אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » הלוואות » מתי צריך הלוואה?

מתי צריך הלוואה?

מחבר המאמר: tallevinski
פורסם בקטגוריה: הלוואות
המאמר נקרא 373 פעמים
תאריך פרסום: 09.08.12
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


מתי צריך הלוואה?

אדם צריך הלוואה כאשר נדרש לו סכום כסף גדול שאין ברשותו, באופן מיידי. הלוואה מאפשרת לו לקבל בקלות את הסכום במלואו מגוף העוסק במתן הלוואות, ולאחר מכן להשיב את הכסף למלווה בתשלומים הנפרשים על פני תקופה, ושגובהם מתאים ליכולת הכלכלית של הלווה.

איזה גוף יכול לתת הלוואה?

גופים רבים מספקים אפשרות של מתן הלוואות. הגופים הגדולים והמוכרים ביותר שמעניקים הלוואות הם הבנקים, שביכולתם לממן הלוואות גדולות מאד בסכומים גדולים. גופים אחרים כמו חברות אשראי, חברות פיננסיות, חברות ביטוח גמ"חים וכדומה מעניקים גם הם הלוואות. כל גוף מעניק הלוואות בסכומים שונים ובתנאים שונים, ולכן כאשר אדם זקוק להלוואה כלשהי, מומלץ לו לבחון את כל האפשרויות העומדות בפניו ולבחור בגוף ובמסלול שיעניק לו את תנאי ההלוואה הטובים ביותר. כל גוף מציב תנאים שונים לקבלת ההלוואה, וכן תנאים שונים להחזרים שלה.

ביטחונות

לכל גוף המעניק הלוואה, חשוב לבטח את עצמו מפני מצב שבו הלווה אינו משלם את חובו, וגורם לחברה או לגוף להפסדים. לכן בכל מתן הלוואה נדרש הלווה להציג ביטחון או עירבון כלשהו שמבטיח את החזר החוב. בדרך כלל מדובר בערבים – מרבית הגופים דורשים את חתימתם של שני ערבים אשר מהווים ביטחון לכך שהלווה אכן ישלם, ושאם לא ישלם ניתן יהיה לפנות לערבים לקבלת החזר החוב. במקרים אחרים מאפשרים גופים מסוימים קבלת הלוואה ללא ערבים , כאשר דברים אחרים משמשים כעירבון. לעיתים מטרת ההלוואה משמשת כעירבון, כמו למשל דירה או רכב, שעבורם נלקחת ההלוואה. לעיתים אפילו קיומו של חשבון בנק או של משכורת סדירה יכולים להוות ביטחון לגוף המעניק את ההלוואה.

ריביות

פריסת התשלומים של החזר ההלוואה נקבעת במעמד קבלת ההלוואה, וכך גם הריבית שמוטלת עליהם. רוב הגופים הפיננסיים מטילים ריביות בגובה זה או אחר על ההחזרים. ניתן לשלב לעיתים מסלולי החזר שונים על מנת להגיע להחזרים נמוכים ככל האפשר עם ריביות משתלמות. בדרך כלל, גופים שאינם בנקים, ואינם דורשים ביטחון בדמות ערבים, מטילים על ההלוואה ריבית גבוהה יותר מאשר הריביות של הבנקים, אך נתון זה אינו חד משמעי, ומשתנה מגוף לגוף ומהלוואה להלוואה. הגוף היחיד שאינו מטיל ריבית על ההלוואה הוא הגמ"ח, אשר מעניק הלוואות לשם חסד בלבד, ללא ריבית כלל. אך יש לדעת שרוב הגמ"חים קשוחים מאד בתנאים לקבלת הלוואה ודורשים ערבים וכולי, על מנת להגן על עצמם מהפסדים.אודות מחבר המאמר:

http://www.icash.co.ilדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר מתי צריך הלוואה? תגובות למאמר מתי צריך הלוואה?

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר מתי צריך הלוואה?. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא הלוואות

חדש בבנק ירושלים: קבלת הלוואות, דרך אתר האינטרנט, ללקוחות כל הבנקים
פתרונות אשראי מגוונים מבית Cal
הלוואה לעסק
מהי הדרך הנכונה ביותר לגייס כספים לטובת המיזם שלי?
הלוואה ללא ערבים
הלוואה מידית מה הופך אותה לכזאת והאם היא משתלמת?
יתרונות וחסרונות של הלוואה חוץ בנקאית
הלוואות אקספרס
קרן סיוע לעסקים - הלוואות ללא ריבית
הלוואות לסטודנטים
הלוואות חוץ בנקאיות
הלוואות לסטודנטים חוץ בנקאיות
סוגי הלוואות לעסקים
איך להימנע מהוצאה לפועל
הלוואות לסטודנטים

הנך נמצא כאן: מתי צריך הלוואה?.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.