אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

גיל הזהב

מאמרים בנושא גיל הזהב, הכוללים מידע בנושא דיור מוגן, בתי אבות, טיפול סיעודי, מחלקות שיקום, זכויות קשישים וכדומה.

איך נוכל לעזור להורה חולה אלצהיימר?
חולי אלצהיימר סובלים מתהליך הדרגתי שבו תאי המוח מתנוונים, ועקב כך התפקוד הקוגניטיבי והכישורים המנטליים נפגעים - היכולת להתמצא בזמן ובמרחב נפגעת קשות, וכן הזיכרון והיכולת לחשוב באופן צלול.

בתי אבות - פתרון לכל אחד
בעבר סבלו בתי אבות מתדמית בעייתית. רבים נכנסו אליהם רק בתור ברירת מחדל, משום שהיו זקוקים לטיפול מיוחד. והיום הכל השתנה, אפילו השם: בתי האבות הפכו לבתי דיור מוגן והדיירים בהם מקבלים שירות כמעט כמו בבית מלון...

רועי בוחר את בית האבות
כשדיברו עם רועי על זקנה נהג לומר "גיל מבוגר זה דבר שקורה לאחרים, אני לעולם לא אהיה זקן."מובן מאליו, שעצם המילה בית אבות הייתה זרה לו, ואף החרידה אותו.

בתי אבות בירושלים – בית מלון למבוגרים
יותר ויותר מבוגרים היום מבינים את החשיבות במיקום הגיאוגרפי של בית האבות בו בחרו לבלות את ימיהם חסרי העצמאות, ימים בהם המבוגר צריך לחיות תחת מסגרת מסוימת אשר תכלול את כל הפרטים החשובים של היום, בין אם זה ארוחות היום ובין אם זה תרופות וטיפולים שגרתיים.

בתי אבות – הדרך שלנו להודות להורים
בתקופה כזו או אחרת ניתן לראות את ההורים שלנו מגיעים למצב בו גם הם רוצים שקט ומנוחה, להרגיש את הנוחות הזו שלא הייתה להם בזמן שהיה להם ילדים קטנים, אך כיום, ניתן לעזור להם באותו מטבע ולעזור להם למצוא בית אבות מושלם לצרכיהם.

בתי אבות – להאריך את החיים
כאשר אנחנו מסתכלים כיום על בתי אבות אנחנו לא מבינים על מה כל הרעש, האם זה באמת כזה נחוץ לאותם מבוגרים אשר בסך הכל רוצים שקט ולחיות בביתם הפרטי עד יומם האחרון? האם זה באמת כזה חשוב?

בתי אבות בירושלים – מקום קדוש לחיות בו
ניתן לראות היום כמה וכמה בתי אבות בירושלים ואפילו מלאים, ולא בגלל שישנם המון קשישים בירושלים, אלא כי ישנם המון מבוגרים אשר רוצים להיות בביתם האחרון בירושלים, בתי אבות בירושלים נותנים את הנפש של ירושלים במקום אחד ומאוחד.

בתי אבות – הברירה הטבעית
כולנו חושבים שבית אבות הינו מקום המגורים האחרון שלנו עלי אדמות, מצד אחד זה קרוב להיות נכו ומצד שני זה הדבר הכי טוב שיכול לקרות לנו אם כך.

בתי אבות – לישון בנוחות ובשקט
מוסדות רבים נותנים את כל יכולתם בשביל לגרום ללקוחות שלהם להרגיש רצויים...

בתי אבות – מלון לדורות
בזמן כזה או אחר בחיינו אנחנו מתמודדים עם שני מצבים ברורים וקשים, האחד הינו כשאחד מההורים שלנו מתבגר וצריך סיעוד או סיוע צמוד והשני כאשר אנחנו מגיעים בעצמינו לגיל הזהב שבו אנו זקוקים לפעמים לסיוע צמוד, בשני המקרים אנחנו למדים שיש לבדוק את האפשרויות של בתי אבות בארץ.

בית אבות – נעורים לכל החיים
יותר ויותר מבוגרים מבינים שבתי אבות הינם מקום המנוחה האולטימטיבי לגיל הזהב, בית פרטי תמיד היה מועדף עד לימים בהם מחלות ומוגבלויות החזיקו את קרובינו המבוגרים כלואים בביתם ללא ניידות כלל. בתי אבות נותנים לקרובינו את מה שהם הכי צריכים – בית חם וטיפול מסור.

טיפול במצב סיעודי- בית חולים סיעודי או דיור תומך
טיפול סיעודי במסגרת ביתית מתאפשרת על ידי שכירת מטפל שיהיה צמוד לקשיש 24 שעות ביממה. אפשרות זו אומנם מותירה את הקשיש בסביבתו הקרובה והמוכרת, אך חסרונה הוא תלות מוחלטת במטפל אחד אשר קשה לפקח עליו.

ההבדלים בין בתי אבות סיעודיים לבתי אבות לתשושי נפש
בתי אבות סיעודיים מתאימים לקשישים בעלי מגבלות פיזית קשה המשפיעה מאוד על מידת עצמאותם. אנשים אלו אינם יכולים לתפקד באופן עצמאי, והם זקוקים לעזרה רבה בפעילויות יומיומיות בסיסיות.

ההבדל בין בית אבות לבית אבות סיעודי
הרבה מבתי האבות מספקים פעילויות פנאי שונות אשר כוללות הפעלות אומנותיות כגון: תפירה, ריקמה, יצירות ועבודות יד וכו'. פעילויות חברתיות כמו: ערבי שירה, מסיבות, הקרנות סרטים, הרצאות ואף מסיבות יום הולדת של הקשיש

בחירת בית אבות סיעודי.
העברת היקרים לכם לבית אבות סיעודי הינה ברוב המקרים החלטה שמגיעה אחרי מחשבה רבה. רבים מהקשישים העוברים לבית אבות סיעודי עושים זאת כתחנה האחרונה של חייהם.

מתנה מקורית לסבתא וסבא? מה הבעיה?
שוב חוגגים את יום נישואיהם של הזוג הוותיק במשפחה? אולי את יום הולדתו של אחד מהם? או שמא הגיעה תקופת החגים ואתם מוזמנים אליהם? כך או כך תמיד עולה בראשנו השאלה הקבועה: מה ניתן להביא כמתנה לסבא וסבתא, שיהיה מספיק מקורי, שימושי...

הורות - זה לכל החיים
חיפוש מסגרת מתאימה להורים מזדקנים, אינה נובעת מחוסר עניין או השקעה. לרוב, בני גיל הזהב מעוניינים במעבר אל מקום, שיספק להם גירויים מסוגים שונים, בצד סיוע וטיפול. דיור מוגן יוקרתי, בתי חולים סיעודיים או סוגים אחרים של בתי אבות במרכז? על כך במאמר.

טיפול בקשישים – עבודה ברוכה
רבים הם הארגונים המושיטים עזרה לאנשים מבוגרים הגרים בקרבנו. הרפואה המודרנית מאפשרת לאנשים לחיות יותר שנים וליהנות מבריאות טובה גם בחצי השני של החיים. אנשים עובדים יותר שנים לפני יציאתם לפנסיה וערים יותר ליכולתם לשלוט בתזונתם ובאורח חייהם.

בית אבות: מרפואה לפעילות
ניתן כיום לראות מגמה בכל הקשור ליחס לגיל הזהב והאתגרים המיוחדים של הגיל הזה. אם בעבר הדגש הושם על הרפואה – טיפול במחלות ובעיות הנגרמות עקב הגיל – הרי שכיום מושם דגש רב על פעילות: יצירת סביבה עשירה ומעשירה.

בית אבות סיעודי: לבצע את הבחירה המתאימה
אחד מהדברים שעליהם נאמר הרבה בכל הנוגע לבחירת בית אבות היא מידת ההתאמה שלו לדייר. כאשר אנחנו מדברים על ההתאמה של בית אבות סיעודי ההתאמה הזו יכולה להיבחן מכמה זוויות.

בית אבות: להתכונן, ללמוד ולהכיר
מעבר אל בית אבות הוא מהלך רב משמעות והשלכות. במקום להגיע אל מקום המגורים החדש מבלי לדעת למה לצפות, כדאי מאוד לעשות עבודת הכנה מוקדמת כדי להבין מה זה בית אבות בכלל ואיך מתנהלים החיים בבית האבות המסוים שאליו מתבצע המעבר בפרט.

בית אבות וחידוש היחסים בתוך המשפחה
המעבר אל בית אבות יכול להיות דווקא הזדמנות פז לרענן ולחדש את היחסים עם בני המשפחה, הזדמנות להשאיר מאחור ריבים ישנים ורגע שבו ניתן לפתוח דף חדש בכל הנוגע ליחסים שבתוך המשפחה.

בית אבות: נא לשמור על הקשר
אולי אתם כבר חוויתם את זה ואולי אתם עומדים לחוות את זה. אולי אתם הם אלה שעוברים אל בית אבות ואולי מישהו קרוב מהמשפחה שלכם עובר לשם. כך או כך, מדובר בצעד משמעותי שיכול להשפיע בצורה ברורה על הקשר הקיים בין מי שעובר לגור בדיור מוגן ובין בני משפחתו והחברים שלו.

בתי אבות למעוטי יכולת
כיום ישנה בארץ מודעות גבוהה לגיל השלישי. אנשים רבים המגיעים לגיל זקנה נאלצים לעבור מביתם אל בית אבות. הסיבות לכך רבות ומגוונות, החל מצורך בריאותי או נפשי ועד לרצון לבלות את שנות הזקנה במקום המציע פעילויות רלוונטיות וגם חברה תומכת.

איך מחפשים בתי אבות באינטרנט?
החיפוש אחר בתי אבות הוא עניין רגיש. כולנו רוצים שהקרובים שלנו יחיו בבית אבות עם תנאי מחייה טובים, כזה שיכול להעניק טיפול מתקדם וצוות מטפלים ידידותי וסבלני שנותן מעצמו חום ואהבה שמתאים בייחוד לגיל הזהב.

כיצד ניתן לחפש בתי אבות באינטרנט?
בחירה של בית אבות אינה תהליך פשוט. בתי האבות השונים נבדלים אחד מהשני כמעט בכל פרמטר, כך שקיימות אופציות רבות לבחירה. חיפוש בתי אבות באינטרנט יכול לחסוך לכם מאמצים רבים וזמן לא מבוטל- אך רק בתנאי שתעשו זאת נכון.

דיור מוגן - מהו? שיטות תשלום וסוגי דיור מוגן
עברת מקום המגורים לדיור מוגן הוא הדרך הטובה ביותר לפנק את עצמכם. מעכשיו, אין צורך לדאוג לנקיון ולבישול, כביסה וגידול הילדים. כעת נותר בידיכם שפע זמן פנוי לבלות בפעילויות מגוונות וחיי חברה פעילים.

דיור מוגן - מהו? שיטות תשלום וסוגי דיור מוגן
העברת מקום המגורים לדיור מוגן הוא הדרך הטובה ביותר לפנק את עצמכם. מעכשיו, אין צורך לדאוג לנקיון ולבישול, כביסה וגידול הילדים. כעת נותר בידיכם שפע זמן פנוי לבלות בפעילויות מגוונות וחיי חברה פעילים.

מצגת חיים שכאלה
מצגת חיים שכאלה היא לא דבר מובן מאליו. הפקת מצגת חיים שכאלה דורשת עבודת הכנה רבה וקפדנית. כל מצגת חיים שכאלה היא מיוחדת ושונה וכוללת צילומים וסרטים ישנים

סיעוד - חוסר אונים או נתינה ?
והדרת פני זקן, נתינה, חסד, גמילות חסדים, סעד, צדקה – כל המילים האלה הן חלק מהמסורת היהודית עתיקת היומין שמגדירה את החסד והטוב שבעזרה לזולת. לעומת זאת המילה סיעוד הנגזרת מאותן מילים חיוביות מעוררת קונוטציות שליליות כאשר מיחסים אותן לעולם הקשישים.

אנשים זקנים – גם להם מגיע טלפון סלולרי
אם בעבר אנשים זקנים לא יכלו להשתמש בטלפונים סלולרים בשל העובדה שהסלולים היו מותאמים לאנשים צעירים אשר מסתדרים עם טכנולוגיות מתוחכמות וחדשות, אשר אופינו בגודל קטן במיוחד, הנדסת אנוש המקדשת את התחכום ובהתאם מסובכת במיוחד, כיום יש פתרון סלולרי מותאם לאנשים זקנים.

תקן לקלנועית וחשיבותו
מאחר ונמכרות קלנועיות ללא תקן שמסכנות את הרוכשים אני מעלה לפה את תקנות משרד התחבורה. כשאתם רוצים לקנות קלנועית, תבקשו לראות את התקן ורצוי שתדעו את התקנות של משרד התחבורה לייבוא ומכירת קלנועיות.

איך בוחרים קלנועית?
איך בוחרים קלנועית ? מה היא הקלנועית המתאימה ביותר עבורנו על מנת להתגבר על מחסום הניידות ?
התשובה אינה מוחלטת ולעיתים גם אין קלנועית שיכולה למלא את כל הצרכים שלנו .
להלן כמה פרמטרים לבחירת קלנועית :

שיקולים חשובים בבחירת בית אבות
במאמר שלפניכם, נביא מספר דגשים אותם כדאי לקחת בחשבון בבחירת בית אבות ליקירכם, אלו למעשה הם תנאי ההכרח בבחירת בית אבות, ובלעדיהם מוטב לעבור ולבחון את בית האבות הבא.

בית אבות: עזרה מקצועית
בחירה של בית אבות איננה מלאכה פשוטה ויש לה השלכות רבות. כדי לבצע את הבחירה בצורה נכונה מומלץ להיעזר בעזרתם של מומחים בתחום.

בית אבות: איך להקל על המעבר?
המעבר אל בית אבות יכול להביא עימו קשיים ייחודיים שהופכים את המעבר לקשה יותר ממעבר דירה רגיל.

בית אבות וביטוחים סיעודיים
מהו ביטוח סיעודי? מה הוא כולל? האם הוא מממן את כל העלות של מעבר אל בית אבות? על כך ועוד, ובקצרה, במאמר הזה.

בית אבות: אפשרויות מימון
איך ממנים מעבר אל בית אבות? מהן האפשרויות שעומדות בפני הדייר העתידי ובני משפחתו?

בית אבות: הסבר על כמה מושגים חשובים
התחום של בית אבות הוא תחום שבו יש הרבה מאד מושגים. נסביר בקצרה כמה מושגים שקשורים לתחומי העניין של בית אבות.

בתי אבות - כי מגיע להוריכם את הטוב ביותר
בתי אבות הוקמו על מנת למלא את הצרכים השונים והייחודים של בני גיל הזהב על הצד הטוב ביותר. אך מהם הדברים שצריך לשים עליהם דגש בזמן שיוצאים לסקור בתי אבות מסוגים שונים ומשונים?

הליכון | הליכון רולטור
בחנות נוח ניתן למצוא מגון רחב של הליכונים:הליכון רולטור,הליכון עם מושב,הליכון לבית ועוד מגוון רב של אביזרים המקלים את החיים בגיל מבוגר ושומרים על עצמאות גם בגיל מבוגר.בנוח ניתן למצוא גם כסא גלגלים.

גיל הזהב | נוח - מוצרים עבור גיל הזהב
נוח - מוצרי נוחות ואיכות עבור גיל הזהב. החנות היחידה בישראל עבור גיל הזהב. אצלנו תמצאו: הליכון, חיתולים למבוגרים, רולטור, זכוכית מגדלת ומגוון מוצרים.

חיתולים למבוגרים
בנוח תוכלו למצוא חיתולים למבוגרים מכנסונים ומגוון מוצרי ספיגה בכל הגדלים וברמות ספיגה שונות. חיתולים למבוגרים בגדלים שונים, תחתונים סופגים עם יכולת ספיגה משתנה. חיתולים למבוגרים במחירים אטרקטיביים.

בית אבות ודיור מוגן לגיל הזהב
קשישים רבים מגיעים לשלב בחיים בו הם זקוקים לסיוע והשגחה צמודה. בעיות בריאותיות שונות - או הבדידות - גורמים לחיפוש אחר בית אבות או דיור מוגן. לעתים הדבר מלווה ברגשות קשים מצד הילדים, שמרגישים שהם נוטשים את הוריהם לעת זקנה

מהו דיור מוגן
מהו דיור מוגן, אלו סוגי דיירים מאכלסים את בתי הדיור המוגן ומה ההבדלים שבין בתי הדיור המוגן לבתי אבות? מאמר זה ידון בסוגיה זו.

חיתולים למבוגרים
חיתולים למבוגרים מיועדים לפתור את בעיית אי השליטה על הסוגרים בקרב מבוגרים ובני גיל הזהב. קיימים סוגים רבים של מוצרי ספיגה וחשוב להתאים את המוצר הנכון לכל אדם.

דיור מוגן - שירותים ואפשרויות דיור
רבים מבני גיל הזהב שוקלים לעבור לגור בבית דיור מוגן אשר מאפשר שמירה על אורח חיים עצמאי, בסביבה בטוחה ומוגנת. דיור מוגן בעצם מתאים את סביבת המגורים לצרכים בגיל השלישי.


עמוד 1 מתוך 1
[1]  
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.