אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

הומאופתיה קלאסית – מענה רפואי מסוג אחר

הומאופתיה קלאסית – מענה רפואי מסוג אחר

כמעט כל אחד מאתנו נתקל בחייו בתופעה גופנית אשר הרפואה האלטרנטיבית לא הצליחה לפתור מהשורש. אלו ללא ספק מצבים מתסכלים שעשויים לפגוע מאוד באיכות החיים. בעשרות השנים האחרונות ישנה מודעות הולכת וגוברת לשיטות טיפול אלטרנטיביות המעניקות מענה מסוג אחר ועמוק ביותר למטופלים. הומאופתיה קלאסית היא בין שיטות הטיפול האלטרנטיביות הידועות ביותר, אשר לה קהל מטופלים ומטפלים נאמן ההולך וגדל.

הומאופתיה קלאסית רואה את האדם כמכלול שבו גוף ונפש שלובים יחד. כאב פיזי, תופעות גופניות או מחלה הם ביטויים לחולשה מנטאלית עמוקה יותר, ולכן על פי תורה זאת טיפול תרופתי קונבנציונלי רק מקל על הסממנים של הבעיה ומרחיקים את המטופל מלהתמודד ישירות עם הבעיה. לעומת זאת ההתמודדות עם שורש הבעיה באופן יסודי המחייבת מודעות גבוהה של האדם לעצמו, לחייו ולאופן התנהלותו היא הפתרון העמוק ביותר שניתן להשיג והמפתח לבריאות נפשית וגופנית.

היכרות עמוקה של המטופל

טיפול של הומאופתיה קלאסית מתחיל בהיכרות מעמיקה של המטפל את המטופל, אשר חושפת בשלבים את החולשות המנטאליות והבעיות האישיות שגורמות לתופעות פיזיות. לאחר מכן ניתנות תמציות מרוכזות של חומרים טבעיים פעילים (טיפות או כדורים זעירים) אותם יש לקחת באופן קבוע תוך דיווח על ההשפעות השונות שלהן. חשוב לזכור כי הומאופתיה קלאסית היא תהליך – הבדל נוסף בין תרופות קונבנציונליות המשככות כאבים לבין טיפול עמוק יותר המתמודד עם גורם הכאב עצמו.

לעתים, עשו טיפול הומאופתי בקשב וריכוז  להביא לתחושת רגרסיה זמנית עם תחילת הטיפול – זהו שלב מוכר ושכיח במיוחד הנובע מהעובדה כי בדרך כלל ישנה "הרדמה" או "אלחוש" של הבעיות המנטאליות ולא התמודדות עמן. לכן, תקיפה ישירה של מקור הבעיה מביא לעתים לעוצמות רגשיות חזקות אשר ללא ספק מקרבות את האדם לעצמו ואל הפתרון המשמעותי והיסודי.


אודות מחבר המאמר

מאמר זה נכתב על ידי בלה טופז המעניקה שירותים מתקדמים בתחום ההומאופתיה הקלאסית.

מדריך להומאופתיה קלאסית

איך מגיעים לבלה טופז?

 

דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.