אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

בנייה אקולוגיתכיצד מתבצע ניקוי מערכות סולאריות והאם זה כדאי?
נושא שלעתים קרובות מדי מתעלמים ממנו לגבי פאנלים סולאריים הוא ניקוי מערכות סולאריות.

העלאת ערך דירה
ניתן להעלות את ערך הדירה בפרויקט התחדשות עירונית. חברת נירים בונה מרפסות מקונסטרוקציות פלדה וכן לבצע סגירת חדרים. לחברה 12 שנות ניסיון כאשר היא מחזיקה במהנדסי בניין וצוות מקצועי.

בדיקות מעבדה לאלמנטים הנדסיים על שום מה?
למהנדס בניין, רובצת אחריות רבה ולכן, בחומרי הגלם של הבנייה הכוללים קונסטרוקציות פלדה, עליו לשלוח את חומרי הבנייה הללו למעבדהעל מנת שיחזיקו מעמד לשנים רבות.

פנוי אשפה פנאומטי- לאן מגיע כל הזבל הזה?
פנוי אשפה פנואמטי הוא שינוע של האשפה שלנו באמצעות מערכת של צינורות שיונקת את שקיות האשפה שלנו. מערכת צינורות זו מחוברת לפיר אשר נבנה בתוך קירות הבניין בו אנו גרים ושעובר לאורכו של...

שלטים אקולוגיים
המהפכה הירוקה הולכת ותופסת תאוצה ניתן לראות זאת כמעט בכל תחום

אלומיניום ושמירה על הסביבה
חומר האלומיניום ידוע כחומר קל לבנייה וקל מבחינת ההשפעות שלו על הסביבה. עבודה עם אלומיניום ידידותית יותר לסביבה וזאת משום שניתן להשתמש באלומיניום ממוחזר וכי עבודת הבנייה באלומיניום כרוכה בפחות משאבים וזמן עבודת קבלן קצר הרבה יותר. אז איך זה עובד?

ההבדל בין בניה קלה לבניה ירוקה
אמנם, שיטת בניה קלה היא שיטת בניה התורמת לסביבה ומובילה את המגמה הירוקה באופן מובהק, אך היא איננה בנייה ירוקה. רבים מתבלבלים בין הבנייה הקלה לבין הבנייה הירוקה ולעיתים מזמינים עבודת בניה שונה ממה שרצו.

בניה קלה בניה חכמה
בימינו כאשר עלויות הבניה רק הולכות ועולות עם השנים מחפשים אנשים רבים פיתרונות איכותיים, טובים, יעילים וזולים לבניית בית, משרד, מועדון או מבנה לעסק. בניה קלה היא פיתרון אשר עונה על כל הדרישות הנ"ל ללא ירידה באיכות המבנה ועמידותו לאורך השנים.

בניה קלה ויתרונותיה
בניה קלה מעבר לזה שהיא ניידת היא באמת עושה את החיים שלכם קלים כל תהליך הבניה ממנו מפחדים רבים מהאנשים הופך לפשוט וקל. ההוצאות הנלוות עד למפתח ידועות ואין חריגה מהסכום אשר הקצבתם לעצמכם. אתם סוגרים עסקה בדיוק כפי שאתם קונים אוטו.

שימושיו המועילים של בידוד תרמי
האדם עושה שימוש בנושא בידוד תרמי על מנת לשמור על טמפרטורה שתאפשר לו לשרוד ולתפקד בתנאי מזג אויר קשים, בקור סקנדינבי או בחום אפריקאי, בביגוד מתאים ובבניה חכמה.

בנייה קלה לתעשייה- בנייה ירוקה לחיים ירוקים
באמצעות בניה קלה לתעשייה ניתן לקבל את כל מה שאנחנו רוצים – את האפשרות לקבל בדיוק את המבנים שאנחנו רוצים וצריכים, בדיוק איך שאנחנו רוצים אותם.

גג סולארי, רווח כפול – אישי וסביבתי
בשנים האחרונות הולכים ומתרבים בישראל גגות סולאריים, אשר בעלי הבתים שבהם הם נמצאים מנצלים את שטח הגג להתקנת מערכת אנרגיה סולארית (פוטו וולטאית) שבאמצעותה מייצרים חשמל מהשמש.

חשמל סולארי - רואים רחוק, רואים ירוק
התחזית למחר? אופטימית. הנה באה השמש להיטיב ולהקל. חשמל ירוק, נקי, ידידותי, אקולוגי, חלופי - יהיה שמו אשר יהיה, אנרגיית השמש היא אנרגיית המחר, אשר יתרונותיה המובהקים מתבררים ומוכחים כבר בהווה.

חימום חכם ובריא באמצעות תנורי הסקה אקולוגיים
בעידן כזה הטרנד הירוק והאקולוגי תופס תאוצה ומשתלט על יותר ויותר תחומים בחיינו, אחד התחומים שאליהם חדר הטרנד האקולוגי רק לאחרונה הוא התחום של החימום וההסקה.

למה כדאי לחמם את הבית עם מערכת הסקה מרכזית
היתרונות שיש למערכת הסקה מרכזית נעוצות באופן פעילותה של המערכת, שהופך אותה ליעילה יותר וחסכונית יותר.

מעמערכות הסקה מרכזית אקולוגית – למה היא כדאית
מזה שנים ברורה כבר יעילותה של מערכת הסקה מרכזית, ובבתים רבים מחממים היום באמצעות מערכת הסקה מרכזית חסכונית ויעילה שאינה מבזבזת אנרגיה, ומאפשרת לדיירי הבית שליטה מקסימאלית בטמפרטורה.

מערכת הסקה מרכזית – כיצד היא עובדת
הטכניקה של מערכת הסקה מרכזית אינה המצאה חדשה של העידן המודרני, זוהי טכניקה ישנה שקיימת כבר מאות שנים, והיא החלה את דרכה באירופה. העיקרון שעליו מתבססת מערכת הסקה מרכזית הוא העיקרון של חימום מים והזרמתם בצינורות בכל חדרי הבית.

תנורי הסקה הפועלים באמצעות שבבי עץ
היום בעידן המודרני , האדם יכול להשתמש באמצעי חימום שונים, החל ממיזוג אוויר הפולט אוויר חם, וכלה בקמין. אחד מאמצעי החימום השימושיים ביותר היום הוא תנור הסקה שמחמם מערכת הסקה סגורה.

תנורי הסקה אקולוגיים– הדרך הטובה ביותר לחמם את הבית
תנורי הסקה בשנים האחרונות הפכו להיות מאוד פופולאריים כיוון שהם מאוד חסכוניים וניתן לחמם את הבית באמצעותם בעלות נמוכה וללא תחושה שהאוויר בבית דחוס. תנורי הסקה מופעלים לרוב באמצעות גז המועבר דרך מערכת הסקה מרכזית לכל החדרים.

יתרונות של הסקה מרכזית בבית
הסקה מרכזית שומרת על מידת החום באמצעות פיזור החום ברחבי הבית. מערכת הסקה מרכזית אינה ממקדת את מקור החום באזור מסוים בבית ובאמצעות גז המועבר בצינורות, החום מגיע לכל חדרי הבית ושומר על חום גופינו.

פיזור חום בבית ע"י שימוש במערכת הסקה אקולוגית
חימום באמצעות מערכת הסקה מרכזית דרך תנורי הסקה היא אופציה נהדרת ואולי הטובה ביותר בתחום אמצעי החימום הקיימים. כאשר מתקינים מערכת הסקה מרכזית בבית ניתן ליהנות מחיים ברמה ואיכות גבוהים יותר באופן משמעותי.

חימום על ידי תנורי הסקה אקולוגיים
הסקה מרכזית בעזרת תנורי הסקה אקולוגיים פועלת על בסיס שבבי עץ הממוחזרים מתעשיות העץ. למערכת הסקה מרכזית אקולוגית יתרונות וחסרונות כאשר מאוד ברור שהיתרונות הופכים את ההחלטה להתקין מערכת הסקה מרכזית אקולוגית לנכונה הן מבחינת השימוש הנוח והן מבחינה כלכלית.

איך כדאי לחמם את הבית ?תנור אקולוגי...
כאשר אנו מעוניינים להתקין מערכת הסקה מרכזית בבית אנו נדרשים להחליט האם תהיה זו הסקה מרכזית הפועלת על דלק או הסקה מרכזית הפועלת על גז.

הסקה מרכזית לחימום הבית– מערכת הסקה אקולוגית
הסקה מרכזית היא אמצעי החימום הטוב ביותר בו ניתן לעשות שימוש כאשר אנו נאלצים להתמודד עם טמפרטורות נמוכות מחוץ לבית. הסקה מרכזית היא מאוד נוחה לשימוש ומאפשרת לנו לקבוע גבוה טמפרטורות שונות בכל חדר בהתאם לדייריו.

אי גרין ישראל - E Green - הטיפול בפסולת אלקטרונית בעולם
בתחומם. ניתן לראות אם כן יישומים שונים בעולם למערכי ניהול פסולת אלקטרונית, כשמרבית המדינות מטילות את האחריות על היצרנים או היבואנים. כמן כן, ניתן לראות כי במרבית המקרים מוטל היטל כלשהו על משתמשי הקצה, על מנת לאפשר את כלכליות התהליך.

יותר חשמל סולארי – יותר כסף
צחוק הגורל - שאינו אלא גיחוכו - הוא בכך כי המקור העתידי להפקת חשמל סולארי מבוסס משאב היסטורי, שימיו כימי העולם – השמש. כמו בדברים רבים אחרים, המניע למעבר הדרגתי לשימוש במקור אנרגיה זה להפקת חשמל הוא אילוץ.

לופטים ייחודיים בפרויקט נגה של חברת הבנייה פריזט-חסון
משמעות המילה 'לופט' היא אוויר, ואכן - דירות לופט מאופיינות בחלל פתוח ורחב. הלופטים בפרויקט נגה מחולקים כך שבקומת הכניסה נמצאים חדרי השינה וכן אזורי האירוח, עשויים חלל כפול המקרין תחושת מרחב והתמזגות עם הנוף, באמצעות קיר המסך השקוף

דירות חדשות למכירה באזור פתח תקווה
בשכונות החדשות והישנות של העיר פתח תקווה ניתן למצוא דירות רבות. גם דירות חדשות למכירה, וגם דירות למכירה בפתח תקווה שהן יד שניה.

דירות חדשות למכירה באזור פתח תקווה
בשכונות החדשות והישנות של העיר פתח תקווה ניתן למצוא דירות רבות. גם דירות חדשות למכירה, וגם דירות למכירה בפתח תקווה שהן יד שניה.

דירות למכירה בכפר סבא שכונה ירוקה בכפר סבא
כל אשר רציתם לדעת וטרם העזתם לשאול אודות דירות למכירה בכפר סבא הירוקה, פנינת הנדלן של מרכז ישראל

דירות למכירה בכפר סבא שכונה ירוקה בכפר סבא
כל אשר רציתם לדעת וטרם העזתם לשאול אודות דירות למכירה בכפר סבא הירוקה, פנינת הנדלן של מרכז ישראל

דירות למכירה בכפר סבא שכונה ירוקה בכפר סבא
כל אשר רציתם לדעת וטרם העזתם לשאול אודות דירות למכירה בכפר סבא הירוקה, פנינת הנדלן של מרכז ישראל

שירותים כימיים ניידים
לא שירותים כימיים להשכרה. השכרת שירותים ניידים מפוארים לאירועים, הפקות ופרסומות

נגה – עומד בתנאי התקן ויכול לקבל תו ירוק מטעם מכון התקנים
בהתאם למגמה הירוקה השוטפת את העולם, הוציא מכון התקנים הישראלי כבר ב-2005 תו תקן ירוק שמטרתו להציב סטנדרטים סביבתיים בענף הבנייה והנדל"ן. עמידה בתו התקן הזה מעידה הן על איכות המבנה והן על ההקפדה של החברה המקימה את הפרויקט להימנע מזיהום ופגיעה בטבע במהלך הבנייה.

התקן הירוק למגורים - עדכון
בנובמבר 2005 אישר מכון התקנים הישראלי את 'תו תקן ירוק' שמספרו 5281. משמעות התקן היא: בנינים שפגיעתם בסביבה פחותה ("בנינים ירוקים"). תקן זה בוחן בניינים ומערכותיהם בהיבט של הבנייה הירוקה, וקובע תנאי סף בהם יש לעמוד בעת תכנון המבנה

בניה קלה – יתרונות מול חסרונות
הן בישראל והן בעולם כולו משתמשים בשיטות של בניה קלה בכדי להגיע לתוצאות מהירות ובכדי לממש פרויקטים שלא היו אפשריים בעבר. בסופו של דבר בניה קלה היא זו המאפשרת ליהנות מגמישות רבה יותר וממענה רחב על צרכים שונים.

תאורה סולארית
תאורה סולארית מגיעה בשני סוגים. תאורה סולארית שמבוססת כולה על אור השמש שהופכת אותו באופן טבעי לאנרגיה, או תאורת גן סולארית המבוססת על מתח חשמלי נמוך בנוסף לאור השמש.

מים אפורים כל התשובות
שאלות ותשובות בעניני התקנת מערכת טיהור מים אפורים. מה עושים עם הצינורות? מה אפשר לעשות עם מים אפורים? איך זה משפיע על הצימחיה בגינה?

מהי בנייה מתועשת
במאמר שלפניכם נכיר לעומק את התחום של בנייה מתועשת, נכיר את תהליך הבנייה בטכנולוגיה זו, וכן נלמד כיצד מסייעת בנייה מתועשת לשמירה על איכות הסביבה, ואיכות חיינו בתוך תקופת הבנייה, ובעיקר כאשר מדובר בהקמה של פרויקטים חדשים של נדלן באזור מגורינו.

בניה ירוקה בישראל
בשנים האחרונות החלה תנופה מאוד גדולה של בניה ירוקה בישראל, והמטרה של הבניה הזו היא לקחת חלק פעיל ביכולת שלנו להתמודד עם תנאי הסביבה ועם המאפיינים האקולוגיים המשתנים של כדור הארץ.

טיהור מים אפורים – שיקולים לבחירה
מערכות מים אפורים יכולות להגיע בכמה גרסאות וכל אחת מן המערכות יכולה להיות טובה לסוג מסוים של שימוש, או צרכנים.

טפט פלא חדש לציפוי חלונות שחורים!
הכל אודות הצללה בעזרת טפט חדשני: מדבקות חלון, מדבקות קיר ו-ציפוי חלונות לחלונות שחורים

מים אפורים זורמים לאן?
המאמר מסביר מה זה מים אפורים (Gray Water) והסוגים השונים ואיך אפשר לנצל אותם לטובת החיסכון במים. בנוסף יש גם סקירה של השימושים האפשרים בסוג מים ממוחזר.

הכן ביתך לחשמל סולרי
מחקרים מראים כי בעתיד הלא רחוק תהפוך אנרגיה סולארית למשאב האנרגיה העיקרי שלנו. מקורות האנרגיה שאנו משתמשים בהם היום (כגון נפט, פחם וגז) הולכים ומתכלים.

דשא סינטטי – כי ישראל מתייבשת
כמה פעמים כבר שמעתם את המשפט הזה? כמה אנשים כבר אמרו לכם לסגור את הברז, כי אין מים בישראל? אז יש לזה סיבה – כי באמת שאין לנו מים. הכינרת במצב מהגרועים שידעה אי פעם והמאגרים התת-קרקעיים לא נמצאים במצב טוב יותר. רוצים לתרום לשיפור המצב? הניחו בביתכם דשא סינטטי

ניקוי ונטה
ונטה היא מכשיר לא קל לניקוי. הסוד בניקוי נכון של ונטה הוא ההכנה- ראשית, קראו את הוראות היצרן לגבי ניקיון ותחזוקה. ישנם דגמים רבים של ונטות ולכל אחד מהם תכונות מיוחדות משלו.

בחירת סקיילייט
סקיילייט הוא פתרון מצוין לחדרים לא מאווררים, לעליות גג ולהארת חלקים חשוכים בבית על ידי תאורה טבעית. סקיילייט זהו מוצר המשלב באלגנטיות בין פרקטיקה ואסטטיקה.

בתי עץ
בתים מעץ מבודדים היטב, הם אטומים בפני גשם ואינם סובלים מרטיבות המחלחלת דרך הקירות והתקרה. כמו כן ניתן כיום לטפל בעץ בחומרים מעכבי בערה המבטלים באחוזים ניכרים את החשש משריפה.

בנייה ירוקה
שיטת בניה ירוקה היא שיטת בנייה שמכניסה לבית שלכם ולסביבת המגורים שלכם את עקרונות שימור איכות הסביבה. איכות החיים בבית מקבלת ערך מוסף, אז מה באמת אתם מרוויחים אם החלטתם ללכת על בניה ירוקה? , מסתבר שממש לא מעט, על כך בכתבה הבאה


עמוד 1 מתוך 1
[1]  
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.