אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!
מאמרים » עסקים » מבוא לתקן הישראלי למתקני משחקים מתנפחים

מבוא לתקן הישראלי למתקני משחקים מתנפחים

מחבר המאמר:
פורסם בקטגוריה: עסקים
המאמר נקרא 547 פעמים
תאריך פרסום:
גרסת הדפסה | 0 תגובות
פורסם באתר Circle: אתר מאמרים קהילתיבמהלך קיץ 2010 הכריז משרד התמ"ת על רשמיות לתקן ישראלי 5378 – מתקני משחקים מתנפחים. רשמיות התקן קובע כי חובה על פי חוק לייבא, לייצר ולשווק רק מתקני משחקים מתנפחים העומדים בדרישות התקן. התקן נכתב במכון התקנים הישראלי והוכן על ידי ועדת מומחים. התקן אושר על ידי הוועדה הטכנית 490 – מתקני משחק ושעשוע בהרכב נציגי הגורמים הבאים: איגוד התעשייה הקיבוצית, איגוד חברות הביטוח בישראל, איגוד לשכות המסחר בישראל, 'בטרם' לבטיחות ילדים, המוסד לבטיחות ולגיהות, המועצה הישראלית לצרכנות, התאחדות המלאכה והתעשייה בישראל, התאחדות התעשיינים בישראל, מכון התקנים הישראלי – אגף התעשייה, מרכז השלטון המקומי, משרד הבינוי והשיכון, משרד החינוך ורשות ההסתדרות לצרכנות.

החל מפברואר 2011 נכנס לתוקף התקן הישראלי למתקני משחקים מתנפחים. כל מוצר מתנפח שייובא לארץ יחויב בבדיקה של מכון התקנים והוכחת עמידותו בת"י 5378. מכון התקנים אינו ערוך לבדיקת המתקנים ובנוסף חלוק עם משרד התמ"ת לגבי חלק מסעיפי התקן, כתוצאה מכך הוחלט לשנות את סיווג המוצרים באופן שיאפשר אישורם רק על סמך הצהרת יבואן כי המוצרים עומדים בתקן. בפועל, המוצרים לא נבדקים ולכן אין כל משמעות אמיתית לרשמיות התקן.מתקנים שיובאו בעבר לפני מועד פרסום התקן פטורים מבדיקה למרות שלא ברור אם הם עומדים בו.

התקן הישראלי למתקני משחקים מתנפחים להשכרה מתמקד בדרישות לבטיחות ומגדיר שיטות לבדיקת עמידות המתקנים בתקן. למעשה, התקן מהווה תרגום לעברית של התקן האירופאי EN14960  עם תוספות ושינויים מינוריים. התקן האירופאי EN14960 מתייחס למוצרים מתנפחים המשמשים לפעילות מסחרית המיועדים לשימושם של ילדים עד גיל 14. התקן מפרט דרישות בטיחות למתקני משחקים מתנפחים ומבקש למזער את רמת הסיכון ואת האפשרות לפגיעות חמורות העלולות להיגרם כתוצאה משימוש במתקנים.

בתקן נקבעו מדדים המתייחסים לסיכונים השונים ולמזעור מספר התאונות למשתמשים ומכוון לאלה המערבים בתכנון המתקנים, ביצורם ,הספקה והשכרת מתנפחים. תחום חשוב ביותר אליו מתייחס התקן הוא המידע שיש לספק עם המתקן. התקן מגדיר ומפרט דרישות בטיחות שמטרתן להגן על ילדים מפני גורמי סיכון שלאם ניתן לחזותם מראש כאשר משתמשים במיתקנים עפ"י ייעודים, או כאשר משתמשים במתקנים באופן סביר .

חשוב להדגיש כי התקן אינו חל על מוצרים / ציוד משחקים מתנפחים המיועדים לשימוש במים, כגון, מזרים מתנפחים, מצופים, גלגלי הצלה, צעצועים ביתיים מבוססי אוויר או מתקנים מתנפחים המשמשים לצרכי הגנה בלבד או על צעצועים מתנפחים אחרים שהפעילות העיקרית בהם אינה קפיצה או גלישה, אלא ל מתנפחים לימי הולדת.


אודות מחבר המאמר:

הופלך - מתנפחים מצחוק

מתנפחים להשכרה  מתל אביב ונס ציונהדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר מבוא לתקן הישראלי למתקני משחקים מתנפחים תגובות למאמר מבוא לתקן הישראלי למתקני משחקים מתנפחים

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר מבוא לתקן הישראלי למתקני משחקים מתנפחים. רוצה להיות הראשון? לא ניתן להגיב למאמר זה בשלב זה. התגובות סגורות.

מאמרים נוספים בנושא עסקים

הגשת בקשה לרישיון שילוט
שאלות ותשובות אודות שליחת SMS
כיצד בוחרים תגים לעובדים
בחירת מקרר משרדי
מסלולי סיוע ומימון למגזר החקלאי
הרישות העסקי - Networking
"כלי עבודה" לגיוס הון - תקציר המנהלים
ניהול החשבונות ככלי ניהולי של בעל העסק הבינוני
תוכנית עסקית לדוגמא
כיצד לשווק את העסק שלך
דילמת האדם בעולם המערבי
איזה מדהים זה יום כיף לעובדים
כסף קל
דרוש משקיע שמוכן להקשיב
כיצד כותבים תוכנית עסקית, ולמי זה נדרש

הנך נמצא כאן: מבוא לתקן הישראלי למתקני משחקים מתנפחים.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.