אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!
מאמרים » בריאות הגיל השלישי » השתלבות העובד הסוציאלי בצוות בית האבות

השתלבות העובד הסוציאלי בצוות בית האבות

מחבר המאמר:
פורסם בקטגוריה: בריאות הגיל השלישי
המאמר נקרא 1179 פעמים
תאריך פרסום:
גרסת הדפסה | 0 תגובות
פורסם באתר Circle: אתר מאמרים קהילתי<a href="http://diurzahav.co.il/%D7%97%D7%A4%D7%A9/%D7%91%D7%AA%D7%99-%D7%90%D7%91%D7%95%D7%AA/%D7%A1%D7%99%D7%A2%D7%95%D7%93%D7%99%D7%99%D7%9D">בית אבות סיעודי</a>, הוא <a href="http://בתי-אבות.co.il/">בית אבות </a>לאשפוז ממושך, אשר כולל מחלקה אחת או יותר של מטופלים סיעודיים או תשושי נפש, עומד בתנאי הרישוי הנדרשים ופועל במסגרת רישיון שניתן לו ע"י משרד הבריאות. על מנת להבטיח את איכות חייו של מטופל במסגרת בית חולים כזה, פועל בבית החולים צוות רב- מקצועי ורב תחומי. הצוות הזה מטפל בהיבטים האישיים, המשפחתיים והחברתיים של המטופל. חברי הצוות משתפים פעולה בהעברת מידע, היוועצות ועל פי העניין גם חלוקת עבודה, ועבודת הצוות שלהם היא תנאי לשלמות הטיפול מכל ההיבטים. העובד הסוציאלי מהווה חלק מהצוות הזה.

לעובד הסוציאלי מספר תחומי פעילות במסגרת הצוות. הוא מציג נתוני הערכה פסיכו סוציאלית של המטופל ומשפחתו בפני הצוות הרב-מקצועי, במסגרת ישיבות הצוות ובאופן שוטף, בכפוף לחוק זכויות החולה, משתתף בתהליך קבלת החלטות בנוגע להתאמתו של המטופל למחלקה, לחדר ולשולחן בחדר האוכל, ופועל במסגרת הצוות בהתאם לשינויים החלים אצל המטופל ואצל משפחתו במהלך תקופת ההסתגלות. העובד הסוציאלי משתתף גם בקבלת החלטות אשר עוסקות בהעברת מטופל מחדר לחדר או ממחלקה למחלקה, מכין את החולה ואת משפחתו כאשר מתקבלת החלטה על העברה, ואף מעביר מידע לעובד סוציאלי בבי"ח כללי, אם יש צורך באשפוז של המטופל. העובד הסוציאלי שותף בישיבות הצוות על המטופלים, ועשוי גם לרכז אותן, אם הוא ממונה לכך על ידי המנהל הרפואי.

העובד הסוציאלי בבית האבות הסיעודי שותף לכל תכניות ההכשרה הבין מקצועית הרלבנטיות, תוך וחוץ מוסדית, לתכנון ולארגון של אירועים מיוחדים, כמו פעילות לגיבוש הצוות בתוך המוסד ומחוץ לו, וכן לתוכניות מוסדיות בנושא הבטחת איכות ופיתוח מצוינות.

לעובד הסוציאלי יש תפקיד חשוב בשמירת זכויות המטופל ומניעת התעמרות - הוא פועל כגורם מייעץ לצוות וכגורם מרחיב מודעות בתחום זכויות המטופל ובתחום ריכוז פעילות וועדה פנים מוסדית, של בית החולים הגריאטרי, כנגד התעמרות במטופלים.


אודות מחבר המאמר:

צוות דיור זהבדירוג המאמר: 0.0

תגובות למאמר השתלבות העובד הסוציאלי בצוות בית האבות תגובות למאמר השתלבות העובד הסוציאלי בצוות בית האבות

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר השתלבות העובד הסוציאלי בצוות בית האבות. רוצה להיות הראשון? לא ניתן להגיב למאמר זה בשלב זה. התגובות סגורות.

מאמרים נוספים בנושא בריאות הגיל השלישי

כיצד לחסוך כסף על חיתולים למבוגרים?
מטוב ציוד רפואי
מהי החשיבות לאיכות של חיתולים למבוגרים
החשיבות בקלנועית לגיל הזהב
אילו מסגרות מספקות טיפול סיעודי לקשישים?
מיטה סיעודית – מאפיינים חשובים
עיסוי – כמעט כל הפרטים על כל העיסויים
זמן ספא – האהבה של כולנו
כיסאות גלגלים לקשישים
ספא – כי לכל אחד ואחת בא להתפנק
ספא מחייה את כל גוף האדם והנפש
הגיל השלישי,דיור מוגן, בתי אבות?
השתלבות העובד הסוציאלי בצוות בית האבות
מהו המקום הנכון עבור קשיש חולני – בית אבות או מרכז החלמה?
ניתוחי החלפת מפרק

הנך נמצא כאן: השתלבות העובד הסוציאלי בצוות בית האבות.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.