אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » הלוואות » מימון חוץ בנקאי - איך משיגים אותו?

מימון חוץ בנקאי - איך משיגים אותו?

מחבר המאמר: גיא אלון
פורסם בקטגוריה: הלוואות
המאמר נקרא 357 פעמים
תאריך פרסום: 28.07.11
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


בארה"ב, מעצמה שמשמשת לא פעם כמודל כלכלי לשאר מדינות העולם, מקורות מימון חוץ בנקאיים מהווים כ-35% מנתח מקורות האשראי במדינה. לא כך היה הדבר החל מסוף שנות ה-90' בישראל, כאשר התחרות בין הבנקים החלה לצנוח וכתוצאה מכך המחירים החלו לעלות באופן משמעותי.

במטרה לגשר על הפערים ולהגביר את הפיקוח על התחרות בין הבנקים, מקורות מימון חוץ בנקאיים החלו לצבור תאוצה, תוך שהם מספקים מוצא ממשי לשכירים ולעסקים קטנים הנקלעו לבעיות פיננסיות.

יתרונותיו של מימון חוץ בנקאי

·         אין צורך להסתפק רק בגורם אחד לצורך מימון- הבנק לא תמיד שש להעמיד הלוואות לרשות כל בעלי העסקים. הסיבות לכך מגוונות ויכולות להיות קשורות במדיניות הבנק או בחוסר מוכנות מצדם להקצות כספים נוספים לטובת העסק. הלוואה ממקור מימון חוץ בנקאי מבטלת את התלות בגורם אחד ולמעשה כך גם מגדילה את האובליגו בחשבונו של בעל העסק.

·         קבלת הלוואות חוץ בנקאיות מאפשרות להגדיל את תזרים המזומנים בעסק ובכך לאפשר מינוף אפקטיבי יותר. בעל עסק היודע שיש ברשותו תזרים מזומנים מספק, יכול להתרכז בהיבטים השונים הקשורים לניהול העסק, מבלי שיחשוש להיקלע שוב לקשיים כלכליים.

·         מימון חוץ בנקאי ניתן ללא צורך בערבים או בבירוקרטיה ארוכה, בה עלול להיתקל מי שפונה לקבלת הלוואה בבנק. למעשה, קבלת מימון חוץ בנקאי מלווה בתהליך מאוד יעיל ומהיר וללא צורך בהמתנה מיותרת.

·         מימון חוץ בנקאי מעניק לבעל העסק מסגרת אשראי נוספת ואת הפריבלגיה החשובה לשלוט בתזרים המזומנים בחברה.

חסרונותיו של מימון חוץ בנקאי

·         מאחר שמימון חוץ בנקאי הוא תחום שהפך להיות שכיח רק בשנים האחרונות, עדיין קיימת קונספציה מוטעית לפי מרבית מקורות המימון הללו קשורים לשוק האפור. חשוב להבין כי במשק הישראלי קיימות חברות מימון חיצוניות גדולות ולגיטימיות, אך לצדן קיימות גם חברות קטנות יותר שמהן רצוי להיזהר. לכן, לפני שבוחרים בחברה כמקור מימון חוץ בנקאי, חשוב לוודא שכל עסקיה הם כשרים ושנחתם ביניכם חוזה מסודר. לעולם אל תסכימו לקבל הלוואה ממקור מזדמן, גם אם נקלעתם למשבר כלכלי והנכם זקוקים לעזרה מיידית.

·         מימון חוץ בנקאי אינו דורש בערבים כפי שנדרש בבנק, ויש לכך מחיר: ריביות גבוהות. מקובל לחשוב כי הריביות שתתבקשו לשלם במסגרת קבלת הלוואה חוץ בנקאית תהיינה משמעותית גבוהות יותר ביחס לריביות שתתבקשו לשלם לבנק. שימו לב כי לא מדובר בנתון מוחלט, ולכן לפני שמחליטים לבקש הלוואה ממקור חוץ בנקאי, יש לבחון את המצב במשק ולעיין בקפידה בתנאים שמציעות חברות מובילות חוץ בנקאיות.

אל תהססו להתייעץ

מאחר שלא תמיד ברור מהן ריביות לגיטימיות ומה לא, ולעתים קשה לעקוב אחר הנעשה במשק, לא מן הנמנע שתצטרכו להתייעץ עם איש מקצוע מיומן לפני שתקחו הלוואה חוץ בנקאית. את האינדיקציה הברורה ביותר לגבי הכדאיות של העסקה שהנכם עומדים לבצע תוכלו לקבל מאיש מקצוע הבקיא בתחום ובדיוק בשל כך פורומים בנושא אשראי של אתר imoney מעמיד לרשותכם סוללה של אנשי מקצוע מיומנים שישמחו לענות על כל שאלה הקשורה במקורות מימון חוץ בנקאיים.אודות מחבר המאמר:

המאמר מוגש על ידי אתר Imoney - השקעות, כלכלה, נדל"ן  , הקהילה הפיננסית הראשונה בישראל. באתר תוכלו למצוא פורומים בנושא השקעות, פנסיה, ביטוח, מיסוי ועוד בניהול אנשי מקצוע שישמחו לענות על כל שאלה.  דירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר מימון חוץ בנקאי - איך משיגים אותו? תגובות למאמר מימון חוץ בנקאי - איך משיגים אותו?

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר מימון חוץ בנקאי - איך משיגים אותו?. רוצה להיות הראשון? לא ניתן להגיב למאמר זה בשלב זה. התגובות סגורות.

מאמרים נוספים בנושא הלוואות

חדש בבנק ירושלים: קבלת הלוואות, דרך אתר האינטרנט, ללקוחות כל הבנקים
פתרונות אשראי מגוונים מבית Cal
הלוואה לעסק
מהי הדרך הנכונה ביותר לגייס כספים לטובת המיזם שלי?
הלוואה ללא ערבים
הלוואה מידית מה הופך אותה לכזאת והאם היא משתלמת?
יתרונות וחסרונות של הלוואה חוץ בנקאית
הלוואות אקספרס
קרן סיוע לעסקים - הלוואות ללא ריבית
הלוואות לסטודנטים
הלוואות חוץ בנקאיות
הלוואות לסטודנטים חוץ בנקאיות
סוגי הלוואות לעסקים
איך להימנע מהוצאה לפועל
הלוואות לסטודנטים

הנך נמצא כאן: מימון חוץ בנקאי - איך משיגים אותו?.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.