אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » ביטוח נסיעות » נחיצות ביטוח נסיעות לחו"ל

נחיצות ביטוח נסיעות לחו"ל

מחבר המאמר: אריק משה
פורסם בקטגוריה: ביטוח נסיעות
המאמר נקרא 556 פעמים
תאריך פרסום: 12.08.11
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


תושבי מדינת ישראל זכאים למגוון שירותים רפואיים במסגרת סל הבריאות כפי שנקבע בחוק ביטוח בריאות ממלכתי. בפועל קופות החולים מעניקות את אותן שירותים רפואיים וכל אזרח בישראל בוחר על פי העדפתו את קופת החולים שאליה ברצונו להצטרף, אך מה קורה כאשר אתם עוזבים את הארץ ויוצאים לחופשה קצרה, טיול תרמילאים או פגישה עסקית, מי אז אחראי לגבי אותם שירותים רפואיים?

אז זהו שאף אחד, כאשר אתם בחו"ל אתם ברשות עצמכם, מדינת ישראל מסירה מכם כל אחריות ומדינת היעד אינה מכירה בכם, אז מה יקרה אם תדרשו לטיפול רפואי, כיצד תוכלו לעמוד בכל אותן הוצאות רפואיות? בדיוק לכך חברות הביטוח מציעות לכל אחד לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל שיכסה מגוון הוצאות רפואיות וכן כיסויים נוספים כמו ביטול או קיצור טיסה וביטוח מטען.

ביטוח נסיעות לחו"ל הכרחי לא משנה מהו יעד הטיסה, בין אם מדובר במדינה מערבית ומתקדמת ובין אם מדובר במדינת עולם שלישי. לדוגמא, אין ספק כי בארה"ב תזכו לטיפול רפואי ברמה הגבוהה ביותר אך עלות אשפוז וניתוח יכולה להגיע בקלות עד עשרות אלפי דולרים, הוצאה מהותית לכל הדעות. מנגד בהודו הטיפול הרפואי לקוי וחסר בלשון במעטה וייתכן כי יידרש להטיסכם לישראל להמשך טיפול רפואי, המכוסה כמובן במסגרת ביטוח נסיעות לחו"ל.

ביטוח נסיעות לחו"ל מותאם ליעד הטיסה הן גם מבחינת הצרכים והן אופי הטיול, ישנן הרחבות שונות המצטרפות לפוליסת הביטוח הבסיסית וכוללות כיסויים מיוחדים כגון ספורט אתגרי המיועד לכל אוהבי פעילויות אקסטרים כדוגמת סנפלינג, טיפוס הרים, טרקים, רפטינג, צניחה חופשית, סקי וספורט חורף.

נוסף על כך ישנו כיסוי המיועד לטיולי תרמילאים ומכונה בשם איתור, חילוץ והצלה. חילוץ מיועד לאותם מקרים שבהם נתקעתם בסיטואציה שאינה מאפשרת לכם להמשיך במסעכם ללא סיוע חיצוני ואז ייתכן שתחולצו במסוק או כל דרך אחרת. איתור והצלה מיועדים למקרה שבו נעלמו עקבותיכם וקיים חשש ממשי לחייכם, ואז תצא משלחת חיפוש מטעם חברת הביטוח הכוללת צוות חיפוש מקצועי, כלבי גישוש, מסוקים וכל הנדרש על מנת לאתרכם ולהשיבכם בשלום בריאים ושלמים לביתכם.

כיסוי נוסף שבחלק מהביטוחים מובנה אוטומאטית ובחלקם נדרש להוסיפו מתייחס לבעלי מצב בריאותי לקוי כדוגמת חולי לב, סכרת או ייחודי כגון נשים בהיריון. כיסוי זה יכסה מקרים שבהם אותה מחלה קיימת או מצב בריאותי מיוחד יתפרצו ויידרש טיפול רפואי ספציפי. לידיעתכם ביטוח נסיעות לחו"ל חל על נשים בהיריון עד לסוף שבוע 30 לרוב, ומעבר לכך הביטוח מתבטל באופן אוטומאטי. כמו כן ישנן מגבלות שונות ורק בעלות היריון תקין וטבעי יכולות להיות מכוסות במסגרת ביטוח נסיעות לחו"ל.

כאמור לעיל מלבד הוצאות רפואיות ביטוח נסיעות כולל ביטוח מטען למקרה של גניבה או אובדן, עליכם לשים לב כי ביטוח מטען זה לרוב מוגבל עד לגובה ההחזרים הכספיים ובאפשרותכם אף להרחיבו כך שיכול על מחשב נייד וזאת בדרך כלל עד לגובה של 2000 דולר.

ולסיום ביטוח נסיעות כולל אף החזר כספי של כרטיס הטיסה במידה והטיסה בוטלה או קוצרה במקרים של מוות במשפחה מקרבה ראשונה, תאונה או אשפוז וחברת התעופה דורשת דמי ביטול בגין ביטול או קיצור הטיסה.אודות מחבר המאמר:

אריק משהדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר נחיצות ביטוח נסיעות לחו תגובות למאמר נחיצות ביטוח נסיעות לחו"ל

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר נחיצות ביטוח נסיעות לחו"ל. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא ביטוח נסיעות

פיצוי על אובדן מזוודות במסגרת ביטוח נסיעות
כיסוי מחלות כרוניות בביטוח הנסיעות
מי הם הגורמים הרשאים למכור ביטוחי נסיעות
יוצא לטראק בנפאל? דאג לביטוח נסיעות מתאים
סעיף החמרת מצב בריאותי קיים בביטוח נסיעות לחו"ל
טיפים מניסיון אישי לרכישת ביטוח רפואי לחו"ל
הפעלת הביטוח במקרה של אירוע רפואי בחו"ל
סעיף כיסוי ביטוחי על אבדן מטען בביטוח הנסיעות
סעיף כיסוי הוצאות רפואיות בביטוח הנסיעות
טס לחו"ל עם הסמארטפון? דאג לבטח אותו
חובבי ספורט אתגרי? שלא תסעו ללא ביטוח נסיעות
ביטוח נסיעות לחו"ל לטווח ארוך
ביטוח נסיעות - מה לא כלול בפוליסות הבסיסיות?
ביטוח טאבלטים וסמארטפונים בעת נסיעה עסקית לחו''ל
ביטוח נסיעות רפואי לתרמילאים

הנך נמצא כאן: נחיצות ביטוח נסיעות לחו"ל.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.