אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!
מאמרים » אדריכלות » פיצול דירה ללא היתר בניה

פיצול דירה ללא היתר בניה

מחבר המאמר:
פורסם בקטגוריה: אדריכלות
המאמר נקרא 1336 פעמים
תאריך פרסום:
גרסת הדפסה | 0 תגובות
פורסם באתר Circle: אתר מאמרים קהילתיחוק המקרקעין קובע כי "בעל דירה אינו רשאי לבצע שינוי בדירתו, שיש בו כדי לפגוע בדירה אחרת או ברכוש המשותף של הבניין, זאת מבלי שקיבל את הסכמתם של כל דיירי הבניין". בנוסף, חוק התכנון והבנייה קובע כי בעל דירה אינו רשאי לעשות כל שינוי שיש בו לפגוע בחזות הבניין, ברכוש המשותף, בצנרת ובשלד הבניין, או בציוד המשמש גם דירות אחרות בבניין, מבלי שקיבל היתר בניה מהוועדה המקומית לתכנון ובניה.

חוק התכנון והבנייה קובע גם, כי בעל דירה רשאי לבצע שינוי פנימי ללא צורך בקבלת היתר. אך עם זאת, נקבע כי פיצול דירה למספר דירות, כאשר בכל דירה יש מטבח, מקלחת, שירותים, ודוד שמש נפרדים, נחשבת כשינוי פנימי שאינו מורשה בדירה.

דיירים נוספים בבניין  גורמים לעומס על תשתיות הבניין והסביבה, לצפיפות יתר, למצוקת חניה, למטרדי רעש ולעומס על השירותים המוניציפאליים, המיועדים למספר התושבים על פי תכנית בניין עיר.פיצול דירה ללא מתן היתר והסכמת יתר דיירי הבניין מהווה, כאמור, מפגע באיכות החיים של דיירי הבניין והסביבה ופגיעה בקניינם.

מה ניתן לעשות במקרה שדייר פיצל דירה ללא היתר?

פיצול דירה ללא היתר מהווה עבירה פלילית, במקרה ודירה בבניין פוצלה למספר דירות ללא היתר, מהוועדה המקומית לתכנון ובניה, יכולים דיירי הבניין לפעול בשני מישורים. המישור הראשון הוא המישור הפלילי- לוועדה המקומית לתכנון ובניה יש הסמכות לנקוט בהליך פלילי כנגד בעל הדירה המפוצלת. בעקבות ההליך הפלילי ניתן להשית על מבצע העבירה קנס כספי משמעותי ובאמצעות צו הריסה להורות לו להשיב את הדירה למצבה הקודם.במקרים חריגים ניתן לגזור על מבצע העבירה עונש מאסר בפועל.

המישור השני בו יכולים לפעול דיירי הבניין הוא המישור האזרחי - ניתן להגיש תביעה אזרחית כנגד בעל הדירה בה בוצע הפיצול, בפני המפקח על הבתים המשותפים. בסמכותו של המפקח על הבתים המשותפים לתת, לדירה המפוצלת, צו הריסה וצו השבת מצב הדירה לקדמותו.יתרה מזאת, רשאי המפקח לחייב את בעל הדירה המפוצלת במתן  פיצויים.


אודות מחבר המאמר:

מרכז היתרים מתמחה בייעוץ והגשת בקשות להיתר בניה, רישוי עסקים, אדריכלות, עיצוב פנים הכשרת חריגות בניה, ביטול צווי הריסה, טיפול בצווי הפסקת עבודה, טיפול בצווי סגירה, בקשות לשימוש חורג,  עריכת בדיקות היתכנות,  פל"ח, שינוי ייעוד, היתר עבודה מצומצמת, פיצול דירות, הוספת מרפסת , היתר פרגולה, היתר ממ"ד, ייעוץ וזירוז הליכים של בקשות להיתר בנייה ורישוי, רישיון עסק, עריכת תב"ע, תב"ע נקודתית ותכנון ערים.דירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר פיצול דירה ללא היתר בניה תגובות למאמר פיצול דירה ללא היתר בניה

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר פיצול דירה ללא היתר בניה. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא אדריכלות

לגלות נפט בחצר הבית
תמ"א 38 בתל אביב
אדריכלות עתיקה בארץ
כיצד עובד קמין גז
מהו תפקידו של מהנדס בניין?
שימוש חורג ממגורים בנכס
הכל מתחיל בארכיטקט
האדריכלות האקלקטית בתל אביב
פיצול דירה ללא היתר בניה
מפת מדידה
מפה טופוגרפית
מטבחים איטלקיים - עיצוב מטבח מפולימר מטבחים, עיצוב מטבחים, מטבח
אדריכלות ירוקה
בניית פרגולות לפי תקן
אדריכלים - על תחומי עיסוקם ועקרונות מנחים בעבודתם

הנך נמצא כאן: פיצול דירה ללא היתר בניה.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.