מוסיקלי מתחיל מגיל מאד קטן (בערך בסביבות גיל 3).

הורים אשר מגדלים את ילדם ללימוד נגינה מגיל צעיר מטפחים שאיפות נסתרות לעתיד ילדיהם,הם מצפים לראותו ביום אחד מהימים לראות את בנם על אחת מהבמות המרכזיות בתפקיד נגן מוביל,לחילופין מצפים ההורים הצעירים כי הילד יגלה הבנה וכישרון לנגינה על פסנתר כפי שהם (ההורים) מגלים.

מתי רצוי להתחיל לימוד נגינה על פסנתר?

חשוב להדגיש כי ממחקרים שנערכו בנושא הקניית כלים ללימודי נגינה והעשרה לילדים ישנה עדיפות וחשיבות מכרעת להתחלה בגילאים מוקדמים,עד גיל שש.ילדים אשר התחילו ללמוד בגילאים מוקדמים "תפסו" את הלימוד באופן יסודי יותר מאנשים שהתחילו ללמוד בגילאים מאוחרים. מאפיינים דמוגרפים בלימודי נגינה על פסנתר החתך הדמוגרפי ללימוד נגינה מצביע על יוצאי אירופה כעל הציבור אשר נגינה על פסנתר ולימודי חוג פסנתר פופולאריים אצלו יותר מאשר ציבור אנשים אשר הגיעו מיתר המקומות, התופעה התרבותית הזו מקבלת ביטוי בילדי דור ההמשך להורים דור שני של יוצאי אירופה המתגוררים בארץ.

לסיכום המוסיקה בכלל ונגינה על פסנתר בפרט היא תחום אשר ההשפעות שלו על האדם והאופי שלו חיוביות,נגינה על פסנתר מעודדת חשיבה בריאה ומבנה אישיות מתון וחושב.

 


אודות מחבר המאמר

לייעוץ בנושא רכישת פסנתר.

דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.