אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » חשבונאות ומס » רואה חשבון בעסק שלך

רואה חשבון בעסק שלך

מחבר המאמר: refaelshalom
פורסם בקטגוריה: חשבונאות ומס
המאמר נקרא 675 פעמים
תאריך פרסום: 10.03.11
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


מעורבותו של רואה חשבון איננה רק בתחומי דוחות וביקורת חשבונות. ככל שהעסק גדל, כך גדל מעמדו ותחום אחריותו של רואה החשבון באותו העסק. רוב אנשי העסקים, רואים ברואה חשבון שלהם חלק מהצלחתם העסקית, או לכשלונם. רואי חשבון מוצאים עצמם כחלק מהעסקאות הפננסיות בעסק וההחלטות מתקבלות לא אחת על פי רואי החשבון.

רואה חשבון מתעסק בנושאים חשובים במיוחד לעסק, היכולים להשפיע בעתיד לטוב ולרע. רואה חשבון צריך לא רק לנהל חשבונות ולכתוב משכורות ודוחות פיננסיים, רואה חשבון צריך גם להציג את הנתונים הללו בפני בעל העסק ולעזור לייעל את העסק מהבחינה הפיננסית.

ולכן, רואי חשבון מחוייבים לחשב את צעדיהם בקפידה ולבחון את עצמם היטב, לפני כל יעוץ על כל עסקה פיננסית. רואי חשבון מקצועיים, שוקלים את צעדיהם בזהירות רבה, בוחנים מסקנות, פתרונות וניתוחים שוב ושוב לפני כל יעוץ פיננסי. טעות ביעוץ יכולה לגרום להפסדים כספיים ובמקרים רבים לקוחות משליכים את כשלונותיהם ברואה החשבון שלהם.

תוצאות פעולותיו והמלצותיו של רואה החשבון נבחנות לבסוף כנגד המציאות הכלכלית. במידה ובעל העסק מבין שרואה החשבון שלו איננו מקצועי ואינו מתאים לעסק שלו, יצטרך לחפש מחדש רואה חשבון ולהעביר את כל המידע הרלוונטי מחדש. תהליך שכזה יכול לפגוע בעסק פעיל ולגרום להפסדים כספיים.

לכן, בבחירה של רואה חשבון יש לבדוק בקפידה את כושר השיפוט של רואה החשבון, האם רואה החשבון משדר אמינות ומקצועיות? האם בטווח הארוך תפקודו של רואה החשבון מוכיח את עצמו?

בבחירה של רואה חשבון לעסק מתחיל עלינו לבדוק היטב את רואה החשבון שלנו על פי הרושם הכללי, המקצועיות, לראות את התעודה של רואה החשבון וכד'. מקובל  לבקש מרואה חשבון טלפונים של לקוחותיו באותו התחום, כך ניתן לוודא בצורה מקסימלית את טיב שירותיו של רואה החשבון.

יש לזכור! ברגע תחילת העבודה עם רואה חשבון אחד, קיים קושי להחליף אותו, כיוון שרואה חשבון חדש יצטרך ללמוד מחדש את העסק המדובר. לכן, יש לבחור בקפידה יתרה רואה חשבון לעסק עתידי.אודות מחבר המאמר:

רפאל שלוםדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר רואה חשבון בעסק שלך תגובות למאמר רואה חשבון בעסק שלך

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר רואה חשבון בעסק שלך. רוצה להיות הראשון? לא ניתן להגיב למאמר זה בשלב זה. התגובות סגורות.

מאמרים נוספים בנושא חשבונאות ומס

איזה סוג עסק כדאי להקים?
למה כדאי ללמוד הנהלת חשבונות?
פורטל BANKAT - ביטוח מבנה משכנתא מה הוא כולל ?
צריכים רואי חשבון?
משרדי רואי חשבון גדולים
פורטל bankatמהו פיקדון מובנה?
הנהגת מס הכנסה שלילי כחלק ממדיניות הרווחה בישראל
פתיחת עוסק פטור
למה אנחנו צריכים רואי חשבון טוב?
למה צריך רואי חשבון לעסק?
שער הדולר, שערים אחרים ושאר ירקות
ניהול כספים במיקור חוץ (Outsourcing)
רואה חשבון לעסק קטן ובינוני
בחירת משרד רואי חשבון
רואה חשבון בעסק שלך

הנך נמצא כאן: רואה חשבון בעסק שלך.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.