אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

בדק בית לדירה חדשה

בשעה טובה ומוצלחת, הבית החדש שלנו מוכן לקליטה ולאכלוס, וכל מה שנותר לנו כעת הוא להתחיל לארוז את המיטלטלין ולהיכנס אליו ברגל ימין. האמנם? רגע לפני שאתם נהנים מבית חדש וקוטפים את הפירות עבור חודשי ההמתנה הארוכים, ישנן כמה בדיקות שחייבים לבצע כדי לוודא שהדירה אכן ראויה למגורים ועל מנת למנוע תקלות עתידיות. כך תדעו שהדירה החדשה אכן מתאימה למגורים.

1. עברו כל כל ליקויי הבניה האפשריים

בדיקת ליקויי בניה היא בדיקה חשובה שחשוב לבצע בתוך פרק זמן מסוים מיום שהבית עומד על תילו. בדיקת דירה חדשה מקבלן היא קריטית, כיוון שאם נעשו ליקויי בניה (גם אם בתום לב) – חובה עליכם לחשוף אותם במהירות ולדאוג שיטפלו בהם בזריזות. בדיקת מבנה חייבת להיעשות בתקופת הבדק, שהיא התקופה הקבועה בחוק למגוון רחב של מרכיבי הדירה. הנה כמה דוגמאות:

צנרת, מרזבים והסקה – שנתיים

שקיעת מרצפות – שלוש שנים

קילופים בחיפוי החיצוני של הקירות– שבע שנים

במידה ויש רכיבים שונים בדירה לגביהם לא נקבעה תקופת בדק מסויימת, מקובל להחשיב אותם כנתונים לדיון בתוך שנה אחת. זו הסיבה בשלה חשוב להזדרז ולבצע בדק בית מקיף בטרם תיכנסו לדירה או בתקופת המגורים הראשונית, על מנת לוודא שיש התאמה מלאה בין מה שסוכם לבין מה שקיבלתם בפועל.


אודות מחבר המאמר

פלס שירותי בדק בית

http://www.peles-group.co.il

דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.