אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!
מאמרים » ביטוח פנסיוני » כיצד להפקיד לפנסיה לעוזרת הבית?

כיצד להפקיד לפנסיה לעוזרת הבית?

מחבר המאמר:
פורסם בקטגוריה: ביטוח פנסיוני
המאמר נקרא 1128 פעמים
תאריך פרסום:
גרסת הדפסה | 0 תגובות
פורסם באתר Circle: אתר מאמרים קהילתילמצוא עוזרת בית טובה זה לא פשוט ובכלל לא זול. אבל לאחרונה נוספה בעיה נוספת להעסקת עוזרות הבית – פנסיית חובה.

משנת 2008 אנחנו מחויבים לשלם לפנסיה לכל עובד שאנחנו מעסיקים ולרשימה הזאת נכנסו פתאום מגזרים שלמים שבכלל לא קראנו להם שכירים, עוזרות בית, מטפלות ואפילו מנקים בחדרי מדרגות.

עד עכשיו שילמנו לעוזרת עבור ביטוח לאומי, אבל היום יש תשלום חודשי נוסף אותו צריך לשלם, ובדומה לביטוח לאומי גם כאן יש חלק עובד וחלק מעביד, ומי שלא משלם אותו עובר על החוק !

לפי תקנות מס הכנסה אנחנו חייבים להעביר את התשלומים לקרן הפנסיה עד 15 יום מתום החודש שעבורו שולמה המשכורת. איחור בהעברת הכספים ייחשב כהלנת שכר.

במאמר קצר זה ננסה להסביר כיצד לחשב את ההפקדה החודשית לקרן הפנסיה ולהבין את המשמעויות שעומדות מאחורי צו הרחבה לפנסיה חובה. חשוב לדעת כי תשלום ישירות לעובדת ולא לקרן הפנסיה לא עונה על הגדרות הצו, והעובדת תוכל לתבוע אתכם, בבוא היום, במקרה של אבדן כושר עבודה. בגלל שמדובר בסכומים קטנים, אותם צריך לשלם מדי חודש קרנות פנסיה וחברות ביטוח רבות מנסות להתנער מחובתן ומסרבות לקבל כספים אלה. לעזרתכם הקימה קרן הפנסיה מבטחים החדשה מערכת תשלום אינטרנטית לפנסיית חובה בעזרתה ניתן לשלם מידי חודש באמצעות הוראת קבע ולעמוד בדרישות צו ההרחבה.

כמה זה עולה לנו?

לפנסיית חובה צריך לשלם אחוזים מהשכר החודשי שאינו כולל נסיעות. גם אם העוזרת מועסקת אצלנו יום בשבוע או אפילו פעם בחודש, אנו עדיין צריכים לשלם לה לפנסיה.

אחוזי ההפקדה לפנסיה משתנים משנה לשנה והם מתחלקים בין העוזרת למעסיק.

בשנת 2011 עומדים אחוזי ההפקדה על 3.33% שעל העוזרת לשלם ו 6.67% שעלינו לשלם. האחוזים אותם אנחנו משלמים מורכבים מתגמולים ופיצויים. את הפיצויים ששילמנו עוזרת הבית תקבל גם אם תסיים לעבוד מיוזמתה באפשרותנו לשלם את מלא הפיצויים המגיעים לעוזרת, מידי חודש ובכך בסיום העבודה לא נצטרך להשלים את הפיצויים המגיעים לה.

דוגמא:

עוזרת בית המשתכרת 50 שקלים לשעה ונסיעות בסך 20 שקל. מקבלת שכר חודשי של  440 שקלים המורכב משכר עבודה של 400 שקלים ו- 40 שקלים נסיעות.

השנה יש להפקיד לעוזרת מידי חודש 40 שקלים לפנסיה, כאשר החלק אותו צריך לנכות משכר העוזרת יהיה 13.32 ואנו נשלם את ההפרש 26.68.

במידה ונרצה לשלם את מלא הפיצויים לקרן הפנסיה נשלם מידי חודש כמעט 60 שקלים, כאשר חלק העובדת ישאר זהה 13.32 ואנו נשלם את ההפרש.         

אחוזי ההפקדה עולים בהדרגה מידי שנה.

בשנת 2012 אחוזי ההפקדה יהיו 4.16% הפקדות העובד ו- 8.34% הפקדות המעסיק.

בשנת 2013 אחוזי ההפקדה יהיו 5% הפקדות העובד ן- 10% הפקדות המעסיק.

מה אומר הצו?

צו ההרחבה מחייב לשלם לפנסיה לכל שכיר, גבר מעל לגיל 21 ואישה מעל לגיל 20. כלומר אם עוזרת הבית או המטפלת לילדים צעירה מגיל זה, אתם לא חייבים להפקיד לה לפנסיה. במידה ואתם מעסיקים את העוזרת יותר מחצי שנה או במידה והיה לה כבר חיסכון פנסיוני (קופת גמל, קרן פנסיה או ביטוח מנהלים ) יותר משלושה חודשים אתם כבר חייבים לשלם לה לפנסיה.

הצו מגדיר בררת מחדל, וקובע כי צריך לחסוך את הכספים בקופה שכוללת בתוכה כיסויים ביטוחים לנכות ולמקרה מוות כמו קרן פנסיה, לכן חיסכון בקופת גמל או בביטוח מנהלים שלא כולל ביטוח אבדן כושר עבודה לא עונים על לשון הצו.

זכותה של העוזרת לבחור היכן לחסוך את הכספים, במידה והעובד לא הודיע לכם על בחירתו אתם יכולים לחסוך לה בקרן פנסיה לפי בחירתכם.

היכן ניתן לחסוך?

מספר קרנות פנסיה זכו במכרז שערכה הסתדרות העובדים והן ערוכות לטיפול וקליטת כספים במסגרת פנסיית חובה. אך למרות הזכיה במכרז קרנות רבות מתנערות מחובתן ומסרבות לקבל כספים של עוזרות בית ומטפלות בגלל חוסר כדאיות כלכלית. לעזרתכם הקימה מבטחים החדשה, אחת מהזוכות במכרז, מערכת תשלום אינטרנטית לפנסיית חובה. המערכת מאפשרת לשלם בצורה קלה ופשוטה עבור העובדת לקרן הפנסיה.

ניתן להזין את השכר החודשי למערכת והיא תחשב את אחוזי ההפקדה הנדרשים לפנסיה, הסכום החודשי ירד מחשבון הבנק שלכם באמצעות הוראת קבע. במידה ולא דיווחתם את התשלום באותו החודש לא יתבצע חיוב בחשבון.

השימוש במערכת יבטח את עוזרת הבית בהתאם להוראות צו ההרחבה, יעניק לה כיסוי ביטוחי לאבדן כושר עבודה ומקרה מוות. המערכת תגבה את התשלום בהתאם למועדים שנקבעו בחוק ותעדכן את אחוזי ההפקדה משנה לשנה. ניתן לצפות במערכת בקישור המצורף.  מערכת תשלום אינטרנטית לפנסיית חובה.


אודות מחבר המאמר:

נדב טסלר, משווק פנסיוני ומנהל תוכן במנורה מבטחים פנסיה.

מנורה מבטחים פנסיה מפעילה מערכת תשלום אינטרנטית לפנסיית חובה.דירוג המאמר: 0.0

תגובות למאמר כיצד להפקיד לפנסיה לעוזרת הבית? תגובות למאמר כיצד להפקיד לפנסיה לעוזרת הבית?

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר כיצד להפקיד לפנסיה לעוזרת הבית?. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא ביטוח פנסיוני

מידעסיוני- מגזין פיננסי, פנסיוני וכלכלי
פנסיה מוקדמת ותוכניות פרישה, כל מה שרצית
ביטוח פנסיוני חובה – מדריך
קרן פנסיה, לא רק חיסכון אלא גם ביטוח חיים
חיסכון לגיל פרישה
כיצד להפקיד לפנסיה לעוזרת הבית?
מורה, איך לבחור קרן פנסיה?
מהי פנסיה ומה חשיבותה
האמת מאחורי קרנות הפנסיה
פנסיה וחשיבותה
הפנסיה היא החסכון והביטוח הגדול ביותר אותו עושה אדם בחייו
בעלי מקצוע ושקט נפשי- יש כזה דבר בכלל???
פנסיה לעובדים עצמאיים
העתיד ביידים שלכם
קופות גמל כמכשיר פנסיוני

הנך נמצא כאן: כיצד להפקיד לפנסיה לעוזרת הבית?.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.