אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

חברה וסביבה

מאמרים בנושא חברה וסביבה, הכוללים מידע בנושא איכות הסביבה, מיחזור, אקולוגיה, דת, צבא ובטחון.

איכות הסביבה
דת ומדינה
זכויות הפרט
פוליטיקה
צבא ובטחון

חוקר פרטי
בעולם רווי אי בהירויות כאלה ואחרות המשותף לכל בני האדם קשור בחקר האמת, כולם רוצים לדעת את האמת אודות בן הזוג שלהם, בת הזוג שלהם, העובד הנאמן במשרד אבל לא תמיד מצליחים לדעת.

איתור מטרידים
במשרדינו מבינים ומכירים את תרחישי ההטרדה האיומים ומציעים לכם לטפל בבעיה לפני שהיא תלך ותחמיר יותר. שואלים איך שמים לזה סוף? הכול מתחיל ונגמר בשירות של איתור מטרידים והנה החיים שלכם חוזרים למסלולם יותר מהר ממה שניתן לתאר.

איך להיזהר מנוכלים ומעוקצים מכל הסוגים - עצות חשובות לחיים
אנחנו קבוצה של אנשים שנותנים עזרה ועצות לאנשים שנעקצו או שנפלו בתרגילי מרמה של נוכלים וגם יש לנו טיפים ועצות לאנשים שעדיין לא נפלו בעוקצים ובהונאות איך לגרום להם להיזהר ולא ליפול בפח.


ללמוד מהגוף שלנו
חיבור הנכון בין כולם, הוא ההצלה היחידה
שלנו כעם ישראל, ומאיתנו לעולם כולו.

אנחנו והטבע
מדוע אנו נמשכים לטבע? כי ממנו באנו. אימא טבע
הטבע פועל כמערכת הרמונית, מאוזנת, מקושרת, רגישה ומדוייקת.
הוא מביא אותנו להדדיות, לתלות ההדדית, וממנו אנחנו לא יכולים לברוח.
ניהול מעברים ושינויים בקיבוץ
הקיבוץ השיתופי והקיבוץ המתחדש מתנהלים מזה זמן במשבר . בעבודתי הצלחתי לזהות מס סיבות למשברים הללו ואפילו לפתור את חלקם. מאמר זה נותן כיוון לאלה שמתמודדים עם אותם משברים.

פורטל בנקט - לעבור בין קופות החולים
בישראל פועלות ארבע קופות חולים שאליהן כל אזרח בישראל יכול להשתייך – קופת חולים כללית, קופת חולים מאוחדת, .

ארגון יום הולדת? – עכשיו גם אתם יכולים!
רבים וטובים מוצאים עצמם לקראת הכנות של אירוע יום הולדת אם זה לבן או קרוב משפחה, שכן, חבר לעבודה או קולגות לעסק.

איך לטפל במפגעים רועשים?
רעש. כשהוא בעוצמות סבירות, אנחנו יכולים להתמודד איתו. עם זאת, כאשר עוצמתו מחרישת אוזניים, הרי שלפנינו מפגע של ממש. הוא כולל בתוכו, מעבר להפרעה בשגרת החיים שלנו, גם סכנה בריאותית של ממש. החדשות הטובות הן שניתן להתמודד כיום עם מפגעים רועשים במגוון דרכים.

ערן שלזינגר-היבטים על קואלציות ותפקידם במדינה דמוקרטית
קואליציות משתנות על פי שיטת הבחירות והתרבות הפוליטית בכל מדינה (ראה שיעורים על בחירות ומפלגות): יש טווח אידיאולוגי לקואליציה ופרט למצבים קיצוניים

חשיבה חיובית
מהי חשיבה חיובית-
חשיבה חיובית היא ביטוי לשינוי הלך רוח ומצב רוח של אדם. כולנו חולמים על חיים מושלמים, הרבה כסף, אהבה ואושר. אך החיים מערימים עלינו מכשולים וסיבות לחשוב שלילי ולהתמקד בדברים הרעים אשר קורים לנו.

ערן שלזינגר- דפוסי הצבעה בישראל - מבט מעמיק והשוואה לנעשה מעבר לים
השיטה הדמוקרטית מתיימרת ושואפת לבטא בצורה הטובה ביותר את דעותיהם של מרבית האזרחים שבמדינה. אידיאל זה בא לידי ביטוי במדינות שונות בצורה שונה

ערים הנהנות מעמודי תאורה סולארית כבר היום
ערים הנהנות מעמודי תאורה סולארית כבר היום; מי מאיתנו שרגיל להסתובב בכרך ואינו מופתע מחידושים טכנולוגיים ופיתוחים כאלה ואחרים. שימו לב הכתבה היא בנושא תאורה ועמודי תאורה.

יום הנכבה
יום הנכבה הוא יום חשוב ביותר, הן לציונות והן לתנועה הלאומית הפלסטינית, זהו יום של לקח היסטורי שיש ללמוד אותו היטב ולהפנים

מה נרצה להיות כשנהיה גדולים?
מה החברה מכתיבה לנו בשאלתינו מה אנחנו רוצים להיות כשנהייה גדולים? איך ניתן לומר שבעלי מקצוע שהם עובדים בעבודה פיזית הם מקצועות פחות רצויים בחברה מאשר מקצועות שדורשים להפעיל יותר את החשיבה. מה זה אומר עלינו?

ד"ר אורי עצמון- כלל אמצעי הפיקוח של המדינה על חברות ממשלתיות בישראל
פירטנו בעבורכם את כלל אמצעי הפיקוח של המדינה על החברות ממשלתיות בישראל. באמצעות אמצעי פיקוח אלו יכולה המדינה לפקח באופן תדיר על פעילות התאגיד

מיהו בלש פרטי?
בלש פרטי, הוא מי שחוקר תעלומות ובסופו של דבר גם מפענח אותן.מדובר על תעלומות במגוון תחומים: בגידות של בני זוג, חקירות בתחום הכלכלי, איתור חשבונות בנק, איתור רכוש, איתור נעדרים..

מיזוגים בעולם העמותות?
בישראל רשומות כ- 30,000 עמותות (מחציתן פעילות) ו- 1,600 חדשות נרשמות מידי שנה. בשנתיים האחרונות הוגשו רק שתי בקשות למיזוג עמותות. האם לא כדאי לשקול מיזוג של חלק מהעמותות ובכך, אולי, להשיג תשואה חברתית גדולה יותר?

כלכלה פרקטית , וקלקלה שלטונית וציבורית
כלכלה לאומית חזקה איננה מטרה, היא תוצאה שהופכת לאמצעי, חברה חזקה מכל הבחינות היא המטרה. כלכלה מזינה ומוזנת מהחברה שיצרה אותה.

פאונדרס- תקופת האמנציפציה
המדינות מתנערות מהדת (ב-1648 היה סוף מלחמת הדתות בעולם ונחתם "הסכם ווסטפליה") וטוענות שהשכל יפתור את בעיות העולם

אקסיום- שינויים בתפיסת חובת תום הלב
בבואנו לבחון תמורות ושנויים של תחומים שונים בתחום המשפט ניתן לחפש נקודות מבט שונות ומגוונות, ניתן לנסות

שירות לאומי בבית אקשטיין
שירות לאומי הוא שירות לחיים. בנות ובני השירות הלאומי אזרחי, נכנסים למוסדות, לביתם ולליבם של אנשים ומחוללים שינוי משמעותי, אך גם בהם מתחולל שינוי המשפיע על איכות מחשבתם, רגישותם לסביבה, כוחותיהם ויכולותיהם. שירות לאומי בבית אקשטיין מצליח לחולל שינוי בחניכים וגם במתנדבים.

אביזרי מין – חשיבותו של המשחק המקדים
למרות שרובינו אוהבים לקיים יחסי מין, אחרי שנים של זוגיות, קיים סיכוי, שהיחסים האינטימיים יוזנחו וזוגות רבים ימצאו את עצמם בסופו של יום עייפים מדי בשביל להשקיע בזה

שירות לאומי בעמותת תפוח
בחירת מקום שירות לאומי הינו תהליך מורכב ומאתגר. מערך השירות הלאומי מפעיל מגוון תקנים במקומות שונים על פני רחבי הארץ, ואפילו בחו"ל. עמותת תפוח היא אחת מהעמותות המפעילות בני ובנות שירות לאומי בתקני הדרכת מחשבים בכל רחבי הארץ, ומאפשרת שירות לאומי ייחודי, מעניין ומאתגר.

שירות לאומי בעמותת שק"ל
אנשים בעלי צרכים מיוחדים הם אנשים אשר מראש יכולת ההשתלבות שלהם בחברה הנורמטיבית – קשה יותר, אם בכלל.

שירות לאומי במשרד ראש הממשלה

מערך השירות הלאומי מעגן בתוכו תוכניות רבות ומגוונות, פרויקטים מיוחדים ותחומים שונים.
אחת מתוכניות הדגל של השירות הלאומי היא שירות לאומי בטחוני – מודיעיני במשרד ראש הממשלה, אותה מפעילה עמותת השירות הלאומי: האגודה להתנדבות.

שירות לאומי – זכויות והטבות
שירות לאומי אזרחי הוקם לפני יותר מארבעים שנה, כמערך התנדבותי מצומצם המקביל לשירות צבאי, עבור בנות דתיות אשר קיבלו פטור משירות צבאי בגין סיבות של דת ומצפון.

שירות לאומי חווה טיפולית
שירות לאומי הינו מערך התנדבותי גדול אשר נועד לתת מענה לצעירים לאחר התיכון אשר קיבלו פטור משירות צבאי, ומעוניינים להעניק למולדת באמצעות שירות לאומי.

מערכת אזעקה בחברה בישראל נגד אלימות
ככל שעובר הזמן אנו רואים את התגברות האלימות המצריכה הפעלה של מערכות אזעקה הקוראות לעזרה. מה גורם להתפתחות אוירת האלימות הזו, וחשוב לא פחות, כיצד ניתן לעצור ולהתמודד עם תופעות אלה של אלימות חברתית?

הקרן לטיפול בחסויים
ילדה קטנה מחבקת בובה מרופטת. היא לא עוזבת אותה, כאילו היו בה כוחות קסם המפזרים עליה ביטחון.
קשיש תשוש נפש יושב על כסא שבור, ללא משעננת, בגב כפוף ומקל הליכה ישן. הוא מביט דרך משקפיו השרוטות בעיניים כלות ונוגות, מלאות בעצב וייאוש.

לתקשר ולהיקשר, שירות לאומי בגני תקשורת
תקשורת היא מילת מפתח בחיינו, אנחנו מדברים באופן מילולי, מחווים מחוות בשפת הגוף, מביעים הבעות בפנינו. אבל מה עם האנשים והילדים אשר אינם מצליחים לתקשר? מי עוזר להם לגלות את העולם ולהתמצא בו? מי מושיט להם יד?

שירות לאומי במשטרה
חבצלת הגיעה נרגשת בתחילת שנת השירות שלה, למטה המשטרה בעיר במרכז הארץ, בו היא הולכת לשרת. היא כבר הכירה את הממונים עליה מהמיונים שעשתה בשנה שעברה אך עדיין, שירות לאומי במשטרה ריגש אותה מאד. שירות לאומי במשטרה, היא ידעה, הוא שירות לאומי קצת אחר.

שירות לאומי עם בוגרים בעלי צרכים מיוחדים
כמעט כולנו חיים את שגרת היום יום, לעיתים שמחים יותר ולעיתים שמחים פחות, אבל לא כל כך מודעים לאנשים בעלי צרכים מיוחדים ולשגרת יומם.

שירות לאומי בירושלים
תהליך בחירת שירות לאומי עשוי להיות קשה ומפרך או מהנה ובונה. לפני שהולכים לבדוק מקומות שירות חשוב לגבש דעה לגבי היישוב בו רוצים לשרת, אך גם להשאיר את האופציות פתוחות.

שירות לאומי במד"א
מערך השירות הלאומי הוא מערך גדול ומגוון. אחד המקומות המשמעותיים בשירות הלאומי הוא שירות לאומי במד"א – מגן דוד אדום. שירות לאומי במד"א הוא שירות של הצלת חיים והינו משמעותי במערך ההצלה של מדינת ישראל.

שירות לאומי במשרד החוץ
השירות הלאומי האזרחי הוא למעשה התנדבות של בנים ובנות אשר קיבלו פטור משירות צבאי מסיבות שונות, ומעוניינים לשרת את המדינה בדרך של שירות לאומי. כחלק ממערך השירות הלאומי, ישנם מקומות רבים בהם ניתן לעשות שירות לאומי אזרחי. אחד מהם הוא משרד החוץ.

שירות לאומי בבית חולים
שירה נכנסה לדירתה, שתתה כוס מים ונשכבה פרקדן על מיטתה. עוד יום עמוס עשייה וחוויות עבר עליה. היום, בבית החולים במחלקה בה היא משרתת, חולה אחד הועבר לטיפול נמרץ, שני חולים השתחררו, ארבעה התאשפזו ואחד עבר למחלקה אחרת.

על החשיבות של דלק
דלק הוא מוצר שהפך להיות מאוד יקר בחודשים האחרונים בישראל. מדוע הוא כל כך יקר ומה קשור סולר לכל העניין?

מזכירות רפואית – במסגרת שירות לאומי.
במסגרת תקני שירות לאומי בתפקידי מנהל בקופות חולים ובבתי חולים, ניתן בחלק מהמקומות, קורס מזכירות רפואית לבנות שירות לאומי.

כל בת שעוברת קורס מזכירות רפואית זכאית לתעודה מקצועית ורשאית לעבוד כמזכירה רפואית לאחר סיום שנות השירות הלאומי.

תיק שטח- דרישות
במהלך אירוע חירום (שריפה, רעידת אדמה וכו') קיימים תנאים של חוסר מידע, לחץ בזמן, פאניקה, הפתרון הוא יצירת נוהל חירום ע"י יועץ בטיחות הכולל סדר פעולות אוטומטי שיאפשר פעולה מסודרת של כל המעורבים בטיפול באירוע.

גיוס תורמים לעמותות
גיוס תורמים לעמותות הכרחי לקיומם ולהמשך פעילותן. הגיוס דורש מאמץ רב והפעלת שיטות שונות. התרומות לעמותות מגיעות מקרנות בישראל ובחו"ל ומיועדות למטרות רבות כמו מתן סיוע לקשישים, עזרה לתלמידים ממשפחות מעוטות יכולת ועוד.

שיפור איכות החיים במעבר ליישוב קהילתי בית אריה עופרים

אם אתם רוצים לגור במקום ירוק ושלו הרחק מהפיח והעשן של העיר. אנשים שלא רוצים יותר להסיע את הילדים לכל מקום, לא להכיר את השכנים ולחפש שעות חניה, הגיע הזמן שתעברו לישוב קהילתי.

שירות לאומי בכרמיאל
כרמיאל, עיר פסטורלית בצפון הירוק, בלב הגליל. עיר של חינוך ותרבות, תעשיה ומסחר.
בעיר כרמיאל קיים גרעין של בנות שירות לאומי, המונה כ- שמונה עשר בנות צעירות אשר סיימו תיכון ומתפנות להעניק ולתת לעם ולארץ במסגרת שירות לאומי.

ארגון אירועי התרמה לעמותות

ארגון אירועי התרמה מהווה אלמנט חשוב במאמצי גיוס התרומות של ארגונים.

גרעיני שירות לאומי
מיטל חוזרת לביתה שברמת גן לאחר שלושה שבועות רצופים בהם פעלה בבית שאן, מקום השירות הלאומי בו היא משרתת. גם חברתה יעל שבה מיקנעם, מקום השירות בו היא משרתת, לאחר. שתיהן חברות טובו, שתיהן מלאות חוויות, שתיהן משרתות בגרעיני שירות לאומי.

תוכנית שובי, בדרך לשירות הלאומי
באושר ושמחה את מתחילה את שנת הלימודים האחרונה בבית הספר – כיתה י"ב. סביב תחושת הסיום והבגרות, מתעוררות שאלות רבות בנוגע לעתיד: מה אעשה בסוף השנה, לאן אלך, היכן אשרת? מה התפקיד המתאים לי?

שירות לאומי במסגרות חינוך מיוחד
ילד קטן בכיסא גלגלים, ילדה מלוכסנת עיניים בעלת פנים עגולות, ילד עם מכשיר שמיעה באוזנו ועוד ילד שנראה לגמרי רגיל אבל הוא כבר בן שבע ועוד לא מדבר. כל אלו הם ילדים בעלי צרכים מיוחדים הלומדים במסגרות חינוך מיוחד.

פרוייקט "והדרת"
פרידה ישבה בסלונה וסידרה את התמונות שבאלבומים. היא הציצה בשעון הגדול שתלוי על הקיר. 'עוד חצי שעה הילה צריכה להגיע' חשבה פרידה לעצמה, ' ואני חייבת לסיים לסדר את האלבומים כדי שנוכל להסתכל בהם ביחד כמו שהבטחתי לה בפעם הקודמת'.

שירות לאומי במוקדי ביטחון
לילה. שקט בחוץ וקר. אני ונעמה יושבות במוקד מול המצלמה הממוקמת על ציר התנועה המוביל ליישוב. אנחנו לוגמות קפה בשקט, מדברות קצת על הביקור של שר הביטחון אתמול במוקד. לפתע נשמע הצפצוף של המצלמה. נעמה ואני מזנקות מהכיסא ומביטות במצלמה.

הסכם קדם נישואין
נישואין הן כריתת ברית בין שני בני זוג, כביכול להנצחת המצב העכשיוי ולקשור נפש אחת בשנייה. רוח השותפות וברית הנישואין אמורה


עמוד 1 מתוך 2
[1]   [2]  
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.