אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

איכות הסביבה

מאמרים בנושא איכות הסביבה, העוסקים בנושא מיחזור, אקולוגיה ושמירה על איכות הסביבה.

מה צריך לדעת על אחסון חומרים מסוכנים?
אחסון בטוח של חומרים מסוכנים תחת פיקוח חוק חומרים מסוכנים 1993 עליך לאחסן ולטפל בכימיקלים וחומרים מסוכנים באופן שממזער את הסיכונים ומגביל את חשיפתם לאנשים.

יקרונית התאנה
יקרונית התאנה היא מזיק שלד של עצים וגורם למותם, במקרה שמזהים נגיעות של עץ ביקרונית התאנה יש לטפל בו מיידית על מנת שהעץ ישרוד

ביו דיזל: יתרונות ושימושים בביו דיזל
ביו דיזל הפך בשנים האחרונות להיות נוזל הסקה, הנעה, וחימום מוביל בכל רחבי העולם. כניסתו לישראל התרחשה בשנים האחרונות והוא אכן הולך ותופס יותר ויותר תאוצה הן בתחום התעשיה, התובלה לסוגיה, והן בתחום ההסקה הביתית.

שינוע פנאומטי- יעילות זה שם המשחק
שינוע פנאומטי – מטרתו לייעל שינוע של משלוחים שמתבצעים בכל ארגון על בסיס יום יומי. משלוחים כגון ניירת, חוזים, וחפצים בגדלים ובמשקלים שונים

שינוע פניאומטי ובטיחות
מהו שינוע פניאומטי? שינוע פנאומטי הוא שינוע בעזרת מערכת צינורות שבנויה במטרה לשנע ולנייד משלוחים מאגף לאגף באותו ארגון או מבנה, או בין כמה מבנים

שינוע פניאומטי ובטיחות
מהו שינוע פניאומטי? שינוע פנאומטי הוא שינוע בעזרת מערכת צינורות שבנויה במטרה לשנע ולנייד משלוחים מאגף לאגף באותו ארגון או מבנה, או בין כמה מבנים

שקוף זה הירוק החדש
מטילים את האשמה על איכות הסביבה על הציבור בו בזמן שחברות ענק מתעלמות מכל החוקים והקנסות.

מה בין פינוי אשפה לפינוי אשפה פנאומטי
האם אתם מכירים את האנשים האלה, שמדברים במונחים שאף אחד (לכל הפחות, לא אתם) יכולים להבין? למשל, אם נספר לכם על בחור שתוך כדי שיחה יורה לאוויר מושגים מפוצצים שאדם סביר לא יצליח אפילו לבטא, שלא לדבר על להבין – האם תדעו לתרגם את זה לאדם בסביבתכם הקרובה,

דואר פנאומטי
בתקופה שלא נראית רחוקה מדי מהעתיד הקרוב, יהיו לנו דואר פנאומטי,

פינוי אשפה פנאומטי-מה זה בעצם?
דואר פנאומטי, שינוע פנאומטי וכן הלאה וכן הלאה – כל אלה הם מושגים שרירים וקיימים. עם זאת, לא הגיעו לידינו ידיעות בדבר שינוע פנאומטי או דואר פנאומטי שעושים בהם שימוש ביבנה – אבל בפינוי אשפה פנאומטי – דווקא כן.

שליחת תולעים אדומות בדואר
משלוח של תולעים אדומות, הומוס או כל מוצר אחר מבית החווה האורגנית שלכם, בדואר, יכול להגדיל משמעותית את היקף הפעילות שלכם. יכול להוות חוויה יוצאת דופן עד מאד הן לכם (והן לתולעים).

הסיפור שלי - מכירת תולעים אדומות
זה הסיפור שלי. הקמת סטארט אף לואו טק העוסק בגידול ומכירה של תולעים אדומות ותוצריהן כגון הומוס ותה הומוס

קציר הומוס
אין משנה היכן אתם מאכלסים תולעים אדומות, אם בעציץ על מרפסת גן בקומת הפנטהאוז, מתחת לכיור בתוך הבית. בגינה בתוך מיכל קומפוסט יעודי, בסוף מגיע היום בו המיכל מתמלא וחייבים לרוקנו.

שיטות הפרדה בין הומוס לבין תולעים אדומות
מאמר זה נותן מספר טיפים לתחילת הדרך למגדלים חדשים של תולעים אדומות, כיצד לייצר את ההומוס הן בבית הפרטי (ללא גינה) - כן, כן זה אפשרי! וגם כיצד לייצר את ההומוס בגינה הביתית.

ייצור הומוס באמצעות תולעים אדומות
תולעים האדומות (Eisenia fetida) ידועות כמפרקות זבל אורגני בצורה יעילה ומהירה, והפיכתו חזרה לחומר אורגני איכותי, בשם הומוס אשר יכול לשוב אל האדמה ממנו הוא בא.

יש מגוון רחב של תולעים אדומות אשר ידועות כמפרקות זבל, אבל אף אחת מהן אינה עולה בסגולותיה על התולעת האדומה.

אנרגיה סולארית
קצת מטרידה המחשבה על כך שכולנו מכורים לחומר. הכוונה היא לזהב השחור הלא הוא הנפט, בלעדיו, היינו חוזרים תוך שניות לימי הביניים החשוכים. אזרחים רבים לא מודעים לכך, אבל לא ירחק היום ובאמת נהיה בלעדיו, המטרה היא – לא להיות חשוכים. ועל מה אנחנו מדברים בדיוק? ובכן, המשיכו לקרוא בעיון.

כיצד לבחור החימום הטוב והאידיאלי עבורך ?
החורף עוד רגע בפתח, גשמים ראשונים כבר ירדו, והגיע הזמן להתחיל להתכונן לימים הקרים ולחשוב איך אנחנו הולכים לחמם את הבית...

תנורי אוויר חימום תליה BM2 סדרת FARM גז או סולר
תנורי אוויר חם ARCOTERM מהסדרה FARM תוכננו במיוחד לחימום חממות ובתי גידול בכך שמספקים את החום שנחוץ על מנת לייעל את תפוקת היצור בכל תנאי מזג האוויר.

המרחב לאקולוגיה הוליסטית – יחסינו כלפי החלשים וחסרי האונים
המרחב לאקולוגיה הוליסטית פותח בפני האדם את האפשרות להתחבר לרצונותיו ולהשפיע בכך על הסובבים אותו בכל תחומי החיים.

האם יש צורך בחשמל סולארי?
האם יש צורך בחשמל סולארי או זה סתם טריק לפירסום? מה הבדל בין אנרגיה מתחדשת לנפט וגז מוכרים לנו.

הדרך הנכונה לבחור ארגז למשאית
לפני שבוחרים ארגז למשאית יש לבצע סקר מקיף ולוודא איזה ארגז למשאית מתאים לכם בדיוק. רצוי לבחור חברה המתמחה בייצור והתקנת ארגזים למשאיות ולהתאים את הארגז בדיוק לסוג המשאית על מנת למנוע עומסים על צירים או על הגלגלים ולגרום להוצאה כספית לא מבוטלת במקרה של נזק.

מדוע כדאי להתקין חסכמים ?
השנים האחרונות במדינת ישראל מאופיינות כשנים שחונות במיוחד ומשאבי המים המעטים אשר ברשותנו הולכים ומתמעטים. בשנים אלו, פרסמה רשות המים הנחיות רבות לחיסכון במים ומספר חוקים נחקקו בנושא.

טיפול בשפכים
בעזרת שיטת טיפול בשפכים ירוק אתם משדרגים את איכות השפכים שלכם ומצמצמים משמעותית את העלויות של טיפול בשפכים שלכם. שוב משתלם ונוח לחיות ירוק ולטפל באופן ירוק בשפכים.

המחוקק בעד מחזור אלקטרוניקה
מה נחשב לפסולת אלקטרונית ומה חושב על כך המחוקקכמעט כל בן אדם מחליף במהלך השנים מכשירים אלקטרונים מרובים,

איך עושים מחזור לאלקטרוניקה
מחזור פסולת אלקטרונית, כיצד עושים זאת ומהי בעצם פסולת אלקטרונית

תהליך המיחזור וחשיבותו
בשלב הראשוני של המחזור ממיינים כל מוצר על פי חומרי הגלם

אי-גרין (e-green.co.il) מציגה: חובות היצרן והיבואן בחוק להפחתת פסולת אלקטרונית
החוק להפחתת פסולת אלקטרונית מטיל על היצרנים ועל היבואנים של מכשור אלקטרוני את האחריות לבצע מחזור של מכשור שהסתיים השימוש בו. האחריות של היצרן מתקיימת כאשר המדובר בייצור בתחומי ישראל ואילו האחריות של היבואן מתקיימת כאשר המדובר במכשור תוצרת חוץ.

אי-גרין (e-green.co.il) מציגה: מטרת חוק הפחתת פסולת אלקטרונית.
בארץ נוצרת פסולת בהיקף של כ-6 מיליון טונות בשנה: כ-5 מיליון טונות של פסולת עירונית (של משקי בית) ומיליון טונות של פסולת תעשייתית. משמעות הדבר היא כי כל תושב מייצר כ-1.5 ק"ג פסולת ביום. בשנים האחרונות כמות הפסולת הנוצרת גדלה מדי שנה בכ-4% ומגמה זו צפויה להימשך בעתיד הנראה לעין.

חיים ללא זיהום אוויר
במאות שנים האחרונות, האנשות התפתחה מאוד לעומת אבותינו שחיו במערות. מצד אחד, תהליך זה הוא חיובי ותרם רבות להתפתחות האדם ורמת חייו. מצד שני, העולם נהיה מתועש ומזוהם בצורה בלתי רגילה.

אתנול בברזיל
מקורות אנרגיה חלופיים למוצרי נפט וגז, היו ועודם בשימוש מזה דורי דורות, אולם חשיבותם בתקופה האחרונה מתעצמת באופן מעריכי, לאור מגמות איכות סביבה והחשש מהידלדלות עד כדי התרוקנות מאגרי הנפט והגז, בעיקר לאור תאבונו ההולך וגדל של העולם לאנרגיה.

הגדרות באקולוגיה
הגדרות של בתי גידולים שונים בטבע, מהכללי לפרטי. האקולוגיה עוסקת ב - השפעת גורמי סביבה , השפעת אורגניזמים על הסביבה, דגמי גידול אוכלוסיות , יחסי גומלין בין אוכלוסיות , מבנה ותפקוד חברות אורגניזמים (מארגי מזון ומעברי אנרגיה ) , תפוצת אורגניזמים ומגוון ביולוגי.

ארצינו היבשה
אנו שומעים ורואים לא מעט פירסומים על כמה חשוב לחסוך במים וכמה אנו צריכים לחשוב כל פעם שאנו נכנסים לאמבט או מורידים את מי השירותים.

אנרגיה סולארית - השינוי כבר כאן
מערכות אנרגייה סולארית -מחוללות מהפכה ושוני אמיתי בשטח החשמל והאנרגייה מהטבע. בשנים האחרונות בני אדם ערים לשלבים של זיהום ולכלוך העולם הנהיה לפחד ממשי ואסטרטגי לכל האוכלוסייה בעולם.

על כימיקלים וטיפול בשפכים
איך נוכל לשמור על כדור הארץ מבלי לגרום לו לנזקים בלתי הפיכים? על כך במאמר הבא.

ביובית - הכלי האידיאלי לבעיות בביוב
אם קיימת אצלכם בעיית נזילות, סתימות בביוב או פסולת נוזלת המצריכה שאיבה, הכי טוב ליצור קשר עם חברה המטפלת בבעיות אלו באמצעות ביובית, על מנת להיפטר מהפגע במהירות ויעילות.

קצת על ניקוי מנדפים וארובות
נכון להיום כל בעל עסק שיש בו מטבח תעשייתי (כלומר מסעדות, בתי קפה, פאבים, חדרי אוכל, בתי מלון, מפעלים, אולמות אירועים, קייטרינג וכד') מחוייב לבצע ניקוי של מערכת נידוף העשן (ניקוי מנדפים, ניקוי ארובות וטיפול במערכת הסינון) אחת לשנה או לפי הצורך

מהם מים אפורים?
מים אפורים הם מים משומשים, שכבר עברו שימוש אחד אצלנו בבית. כאשר אנו מתקלחים במקלחת, שוטפים את כלים בכיור המטבח או מכבסים במכונת הכביסה, אנו משתמשים במים.

לשמור על הכדור שלנו
כולנו חיים על אותו כדור וחפצים יותר מהכל לשמור על קיומו עוד מליוני שנים באיכות חיים מצויינת. במאמר הבא תמצאו כמה דרכים לשיפור איכות הסביבה.

מהי מערכת נידוף עשן במטבחים תעשייתיים
מערכת נידוף עשן קיימת בכל מטבח תעשייתי והינה מערכת שתפקידה לקלוט ולפלוט עשן, חום, אדים ושומן מהמטבח החוצה.

ניקיון במטבחים של מסעדות
חשבתם פעם עד כמה נקייה המסעדה בה אתם אוהבים לאכול? עד כמה בעלי המקום דואגים להיגיינת המטבח? האם העובדים דואגים לרחוץ ידיים לפני בישול והגשת האוכל? והאם מקפידים לנקות את כל, אבל ממש את כל המטבח בתדירות גבוהה?

ניקוי מערכת נידוף עשן במסעדות
איזה ריח לפעמים יש בסביבה של מסעדות... חבל על הזמן... ומה עם האנשים שגרים או עובדים בסביבת מסעדות ובתי קפה?

סתימות בביוב
סתימות בביוב היא תופעה נפוצה בכל מערכת ביוב ביתית או מוסדית.בהתנהלות נכונה והבנת הבעיה, ניתן להפחית בצורה משמעותית את בעיית הסתימות במערכת הביוב ,שגורמות לריחות רעים.

ניקוי מנדפים וארובות
ניקוי ארובות הפך עסק נפוץ עוד יותר בישראל לאחר שהוכנס בארץ ב-2004 תקן אמריקאי לבטיחות אש בבניינים, המחייב מסעדות לערוך ניקוי ארובות אחת לשנה לכל הפחות עם ציוד ניקוי מקצועי. התקן הוחל בישראל בעקבות שריפה שפרצה בדיזינגוף סנטר שלוש שנים קודם לכן.

סניתציה - שירותים כימיים
שירותים לא כימיים להשכרה. השכרת שירותים ניידים מפוארים לאירועים, הפקות ופרסומות.

פוליש למשרדים – פוליש אור
מקור המילה פוליש הוא במילה האנגלית ומשמעותה הברקה. חברתנו מציעה מגוון רחב של שירותי ניקיון ופוליש למשרדים על כל סוגיהם. ניקיון הוא כלי מפתח בהצלחתו של משרד. כאשר לקוח נכנס למשרד

קורקינטים חשמליים ותאונות
באמצע 2009 נסע רוכב דו גלגלי מנוסה, בתל אביב על קורקינט חשמלי מסוג טרקר .TR 560S כנראה, ולפי הערכות מגן דוד אדום והמשטרה, פגע הרוכב במראה של רכב חונה, נחבט חזק בראשו, איבד את הכרתו ונפטר במקום.

חשמל מזוהם - מה הכוונה?
חשמל מזוהם זהו 'רעש' הנוצר ומועבר על ידי מוצרי חשמל, קווי מתח או כל מערכת אחרת המספקת חשמל. בשל התדירויות הגבוהות הנפלטות ממערכות החשמל במקרים כאלו, נוצר מצב בו גופנו מקבל השפעה שלילית היכולה להתאפיין במיגרנות, דיכאון, נדודי שינה ועוד

על קרינה ומה שמסביבה
קרינה זוהי צורה של התפשטות אנרגיה או מקור אנרגיה הפולט חלקיקים שלעיתים קרובות יהיו בלתי נראים לעין בלתי מזוינת. אותם חלקיקים נפלטים לאוויר הפתוח או לחלל הסגור בו נמצא המכשיר פולט הקרינה

מחזור נייר- פועלים למען כולנו
מיחזור נייר הינו אחד הנושאים החשובים ביותר העומדים כיום על הפרק בכל הנוגע לאיכות הסביבה. כידוע, נייר, מוצרי נייר וקרטון מהווים אחוז ניכר מין הפסולת הביתית, המשרדית והתעשייתית שכולנו מייצרים מדי יום


עמוד 1 מתוך 1
[1]  
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.