אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!
מאמרים » אימון אישי » אמהות כקפיצת המדרגה למציאת הייעוד שלך

אמהות כקפיצת המדרגה למציאת הייעוד שלך

מחבר המאמר:
פורסם בקטגוריה: אימון אישי
המאמר נקרא 442 פעמים
תאריך פרסום:
גרסת הדפסה | 0 תגובות
פורסם באתר Circle: אתר מאמרים קהילתי(גזרי ושמרי לרגע בו תרצי למצוא את ייעודך ותרגישי שנתקעת לרגע...)

 

אמהות זה שלב מאוד מרגש בחיים, בו אנחנו הופכות מהיותנו אדם העומד בפני עצמו, להיותנו בעלות ילדים משלנו. פעמים רבות, שלב זה מדליק אצלנו איזו תשוקה או חשק לעשות שינוי, למצוא את המקום המיוחד שלנו בעולם הזה. את המקום בו אני לא "רק" אמא, אלא משהו אחר, משהו שהוא פרטי שלי.

יש מי שקוראת לזה למצוא את הייעוד שלי.

 

פעמים רבות מגיעות אלי מתאמנות בשלב זה של החיים ושואלות אותי "איך אני יכולה  למצוא את הייעוד שלי"? "איך אני אדע מהו הייעוד שלי בחיים"? לא פעם הן מגיעות ומתארות את מצבן כ"תקועות". הן לא סתם מתארות אותו כך, הן מרגישות תקועות בחיפוש הייעוד שלהן. במיוחד הדבר מורכב ככל שהמתאמנת מוכשרת יותר מבחינת  יכולות וכישורים רבים. במצב הזה היא נתקלת בדילמה הזו - "הרי אני יכולה לעשות כל כך הרבה דברים, איך אני אבחר ואיך אני אדע בוודאות?" היא שואלת.

 

אז הנה 3 עקרונות מרכזיים שחשוב מאוד לזכור בדרכך למציאת הייעוד שלך:

 

1. הדבר הראשון והכי חשוב לזכור הוא שהייעוד שלנו נועד לעשות אותנו מאושרות ושמחות. הייעוד זה משהו שאנחנו אוהבות ומלאות תשוקה אליו. משהו שנרצה לעשות מתוך הנעה פנימית, במוטיבציה שנשמרת גבוהה לאורך זמן. ממקום של אהבה.

כשאני חיה ופועלת את הייעוד שלי, אני קמה בכל בוקר שמחה ונרגשת לקראת יום חדש של עשייה מלאת תשוקה. ככה זה מרגיש! אני יודעת שאני נמצאת במקום הנכון עבורי.

חיפוש אחר "ה-ייעוד" (אחרי המילה הגדולה הזאת) עשוי להלחיץ ולגרום לנו להרגיש תסכול ואפילו לקפוא במקום ולכן ההמלצה שלי עבורך היא לשאול את עצמך: "מה עושה אותי מאושרת? מה אני מוכנה לעשות כל יום בחיי אפילו ללא תשלום, העיקר לעסוק בזה?".

כך יהיה לך קל יותר להתחבר ולמצוא את הייעוד שלך. (דרך אגב, זה לא אומר שלא תקבלי תשלום על העשייה שלך, להיפך – ככל שתדייקי את העשייה לכזו שתואמת את הייעוד שלך, כך עולה הוודאות שתצטייני במה שאת עושה ולכן תוכלי לקבל יותר ויותר כסף עליה).

 

שאלות נוספות שכדאי לך לשאול את עצמך: "איפה בחיים שלי אני מאושרת?, "אילו פעולות אני אוהבת לעשות ומסבות לי אושר ושמחה"?, שימי לב שיש הבדל גדול בשינוי במילים "מה אני יכולה לעשות" לבין "מה אני אוהבת לעשות". אין לי ספק שאת יכולה לעשות הרבה דברים, אבל הסוד טמון בדברים שאת אוהבת לעשות ומסבים לך אושר. כזהו הייעוד.

המשיכי ובררי עם עצמך: "מהי סביבת העבודה שאני נהנית בה הכי הרבה; האם זה כשאני לבד או עם אנשים, האם זה בטבע או במשרד, האם אני אוהבת להיות במקום אחד או לזוז ממקום למקום?", וכו'

נסי לשאול את עצמך מהי העשייה שאני אוהבת לעשות ולא מהו המקצוע שאני רוצה. אחרי שתזהי ותפרידי את העשייה שאת אוהבת מזו שאינך אוהבת, יהיה לך קל יותר ליישם את זה באמצעות מקצוע מתאים.

 

כשאני התחלתי לחפש את הייעוד שלי, ידעתי שאני אוהבת עבודה עם אנשים. ידעתי שאני פחות רוצה לנוע ממקום למקום. ידעתי שחשוב לי לעזור ולתת ערך לאנשים, לעזור להם לצמוח מהמקומות בהם הם נמצאים למקומות אליהם הם רוצים להגיע.

פתאום זה נשמע הרבה יותר נגיש ואפשרי מאשר לחפש את ה-ייעוד שלי ...

 

2. דבר נוסף שמאוד חשוב לזכור בדרך למציאת הייעוד: הרבה אנשים נתקעים בשלב חיפוש הייעוד שלהם כי הם חושבים שברגע שהם ימצאו את הייעוד, הם יצטרכו לעסוק אך ורק בזה (או במילים אחרות "ייתקעו עם זה") לכל החיים, ושהם יצטרכו לנטוש כל דבר אחר שגורם להם אושר ושמחה. חשוב לזכור: כפי שאנחנו משתנות עם הזמן, כך גם הייעוד יכול להשתנות. הייעוד שלנו מותאם לנו כמו כפפה ליד, ואם אנחנו משתנות, צומחות, הייעוד משתנה וצומח איתנו. (הרי הוא אמור לגרום לנו לאושר ושמחה, ולא להשאיר אותנו תקועות מאחור)

 

בתחילת דרכי בחיפוש אחר הייעוד שלי, חשבתי שמצאתי אותו בתחום התרפיה באומנויות. חשבתי שזה הכי מדהים בעולם לטפל בילדים עם הכלי המופלא הזה. לאחר שנתיים של ניסיון למדתי שמעניין לי יותר לעבוד עם אנשים בוגרים (ובעיקר עם נשים) ולאו דווקא עם ילדים. דבר נוסף שלמדתי הוא שהקצב של הטיפול הוא איטי לי מדי. אני אדם עם טמפרמנט  גבוה יחסית, ופתאום נוצר לי מעין פער שלא ידעתי על קיומו, ולכן הלכתי וחידדתי. חיפשתי תחום שיעשה אותי מאושרת וגם ייצר לי וללקוחות שלי תוצאות בקצב מהיר יותר וכך עברתי לעולם האימון. גם התכנים בהם עסקתי השתנו. בתחילת דרכי כמאמנת עבדתי בעיקר על נושאים של צמיחה מבורות, ממשברים משכול ואובדן, והיום עיסוקי כמאמנת הוא בתחום המוטיבציה ויצירת הצלחה בחיים ובעסק. הרי זה גם קשור לצמיחה מבורות, אבל מדויק לי יותר ומאפשר לי עבודה גם עם אנשים שלא מגדירים את עצמם כנמצאים "בבור".

למדתי עם הזמן שאני פחות אוהבת "להאכיל את הלקוח" ויותר אוהבת "ללמד אותו להאכיל את עצמו", ולכן היום אני גם מפתחת כלים אימוניים שמאפשרים לכל אדם אימון וצמיחה בעבודה עצמית, בכלים המייצרים תוצאות ברמה יומיומית ללא צורך באיש מקצוע צמוד.

 

3. אמהות רבות חוששות שברגע שהן תמצאנה את הייעוד שלהן, הדבר יבוא על חשבון הזמן שלהן עם הילדים. יש לי חדשות עבורך: הייעוד שלך אמור לעשות אותך מאושרת, לא לבוא על חשבון דברים אחרים שאת אוהבת ולעשות אותך אומללה בגלל זה. ניתן בהחלט להיות אשת קריירה, או בעלת עסק מצליח ובמקביל לשמור על איזון קריירה-בית כפי שנכון עבורך. הבחירה שלי למשל הייתה להוציא בכל בוקר את הילדים שלי לגנים, ובכל יום לאסוף אותם ולבלות איתם עד לשעות הערב. זה לא אומר שזה המתכון הנכון לכל אחת, זה מה שהיה נכון עבורי ולכן יצרתי את ההצלחה של העסק שלי במסגרת האיזון הזה שבחרתי לי לתקופה זו בחיי.

חשוב שתזכרי: כל בחירה שתעשי שתהיה לך מאוזנת היא הנכונה עבורך, והיא בהחלט אפשרית.

 

לסיכום, אם החלטת שזה הרגע הנכון עבורך להתחיל את חיפוש הייעוד האישי שלך, אני קודם כל מברכת אותך על בחירה מצוינת ומרגשת זו. זה בכלל לא מובן מאליו.

אני מזכירה לך שמטרת הייעוד שלך הוא לגרום לך לאושר ולשמחה בחיים,

ושניתן להגשימו בכל מסגרת משפחתית שהיא.

 

אני מברכת אותך על האמהות ועל היותך מי שאת.

אישה שבחרה לקחת את חייה קדימה! שאפו גדול! ובהצלחה.

 

לקבלת מתנה - מנת מוטיבציה יומית שתעזור לך להתחיל את הבוקר מלאת אנרגיה, מרץ והנאה לחיים היכנסי לקישור: http://www.op2grow.com/freemotivation

 

בברכת המשך יומנפלא ומלא מוטיבציה,

יונית


אודות מחבר המאמר:

יונית ורבר - הזדמנויות לצמיחה מאמנת להצלחה אישית ועיסקיתמומחית ליצירת מוטיבציה. 

לקבלת מתנה - מנת מוטיבציה יומית שתעזור לך להתחיל את הבוקר מלאת אנרגיה, מרץ והנאה לחיים היכנסי לקישור: http://www.op2grow.com/freemotivationדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר אמהות כקפיצת המדרגה למציאת הייעוד שלך תגובות למאמר אמהות כקפיצת המדרגה למציאת הייעוד שלך

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר אמהות כקפיצת המדרגה למציאת הייעוד שלך. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא אימון אישי

כיצד להתמודד עם שינוי ארגוני בהצלחה?
מה היתרונות ברכיבה טיפולית
מודעות – כח הריפוי וטיפול בטראומות
טיפול רוחני במערכות יחסים ואימון אישי
שימוש ב- NLP בעסקים
כיצד מצליחים ביזמות עסקית
האם יש הבדל בין סוגי יועצים עסקיים
מהו NLP?
מה זה NLP ?
דימוי עצמי
אימון אישי לרווחת המשפחה
NLP דמיון מודרך והשילוב שביניהם
למה יועץ עסקי כול כך חיוני לעסק שלך
ידעת שביטחון עצמי מופרז מקורו בחוסר ביטחון?
איך לשווק בהתלהבות ולהניע את הלקוחות לרכוש ממני – חלק ב'

הנך נמצא כאן: אמהות כקפיצת המדרגה למציאת הייעוד שלך.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.