אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » כללי » סוגי השקעות

סוגי השקעות

מחבר המאמר: טלביט
פורסם בקטגוריה: כללי
המאמר נקרא 406 פעמים
תאריך פרסום: 06.10.10
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


מנהלי תיקי ההשקעות מנהלים   עבור לקוחותיהם סוגים שונים של ההשקעות באפיקים שונים. אפיקי ההשקעות נקבעים לפי דרישותיו וצרכיו  של הלקוח, מצבו הכלכלי, עד כמה הוא מוכן ליטול סיכונים בתיק, מהו טווח ההשקעה המבוקש.במקרה שבו הלקוח זקוק לכסף נזיל במקרה חירום, אופק ההשקעה ישמר  סולידי עם קניית אגרות חוב למשל, הנמכרות בבורסה. אפשר  להשקיע גם בקרנות נאמנות, מניות ועוד. תיקים הכוללים אחוזי המניות גבוהים יחשבו לתיקים עם רמת סיכון גבוהה יותר. תיקים עם אחוזי מניות נמוכים יחשבו לסולידיים. לפניכם קצת מהמונחים בהם עוסקים יועצי ההשקעות:

אג" ח -  נסחרות בבורסה והן שטר חוב הבונה  תיקי השקעות סולידיות. שטר חוב זה הוא מעין הלוואה של הגורם המנפיק את השטר. הרווח של אג"ח מוגדר  מראש.   ישנן אגרות שונות כמו: אגרת חוב מסלולית – הצמודה למדד ולמט"ח,  אגרות שקליות ללא הצמדה, בעלות ריבית קבועה או משתנה, לטווח קצר או ארוך.אגרת חוב קונצרנית –  מונפקת על ידי החברה. צריך לדאוג שלחברה יהיה גב כלכלי חזק ובטחונות עבור מי שקונה את האגרות. אופציות – בארץ יש אופציות של מדד המעו"ף והמט"ח. אלו מוצרים פיננסיים הנותנים בטחונות או רווחיות רבה. צריך לדעת לעבוד עם האופציות להשגת  רווחים יפים ובטוחים ולא להגיע להפסדי ענק.הבורסה לניירות ערך – המקום בו מתנהל המסחר   על ידי מתן פקודות של רכישה ומכירה של מוצרים פיננסים שונים כמו: אג"חים, ממשלתיים או של חברות, מדדים ועוד. המסחר בבורסה מתנהל על באמצעות מחשבים. בבורסה   בבורסה יש כשלושים חברים כולל הבנקים, חברות ניהול תיקים ועוד.

טווח השקעה -  חלק מהתכנון של תיק ההשקעות מתבסס על אורך תקופת ההשקעה. המשקיע מודיע ליועץ אם הוא צריך בשלב לא רחוק לכסף נזיל למטרות שונות או שהוא שומר אותו לגמלאות או רכישת נכס  אופציה – חוזה בין הרוכש למוכר בבורסה לניירות ערך, למכירת או קניית נייר ערך מסוים או הזכות לקבל נייר ערך או להמירו במחיר מסוים ובטווח מוגדר מראש.מניות  - תעודות המקנות בעלות מסוימת בחברות. לבעל המניה יש זכות לקבלת רווחים, להצביע בנוגע לכל מיני  החלטות שונות בחברה ומגיע לו לקבל את חלקו בנכסיה לאחר פירוקה.נייר ערך – כולל   איגרות חוב, כתבי אופציה ועוד.נזילות של ניירות ערך – ניתן להמיר ני"ע למזומנים באופן פשוט לפי לסחירותן.סיכון בתיק – מידתו תלויה ברצון הלקוח להשיג תשואות מכובדות יותר ואז עליו לקחת יותר סיכונים בתיק. פיזור הסיכונים – כאשר מנהל תיק ההשקעות דואג לפיזור של אפיקי ההשקעות בתיק בכל מיני   דרכי השקעה.קרנות נאמנות – מוצרים פיננסיים באחריות מנהל הקרן החתום על הסכם נאמנות עם הנאמן. אלו הן השקעות משותפות בניירות ערך למטרת תשואה משותפת.

תעודת סל – נייר ערך הרשום למסחר ומחירו נסחר בבורסה בהתאם לרמת הביקוש.אודות מחבר המאמר:

http://good-money-investment.comדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר סוגי השקעות תגובות למאמר סוגי השקעות

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר סוגי השקעות. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא כללי

סטטוסים לפייסבוק
צילום ביוב וצנרת
החזרי מס לשכירים – במקרה של החלפת עבודה
החזרי מס לשכירים – אל תוותרו על המגיע לכם
החזרי מס לשכירים – אולי גם לך מגיע ?
חברת גיזמו מספקת הזמנת חלקים בעיבוד שבבי
כל השאלות שרציתם לדעת על הנהלת חשבונות ולא העזתם לשאול...
השכרת מתנפחים – היבטים הנוגעים לאחריות המשכיר
רעיונות לתכנון מסיבת יום הולדת - גיל ארבע עד שבע
רעיונות לתכנון מסיבת יום הולדת - גיל שנה עד שלוש
מתנדבים בירושלים עם קשישים
תרומות לארגוני התנדבות בירושלים
זה הזמן להתנדב – איפה?
דואר ישראל- הדרך שלכם לדיוור
ארונות הזזה - פתרון בטוח

הנך נמצא כאן: סוגי השקעות.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.