אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

פוליטיקה

מאמרים בנושא פוליטיקה, הכוללים מידע בנושא תנועות פוליטיות, נאומים פוליטיים, ספרות פוליטית, אלימות פוליטית וכדומה.

להבין יותר טוב את הפוליטיקה בישראל
הפוליטיקה בישראל תופסת חלק חשוב מחיינו. זה דורש מאיתנו מעקב ומודעות למפה הפוליטית, שמשתנה בתדירות גבוהה במיוחד. חשוב שנהיה עם יד על הדופק ונהיה מסוגלים להבין מה קורה בקרב אלה המחליטים על חיינו.

פסקת ההתגברות? מהפכה במערכת המשפט? עושים לכם סדר בבלאגן!
בתחילת שנת 2023, שר המשפטים יריב לוין הציג את תוכניתו המפורטת להחלת שינויים במערכת המשפט. ההצעה עוררה סערה כמעט מיד עם פרסומה, ובתוך חודשים ספורים פילגה את העם לשני מחנות – אלו המתנגדים לה ואלו התומכים בה.

מאה ימים לממשלת בנט לפיד
מה דעתך על מאה ימי הממשלה ההיסטורית לאחר 12 שנות כהונה של יו''ר האופוזיציה כיום בנימין נתניהו מכון 'א.ח מדגמים' יוצא לאור וכבר מביא את סקרו השני ''מה דעתך על ממשלת השינוי'' כנס לאתרינו: cab.coi.co.il

הבעיה של יאיר לפיד - מאת יורי גנקין
מעשיו ודבריו של לפיד עצמו, ולא הרשימה אותה יציג, הם אלו שיכריעו את גורלו הפוליטי.

קשרי ממשל – מקצוע שלומדים
היום מכירים ב"לובינג" כמקצוע שדורש לימוד, אימון ותפקוד בתנאי לחץ. באם פעם חשבו שמספיק הפעלת כוח או איום בשביתות כדי להשפיע על החלטות המחוקקים, מתברר שהיום זה מקצוע שלומדים בקורסים אינטנסיביים במכללות ובקורסים מקצועיים.

דמוקרטיה חברתית – סוציאל דמוקרטיה
דמוקרטיה חברתית היא מערכת פוליטית שבה חירויות וזכויות הפרט זוכות להגנה מיוחדת מפני הרוב. חוץ מהזכויות הליברליות הרגילות יש בה פעילות קיבוצית ניכרת ליצירת שוויון חברתי וכלכלי.

בית המשפט: אבי נעים שיקר לציבור
נתפס בקלקללתו. מה דיונו של ראש מועצה שפרסם קורות חיים לא נכונים?

חשיבותו של הלוביסט
מאז שהוסדרה עבודתם של הלוביסטים הפך מקצוע זה ללגיטימי וחשוב מאוד לפעולתם של חברי כנסת ואנשי הממשלה. תארו לעצמכם כמה השפעה יש לחוקים שעוברים בכנסת או לתקנות שמתקבלות במשרדי הממשלה.

קשרי ממשל ולובינג
תחום קשרי הממשל והלובינג התפתח מאוד בשנים האחרונות בד בבד עם השתכללות השוק העסקי. אפשר לומר בפה מלא שלובינג הוא חלק אינהרנטי מהשוק הקפיטליסטי שבו יש נקודות חיכוך בין גופים מסחריים לגופי ממשל וגיפים רגולטורים ובעיקר הכנסת שהיא הגוף המחוקק.

כיצד מבצעים לובינג מוצלח
תושביה של מדינה דמוקרטית נאורה, לא מסתפקים בבחירה במנהיגים שייצגו אותם, אלא רוצים לקחת חלק פעיל בתהליכי קבלת ההחלטות. פעולה זו איננה מובנת מאליו, אך כיום היא מתאפשרת הודות לפעולות הסברה בשם לובינג.

מפלגת קדימה
חמש שנים, שלושה יושבי ראש, מפלגה אחת: מפלגת "קדימה" מציינת החודש חמש שנים להקמתה. "אם שרון היה יכול, הוא היה מצביע לקדימה גם היום", אמר אייל ארד, אחד ממקורביו ואחד מיוזמי הקמת "קדימה", בראיון לוואלה! חדשות.

הסודות שסחפו את אובמה לנשיאות ארצות הברית
כיצד הפך סנטור שחור וכמעט-אלמוני מאילינוי בתוך ארבע שנים בלבד לנשיא ארצות הברית? איך אדם שבקושי שמעו עליו ב-2004, נבחר לנשיאות ב-2008? התשובה טמונה בשליטה המופלאה של ברק אובמה בחמשת הסודות של הנואמים הטובים בעולם: שפת גוף, מסר חד, ללא מחיצות, ארבע שפות ולהט אמיתי.


עמוד 1 מתוך 1
[1]  
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.