אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

ביטוח רכב

מאמרים בנושא ביטוח רכב, הכוללים מידע בנושא השוואת ביטוחי רכב, מידע בנושא ביטוח רכב מקיף, ביטוח רכב חובה וכדומה.

השוואות בין ביטוחי רכב
השוואות בין ביטוחי רכב - איך אפשר לחסוך? בשנים האחרונות אנו עדים להתפתחות משמעותית בעולם הביטוח. בפני לקוח המעוניין לרכוש ביטוח רכב עומדות כיום אין ספור אפשרויות.

ביטוח צד ג - למה אנחנו צריכים אותו בעצם
ביטוח צד ג אינו מוצר חובה ומוצע למבוטח במסגרת ביטוח רשות. בעלי הרכב יכולים להחליט האם הם מעוניינים בכיסוי מקיף.

ביטוח רכב – כל מה שכדאי לדעת על ביטוח מקיף
מבין שלל הביטוחים, המוצעים לנו על ידי חברות הביטוח, ישנה קבוצה של ביטוחים המיועדים לבעלי הרכב. ביטוח מקיף, הנחשב לאחד הביטוחים החשובים ביותר בשוק, מציע כיסוי ביטוחי נרחב ומהווה תוספת לביטוח החובה.

נהגת שיכור? לא בטוח שיש לך כיסוי ביטוחי
שתית ועלית על ההגה? בזה הרגע לא רק סיכנת את בריאותך, את כל מי שנמצא ברכב ואת הנהגים האחרים, אלא ייתכן שגם ביטלת את הכיסוי המגיע לך במסגרת ביטוח רכב.

וותק הנהיגה והשפעתו על פרמית ביטוח הרכב
וותק הנהיגה מתייחס למספר שנות הנהיגה של המבוטח על הכביש, כלומר, מספר השנים שחלפו מרגע הוצאת הרשיון, ועד למועד הנוכחי. קראו כיצד הוא משפיע על הפרמיה.

ביטוח רכב מחוץ לשטח מדינת ישראל
רכשת ביטוח רכב בארץ? בדוק האם הביטוח תקף גם בחו"ל או מעבר לקו הירוק. כל המידע במאמר הבא.

מסלולי ביטוח לרכב שני
במאמר זה נדבר על מסלולי ביטוח לרכב שני, ולמדיניות הנהוגה כיום בישראל ביחס לסוגיה מורכבת זו.

ביטוח רכב - השתתפות עצמית בהגנה משפטית
במאמר זה נתייחס כאן למאפיינים של סעיף הגנה משפטית בביטוח הרכב, ולמרכיב מרכזי מאד בתוכה - סוגיית ההשתפות העצמית. מה בדיוק עומד מאחוריה?

השוואת מחירי ביטוח רכב בחו"ל
השוואת ביטוחי רכב הפכה לפרקטיקה בה נעזרים אינספור ישראלים טרם הרכישה החשובה הזו – ומה בדיוק המצב מעבר לים? כל המידע על השוואת מחירי ביטוח בחו"ל במאמר הבא.

ביטול פוליסה או הקפאתה בעת מכירת הרכב
מה בדיוק עושים עם פוליסת הרכב בעת מכירת הרכב? אנחנו נתייחס כאן לאפשרויות השונות העומדות עבור המוכרים, עם דגש על הקפאת הפוליסה.

מאגר לאיתור הונאות ביטוח המופעל על ידי ISO
בשנת 2005 הוחלט לקחת צעד קדימה את המאבק בהונאות הביטוח במדינה, ולרתום לשם כך את מיטב הטכנולוגיה. המדובר הוא במאגר המידע לאיתור הונאות ביטוח, המופעל מאז על ידי חברת ISO. פוליסות ביטוח חובה, מקיף או צד ג'- לפני אישור כל אחת מהן תיעשה בדיקה במאגר זה.

ביטוח רכב מסחרי עד 4 טון
נוהגים במשאית? נעזרים לצורך עבודתכם במלגזה? כמובן שתרצו לבטח את כלי התחבורה היקרים האלה. אנחנו נתייחס כאן לביטוחי רכב מסחרי "קל" באופן יחסי, והוא כזה שמשקלו עד 4 טון.

פריצה לרכב - כיצד לפעול מהגילוי ועד לפניה לחברת הביטוח
פרצו לך לרכב? מה עליך לעשות ברגעים הראשונים, עוד טרם הפנייה לחברת הביטוח? כל המידע במאמר הבא.

ביטוח רכב לבעלי עבר פלילי
לעבר של הנהג יש השפעה על מחיר פוליסת ביטוח רכב, וישנן חברות ביטוח אשר יסרבו או יעלו את מחיר הפוליסה במקרים בהם לנהג יש עבר פלילי, בעיקר אם מדבור בעבר פלילי אשר קשור בקשר ישיר אל תאונת רכב, שלילת רישיון או מאסר.

מכרת או רכשת רכב? יש לטפל בנושא הביטוח
כלי רכב, מעצם היותם כאלה, לא ישמשו אותנו לעד. אחת לכמה שנים אנחנו מעוניינים למכור את הרכב, או לחילופין בוחרים לרכוש דגם חדש יותר. במקרים אלה, מתחיל תהליך שאינו פשוט כלל, של חיפוש קונים או מוכרים. לא כולם יודעים, אך כל תהליך מסוג זה מצריך התייחסות גם לסוגיה של ביטוח רכב.

מהו כתב מינוי סוכן?
כתב מינוי סוכן, אם כך, הוא מסמך שבו מעניק המבוטח ייפוי כוח לסוכן מסוים, הפועל באופן עצמאי או מטעם חברת ביטוח, לטפל בפוליסות מסוימות בשמו של המבוטח. כמובן שמסמך זה אינו ייחודי לפוליסות ביטוח רכב, אלא מאפיין כל ביטוח באשר הוא.

תביעת תגמולי ביטוח בגין גניבת רכב
במצב של גניבת רכב, מיד לאחר ההודעה למשטרה, מתחיל הניסיון להקטין ככל האפשר את הנזק הכלכלי. ביטוח מקיף לרכב יציע פעמים רבות התייחסות לנושא הגניבות. המאמר הבא יסביר את הנושא.

חובת הצגת פרטים בעת רכישת ביטוח רכב
רבים לא מקפידים להציג את הפרטים המדויקים, שלהם או של הרכב, בזמן רכישת ביטוח רכב. דבר זה עלול להוות מקור למחלקות רבות, שמגיעות עד לכותלי בית המשפט.

מאגר המידע לאיתור הונאות ביטוח רכב חובה
על מנת להילחם בתופעת ההונאות בביטח החובה, הוקם ב-2005 מאגר מידע לאיתור הונאות ביטוח רכב, אותו אנו נסקור כאן.

המחירי ביטוח יקרים?
מבזבזים יותר מדי? כל דבר עולה יותר מדי? אולי זה הרגע להתחיל לחסוך? כמעט כל הישראלים חיים את היום יום עם ההתייקרות המוגזמת,

שלילת רישיון ועבר פלילי מקשים על רכישת ביטוח רכב. מדוע?
ישנם מספר גורמים שמקשים על רכישת ביטוח רכב, אפילו מסוג ביטוח חובה, או הופכים את הסיכוי לכך לנמוך ביותר. מקום מרכזי בכל זה תופס העבר של הנהג על הכביש, ובעיקר - האם באמתחתו שלילת רישיון או עבר פלילי. אנחנו ננסה להבין מדוע.

פסילת רישיון עקב נהיגה ללא ביטוח חובה
לא מעט נהגים בוחרים להתעלם מהחוק, ומתיישבים מאחורי הרכב אפילו כשאין באמתחתם פוליסה תקפה. הכול טוב ויפה, עד לרגע שבו מגיעה משטרת התנועה, ומבקשת לראות את הביטוח.

האם תמיד כדאי להפעיל את הביטוח המקיף?
כאשר מתרחש הנורא מהכול והרכב נפגע עקב תאונה, אסון טבע או מעשה זדון, עומדת בפני המבוטחים ברירה אחת: האם להפעיל את הפוליסה, או שלא? תאמינו או לא, אבל התשובה לשאלה זו אינה חד משמעית, ותלויה בגורמים רבים שצריכים להיכנס למשוואה.

כיסוי ביטול טיסה וביטול נסיעה בפוליסת ביטוח הנסיעות
לפני כשנה קרסה לה במפתיע חברת תעופה ספרדית מקומית. לא היה מדובר בחברה גדולה, אך הרעש שגרמה קריסתה, הידהד היטב ברחבי העולם. ישראלים רבים, חשו את רעידת האדמה תחת רגליהם. אחד הסיוטים הגדולים של כל אדם היוצא לחוץ לארץ, התגשם – מי יפצה את הנוסעים שנתקעו?.

פיצוי רכוש לנהג צעיר שנהג ללא מלווה, והיה מעורב בתאונה
מיד לאחר המבחן המעשי ("טסט"), השאיפה הברורה היא לקחת כבר את מפתחות הרכב, ולהתחיל לנהוג. אולם, יש כאלה שלא מסוגלים לחכות עד לסיום תקופת המלווה, נוהגים במכונית- ומעורבים בתאונה. האם הם זכאים לפיצוי רכוש במסגרת ביטוח רכב?

פיצוי במקרה גניבת חפצי ערך מרכבים במוסך
אתם מגיעים למוסך, ומבט השמחה שלכם מתחלף בהלם כשאתם מבחינים שדבר מה יקר שהיה בתוך הרכב נעלם כלא היה. כאן אתם שואלים מהי התמונה מבחינת ביטוח רכב, או במילים אחרות: מי אשם בגניבה?

כיסוי ביטוחי בעת נהיגה בפסילת רישיון
יש אנשים שלא נותנים לפסילת הרישיון להפריע להם לשבת מאחורי ההגה, ונוהגים ללא רישיון תקף. לא כולם יודעים, אבל יש לכך השפעה מהותית על פוליסות ביטוח רכב שונות.

ביטוח רכבי ליסינג
כיום, כמעט בלתי אפשרי לרכוש מכונית. ההוצאות הראשוניות עצומות, והאחזקה עצמה מורכבת לא פחות: הוצאות תדלוק, ביטוח חובה, טסטים וטיפולים תקופתיים. עקב כך, רבים בוחרים לבצע עסקת ליסינג, ויש שיאמרו בצדק גמור. מה המשמעות של בחירה זה מבחינת נושא הביטוח?

מסירת מידע הנוגע לחשד להונאה בתביעת ביטוח חובה
כל חוקר פרטי יוכל להעיד שמדי שנה, מתבצעים אינספור ניסיונות להונאה של חברות הביטוח. למעשה, ההערכות הן כי היקף הונאות הביטוח בישראל מגיע ל-כ200 מיליון ש''ח מדי שנה, כאשר מקור הונאה מרכזי הוא פוליסות ביטוח רכב, ובעיקר- ביטוח חובה.

נכנסו בך מאחור? אל תהיה צודק, היה חכם
כמדי יום, אתה נוסע לך בכבישי ישראל. הכול נראה רגיל – עד שמישהו נכנס בכך מאחור. תאונת דרכים. אתה נכנס לפאניקה, אבל מגלה שלא נפצעת. האוטו, לעומת זאת, נפגע בצורה אנושה. "זו אשמתו של הנהג השני", אתה חושב, "הצדק ייצא לאור".

מבנה תעריף ביטוח חובה לרכב פרטי
בשעה טובה, רכשת סוף סוף את המכונית שתמיד רצית. אולם, לפני שתוכל להתחיל לנהוג בה, עליך להסדיר לא מעט דברים. אחד המרכזיים שבהם הוא רכישת ביטוח חובה. אתה פונה לאחת מחברות הביטוח, ומקבל הצעת מחיר.

האם נהיגה ללא ביטוח חובה היא עבירה פלילית?
אמרו לך את זה עוד שהוצאת רישיון: רכישה של ביטוח חובה היא.. ובכן- חובה. אבל לא בחרת להקשיב. אתה לא לבד: מתוך מחשבה כי "לנו זה לא יקרה", ומתוך רצון לחסוך עוד כמה מאות שקלים בחודש, רבים בוחרים לנסוע ללא ביטוח רכב בתוקף.

ביטוח קולקטיב לרכב
לא קשה לחשוב על חברות, מוסדות או ארגונים שמאגדים תחתם מספר רחב של אנשים. לא כולם יודעים, אבל עצם עובדה זו מאפשר לקבל הנחה משמעותית במחירי ביטוח רכב עבורם.

ביטוח ציי רכב
אלה המעוניינים ברכישת ביטוח חובה או מקיף לצי שלם של כלי רכב, יכולים לפנות אל חברות ביטוח המתמחות בכך- ולזכות למחיר אטרקטיבי.

ביטוח רכב ביבוא אישי
כיום, רכישה של רכב אינה דבר פשוט מבחינה כלכלית. אם נעזוב לרגע את עלויות האחזקה, הרי שגם שיעור המס הגבוה בישראל מעלה את מחיר העסקה בעשרות אלפי שקלים. עם זאת, ניתן להימנע מתשלומים אלה באמצעות ייבוא אישי של הרכב, דבר שמצריך התייחסות מיוחדת מבחינת ביטוח רכב.

מהי תביעת שיבוב ומתי ניתן ליישם אותה
זהו אחד המושגים הברורים פחות ביחס לפוליסות ביטוח רכב. רבים נתקלים פעמים רבות במונח "תביעת שיבוב" (המכונה גם "תחלוף" או "סוברוגציה"), אך רחוקים מלהבין למה בדיוק את מהותה.

גבול אחריות לביטוח צד ג' לרכב
במקרה בו פוגעים ברכב או באדם אחר: מעבר לסכנה הפיזית למעורבים, הרי שלא פעם זהו הבסיס לתביעות ביטוח רבות. בדיוק לצורך זה, קם לו עם השנים ביטוח צד ג', שמעניק פיצוי עבור נזקים הנגרמים לצד שלישי. מה גובה הפיצוי? לצורך זה, נדרש להתבונן על גבול האחריות.

מאמץ קטן, חיסכון גדול: כיצד לבצע השוואת מחירי ביטוח רכב
לא צריך להסביר לכם את החשיבות של פוליסות ביטוח רכב, ועל אחת כמה וכמה אלה שפשוט חייבים לרכוש. מה שרבים מאיתנו לא יודעים הוא שניתן לחסוך כספים עצומים במחירי הביטוח באמצעות כלי פשוט ביותר, והוא השוואת ביטוחים.

פוליסת ביטוח מקיף ונזק לרכוש בפרעות אזרחיות
כאשר רוכשים ביטוח מקיף לרכב, השאיפה של כולם היא שהוא יישאר על נייר ההסכם בלבד. אך יש רצוי ויש מצוי, ולעיתים המצוי בא לידי ביטוי במגוון דרכים, שהמכנה המשותף ביניהן הוא אחד: פגיעה ברכב. אנחנו נתייחס כאן לפרעות אזרחיות, שמהוות משתנה נסתר מעיני מבוטחים רבים.

בדיקת תעריפי ביטוח חובה לרכב
מבטחים אצל סוכן פרטי. ומה הסיבה לכך? המענה מקצועי ואישי יותר. החיסרון? זה עולה יותר כסף. אם אתם בוחרים לעשות ביטוח אצל

מערכות מיגון כתנאי לביטוח
גניבה היא כנראה סיוטו הכי גדול של כל בעל רכב. קשה לדמיין בבוקר אליו נתעורר, נשתה קפה, נקרא עיתון ואז נצא החוצה לגלות שרכבנו אינו שם. כיום קיימת הגנה דו שלבית נגד גניבה והיא בנויה ממערכות מיגון למניעת הגניבה עצמה ומביטוח מקיף לרכב לכיסוי האובדן הכספי במקרה של גניבה.

צריכים ביטוח צד ג?
שיוזילו לכם המון כסף כל שנה לדוגמא: כמה נהגים נוהגים על הרכב? איזה מיגון יש לכם ברכב? אתם זקוקים לרכב חלופי? ויש עוד סעיפים

העלאת גובה הפרמיה בגין אי העברת מסמך העדר תביעות
למסמכי העבר הביטוחי יש חשיבות מכרעת: לא רק בהתאמת הפוליסה לצרכי הנהג, אלא גם בקביעת המחיר שלה. במצבים מסוימים הם עשויים להוזיל את הפוליסה, ובאחרים לייקר אותה דווקא. בכל מקרה, חשוב מאד להעביר אותם לחברת הביטוח- ורצוי מוקדם ככל האפשר.

השוואת מחירי ביטוח חובה
שכנים או חברים, אולי לאחרונה עם עשו ביטוח כמו שאתם צריכים? אולי הם ימליצו לכם על סוכן מומלץ? לא בטוח כדאי לנסות בכל

ביטוח רכב - חובת גילוי בעניין מהותי
באים לרכוש פוליסת ביטוח רכב? מעוניינים לחדש ביטוח חובה? סביר מאד להניח שתצטרכו למלא שורה ארוכה של טפסים, הנוגעים במידה רבה לעבר שלכם על הכביש, או להיסטוריה הביטוחית שלכם. כדי להבטיח כי התשובות לאלה יהיו מלאות ואמינות, הוגדר בחוק הנושא של חובת הגילוי בעניין מהותי.

ביטוח רכב השוואת מחירים
התשעים חשוב לבדוק הצעות מחיר לפחות עשרה ימים לפני סיום הביטוח. שתתחילו לעשות בדיקה מוקדם יותר תוכלו לקבל

היכן מוצאים ביטוח חובה לרכב?
אילו אמצעי מיגון יש ברכב? האם אתם רוצים מונית במקרה של תאונה? כל התוספות עולות כסף ולכן בדקו האם הם דברים שאתם חייבים.


השוואת ביטוח רכב מקיף
למשל: אם רכבכם הוא רכב לעבודה- עשו ביטוח לרכב עבודה, באופן זה תוכלו לחסוך. אם הגיעה לאוזנכם שמועה שאחד השכנים פירומן

ביטוח צד ג ומקיף לרכב
עצות על מחירי הביטוח בארץ, איפה כדאי להשוות מחירים ואיך להשיג משרד האוצר ביטוח חובה בלי לשבור את הראש?.

פורטל ISRABIT- מחירי ביטוח חובה לרכב צפויים לרדת בעתיד
הממשלה מחייבת, מאז ראשית ימי שנות השבעים – עשיית ביטוח רכב חובה לרכבים ממונעים, כפי שהם מוגדרים בפוליסה. תקופה ארוכה שנמשכה כשלושים שנים, מחירי הפוליסות בביטוח חובה היו אחידים, ושולמו לחברה אחת ויחידה- אבנר.


עמוד 1 מתוך 4
[1]   [2]   [3]   [4]  
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.