אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!
מאמרים » יהדות » חכמת חיים מאת האדמו"ר יאישהו יוסף פינטו שליט"א

חכמת חיים מאת האדמו"ר יאישהו יוסף פינטו שליט"א

מחבר המאמר:
פורסם בקטגוריה: יהדות
המאמר נקרא 679 פעמים
תאריך פרסום:
גרסת הדפסה | 0 תגובות
פורסם באתר Circle: אתר מאמרים קהילתי"אלה הדברים אשר דבר משה אל כל ישראל בעבר הירדן".משה רבנו, רבנן של כל ישראל, עומד בשערי ארץ ישראל, לפני הכניסה לארץ הקודש וחוזר ומסכם את כל התורה כולה ברמזים ובפרוש את כל אשר עברו בני ישראל ואת כל דקדוקי ורמזי התורה. וספר זה ספר דברים נקרא משנה תורה, סיכום התורה הקדושה.וקשה מדוע משה רבנו, באחרית ימיו, צריך שוב לעמוד ולסכם את התורה הקדושה, התורה תורת חיים, תורת אמת, עומד כנגדם ומדוע ולמה לסכם שוב את התורה הקדושה ?.

ואפשר לבאר ולאמר יסוד גדול: הנה כבוד תלמידי חכמים וגדולי וצדיקי עם ישראל גדול ביותר הוא ולכל מילה ומילה וכל לימוד או דבר תורה היוצא מפי הרב עמוק וטמון בו עולמות גדולים. וידע האדם שלא רק מה ששומע האדם מרבו זה התורה אשר למד והבין אלא כשלומד האדם מצדיק תורה התורה הזאת היא כמו זרע הנזרע באדמה וממנו יצמח הרבה, מהתורה והסודות תורה אשר היו טמונים באותה שעה בדעתו ובנפשו של הרב.ולכן הקפידו בעם ישראל שהרבי שמלמד את הילדים הקטנים את אותיות הא'-ב' יהיה צדיק וחסיד וטהור בדעת ישרה וטהורה, משום שכוח האותיות הם הזרע הנזרע במוחו של הילד ומה שהיה בדעת הרב המלמדו את האותיות נזרעים בנפש הילד הקטן.והנה משה רבנו, רבנן של כל עם ישראל, עומד בסוף ימיו ויודע שקם דור חדש אשר נולדו אחרי מתן תורה והם לא עמדו בהר סיני ולא ראו את כל האותות והניסים והנפלאות ומבקש משה להחדיר בנפשם עמוק עמוק את התורה הקדושה ורק על ידי שהוא בעצמו יזרע ויחזור וישנה וישלש את התורה הקדושה התורה תזרע בהם ואף בכל הדורות לאחר מכן אשר בכל שנה ברוב עם הדרת מלך ישבו ויקראו בתורה את משנה תורה, סיכום תורתנו הקדושה על ידי רבנן של כל ישראל.  והנה מצאנו בגמרא במסכת חגיגה מה כוחה של תורה הנלמדת על ידי רב קדוש וצדיק יכולה להשפיע ועד להיכן נכנסת לעומק הנפש של האדם. הגמרא מספרת שלרבנו הקדוש רבי יהודה הנשיא היו שני שכנים אילמים, לפי מ"ד אחד בני ביתו של רבי יוחנן בן גודגודה או לפי מ"ד שני בני אחותו של רבי יוחנן ולפי ספר הגלגולים היו הם נשמות אלדד ומדד. ושני אילמים אלו היו מקפידים ללכת לכל שיעור של רבנו הקדוש ובכל מקום אשר רבי מוסר שיעור הגיעו הם ראשונים וישבו מראשית השיעור ועד סופו. אחרי שנים רבות רבי הקדוש הצטער משני השכנים האילמים האלו, התפלל עליהם והתפקחו והנה פלא גדול שני האילמים האלו ידעו לחזור על כל תורתו של רבי הקדוש וכל מה שאמר במשך שנים בשיעורים שלו, חזרו על הכל.

וקשה, איך נעשה נס גדול כזה שידעו לחזור על הכל מה קרה להם ומהיכן הכוח הזה?.אלא פה נלמד יסוד גדול, כשלומדים תורה מצדיק נקשרים לא רק לשמיעת התורה של הצדיק אלא נקשרים לנשמתו של הצדיק ומשם הנפש מבינה ויודעת.

ולכן משה רבנו חזר שוב על כל התורה, שיכנס עמוק בנשמות עם ישראל ויהיו חקוקים לזכרון עולם ומשה שפיר כאמר.וביותר בימים אלו, ימי חורבן בית המקדש, נשתדל לדבוק בתורתינו הקדושה ובצדיקי אמת ובתורתם.ונזכה לגאולה שלמה בקרוב ממש.


אודות מחבר המאמר:

בקרו באתרנו 

www.haravpinto.com

 דירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר חכמת חיים מאת האדמו תגובות למאמר חכמת חיים מאת האדמו"ר יאישהו יוסף פינטו שליט"א

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר חכמת חיים מאת האדמו"ר יאישהו יוסף פינטו שליט"א. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא יהדות

מבוא למדע הא-להי
איך יורדות נשמות לעולם הזה ? מה אומרת על זה הקבלה ?
מהי רוחניות
רוחניות
מה בודקים לפני רכישת מזוזה?
מה כותבים על מודעת אבל? המדריך המלא
מחיר מצבה
ברית מילה
קידוש המציאות ע"י ראיה רוחנית
פנינים ופרפראות נבחרים לפרשת השבוע ואתחנן
חוויית השבוע פרשת ואתחנן
כיצד להתמודד עם ההסתרות והמכשולים שבדרכנו
פרשת 'צו' פנימיות הפרשה, הצצה אל העולם הפנימי שלנו
דוד אגמון / פרשת ויקרא תשע"ג
חכמת חיים מאת האדמו"ר יאישהו יוסף פינטו שליט"א

הנך נמצא כאן: חכמת חיים מאת האדמו"ר יאישהו יוסף פינטו שליט"א.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.