אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!
מאמרים » הודעות לעיתונות » מחקר לגילוי קורונה בבדיקת עיניים בביה"ח שיבא מצא שבבדיקת עיניים קצרה (40 שניות) ולא פולשנית ע"י מכשיר TFI (Tear Film Imager) ניתן לגלות חולי קורונה ברגישות של 91% בהשוואה לpcr-

מחקר לגילוי קורונה בבדיקת עיניים בביה"ח שיבא מצא שבבדיקת עיניים קצרה (40 שניות) ולא פולשנית ע"י מכשיר TFI (Tear Film Imager) ניתן לגלות חולי קורונה ברגישות של 91% בהשוואה לpcr-

מחבר המאמר:
פורסם בקטגוריה: הודעות לעיתונות
המאמר נקרא 55 פעמים
תאריך פרסום:
גרסת הדפסה | 0 תגובות
פורסם באתר Circle: אתר מאמרים קהילתי 

מחקר לגילוי קורונה בבדיקת עיניים בביה"ח שיבא מצא שבבדיקת עיניים קצרה (40 שניות) ולא פולשנית ע"י מכשיר TFI (Tear Film Imager)  ניתן לגלות חולי קורונה ברגישות של 91% בהשוואה לpcr-

 

לוד ודנוור, ארה"ב , 8 בפברואר 2022, (ACCESSWIRE) :

בתחילת פברואר חברת אדום טכנולוגיות אופטיות מתקדמות בע"מ יחד עם ביה"ח שיבא, תל השומר, החלו באחד הניסויים הגדולים מסוגם בעולם לגילוי נוכחות קורנה בעיניים ע"י בדיקת עיניים קצרה ולא פולשנית המבוססת על מכשיר הדגל של החברה  .TFI השוואת יכולות הגילוי בוצעה לעומת בדיקת PCR תוך שמירה על סמיות, והוכיחה התאמה מעולה בין שתי השיטות.

חברת אדום טכנולוגיות אופטיות מתקדמות בע"מ מלוד המפתחת, מייצרת ומשווקת מכשור רפואי לבדיקות עיניים בשיתוף ביה"ח שיבא, תל השומר השלימו את הניסוי שבדק האם מכשיר ה TFI  של החברה מסוגל לאבחן הדבקה בקורונה באופן אפקטיבי בבדיקה מהירה (40 שניות) ולא פולשנית ע"י מדידה של שכבת הדמעות בעיניים. לניסוי גויסו 118 מתנדבים שנבדקו הן בPCR  והן ע"י TFI במקביל תוך שמירה על סמיות כדי לאבחן קורונה  (SARS-COV2).  לאחר ניתוח הנתונים התברר כי רגישות בדיקת  TFI היא 91% מול ה PCR באבחון של וירוס הקורונה.

הניסוי שהושלם, מבוצע בהמשך להצלחה בניסוי היתכנות שבוצע בביה"ח וולפסון, חולון, בו הוכחה רגישות גבוהה של בדיקת TFI   מול בדיקת PCR  לגילוי קורונה בחולים ובבריאים. תוצאות ניסוי זה יוצגו במאי הקרוב בכנס הבינלאומי למחקרים של מחלות עיניים(ARVO  2022) . אדום גאה במצגת זו שאושרה להצגה לאחר ביקורת עמיתים בפורום בינלאומי מכובד זה.

בניסוי הנוכחי אדום ושיבא הציעו לכל נבדק בPCR  הסטנדרטי להיבדק במקביל גם ב-TFI והתוצאות של שתי הבדיקות הושוו אחת מול השנייה, כך שתהיה התייחסות לכל שלבי המחלה בחולים סימפטומטיים ואסימפטומטיים, תוך שמירה על סמיות. גילוי קורונה ב TFI -מבוצע על ידי בדיקת עיניים מהירה (40 שניות) ולא פולשנית, כאשר המדידה היא אופטית בלבד, ללא מטוש. מתוך 118 המשתתפים בניסוי, 23 זוהו כחולי קורונה ע"י בדיקת PCR  והבדיקה ב- TFI זיהתה את רובם (21) נכון כחולים. 

מכשיר  TFI הינו מכשיר הדמיה רפואי למדידה לא פולשנית של שכבת הדמעות בעין. המכשיר מבוסס על הדמיה היפרספקטרלית ואינטליגנציה מלאכותית כדי לשחזר את מבנה שכבת הדמעות ולכמת את עובי תת השכבות המימית והשומנית בדיוק ננומטרי. הבדיקה נמשכת 40 שניות והמדידות מבוצעות בקצב גבוה כדי למדוד את הדינמיקה של שכבת הדמעות ולחשב פרמטרים המאפשרים אבחון של מחלות עיניים בכלל ומחלת העין היבשה בפרט. 

וירוס הקורונה מייצר בשכבת הדמעות שכבה עצמאית עקב תכונותיו הכימיות, ושכבה זו משוחזרת ע"י מכשיר  TFI בזכות הרזולוציה הננומטרית שלו, המאפשרת גילוי הימצאות הווירוסים בבדיקה לא פולשנית. מכשיר TFI  הנו מהמכשירים המסחריים היחידים בעולם שמסוגל למדוד את תת השכבות של שכבת הדמעות בדיוק ננומטרי, כפי שהוכח בניסויים קליניים, ועקב כך גם לגלות את וירוס הקורונה כפי שהוכח בניסויים אלו.

"מכשיר  TFIמצליח לשחזר את מבנה שכבת הדמעות בדיוק ננומטרי וכך לאתר את שכבת הווירוסים בהסתברות גבוהה כפי שהוכח בניסוי שעשינו. יכולת זו של מכשיר TFI  למיטב ידעתנו ייחודית בעולם ופותחת אפשרויות לבדיקת קורונה ללא מטוש באופן שיטתי", ציין פרופ' איל צימליכמן, סמנכ"ל חדשנות וטרנספורמציה דיגיטלית בשיבא ודירקטור במרכז החדשנות ARC  של שיבא ."אנחנו נרגשים מתוצאות הניסוי שביצענו, שיחד עם הניסוי הקודם מאששות את יכולות  TFI לגלות וירוסים באופן שיטתי ע"י בדיקת עיניים לא פולשנית. נראה שיכולת השחזור הננומטרית של המכשיר מאפשרת לא רק למדוד את דינמיקת שכבת הדמעות באופן מדויק, אלא גם לזהות נוכחות וירוסים בגודל של כ100 ננומטר."

"לשמחתנו שיתוף הפעולה עם שיבא חזר והוכיח את הרגישות והיעילות הגבוהות של זיהוי הווירוסים ע"י מכשיר TFI   שבנינו. נדון בתוצאות עם גופי הרגולציה הרלוונטיים כדי לתכנן את צעדינו הבאים במטרה לאפשר זמינות של בדיקה זו לכל" אומר דר' ג'ון אברמס, נשיא חברת אדום טכנולוגיות אופטיות מתקדמות בע"מ. "בעוד שאנחנו לומדים לחיות בצל הקורונה, נראה שעוד נכונו לנו גלים נוספים של וריאנטים או וירוסים אחרים, ומכשיר TFI עם הטכנולוגיה של אדום יוכל לאפשר עוד שכבת הגנה לאוכלוסייה ברחבי העולם".

אודות חברת אדום טכנולוגיות אופטיות מתקדמות בע"מ

AdOM Advanced Optical Technologies Ltd.

חברת אדום מפתחת, מייצרת ומוכרת מכשור הדמיה רפואי לבדיקות עיניים, המבוסס של הדמיה היפרספקטרלית ואינטליגנציה מלאכותית כדי לשחזר ולמדוד את מבנה דוק הדמעות (שכבת הדמעות על העין). החברה הוקמה ב2008 ופיתחה טכנולוגיה ייחודית להדמיה ברזולוציה צירית ננומטרית של השכבות המרכיבות את דוק הדמעות, בהתבסס על ידע ייחודי שפותח בחברה ורשום על שמה. המכשיר המסחרי הראשון של החברה TFI (Tear Film Imager)  הוכיח את יכולתיו בכמה ניסויים קליניים והנו רשום בFDA  ונמכר בארה"ב. החברה בתהליך של הרחבת ההכרה הרגולטורית במדינות נוספות, במקביל להמשך ייצור ומכירות. מידע נוסף ניתן למצוא באתר החברה www.adom-tech.com 

אודות המרכז הרפואי שיבא

שיבא הוא המרכז הרפואי הגדול ביותר במזרח התיכון, עם סגל המונה כ-10,000 אנשי צוות, ובהם יותר מ-1,600 רופאים ורופאות המחויבים לסטנדרטים הגבוהים ביותר ברפואה האבחונית, הטיפולית והשיקומית. שיבא הוא המרכז המוביל בישראל במחקר קליני, ולמעשה רבע מהמחקר הקליני בישראל מתבצע בשיבא. בקריה האקדמית בשיבא פועלים מרכז החדשנות, מכוני מחקר, חממות טכנולוגיות, חברות סטארט-אפ ואקדמיה, בשיתוף עם מרכזים רפואיים ברחבי העולם. הישגים אלה קיבלו הכרה בינלאומית בשנים האחרונות, לאחר שנבחרו שוב ושוב לרשימת עשרת בתי החולים הטובים בעולם של המגזין "ניוזוויק". מידע נוסף באתר שיבא https://www.sheba.co.il/ 

למידע נוסף:

AdOM Advanced Optical Technologies www.adom-tech.com

Contact: Raanan Gefen /  gefen@adom-tech.com 

Galia Goldenberg (0544248709) / Galia@adom-tech.com 

Sheba Medical Center

Contact: Steve Walz (972-52-233-0430)

Steve.walz@sheba.health.gov.il

 

מקור: AdOM advanced optical technologies Ltd

 

*** הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית ACCESSWIRE


אודות מחבר המאמר:

הידיעה מופצת בעולם על ידי חברת התקשורת הבינלאומית ACCESSWIREדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר מחקר לגילוי קורונה בבדיקת עיניים בביה תגובות למאמר מחקר לגילוי קורונה בבדיקת עיניים בביה"ח שיבא מצא שבבדיקת עיניים קצרה (40 שניות) ולא פולשנית ע"י מכשיר TFI (Tear Film Imager) ניתן לגלות חולי קורונה ברגישות של 91% בהשוואה לpcr-

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר מחקר לגילוי קורונה בבדיקת עיניים בביה"ח שיבא מצא שבבדיקת עיניים קצרה (40 שניות) ולא פולשנית ע"י מכשיר TFI (Tear Film Imager) ניתן לגלות חולי קורונה ברגישות של 91% בהשוואה לpcr-. רוצה להיות הראשון? לא ניתן להגיב למאמר זה בשלב זה. התגובות סגורות.

מאמרים נוספים בנושא הודעות לעיתונות

מחקר לגילוי קורונה בבדיקת עיניים בביה"ח שיבא מצא שבבדיקת עיניים קצרה (40 שניות) ולא פולשנית ע"י מכשיר TFI (Tear Film Imager) ניתן לגלות חולי קורונה ברגישות של 91% בהשוואה לpcr-
תרו תפרסם את תוצאות הרבעון השני ב-28 באוקטובר 2020
חידוש עולמי-פורטל מתגרשים - meetgarshim
היבטים של בריאות ברילוקיישן
סנגורים- ביטול תלונה במשטרה
קניית אופציות על פייסבוק באיטריידר
סערה בהדסה
NLP PLUS, הודיע על קורס נוסף בשיטת 'תרפיית קו-הזמן' בהנחיית המומחים מאנגליה פול וג'וזף קלאף
אריאל בונוס משיקה מגוון מוצרים מעוצבים למטבח מהמותגים המובילים בעולם
אריאל בונוס הטמיעה מערכת טלפוניה ומוקד שירות מבוסס IP בשווי 200,000 ₪
פתרונות גזית לניהול רשת חנויות יוטמעו בחנויות בזק סטור
ERN: ירידה של 10% בכמות צ'קים מאובטחים החוזרים בלי כיסוי
הודעות לעיתונות באתרי מאמרים מובילים

הנך נמצא כאן: מחקר לגילוי קורונה בבדיקת עיניים בביה"ח שיבא מצא שבבדיקת עיניים קצרה (40 שניות) ולא פולשנית ע"י מכשיר TFI (Tear Film Imager) ניתן לגלות חולי קורונה ברגישות של 91% בהשוואה לpcr-.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.