אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » ביטוח משכנתא » ביטוח למשכנתא על מבנה המשמש כעסק

ביטוח למשכנתא על מבנה המשמש כעסק

מחבר המאמר: wobi
פורסם בקטגוריה: ביטוח משכנתא
המאמר נקרא 547 פעמים
תאריך פרסום: 24.10.12
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


היום, יותר מתמיד, בעידן האינטרנט והטכנולוגיה המתקדמת, יותר ויותר אנשים, בעלי מקצועות שונים כגון, עורכי דין, רואי חשבון, כותבי מאמרים, רופאים, מטפלים, אנשי מחשבים ועוד, מעדיפים לעבוד מהבית, או מדירה שנרכשה לצורך כך בקרבת מגוריהם, ובכך לחסוך זמן רב של עמידה בפקקים ונסיעות מיותרות, יצירת סביבת עבודה נוחה וביתית, קרבה לילדים וכן חיסכון בעלויות החזקת עסק באזור עסקים מיוחד.

בעיקר אם יש לך עסק אשר אינו משרת תנועה גדולה של לקוחות. לרוב הם עובדים באחד או יותר מחדרי הנכס שהוסבו למשרד. לדירה זו נרכש ביטוח משכנתא , הכולל פוליסה בתנאים מסוימים. ביטוח משכנתא זה אינו מכסה עסקים ,הביטוח נועד לכסות את המלווה(הבנק) במקרה של נזק למבנה או חו"ח במקרה של פטירת אחד מהלווים. וכן לכסות את המבטח ואת בני משפחתו, עבור דירת מגורים ולא עבור עסק.

מדוע צריך לדאוג לפוליסה לעסק?

ברוב המקרים, בעת רכישת ביטוח משכנתא למבנה המשמש כעסק, תדרוש חברת הביטוח נקיטת צעדים אשר אינם ננקטים בדירת מגורים משום שסיכונים שנצפים לעסק שונים מסיכונים שנצפים לדירת מגורים.

חלק מהצעדים שתידרש אולי לנקוט יהיו: התקנת מערכת מיגון, אתראה או כיבוי אש או כל צעד נוסף אשר חברת הביטוח המבטחת מוצאת לנכון לבקש עקב אופי העיסוק והסיכונים הצפויים למבנה מעיסוק זה.

ביטוח מבנה למשכנתא מתייחס לנכס, ולכיסוי ההוצאות העלולות להיגרם לבעל הנכס ו/או לבנק המלווה כתוצאה מנזקי טבע כגון רעידות אדמה, שיטפונות, וכן נזקי צנרת ואש, שעלולים להתרחש משימוש מקובל בבית מגורים, שימוש במבנה כעסק משנה את התנאים ומן הסתם מתבקשת הרחבה של הביטוח לסיכונים או נזקים שעלולים להיגרם מעצם העיסוק.

מה קורה כאשר לא דואגים לביטוח מבנה לעסק?

משרדו של סוכן ביטוח אשר הסב חדר בביתו למשרד ועבד מהבית הוצת והמשרד ניזוק. סוכן הביטוח תבע את החברה המבטחת ודרש לפצותו בעלות הנזק. תביעתו של הסוכן התנהלה בבית המשפט נדחתה, וסוכן הביטוח חויב בהוצאות משפט. טענת השופט לדחייה הייתה: שמשום שבעת רכישת ביטוח המבנה לא צוין בפוליסה שהחדר הוסב למשרד ומשמש כעסק. סוכן הביטוח הגיש ערעור לבית המשפט המחוזי,גם בית המשפט המחוזי דחה את ערעורו למרות טענתו כי ביטוח חיים למשכנתא וביטוח מבנה למשכנתא שרכש היו בעת שהדירה נרכשה למגורים ולא לעסק.

בית המשפט חייב אותו בהוצאות משפט משום שלא דאג לעדכן את הפוליסה כאשר הפך את דירת המגורים או חלקה לעסק וטען כי הפוליסה לא מכסה סיכונים ושימושים אחרים בנכס שיש לקחתם בחשבון, לא רק שהתובע לא קיבל פיצוי על הנזקים שנגרמו למבנה, אלא אף נאלץ לשאת בהוצאות משפט של שני ההליכים בגובה של כ-30 אלף ₪.

לסיכום

בעת רכישת ביטוח משכנתא, יש לדאוג ולוודא שהפוליסה מכסה נזקים למקרה שמתנהל עסק בנכס.

חובת בעל הנכס לדאוג לשינוי הפוליסה ולהתאימה לשימוש בנכס, כל זמן שההלוואה לא נפרעה. כמו גם לדאוג כי הפוליסה מכסה הן את הנזקים שעלולים להיגרם למבנה ואת הלווה במקרה של נזק או פטירה חו"ח.

חברות ביטוח רבות, וכן בנקים למשכנתאות מפרסמים באתריהם מחשבון ביטוח משכנתא. רצוי ואף מומלץ מאוד לבצע השוואת ביטוחי משכנתא בין כמה חברות, לרדת לעומקם של הסעיפים הקטנים והאותיות הקטנות ולבדוק אילו כיסויים הפוליסה מכסה.

כמו כן, לבדוק אם בפוליסה מצוין שמדובר בעסק, בסוג העיסוק וכי הסיכונים הצפויים משימוש בנכס לצורך עסק, נלקח בחשבון.אודות מחבר המאמר:

Wobi - אתר להשוואת ביטוחי משכנתאדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר ביטוח למשכנתא על מבנה המשמש כעסק תגובות למאמר ביטוח למשכנתא על מבנה המשמש כעסק

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר ביטוח למשכנתא על מבנה המשמש כעסק. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא ביטוח משכנתא

רכישת ביטוח משכנתא באינטרנט - כיצד לעשות זאת נכון
טיפול בנזקים למבנה במסגרת ביטוח המשכנתא
ביטוח משכנתא
ביטוח משכנתא - ההבדלים בין הפוליסות של החברות השונות
רכישת ביטוחי משכנתא באינטרנט - שינוי תפיסה
ביטוח למשכנתא על מבנה המשמש כעסק
כיצד ניתן לחסוך בביטוח המשכנתא
ביטוח משכנתא - הליכי תביעת הביטוח
מהם השיקולים הנכונים בבחירת ביטוח משכנתא
ביטוח משכנתא – מימוש במקרה של פטירה
הסבר על ביטוח משכנתא
מוטב בהוראה בלתי חוזרת בביטוח המשכנתא
ביטוח מבנה לבעלי משכנתא
ביטוח חיים לבעלי משכנתא
משכנתא במימון גבוה

הנך נמצא כאן: ביטוח למשכנתא על מבנה המשמש כעסק.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.