אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » עסקים » אבחון עסקי ככלי לקידום העסק

אבחון עסקי ככלי לקידום העסק

מחבר המאמר: sap0911
פורסם בקטגוריה: עסקים
המאמר נקרא 824 פעמים
תאריך פרסום: 20.01.13
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


יזמים צעירים, המעוניינים לפתוח עסק חדש ולא מתמחים דווקא בניהול עסקים, משתמשים פעמים רבות ביועצים מקצועיים חיצונים על מנת לבנות את התכנית של העסק, את הקמתי, את התכנית העסקית שלו, שיווק, אסטרטגיה, ניהול הוצאות והכנסות ועוד.

ייעוץ עסקי הפך להיות פופולרי מאוד בין היזמים הצעירים, אלה הבאים עם רעיון לעסק מסוים וצריכים ללמוד מהיסוד הקמת עסק מהי. יועץ עסקי  מקצועי עוזר ליזמים לבחון את העסק אותו רוצים להקים, את הכדאיות שלו, פלח השוק אליו יכול לפנות, אסטרטגיית השיווק שנכונות עבור העסק, הוצאות והכנסות צפויות ועוד נושאים רבים המצריכים אנשי מקצוע מיוחדים ומקצועיים על מנת שהעסק החדש שנמצא בשלבי הרעיון והתכנון לא יקרוס מיד כשיקום.

היועצים העסקיים, בדרך כלל גובים מחירים גבוהים עבור הייעוץ, אך כמו שאומרים "בשביל להרוויח כסף צריך להשקיע כסף" ובסופו של דבר, אם מסתכלים על עסקים שקמו על רגל אחת וללא  יעוץ עסקי לפני ועסקים שקמו בשיתוף עם יועץ עסקי, ניתן לראות הבדלים בדרך הניהול וכמובן בתוצאות- בסופו של דבר עסקים שמאחוריהם הרבה מחשבה ותכנון מגיעים לרווחים גבוהים יותר.

כיום, גם עסקים קיימים שנקלעים למצבים בהם העסק מפסיק להרוויח ומתחיל אף להפסיד משתמשים בשירותיהם של יועצים עסקיים. בדרך כלל, אלה מציעים קודם כל, לפני שמתחילים לעבוד עם העסק על שינוי כלכלי, אסטרטגי ושיווקי, מייעצים היועצים לבצע אבחון עסקי על ידי מכון חיצוני ואובייקטיבי או על ידי יועץ עסקי. האבחון מראה את מצבו של העסק כיום מבחינה כלכלית, היכן מוציאים יותר כסף, האם הכסף שמוציאים מנוצל בצורה אפקטיבית ועוד. רק לאחר אבחון עסקי מקיף, ניתן לראות מהם המקומות בארגון בהם צריך לטפל, לחזק, לצמצם או לייעל.

לאחר האבחון , היועץ העסקי מתעסק בעיקר עם הגדלת הרווחים של העסק על ידי תכנית שיווקיים חדשה, צמצום וייעול ההוצאות הכספיות של העסק ואימון אישי של העובדים בעסק על מנת להגיע לתוצאות טובות יותר ומהירות יותר. הרבה מהארגונים בוחרים לקיים אימון אישי עם מנהלי המחלקות על מנת שאלה יהיו מכווני מטרה וידעו לחדיר את המוטיבציה שלהם להצלחה גם בשאר העובדים שתחתיהם.אודות מחבר המאמר:

מיכל זדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר אבחון עסקי ככלי לקידום העסק תגובות למאמר אבחון עסקי ככלי לקידום העסק

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר אבחון עסקי ככלי לקידום העסק. רוצה להיות הראשון? לא ניתן להגיב למאמר זה בשלב זה. התגובות סגורות.

מאמרים נוספים בנושא עסקים

כיצד בוחרים תגים לעובדים
בחירת מקרר משרדי
מסלולי סיוע ומימון למגזר החקלאי
הרישות העסקי - Networking
"כלי עבודה" לגיוס הון - תקציר המנהלים
ניהול החשבונות ככלי ניהולי של בעל העסק הבינוני
תוכנית עסקית לדוגמא
כיצד לשווק את העסק שלך
דילמת האדם בעולם המערבי
איזה מדהים זה יום כיף לעובדים
כסף קל
דרוש משקיע שמוכן להקשיב
כיצד כותבים תוכנית עסקית, ולמי זה נדרש
עסקים מתחילים ההצלחה בדרך אליכם
20 אסטרטגיות מנצחות בשימור לקוחות

הנך נמצא כאן: אבחון עסקי ככלי לקידום העסק.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.