אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » רשלנות ונזקי גוף » חשיבותו של עורך דין תביעות ביטוח

חשיבותו של עורך דין תביעות ביטוח

מחבר המאמר: lawtip
פורסם בקטגוריה: רשלנות ונזקי גוף
המאמר נקרא 509 פעמים
תאריך פרסום: 19.12.10
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


קריאה מומלצת בנושא רשלנות ונזקי גוף

חיפוש עורך דין רשלנות רפואית מומחה

רשלנות רפואית היא אחד המקרים הקשים ביותר להתמודדות מצד הנפגע. כיצד תמצא עורך דין רשלנות רפואית מומחה? על כך במאמר הבא.

 

בכל תחום משפטי ובעיקר בתביעות ביטוח, דרושים ידע ובקיאות רבה בכדי לעמוד על סיכויי התביעה, עובר להגשתה ובכדי למקסם את התגמולים המתקבלים כתוצאה ממנה, לאחר מכן. לפי כך, תפקידו של עורך דין תביעות ביטוח מתחיל עוד קודם הגשת תביעת הביטוח ועשוי להימשך עוד הרבה אחריה.

ידוע כי מבוטחים רבים נוטים למלא בחסר את טפסי התביעה והדבר עלול להוביל לדחיית התביעה על ידי חברת הביטוח. עורך דין תביעות ביטוח מנוסה ומיומן, אשר מילא אין ספור פעמים את טפסי התביעה, יעשה זאת על הצד הטוב ביותר וכך יימנע מצב אבסורדי של דחיית התביעה בשל טפסים חסרים.

חברות הביטוח בישראל למודות ניסיון ויודעות כי למבוטח אין את הכלים הדרושים להתמודד מולם לבדו בהליך של תביעת ביטוח. לכן, כאשר מזהה חברת הביטוח מבוטח שהוא בגדר "זאב בודד", ללא ליווי של עורך דין תביעות ביטוח, היא מנצלת זאת ודוחה את תביעת המבוטח או מתגמלת אותו בסכום נמוך ממה שאמור היה לקבל. לשם הדוגמא, חברות ביטוח רבות "מחייבות" מבוטח, אשר הגיש תביעת ביטוח, להיבדק במכונת אמת, באמתלא כי הדבר יוביל לזירוז במתן התשלום. עצתו של עורך דין מהוקצע במקרה דנן תהא להימנע מבדיקה שכזו, אשר אין כל חובה חוקית ו/או הלכתית לקיימה.

לא זו אף זו, חברות הביטוח למדו לזהות מבוטחים "לחוצים", אשר זקוקים לתגמול באופן מיידי. למבוטחים כאלו יציעו חברות הביטוח תגמולי ביטוח הנמוכים מאלה המגיעים להם על פי הפוליסה, תוך שהם יחתימו את המבוטח על מכתב לפיו קיבל את הסכום המגיע לו והוא מושתק מלטעון לגבי גובה הסכום בעתיד. אין עורך דין תביעות ביטוח אחד שייעץ ללקוחו לחתום על מכתב מקפח וחד צדדי שכזה. ההמלצה היעילה ביותר תהא לקבל את הסכום ולהסכים בכתב עם חברת הביטוח שמדובר בסכום שאינו שנוי במחלוקת, בעוד שבכל הנוגע ליתרת הסכום, קיים וויכוח ולפיכך רשאים הצדדים לטעון לגביו בעתיד.

עצם הייצוג על ידי עורך דין תביעות ביטוח פוסל את האפשרות שחברת הביטוח תיצור לחץ אצל המבוטח או, לחילופין, תנצל לחץ שקיים אצלו, כמפורט לעיל. ודוק, על פי כללי האתיקה התקפים על עורכי הדין, ברגע שמבוטח לוקח ייצוג של עורך דין, כל ההתקשרות נעשית בין עורך הדין לחברת הביטוח ואסור למבטחת לפנות באופן ישיר למבוטח, ללא הסכמת עורך דינו. כך מנוטרל כל אלמנט הלחץ וחברות הביטוח משנות את התייחסותן, כמו גם את האמצעים לניהול המשא ומתן מול המבוטח, בכל הנוגע לגובה תגמולי הביטוח.

הדרכים של חברות הביטוח לדחות את תביעות הביטוח של מבוטחיהם הן מגוונות ומשתנות ממבוטח למבוטח. לעיתים, עומדות חברות הביטוח על רגליהן האחוריות ולא חוזרות בהן מדחיית תביעת הביטוח. אם בהגשת טפסי התביעה ובניהול המשא ומתן מול חברות הביטוח דרושה ידו המכוונת של עורך דין תביעות ביטוח, כמפורט לעיל, הרי שברגע שהמבוטח מחליט לתבוע את המגיע לו מחברת הביטוח באמצעות בית המשפט, חיוניות עורך הדין מתעצמת באופן משמעותי.

המסקנה המתבקשת מהאמור לעיל הינה פשוטה וקלה ליישום. עברת אירוע ביטוחי – פנה לעורך דין בהקדם על מנת למזער את האפשרות לדחיית תביעתך וכדי למקסם את התגמול שתקבל ממנה.אודות מחבר המאמר:

LawTIP.co.il - הדרך למימוש זכויותיך מתחילה כאן !

ניתן לקבל באמצעות האתר ייעוץ משפטי ראשוני וחסוי של עורך דין תביעות ביטוח. דירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר חשיבותו של עורך דין תביעות ביטוח תגובות למאמר חשיבותו של עורך דין תביעות ביטוח

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר חשיבותו של עורך דין תביעות ביטוח. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא רשלנות ונזקי גוף

עורך דין ביטוח לאומי
עורך דין רשלנות רפואית
סיוע משפטי במקרה של תאונות תלמידים בדרך לבית ספר
חוק מרפי של האופנוענים
משרד עורכי דין לטיפול במקרים של תאונות דרכים
תביעות ביטוח לאומי- תביעה להצלה
ביטוח לאומי- עו"ד גב חזק מאחוריך
האם ניתן לתבוע תביעות ביטוח לאומי במקרים של רשלנות רפואית?
עורך דין נזיקין - נגרם לכם נזק? אל תוותרו!
פיצויים לנזקי גוף לאחר תאונה
אילו מקרים מוגדרים כטיפול רפואי רשלני?
מתי קיימת עילה לתביעה בגין רשלנות רפואית ?
עורך דין רשלנות רפואית – כל מה שחשוב לדעת על תביעות רשלנות רפואית
מיהם הנתבעים במקרי תאונות דרכים?
מקרים המוגדרים כרשלנות רפואית בלידה

הנך נמצא כאן: חשיבותו של עורך דין תביעות ביטוח.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.