אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

דת ומדינה

מאמרים בנושא דת ומדינה, הכוללים מידע בנושא דתות, אמונות, ציונות, גזענות, מעמד האשיה וכדומה.

מה נתן האסלאם לאישה
המאמר עוסק בדברים וזכויות שהאסלאם נתן לאישה בכלל. במאמר השוואה של מעמד האישה באסלאם עם חברות אחרות.

ברית מילה
מקורה של מצוות ברית המילה והמשמעות שלה ובאלה מקרם הברית תדחה

הנחת תפילין
המילה סת"ם היא ראשי תיבות לספרי תורה, תפילין ומזוזות. סופר סת"ם הוא זה הכותב את אחד מאלה. ספרי תורה, מזוזות וגם תפילין נכתבים רק על גבי קלף בדיו...

ערן שלזינגר-חליצה
הייבום והחליצה בישראל אלו מושגים ביהדות, אשר נועדו להבטיח את הצאצאים מאותה המשפחה של הבעל. המנהג הקדום הזה נהוג עדיין בישראל על ידי זרמים אדוקים יחסית ביהדות

דוקטור אורי עצמון על ממלחמת לבנון השנייה לעופרת יצוקה
קבלת ההחלה לצאת למלחמה, על פי המודל ההתנהגותי. ניתוח זה יעסוק בתהליך קבלת ההחלטות של הדרג הבכיר ביום היציאה למלחמה, ה-12 ביולי, 2006, ומבצע עופרת יצוקה.


זהות יהודית – מיהו יהודי לפי הגדרות שונות
שאלת הזהות היהודית עולה שוב ושוב בעיקר בנושאים כמו גיור או נישואין בישראל. מיהו יהודי, כיצד מגדירים מהי יהדות, ומי בכלל אחראי לענות על שאלה כה סבוכה?

לוח זמני היום בהלכה
הכירו את זמני היום בהלכה, זמני כניסת השבת וזמני יציאת השבת, מתי מדליקים נרות והקשר של גורמי השמיים לזמני היום השונים

עורך דין מאיירס ומכון ירושלים לצדק
עורך דין מאיירס פועל רבות למען שיווין וצמצום פערים באוכלוסיה בארץ, חופש הדת, נישואים אזרחיים, סובלנות דתית ועוד. עורך דין מאיירס, מקדיש מזמנו במקביל למשרתו כעורך דין במשרד עורכי הדין הוותיק יהודה רוה ושות' ועוסק ללא לאות בקידום מטרות אלו.

נר נשמה הדולק ונעלם
כתבה בנושא נר נשמה ומשמעותו ביהדות ובהנצחת נפטרים: לכל אחד מאיתנו יש נר משלו. נר שהוא הדליק להנצחת אדם היקר לו שהלך לעולמו. גם אם נדמה לנו שנר נשמה אחד יכול להיות זהה לנר נשמה אחר – הרי הם יצאו לכאורה מאותו פס יצור – הרי שאין הדבר כך.


עמוד 1 מתוך 1
[1]  
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.