אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!
מאמרים » מיסטיקה » מציאות אלוקים

מציאות אלוקים

מחבר המאמר:
פורסם בקטגוריה: מיסטיקה
המאמר נקרא 648 פעמים
תאריך פרסום:
גרסת הדפסה | 0 תגובות
פורסם באתר Circle: אתר מאמרים קהילתיאלוקים מעל ההיגיון –יש לשאול הרי אלוקים הוא מעל ההיגיון, אז כיצד ניתן להוכיח את מציאותו על ידי ההיגיון?

תשובה: ישנם שני מושגים שונים:

מושג ראשון - הוא מציאותו-קיומו של אלוקים.

מושג שני- הוא מהותו של אלוקים.

 

את מציאות האלוקים ניתן להוכיח כמו כל דבר שניתן לבחון את מציאותו, כפי שנראה בהמשך.

לעומת זאת, את מהותו וכוחותיו של אלוקים לא ניתן לתפוס ולהבין כי בתור בני אדם אנו מוגבלים במידת תפיסתנו והבנתנו.

 

המחשה: כאשר אנו רואים פלאפון , ההיגיון אומר לנו שיש מציאות של יצרן שהוא בעל תבונה שייצר את הפלפון, גם אם אנחנו לא רואים את היצרן ולא יודעים את גבולו, מהותו וכוחותיו, בכל זאת אנו יודעים ומבינים שהוא קיים, ושהפלפון לא נוצר מעצמו.

גם אם תיאורטית לא אוכל להבין לעולם מה גבול יכולתו של היצרן, אבל בכל זאת עצם זה שאני רואה את החכמה והתכנון שהושקעו בפלפון אני בטוח שהוא לא נוצר לבד, למרות שיתכן שלעולם לא אבין את מהותו וכוחותיו של היצרן ולעולם לא אפגוש אותו.

כך גם כל המתבונן בעולם רואים שחייב להיות שמישהו בעל תבונה חשב עליו כיצד לבנותו, לכן את מציאותו של הבורא ניתן לתפוס ולהבין, כמו כל מוצר שמעיד על יצרן, לעומת זאת את מהותו ויכולתו של הבורא אנחנו לא מסוגלים לתפוס כי כדי לתפוס מהותו של משהו אנחנו צריכים להקיף אותו בשכלנו, אבל מהותו האינסופית של הבורא אי אפשר לתפוס בשכל המוגבל.

גם הגאון הגדול ביותר מוגבל ביחס להבנתו את מהותו ויכולתו של ה'.

המחשה לגבי גבולות תפיסתינו: המחשב הכי מתוחכם, אם נכניס לו תוכנה שדורשת זיכרון יותר מיכולתו או מהירותו של המחשב, המחשב לא יוכל "לתפוס" ולקרוא את התוכנה כי היא מעל ליכולתו.

כך גם אנו לא יכולים לתפוס ולהבין את יכולתו האינסופית ומהותו של הבורא בגלל גבולות השכל והתפיסה שלנו.

אבל מציאותו ניתנת לבחינה לפי טביעות האצבעות שהבורא השאיר בעולם.

 

 

2. מאמין רק במה שרואה! שאלה: אני מאמין רק במה שאני שומע, רואה מריח לכן איך אתה רוצה שאאמין באלוקים? מה שאני לא רואה, שומע ומריח איננו קיים מבחינתי.

 

תשובה :

בדיחה ידועה מספרת על מורה ברוסיה שנכנס לכיתה והודיע הודעה דרמטית לתלמידים:

- תלמידי היקרים, הגעתי למסקנה כי אין אלוקים!

- למה?  שאלו  התלמידים בפליאה

- כי אנחנו לא רואים אותו,  ענה המורה בשמחה.

- למורה שלנו אין שכל! צעק לפתע אחד התלמידים.

- מי התלמיד החצוף שאמר כך? צא החוצה, חוצפן קטן!"  אדמו פניו של המורה מכעס.

-  אבל למה? הרי אתה המורה אמרת בעצמך, מה שלא רואים לא קיים, אנחנו לא רואים את השכל שלך המורה אז הוא לא קיים...

(הערה בסוגריים:את המוח של המורה ניתן לראות דרך מכשיר הרנטגן , אבל את השכל של המורה האם ניתן לראות? ודאי שלא, ניתן רק להסיק אם יש למורה שכל,  במקרה הזה לא היה למורה ממש הרבה שכל...)

כרגע אתה קורא לאור מנורה שמופעלת על ידי חשמל, האם ראית את החשמל? לא, אז האם הוא לא קיים? האם חייבים לראות משהו בשביל לדעת שהוא קיים? אנחנו יכולים לדעת על מציאותו קיומו של משהו לפי הסימנים שהוא משאיר בתוך עולמנו.

האדמה לרגלינו עטויה בשפע ריחות מכל הסוגים, כל אדם וחיה שעוברת, מותירים באדמה ריח ייחודי המזוהה בבירור על ידי חיות אך לנו הינו בלתי מוכר לחלוטין, האם זה אומר שריח זה לא קיים כי אנחנו לא מריחים אותו?

כאשר אתה יושב בחדר ומאזין למקלט הרדיו, האם אתה רואה את גלי הרדיו הנמצאים בחדר? לא. סך הכול חיברת את הרדיו לשקע ופתאום המכשיר הזה משמיע קולות ושירים, היכן הם היו קודם? אלו הן גלי רדיו שהיו רק דרך הרדיו קלטת אותם.

יש תביעות משפטיות כבידות , כנגד חברות הסלולאריות ש"יעיפו" את האנטנות שלהן מסביבות בתי המגורים , אז יכולים לשאול מנהלי החברות הסלולאריות את העותרים, הרי אתם לא רואים לא ממששים את גלי הרדיו של הפלפונים, אז תוכיחו שהם קיימים, תראו לנו אותם… האם הם יצדקו בטענה זו?

אלא המסקנה הברורה היא שגם אם לא רואים משהו , זה לא אומר שהוא לא קיים.

שאלה: אבל את החשמל אני יכול למדוד. את גלי הרדיו אפשר לבדוק דרך מכשיר הרדיו, אז מה אתה משווה בין דבר שניתן למדידה על ידי מכשירים שונים ואילו את אלוקים לא ניתן למדוד על ידי מכשירים שונים?

תשובה: עכשיו אתה יושב על כיסא או משתמש בשולחן האם יש לך ספק אם הוא נוצר לבד או על ידי נגר, האם "מדדת" את הנגר? האם צריך לראות את הנגר כדי להבין שמישהו בנה את הכסא? האם פעם שמעת לקוח פונה לחנות רהיטים ואומר למוכרת אני רוצה לקנות דווקא את הכיסאות שנוצרו לכם לבד בצורה מקרית כי בטח הם יותר זולים... יתכן שהמוכרת תשלח אותו להסתכלות או לפחות לא תעיז לסמוך על שום צ'ק שיגיע ממנו...

האם צריך לצרף צילום ותיעוד של חברת IBM על כל מחשב שהיא מייצרת? כדי שלא יטענו הלקוחות שהמחשב נוצר מעצמו? זאת אומרת שאנו לא צריכים לראות את היצרן כדי להחליט אם משהו נוצר לבד או נוצר על ידי משהו בעל תבונה.

 

בנוסף לזה, ישנם דברים שלא ניתן למדוד אותם כמו לדוגמא אהבת אדם או שנאה היא ישנה אבל האם ניתן למדוד בכלי מדידה? לא. ואף על פי כן האדם יודע שהם קיימים.

 

אנו מתבוננים ביקום כולו אז גם אם אנו לא רואים את הבורא בצורה שניתנת למדידה ניתן להסיק שאין חכמה ללא בעל חכמה, כלומר על דבר בבריאה מראה על חכמה, על תכנון , אז למרות שאיננו רואים את המתכנן אנחנו יכולים להסיק שהוא ישנו.

אלוקים השאיר את טביעות אצבעותיו בכל מקום ביקום, מהחיידק הכי קטן ועד לפלנטות הענק שסביבנו, השאלה עד כמה האנטנות שלנו רגישות וחדות להבחין בטביעות אצבעות אלו.

לסיכום, אין צורך לראות או להרגיש משהו כדי להחליט שהוא קיים אם יש לנו ראיות שכליות לוגיות על מציאותו של משהו אנחנו יכולים להיות בטוחים שהוא קיים.


אודות מחבר המאמר:

הכותב הוא בעל אתרים הבאים - מילים נרדפות / חנות טבע / תיק לספר תורה

בהצלחהדירוג המאמר: 4.0

תגובות למאמר מציאות אלוקים תגובות למאמר מציאות אלוקים

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר מציאות אלוקים. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא מיסטיקה

נומורולוגיה מהי?
מציאות אלוקים
צמידים מעור בעלי סגולות טובות
קמעות לחיזוק הנפש
איך השכל וההגיון יגרמו לך להצליח יותר?
איך תזכור טוב יותר את כל המסרים והרעיונות החיוביים?
למה דומה המרדף של אנשים אחרי תאוות העולם?
למה חיפוש האמת ורדיפת כבוד ואגו לא הולכים ביחד?
כיצד תהפוך קושי להצלחה? כיצד לראות קשיים כהזדמנות?
כיצד להיות מאושר ולשמוח מכל מה שקורה לך?
מהי החכמה האמיתית? מהי התכלית של השכל של האדם?
למה זה קורה לי? למה דברים קורים?
גן עדן או גהינום? האם גן עדן הוא לא הגהנום? ומהו גן עדן?
שבי - איך מחזיקים מעמד בשבי? ומה המשמעות של זה?
הערצה - ממה נובעת ההערצה של האדם לאנשים מפורסמים - דברים שונים?

הנך נמצא כאן: מציאות אלוקים.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.