אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!
מאמרים » פסיכומטרי » קורס פסיכומטרי לבד ?

קורס פסיכומטרי לבד ?

מחבר המאמר:
פורסם בקטגוריה: פסיכומטרי
המאמר נקרא 597 פעמים
תאריך פרסום:
גרסת הדפסה | 0 תגובות
פורסם באתר Circle: אתר מאמרים קהילתישוק פסיכומטרי הופך לאחרונה לתחרותי יותר ויותר עם כניסתן של חברות חדשות לתחום המציעות אלטרנטיבות שונות למושג המסורתי " קורס פסיכומטרי ".
מבנה קורס פסיכומטרי מסורתי הוא מבנה לימודי מוכר של הרצאה -> תרגול פסיכומטרי -> מבחן פסיכומטרי.
ממש כמו בתיכון, ג‎ם כאן מדובר לרוב על קבוצת תלמידים בת 20-40 תלמידים ומדריך אחד המקבל לעתים תגבורת בדמות מתרגל או עוזר הוראה ושפע גימיקים שונים כמו אתרי אינטרנט מלאי אנימציה והבטחות לקורס "אישי" ו-"שונה".
המוטיבציה לקורסי פסיכומטרי בעל 40 משתתפים ברורה לחלוטין (מצד מכוני ההכנה לפחות) אם מתחשבים בעובדה שכל תלמיד משלם אלפי שקלים עבור ההשתתפות בקורס.
כל חברה שואפת למקסימום תלמידים ומינימום שעות הוראה על מנת להגיע לרווחים הרצויים.

הרכבה של כיתה פסיכומטרית ממוצעת יראה בערך כך:

5-10 תלמידים מתקשים מאד שהחלו את הקורס בעמדת נחיתות משמעותית לעומת כל שאר הכיתה –
תלמידים אלה ילכו לאיבוד במהלך המפגשים הראשונים, חלקם יפסיקו את ההשתתפות בקורס, הם לא ישאלו אף פעם שאלות מפחד שיביכו את עצמם ולא יפיקו מהקורס כמעט דבר למעט אולי תרגול פסיכומטרי עצמאי בבית מחומרי הלימוד שיחולקו ב- קורס פסיכומטרי .

10-20 תלמידים "ממוצעים" – הרמה הממוצעת בכיתה היא עניין גמיש מאד.
כיתות באיזורים שונים בארץ, רקע לימודי משותף (בנות אולפנה, חיילים וכו') וגם סתם עניין של מזל נטו יכולים להביא למצב בו הרמה הממוצעת בכיתה היא נמוכה או גבוהה.
חשוב להבין שהרמה הממוצעת בכיתה היא זו שתכתיב בעצם את האופן בו יתנהג המדריך בכיתה ואת קצב ההתקדמות.
כמובן שלמשתתף בקורס  פסיכומטרי אין שום דרך לדעת מה תהיה הרמה בכיתה לפני שהחל בקורס למרות שהעניין משמעותי ביותר עבורו.

4-5 תלמידים בעלי רמה גבוהה מהממוצע (לעתים אף גבוהה מאד) – תלמידים אלה כמעט תמיד יבינו את העקרונות הבסיסיים בכל שיעור מאד מהר. הם ישתעממו בשאר השיעור, יפתרו תרגילי פסיכומטרי אחרים בספר הקורס, יפריעו לתלמידים אחרים או סתם ישבו ויציירו במחברת. בדרך כלל הם גם יקבלו ציונים גבוהים בכל בוחן או סימולציה השוואתית שתיערך בכיתה ויקבלו את התחושה שהם חזקים במיוחד.
דווקא בקצה זה של הכיתה נפוצים מקרים של אכזבה מהציון במבחן האמיתי משום שהמבחן פסיכומטרי האמיתי הוא הפעם הראשונה שתלמידים אלה מתעמתים אלה עם אלה על בסיס השוואתי וזאת לאחר שהשלו את עצמם לחשוב כי הם מובילי הכיתה. הציונים הגבוהים במבחן שמורים ל- 1% עד 2% מהאוכלוסיה בארץ ולכן להיות במקום השלישי בכיתה של 40 אנשים זה לא ממש מספיק..

עד כאן לגבי הקורסים הקיימים.

לאחרונה, נפוצים מקרים של תלמידים הלוקחים את היוזמה לידיים ומתעקשים על לימוד פרטני למבחן פסיכומטרי ולא כחלק מקבוצה.
תלמידים אלה מתלבטים בין מורה פסיכומטרי פרטי "פיראטי" (בדרך כלל מורה לשעבר באחד ממכוני פסיכומטרי גדולים) המלמד בביתו לבין קורס פסיכומטרי פרטי שלם הכולל הוראה פרטית תחת במסגרת של חברה מוכרת.
חברות המציעות קורסים פסיכומטריים פרטיים מציעות ליהנות מהטוב בשני העולמות:
מצד אחד – הוראה פרטית, תשומת לב מרבית של המורה לבעיות התלמיד, התעלמות מוחלטת משיקולים זרים כמו רמת כיתה ממוצעת וכו'
מצד שני – חומרי לימוד הכלולים במסגרת הקורס, האפשרות לשלם על הקורס באשראי או בפקדון חיילים משוחררים וכל שאר היתרונות הכרוכים בקנייה מעסק רציני ומוכר.

ציטוטים נבחרים של תלמידים שבחרו ללמוד לבד:
גיא: " החלטתי לעשות קורס פסיכומטרי פרטי אצל XXXX. למרות כל הפרסום והוותק של המכונים האחרים, בדיעבד, אני ממש שמח שהחלטתי כך,היתרון הוא היחס האישי והמקצועיות ללא פשרות.
הבנתי שיש הרבה דרכים להגיע לפתרון של שאלה ולא כולן יתאימו לי.הכרתי כל מיני שיטות לפתרון שאלה לעומת מכונים אחרים שמלמדים שיטה אחת לפתרון "לפי הספר".

נעמה: " ה- פסיכומטרי הראשון שלי היה טראומטי , 40 תלמידים בכיתה, קור כלבים, מורה – שהעובדה שהיא הייתה מצחיקה אולי קצת חיפתה על העובדה שהיא לא ידעה ללמד, ואני. שורה ראשונה באמצע. היסטרית.
עשיתי את כל השיעורים, למדתי את כל אוצר המילים, גם באנגלית, ועדיין, אני לא מבינה כלום!"
יותם: " קורס אישי עם מדריך צמוד קידם אותי בדברים שאני אישית הייתי יותר חלש בהם והיו חשובים לי, המדריך הבין איפה הוא יכול לשפר אותי הכי הרבה והכי חשוב כל תשומת הלב שלו לאורך השיעור הייתה עלי,מה שאפשר לו לעלות על טעויות מייד , דבר שבכיתה עם 30 איש היה לוקח כמה שעות אם בכלל.
בלימוד פרטני ולא בקבוצה יש גמישות בזמן שמקדישים לכל נושא, לשיטות פיתרון, לזמני מנוחות ויכולת להוציא את הציון המקסימאלי גם בזמן קצר יחסית (אני עשיתי קורס של חודש וחצי."

מנקודת ראותו של התלמיד, אם אפשר לשלם את אותו סכום ולקבל את אותם חומרי לימוד ואותו מדריך בצורה פרטית אז למה ללמוד בקבוצה?

כאן בעצם קבור הכלב, רוב התלמידים עושים מה שעשה אחיהם הגדול או החבר הטוב.. בדרך כלל הם יחפשו את השם המוכר והמותג למרות שבשוק פסיכומטרי אין שום משמעות למותג או גודל!
פסיכומטרי זה לא ג'ינס ולא נעלי ספורט שם המחיר והשם קובעים ואיכות המוצרים דומה – בבחינה הפסיכומטרית התלמיד נמדד על בסיס הישגים ריאליים בהשוואה לתלמידים אחרים מכל הארץ ולכן מה שבאמת צריך התלמיד לחפש זה את היתרון היחסי המקסימאלי על שאר אוכלוסיית הנבחנים.

או במילים אחרות: איך אני יכול להגיע לשיא הפוטנציאל שלי תוך מינימום זמן ומאמץ?

התשובה: "צא מהעדר, תפסיק לחשוב כמו כולם ותעיז לחפש את הדרך שלך למקסימום".

פסיכומטרי אחד על אחד - פסיכומטרי פרטי

לקבלת פרטים נוספים על פסיכומטרי פרטי, מילים לפסיכומטרי, מבחני פסיכומטרי , תירגול פסיכומטרי וציונים פסיכומטרי  לחץ כאן - פסיכומטרידירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר קורס פסיכומטרי לבד ? תגובות למאמר קורס פסיכומטרי לבד ?

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר קורס פסיכומטרי לבד ?. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא פסיכומטרי

חרדת בחינות: לפני שהחרדה שוברת אותך - גלה את הדרך לשבור את האמא'שלה!
מה עם פסיכומטרי משולב?
לומדים לפסיכומטרי?
לימוד מילים לפסיכומטרי
סימולציות פסיכומטרי
קורס הכנה לפסיכומטרי
פסיכומטרי חינם
קורס פסיכומטרי זה קורס שבוחרים טוב טוב
המלצות לשלושת הימים לפני מבחן פסיכומטרי
לימודים לפסיכומטרי
על השוואת פסיכומטרי
איך עוברים מבחן פסיכומטרי?
מבנה של מבחן פסיכומטרי והשינויים הצפויים בו
לימודי פסיכומטרי - הבחירה הנכונה
השינוי בפסיכומטרי

הנך נמצא כאן: קורס פסיכומטרי לבד ?.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.