אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » ביטוח נסיעות » ביטוח אחריות חוקית כלפי צד שלישי בחו''ל

ביטוח אחריות חוקית כלפי צד שלישי בחו''ל

מחבר המאמר: wobi
פורסם בקטגוריה: ביטוח נסיעות
המאמר נקרא 518 פעמים
תאריך פרסום: 05.06.12
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


ישנם מצבים בהם אנו פוגעים בבני אדם אחרים, או לכל הפחות ברכושם. כאשר נגרם נזק מהותי, לא מן הנמנע שנצטרך לשאת בהוצאות הכספיות על הטיפולים. כאשר פגיעה זו נעשית מעבר לים, ישנה חשיבות מכרעת לשאלה מהותית אחת: האם רכשנו פוליסת ביטוח נסיעות לחו''ל שמתייחסת למקרים מסוג זה?

על ביטוח צד שלישי

ביטוח אחריות חוקית כלפי צד שלישי בחו''ל, אשר מהווה סעיף מן המניין בפוליסות רבות של ביטוח נסיעות לחו''ל, נועד לכסות אחריות חוקית של הצד הראשון, הוא המבוטח, בגוף או ברכוש של צד אחר. במקרה כזה, חברת הביטוח היא שתדאג לתשלומים הנדרשים, בתנאי שאלה יהיו עד לגבול האחריות שלה.

ההתייחסות של סעיף זה היא בעיקר לנזקים חמורים אשר נגרמים לבן אדם אחר עקב תאונה, ובכלל זה מוות או נכות. כמו כן, נדרש כי הצד השלישי לא יימנה עם בני משפחתו של המבוטח, אינו יהיה מועסק על ידו וכן לא נלווה אליו במהלך השהות בחו''ל.

הרחבות אפשריות של ביטוח האחריות החוקית

כמובן שהתנאים הספציפיים בכל אחת מהפוליסות בתחום הרחב של ביטוח נסיעות לחו''ל נתון לשיקולן הבלעדי של החברות הפועלות בתחום. עם זאת, ישנן מספר הרחבות נוספות של הסעיף האמור: ראשית, ניתן להגדיל, בתוספת תשלום, את היקפו של הביטוח כך שיכלול את האחריות לנזקים אשר נגרמים לקבלני משנה או לעובדים אשר מועסקים על ידי המבוטח.

הרחבה נפוצה נוספת של ביטוח נסיעות זה היא הוצאות משפטיות. כידוע, במקרים רבים פגיעה בצד שלישי או ברכושו תכלול דרישה לקבלת פיצוי מצידו, אלא גם פתיחה בהליך משפטי. וכאשר נדרש מהמבוטח לדאוג גם לעורך דין שיהיה אחראי על ייצוגו, הרחבה זו מאפשרת השתתפות מסוימת של חברת הביטוח בהוצאות אלה.

המשתנה החשוב ביותר: יום האירוע

ביטוח אחריות חוקית כלפי צד שלישי בחו''ל ניתן לתקופות זמן מסוימות, על פי רצונו של המבוטח. חשוב להדגיש כי עיקר ההתמקדות היא ביום בו התרחש אותו אירוע. במילים אחרות: עבור כל תאונה או פגיעה פיזית המתרחשות ביום נתון, בודקת חברת הביטוח חפיפה עם תקופת הביטוח.

המשמעות של כך היא שאין חשיבות למועד הגשה התביעה כנגד המבוטח. אפילו אם זו הוגשה חודשים רבים לאחר שהוא כבר חזר ארצה, הרי שחברת הביטוח תכסה את הנזק. במידה והמבוטח דאג להרחיב את הפוליסה כך שתכלול גם את ההתייחסות לצד השלישי, כמובן.

למי מתאים ביטוח אחריות חוקית כלפי צד שלישי?

חברות רבות הפועלות בתחום של ביטוח נסיעות לחו''ל מאפשרות הוספה של סעיף המתייחס לאחריות החוקית כלפי צד שלישי, כשברוב המקרים הדבר כרוך בתוספת תשלום מזערית. מטבע הדברים, רבים אשר בוחרים בסעיף זה יהיו אלה הנוסעים לחו''ל למטרות עבודה. בעלי מקצועות חופשיים, לרבות רופאים, מהנדסים או קבלני בניין נמנים עם קבוצה חשובה זו.

המדיניות של כל אחת מחברות הביטוח לגבי הפעלת הסעיף שונה, כמו גם גובה הכיסוי אשר ניתן. גם במידה ומחליטים על הוספת הסעיף החשוב הזה, רצוי מאד להבין לעומק את כל סעיפי הפוליסה: ההתמקדות העיקרית צריכה להיות במקרים אשר ייכללו תחת אחריות חברת הביטוח, מאחר וחוסר הבנה של זה הוא מקור לעימותים רבים עם חברת הביטוח.

ישנו הבדל מהותי בין הסוגים השונים של הביטוחים: גובה ההרחבה יהיה שונה בין ביטוח חופשה בסיסי לפוליסה המיועדת לאנשי עסקים. רק השוואת מחירים בין החברות השונות המציעות ביטוח נסיעות לחו''ל, אשר ניתן לעשות כיום בתוך דקות ספורות, תסייע לבחור, בסופו של דבר, בפוליסה המשתלמת ביותר.אודות מחבר המאמר:

ביטוח נסיעות לחו"ל Wobi - השוואת ביטוחיםדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר ביטוח אחריות חוקית כלפי צד שלישי בחו''ל תגובות למאמר ביטוח אחריות חוקית כלפי צד שלישי בחו''ל

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר ביטוח אחריות חוקית כלפי צד שלישי בחו''ל. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא ביטוח נסיעות

פיצוי על אובדן מזוודות במסגרת ביטוח נסיעות
כיסוי מחלות כרוניות בביטוח הנסיעות
מי הם הגורמים הרשאים למכור ביטוחי נסיעות
יוצא לטראק בנפאל? דאג לביטוח נסיעות מתאים
סעיף החמרת מצב בריאותי קיים בביטוח נסיעות לחו"ל
טיפים מניסיון אישי לרכישת ביטוח רפואי לחו"ל
הפעלת הביטוח במקרה של אירוע רפואי בחו"ל
סעיף כיסוי ביטוחי על אבדן מטען בביטוח הנסיעות
סעיף כיסוי הוצאות רפואיות בביטוח הנסיעות
טס לחו"ל עם הסמארטפון? דאג לבטח אותו
חובבי ספורט אתגרי? שלא תסעו ללא ביטוח נסיעות
ביטוח נסיעות לחו"ל לטווח ארוך
ביטוח נסיעות - מה לא כלול בפוליסות הבסיסיות?
ביטוח טאבלטים וסמארטפונים בעת נסיעה עסקית לחו''ל
ביטוח נסיעות רפואי לתרמילאים

הנך נמצא כאן: ביטוח אחריות חוקית כלפי צד שלישי בחו''ל.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.