אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » ביטוח נסיעות » ביטוח סקי לחובבי האקסטרים

ביטוח סקי לחובבי האקסטרים

מחבר המאמר: wobi
פורסם בקטגוריה: ביטוח נסיעות
המאמר נקרא 544 פעמים
תאריך פרסום: 16.12.12
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


אין בעולם הזה הרבה חוויות גדולות יותר מאשר סקי. הגלישה הזו על גבי המדרון הלבן, המהירות המתגברת, האדרנלין, הרוח- כולם פועלים בקנה אחד למען ההנאה. לפחות עד הרגע שבו מתרחשת תאונת הסקי, שבעקבותיה פציעה חמורה. לא כולם יודעים, אבל ניתן לבטח את נזקי הסקי השונים באמצעות פוליסת ביטוח נסיעות לחו''ל מקיפה, המיועדת לספורט מסוכן זה בדיוק.

מדוע צריך ביטוח לסקי?

סקי הוא סוג של ספורט אתגרי, וככזה- המשתתף בו נתון לסיכון שאינו קטן כלל. גולש שאינו מיומן דיו, או לחילופין כזה שמאבד את הריכוז לשניה, עלול ליפול ולהיפגע באינספור דרכים. לכך אפשר להוסיף סיכון נוסף, אשר נוגע למזג האוויר הקפוא שמאפשר בכלל את הספורט הזה. ואכן, כוויות קור הן מנת חלקן של לא מעט גולשים.

היבט אחר אשר מכסה ביטוח נסיעות לחו''ל מהסוג האמור מתייחס כבר לציוד הסקי עצמו. הגולשים המנוסים מגיעים עם המגלשיים, למשל, עוד מהארץ, ומחירם של אלה עומד על עשרות אלפי שקלים. פגיעה בהם תצריך הוצאות כספיות עצומות, אלא אם ברשותם של הנוסעים ביטוח סקי מתאים, המתייחס גם לאובדן הציוד או לפגיעה בו.

מאפייני ביטוחי הסקי למיניהם

אם כן, ביטוח סקי הוא סוג רחב מאד של ביטוח נסיעות לחו''ל. כאן יש להדגיש כי ביטוח חופשה בסיסי, מעצם היותו כזה, אינו כולל התייחסות לפעילות ספורט אתגרי, על כל שכן סקי. כך, אדם שאינו מבוטח ונפגע במהלך הפעילות הזו, נותר למעשה חסר כיסוי לחלוטין, ונאלץ להתמודד עם הוצאות אדירות על פינוי לבית החולים, טיפול וכן הלאה.

ברמה הכללית, מטרתו של ביטוח הסקי להעניק פיצויים נרחבים, בגובה של מאות אלפי דולרים, על נזקים פיזיים הנגרמים במהלך הגלישה. אלה יינתנו לרוב עם שובו של המבוטח ארצה, ובכפוף לשליחת תביעת הביטוח על ידו. עם זאת, יש להבין כי ביטוחי הסקי השונים חיוניים גם במדינה הזרה, ובכוחם אפילו להציל חיים.

איתור, חילוץ והטסות

ביטוח נסיעות לחו''ל המכסה בתוכו סקי כולל מספר שירותים חשובים עד מאד. ראשית, יהיו אלה שירותי האיתור, החילוץ או ההצלה. אלה מבוצעים על ידי צוות מומחה מטעמה של חברת הביטוח, ומקצרים את הליכים אלה במידה משמעותית. כאשר אדם פצוע לו בין שמיים לארץ, על גבי הר מושלג, כל רגע חשוב- והסתמכות על גורמים מקצועיים שיגיעו במהרה תמנע את הסחבת הבירוקרטית אל מול השלטונות הזרים.

היבט אחר של הפוליסה הוא הפינויים למיניהם, בין אם לבית חולים במדינה הזרה ובין אם הטסה רפואית לישראל. האחרונה תיעשה במקרים החמורים יותר, בהם הפתרון הרפואי המיטבי יכול להיעשות רק בישראל. גם כאן, הרי שהפינוי המהיר מונע עיכובים רבים, ויכול להוות את ההבדל בין חיים למוות.

ההבדלים בין הפוליסות השונות

כמובן שכל פוליסת ביטוח נסיעות לחו''ל נבדלת מחברתה, והדבר אינו שונה במקרה של ביטוח סקי. כל חברת ביטוח רשאית להגדיר סל שירותים אחרים, וכן גובה פיצויים שונה במקרה של פציעות. אחד ההבדלים העיקריים נוגע למטען ולציוד הסקי, שכאמור, נכללים בפוליסות רבות.

עם זאת, אין זה הכרח כי כיסוי זה יהווה חלק מפוליסת הסקי ה"סטנדרטית", שעה שחברה מסוימת רשאית בהחלט לדרוש תוספת תשלום עבורו. יחד עם זאת, תוספת מסוג זה אינה משמעותית, כך שליוצאים לחו''ל עם הציוד רצוי להוסיף אותה בכל מקרה.

כל אלה מעניקים חשיבות מכרעת לבחירה מושכלת של ביטוח נסיעות לחו''ל המיועד לחופשות סקי. למעשה, כל אימת שמתכננים להכניס עלייה על מדרון מושלג לתכנית הטיול, אפילו אם זו חד פעמית, אין לוותר על הפוליסה בשום אופן. כי סקי יכול להיות חוויה גדולה, אבל גם סכנה משמעותית לא פחותאודות מחבר המאמר:

Wobi - משווים וקונים ביטוח נסיעות לחו"לדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר ביטוח סקי לחובבי האקסטרים תגובות למאמר ביטוח סקי לחובבי האקסטרים

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר ביטוח סקי לחובבי האקסטרים. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא ביטוח נסיעות

פיצוי על אובדן מזוודות במסגרת ביטוח נסיעות
כיסוי מחלות כרוניות בביטוח הנסיעות
מי הם הגורמים הרשאים למכור ביטוחי נסיעות
יוצא לטראק בנפאל? דאג לביטוח נסיעות מתאים
סעיף החמרת מצב בריאותי קיים בביטוח נסיעות לחו"ל
טיפים מניסיון אישי לרכישת ביטוח רפואי לחו"ל
הפעלת הביטוח במקרה של אירוע רפואי בחו"ל
סעיף כיסוי ביטוחי על אבדן מטען בביטוח הנסיעות
סעיף כיסוי הוצאות רפואיות בביטוח הנסיעות
טס לחו"ל עם הסמארטפון? דאג לבטח אותו
חובבי ספורט אתגרי? שלא תסעו ללא ביטוח נסיעות
ביטוח נסיעות לחו"ל לטווח ארוך
ביטוח נסיעות - מה לא כלול בפוליסות הבסיסיות?
ביטוח טאבלטים וסמארטפונים בעת נסיעה עסקית לחו''ל
ביטוח נסיעות רפואי לתרמילאים

הנך נמצא כאן: ביטוח סקי לחובבי האקסטרים.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.