אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!
מאמרים » ביטוח פנסיוני » קופות גמל כמכשיר פנסיוני

קופות גמל כמכשיר פנסיוני

מחבר המאמר:
פורסם בקטגוריה: ביטוח פנסיוני
המאמר נקרא 1010 פעמים
תאריך פרסום:
גרסת הדפסה | 0 תגובות
פורסם באתר Circle: אתר מאמרים קהילתיקופות הגמל הן תוכניות חסכון לטווח ארוך אשר מיועדות בראש ובראשונה לחסכון לגיל הפנסיה. המדינה מעודדת השקעה בקופות גמל על ידי מתן הטבות מס על השקעות בקופות גמל ועל משיכות מקופות גמל לאחר גיל הפנסיה.

עד לשנת 2005, קופות הגמל היו מכשירי חסכון לטווח ארוך אשר זיכו בהטבות מס. החסכון אשר הוגדר בהן היה לתקופה מינימאלית של חמש עשרה שנה. לאחר תום תקופה זו ניתן היה למשוך את הכספים אשר הצטברו בקופה במשיכה חד פעמית בגובה הסכום הנצבר.

מאחר והתברר כי לחלקים נרחבים מהאוכלוסיה אין פתרון הולם לגיל הפרישה, החלה המדינה ורשויות המס והאוצר בחקיקת חוקים אשר נועדו להבטיח כי לאוכלוסיה אשר עבדה יהיה פתרון פנסיוני אשר יבטיח מקורות מחייה גם בגיל המבוגר.

החל משנת 2008 חייב כל מעסיק לפתוח לכל עובד שכיר ביטוח פנסיוני. תוכנית הביטוח נתונה לבחירת העובד, ובמידה והעובד אינו בוחר תוכנית כזו, חובת המעביד לפתוח עבורו קרן פנסיה חדשה. החל משנת 2011 תיושם מהפכת הפנסיה גם עבור עצמאיים. משמעות החוק היא שכל עצמאי יהיה חייב בפתיחת תוכנית פנסיה מבין האפשרויות הקיימות: קופות גמל, קרנות פנסיה, ביטוח מנהלים.

שינוי נוסף לקופות הגמל אשר התרחש בשנת 2008 היתה הקביעה כי כל הכספים אשר נצברו בקופות הגמל לאחר המהפך ישוחררו לא רק בגיל פרישה אלא גם באמצעות קופה לקצבה. משמעות הדבר היא כי קופת הגמל הפכה למעשה להיות אחד ממסלולי החסכון הפנסיוני לכל דבר, כאשר ייחודה הוא שהיא למעשה קרן הונית המשוחררת כקצבה, ושאינה מחייבת רכישת כיסוי ביטוחי למרכיבי ביטוח חיים וביטוח אבדן כושר עבודה.

קופות גמל – שכירים לעומת עצמאים

קופות הגמל פתוחות כיום הן לשכירים והן לעצמאים. כאשר שכיר הופך לעמית בקופת גמל ההשקעות בקופה מגיעות שליש משכרו ושני שליש השלמת המעביד. עצמאי – כל ההשקעות לקופה הן מרווחיו. קיימת תקרה בחוק המזכה בהטבות מס הן לשכירים והן לעצמאים, אולם ניתן להשקיע בקופות גמל הן באפיקי השקעה חודשיים והן בהשקעות חד פעמיות גם מעבר לסכום זה ללא קבלת ההטבה במס עבור הסכום אשר מעבר להשקעה המזכה.

היוון הוני

במידה ובעת הפרישה יצטבר בקופת הגמל סכום העולה על הנדרש לצורך תשלום קצבה חודשית בסך 3850 ש"ח, ניתן להוון את יתרת הסכום לצורך תשלום חד פעמי בעת הפרישה. בנוסף, ניתן להפנות את יתרת הסכום לצורך תשלום קצבה הגבוהה יותר מהמינימום המוגדר על פי חוק. מסלול זה מתאים במיוחד לאלו המתכננים השקעה גדולה בעת הפרישה כגון רכישת נכס, טיול גדול, או פתיחת עסק עצמאי.

 


אודות מחבר המאמר:

מרצה לענייני ביטוחדירוג המאמר: 0.0

תגובות למאמר קופות גמל כמכשיר פנסיוני תגובות למאמר קופות גמל כמכשיר פנסיוני

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר קופות גמל כמכשיר פנסיוני. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא ביטוח פנסיוני

מידעסיוני- מגזין פיננסי, פנסיוני וכלכלי
פנסיה מוקדמת ותוכניות פרישה, כל מה שרצית
ביטוח פנסיוני חובה – מדריך
קרן פנסיה, לא רק חיסכון אלא גם ביטוח חיים
חיסכון לגיל פרישה
כיצד להפקיד לפנסיה לעוזרת הבית?
מורה, איך לבחור קרן פנסיה?
מהי פנסיה ומה חשיבותה
האמת מאחורי קרנות הפנסיה
פנסיה וחשיבותה
הפנסיה היא החסכון והביטוח הגדול ביותר אותו עושה אדם בחייו
בעלי מקצוע ושקט נפשי- יש כזה דבר בכלל???
פנסיה לעובדים עצמאיים
העתיד ביידים שלכם
קופות גמל כמכשיר פנסיוני

הנך נמצא כאן: קופות גמל כמכשיר פנסיוני.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.