אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

אדריכלות

מאמרים בנושא אדריכלות, הכוללים מידע מקיף בנושא שרטוט ואומנות הבנייה, אדריכלות פנים וחוץ, לימודי אדריכלות ומקצועות ארכיטקטורה ותכנון מבנים ומרחבים.

עיצוב נופים ברי קיימא: סקירה של תהליך קבלת היתר בנייה ויצירת תכנית נוף
עיצוב בר קיימא ואדריכלות נוף היא תפיסה המתמקדת בשימור משאבי הטבע והסביבה בעת עיצוב חללי חוץ. זהו פרקטיקה בינתחומית המשלבת אלמנטים של אדריכלות נוף, הנדסה סביבתית, תכנון ערים ואקולוגיה.

המדריך שלב אחר שלב לקבלת היתר בנייה לתכנון אדריכלי הנוף שלך
היתר בנייה הוא מסמך רשמי שהונפק על ידי סוכנות ממשלתית מקומית המאפשר לך לבנות, לשנות או להרוס מבנה. חשוב לקבל אישור בעת ביצוע כל פרויקט עיצוב נוף שכן הוא מבטיח שהעבודה עומדת בכל דרישות הבטיחות והייעוד הנדרשות.

מדריך מעמיק לתהליך אדריכלות נוף, מהיתר בנייה ועד לתוכנית
אדריכלות נוף היא מקצוע הכרוך בתכנון, תכנון וניהול של חללי חוץ. הוא מקיף מגוון רחב של פעילויות מעיצוב פארקים ועד יצירת גינות מגורים. תהליך אדריכלות הנוף כרוך בהתחשבות מדוקדקת בסביבה, בתכונותיה הטבעיות ובצרכים האנושיים על מנת ליצור חללי חוץ יפים ופונקציונליים.

כיצד ליצור תכנית נוף לאישור היתר בנייה: מדריך מקיף לאדריכלי נו
תוכנית נוף היא מסמך חשוב המתאר את העיצוב והפריסה של המרחב החיצוני של הנכס. הוא כולל מידע מפורט כגון סוגי הצמחים והעצים, אלמנטים קשים, תאורה, מערכת השקיה ותכונות אחרות המרכיבות את הנוף.

עיצוב מטבחי יוקרה מודרניים
המטבח המשרדי נתפס בעבר כמקום בו מכינים קפה או מחממים ארוחות במיקרוגל בלבד. זו הסיבה לכך שעיצובם היה פשוט ובלתי מזמין. עם זאת, עם השנים התפיסה השתנתה, וכיום ישנה מגמה של הזמנת מטבחים מעוצבים עבור בתי עסק, מתוך רצון ליצור מטבח מעוצב בצורה מרשימה, נעים ונוח.

תעודת זהות מקומית
מושב בגליל העליון, שוכן בקרבה לגבול ישראל-לבנון. הישובים הסמוכים למושב שתולה הם: ממערב –

קיבוץ אפק - על היישוב
קיבוץ בדרום עמק זבולון ובסביבת הקריות הסמוכות לעיר חיפה. נכלל בתחום שיפוטה של מועצה אזורית מטה אשר. הישובים הסמוכים לאפק הם

קיבוץ שניר - על היישוב
קיבוץ באצבע הגליל הגובל בשמורת בניאס, נכלל בתחום שיפוטה של מועצה אזורית הגליל העליון. הישובים הסמוכים לשניר הם: מדרום- קיבוץ כפר סאלד, קיבוץ שמיר, קיבוץ להבות הבשן, מצפון אין ישוב החוצץ בין שניר לגבול

אדריכלות - מקצוע המצריך מקצועיות ואחריות הן במגזר הציבורי והן בפרטי
מאמר המסביר את תפקידו של האדריכל בתוספות בנייה וחיזוק מבנים בתמ"א 38

לגלות נפט בחצר הבית
אביזרי החימום שניתן להשתמש בהם במהלך החורף כוללים מכשירי חשמל שונים, חימום בעזרת גז, אח בוער ואפילו חימום בעזרת סולר.

תמ"א 38 בתל אביב
מאמר זה יעסוק בנושא תמ"א 38 בתל אביב ובכלל, ויפרט מהי תוכנית תמ"א 38, את מי היא משרתת ולמה, ומה היתרונות של כל אחד מהצדדים בפרוייקט.

אדריכלות עתיקה בארץ
אנו יכולים להתקל בבתי בד ישנים בגליל, במבנים בסגנון ערבי- תורכי כמו ביפו, עכו ואחרים, מבנים עם צביון בריטי מובהק, תזכורת לשלטון הבריטי כאן ומבנים עתיקים עוד יותר, כמו קבריהם של צדיקים ובתי כנסת בהם התפללו.

כיצד עובד קמין גז
מבין כל מבחר הקמינים המגוונים לחימום הבית, קמין גז הוא בלי ספק מבין מהיעילים והמבוקשים מכולם. קמין הגז משתמש בגז רגיל בתור משאב בערה והאפקט הסופי שלו הוא למעשה החימום של ביתכם

מהו תפקידו של מהנדס בניין?
אחריותו של מהנדס בניין, היא ליציבות המבנה אותו הוא מתכנן.

שימוש חורג ממגורים בנכס
בד בבד להענקת פטור זמני ממס שבח למי שימכור דירת מגורים ששימשה למשרדים, מתוך כוונה להוסיף לשוק דירות הממוקמות בגוש דן, מתגייסות גם ועדות התכנון למאבק במצוקת הדיור, ודנות בכובד ראש במתן אישורים להסבת דירות מגורים לייעודים השונים מייעודן המקורי.

הכל מתחיל בארכיטקט
בונים בית חדש? חושבים על בית מדהים? חזון מלא לאופן שבו הבית שלנו ייראה, בחלק החציוני והפנימי אבל אין זה משנה אילו סכומים של כסף נשקיע בו,

האדריכלות האקלקטית בתל אביב
בשנות ה-20 הפכה תל-אביב ממקבץ של שכונות גנים, שהתרכזו בעיקר בין רח' הכרמל לנחלת בנימין, לעיר בכל מובן המילה. הבניינים שעלו לגובה 3 קומות , חייבו גיבוש של אופי בנייה עירוני, שכמעט לא היה קיים קודם לכן, תוך התייחסות להיררכיה של הרחובות , חללים עירוניים פתוחים ,ומוקדי פעילות.

פיצול דירה ללא היתר בניה
פיצול דירה ללא היתר יכול לא פעם להוות מטרד לדיירי הבניין בו בוצע פיצול הדירה ומעברר לכך מהווה עבירה פלילית.

מה ניתן לעשות במקרה שדייר פיצל דירה ללא היתר? מה האפשרויות העומדות בפניי דיירי הבניין.

מפת מדידה
מפת מדידה היא למעשה מפה טופוגרפית, שהיא מפה שבה מצויירים פני השטח, באופן מדוייק לפי קנה מידה של גובה השטח ביחס לפני הים.

מפה טופוגרפית
מהי מפה טופוגרפית, מפה היא שרטוט של שטח מסויים. מפה טופוגרפית היא מפה, אשר מאפשרת קבלת מידע ויזואלי של 'כיצד השטח המתואר במפה בנוי'. מפה מסוג זה מנסה להיות כמה שיותר קרובה למציאות ולתת קנה מידה אמיתי למראהו של השטח הספציפי.

מטבחים איטלקיים - עיצוב מטבח מפולימר מטבחים, עיצוב מטבחים, מטבח
כגון זהות בסגנון העיצוב, פיגמנט מאותו הסוג וכן הלאה. כשאנחנו מדברים על מטבחים איטלקיים אז הכללים שציינו קריטיים במיוחד.

אדריכלות ירוקה
בשנים האחרונות הושם דגש רב על אדריכלות ובנייה ירוקה. זאת, בעקבות הצורך ליצור סביבת חיים נכונה מבחינה איכות הסביבה. אם כן, מהי אדריכלות ירוקה?

בניית פרגולות לפי תקן
המאמר מסביר כיצד יש לבנות פרגולות מעץ, בדגש על כל מה שקשור בבחירת בעל מקצוע מתאים לביצוע העבודה

אדריכלים - על תחומי עיסוקם ועקרונות מנחים בעבודתם
לא מעט מתבלבלים בין עבודתו של מעצב פנים, קבלן שיפוצים ואדריכל - כולם לוקחים חלק בשיפוץ ועיצוב הבית אך מה התפקיד של האדריכל בכל זה? מה הם תחומי עיסוקיו של האדריכל והעקרונות המנחים אותו בעבודתו? על כך במאמר הבא

עיצוב פנים חדר שינה
את עבודתו, המתכנן את הבניין על כל חלקיו החיצוניים והפנימיים, תוך כדי מחשבה על שיקולים שמשלבים בין מה שיפה למה ששימושי

איך למצוא אדריכלים?
סכומי כסף נרצה ונוכל להשקיע בו, מרביתנו חסרים את הניסיון, ההכשרה, או הזמן לקחת את כל המשימה על עצמנו - לכן במקרים

היכן למצוא אדריכלים?
על התאמת האזור הסובב את הבניין לתנאים בשטח ולהעדפת הלקוח - החל מבחירת סוג קרקע וצמחיה מתאימים, ועד לבחירת אפשרויות

הנדסאי אדריכלות או אדריכל? זאת השאלה
קיימים שני מסלולים עיקריים לאנשים שרוצים ללמוד אדריכלות ועיצוב פנים, הם תואר ראשון באדריכלות או לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים.

אדריכל: האם כדאי לרכוש בית ישן או חדש?
כל אדריכל נתקל בשאלה הבאה מצד לקוחותיו: "האם כדאי לנו לקנות בית חדש או ישן?" אדריכל מנוסה סיפר לנו על כמה מהיתרונות והחסרונות שיש לשקול, כאשר מתלבטים אם לרכוש בית חדש או ישן.

אדריכל: היכן הוא מוצא השראה?
במידה ואתם מעצבים דירה חדשה, משפצים דירה קיימת או פשוט משדרגים את הסלון, עליכם לחפש השראה. כל ארכיטקט נעזר בהשראה כדי להעצים את הדמיון והיצירתיות, שכן אלו הם כלי עבודתו.

אדריכל: עקרונות מנחים באדריכלות
אדריכלים נעזרים בעבודתם בכמה עקרונות מנחים, שמסייעים להם להפוך כל חלל ליפהפה ומרשים. השימוש בעקרונות אלו מורגש היטב: כאשר אתם נכנסים לחדר שעוצב על ידי ארכיטקט, אתם תרגישו זאת.

שירות לדיירים –סיבה נוספת להצטרף למשפחת פריזט חסון
רכישת דירה הינה תהליך מורכב שיש לבצעו בכובד ראש. גם ההחלטה על מפרט הדירה ועל המראה הפנימי שלה מצריכה הבנה ומחשבה נוספת. חברת פריזט חסון באה והופכת את השלב הזה לפשוט יותר, בעזרת בונוס נפלא: מחלקות שינויי דיירים ושירות דיירים.

47% מהתושבים: הוד השרון - בגלל החינוך
כך עולה מתוצאות סקר מקיף שערכה במשך חצי שנה חברת הנדל"ן פריזט חסון, אשר עיקר פעילותה מתרכזת בעיר

אדריכל: שאלות נפוצות וחשובות
כאשר אנחנו מנהלים שיחת חולין עם אנשים זרים, שואלים לעיסוקם ומקבלים את התשובה "אני אדריכל", רובנו מתרשמים. אנחנו מסתקרנים ורוצים לדעת עוד על המקצוע המכובד הזה.

אדריכל: טעויות שיש להימנע מהן בעיצוב הבית
לאור הבקשות הרבות, החלטנו להקדיש מאמר מיוחד אודות טעויות, שיש להימנע מהן בעיצוב הבית. התייעצנו עם אדריכל, כדי להגיש לכם 7 טעויות נפוצות שאנשים עושים.

שדרוג בית ואמבטיה
ארכיטקטורה היא שם של תחום רחב מאד אשר מתחלק לכמה קטגוריות עיקריות: אדריכלות בניין כללית, אדריכלות פנים ואדריכלות נוף.

חידוש ועיצוב בית
לא יצא לכם להכיר מומחים מהתחום? כדאי לכם לברר אצל קרובים וחברים אם יוכלו

אדריכל או מעצב פנים
אדריכלי נוף הם אלה המופקדים על התאמת הסביבה שבו מוצב המבנה המתוכנן לתנאי השטח ולהעדפות הלקוח -

כיורי מטבח
כיורים למטבח מאז ומתמיד היו האזורים הפעילי ביותר בסביבת המטבח שלנו וזה די ברור כיוון שכמעט כל פעולת בישול במטבח שלנו מצריכה אותנו לגשת אל כיורים למטבח ושם לבצע פעולות שונות. אפשר שניגש אל כיורים למטב

עשה ולא תעשה בבחירת מעקות לעיצוב הבית
כולנו כבר מכירים את זה, באיזשהו שלב בחיים אנו מרגישים כי השגרה משעממת, וקופסא שבה אנו גרים - הבית שלנו - משעמם אותנו עוד יותר. אז אל תכנסו לדכאון, יש פתרון - התחילו לחשוב על עיצוב בית מחדש. מאמר זה מ

איך אתה אוהב את המקלחת שלך?
לכל אחד יש העדפה שונה שזה מגיע למקלחת. יש כאלה שאוהבים להתקלח בבוקר ויש כאלה שדווקא מקלחת לפני השינה עושה להם את זה. מקלחת היא הרבה יותר מצורך היגייני היא טקס של ממש. יש אנשים שלא חוסכים במים ואוהבים לעשות מקלחת של שעה.

משקיעים בשדרוג הבית
מי לא חולם על הבית המדהים שיהיה לו בעתיד? חזון מושלם לאיך ביתנו צריך להיות, מכל בחינה אפשרית. אך אין זה משנה אילו סכומים של כסף נהיה מוכנים

הנדל"ן החדש - הדייר הוא המטרה, המבנה הוא האמצעי
מחפשים את הפרויקט החדש שיתאים בדיוק לצרכים שלכם? יש לנו בשורות נפלאות עבורכם: היום הרבה יותר קל למצוא פרויקטים חדשים בעולם הנדל"ן שמציעים את כל הבונוסים עליהם חלמתם. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להתחיל ליהנות

מחפשים אדריכל טוב?
בלי שום קשר איזה סכום כסף נרצה ונוכל להשקיע בו, מרביתנו חסרים את הידע, ההכשרה המקצועית, הזמן או הכח לעשות הכל בעצמנו - ולכן במקרים כאלה אנו פונים למומחים מתחום האדריכלות שיסייעו לנו להשלים את המשימה.

אדריכלות ועיצוב פנים
עדיין לא מכירים מקצוען מתחום הארכיטקטורה? מומלץ לברר עם חברים טובים אם הם יכולים לתת לכם המלצה אודות אדריכל מסויים ששכרו לעבודה בעבר.

לימודי אדריכלות - מעיצוב פנים ועד אדריכלות נוף
במאמר זה תוכלו ללמוד על לימודי אדריכלות. איפה לומדים, מה לומדים, אילו תחומים כוללים הלימודים ועוד.

למה מיועדים גגות רעפים והאם הם מתאימים לישראל
גגות רעפים בישראל לא תמיד יכול להיות מועיל במיוחד כיוון שבמקורם הם נוצרו על מנת שלא יצטבר שלג על הגגות. אז למה כן ניתן לעשות שימוש לגגות רעפים?

דירות בוטיק – מגמה בנדל"ן הישראלי
בשנים האחרונות אומץ בארץ המונח 'בוטיק', לתחום הנדל"ן. הטרנד הפך למגמה ותחום עיצוב הבניינים המשותפים עבר שינוי מהותי מדירות סטנדרט, לדירות ייחודיות בעלות מאפיינים יוצאי דופן בתחום הבניה.

מחפשים אדריכל מצוין?
לא יצא לכם להכיר אדריכל מצוין? שווה לכם לברר עם מכרים שעליהם אתם סומכים אם יוכלו להמליץ לכם על מישהו מסוים שיצא להם לשכור בעבר.

אדריכל ומחיר היופי
לא קל להיות ארכיטקט. פעם, כל אדריכל היה מוקף בהילה של זוהר. היום ההילה התעמעמה וחייו של ארכיטקט מלווים בלא מעט קשיים.


עמוד 1 מתוך 3
[1]   [2]   [3]  
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.