אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!
מאמרים » קידום אתרים » מלחמת גוגל-פייסבוק מחריפה: הכירו את כפתור GOOGLE +1

מלחמת גוגל-פייסבוק מחריפה: הכירו את כפתור GOOGLE +1

מחבר המאמר:
פורסם בקטגוריה: קידום אתרים
המאמר נקרא 783 פעמים
תאריך פרסום:
גרסת הדפסה | 0 תגובות
פורסם באתר Circle: אתר מאמרים קהילתידמיינו לעצמכם: אתם קמים בבוקר, מפהקים, מתיישבים מול המחשב ומחפשים משהו בגוגל, ואז, לתדהמתכם, אתם רואים שעל אחת מתוצאות החיפוש, חבר שלכם איציק כהן, המליץ. לא תיכנסו? בוודאי שכן. זהו בדיוק השרות החדש של גוגל, GOOGLE +1, שירות המלצות חברתי הדומה לכפתור ה"לייק" של פייסבוק, ומאפשר לגולשים לסמן תוצאות חיפוש או פרסומות של גוגל המוצאות חן בעיניהם. שירות זה הוא תגובה ישירה לפייסבוק וכפתור ה-"לייק" שלה ועוד מהלך במלחמת גוגל-פייסבוק העקובה מדם.

כידוע, גוגל הוא מנוע חיפוש המשרת מאות מליונים של משתמשים מדי יום. פייסבוק היא הרשת החברתית הגדולה בעולם עם קרוב לחצי מיליארד משתמשים. כשפייסבוק הוקמה, לפני כשבע שנים  היא הייתה רשת חברתית שכלל לא מתחרה בגוגל. אולם לאט לאט אנשים בתוך הרשת החברתית החלו לשתף ביניהם תוכן ומעמד "התוכן שמגיע ממעגל חברים" עלה בעוד שמעמד התוכן שמגיע ממנועי חיפוש ירד. פייסבוק החלה להתחבר לעוד ועוד מערכות הנמצאות מחוץ לה ולהעביר את מה שקורה באתרים חיצוניים אל תוך הרשת החברתית. אנשים החלו להתעדכן בכל מה שקורה דרך הפייסבוק, במקום לחפש בגוגל.

כשגוגל זיהתה כי המצב בכי רע, היא השיקה בתחילת 2010 את הרשת החברתית באזז שהפכה את הדואר האלקטרוני Gmail לרשת חברתית. הרשת באזז היתה לא יותר מאשר באזז, והיא נחלה כישלון בגלל בעיות פגיעה בפרטיות של המשתמשים ועוד. כעת גוגל משיקה את GOOGLE +1, שירות המלצות הדומה לכפתור ה"לייק" של פייסבוק, ומנסה להכניס יותר אנושיות בתוצאות החיפוש שלה.

בנוסף להשקת כפתור GOOGLE +1, אנו מתבשרים החודש כי גוגל השיקה רשת חברתית חדשה בשם גוגל פלוס (Google Plus). הרשת היא בעצם שילוב של מנוע החיפוש, וגם כפתור GOOGLE +1, וגם פרופיל גוגל, וגם Gmail. השקת הרשת החדשה עוררה סערה בתקשורת והיא גורפת ביקורות טובות. ברשת החברתית תמצאו את כל מה שאהבתם בפייסבוק כגון פרופילים, חברים, עוקבים, נוטיפיקציות, תמונות, פוסטים, לינקים, פרטיות, צ'ט, וניוז פיד.

חשוב להדגיש כי כפתור GOOGLE +1 הוא כפתור העומד בפני עצמו ומופיע לצד תוצאות החיפוש בגוגל, ובנוסף הוא כפתור המוטמע ברשת החברתית החדשה ומאפשר להגיב על כל פוסט ולעשות +1.

היכן מופיע כפתור GOOGLE +1?

הכפתור מופיע לצד כל תוצאות החיפוש בגוגל אצל אנשים שבחרו להירשם לשירות. אם אדם שבחר להירשם לשירות נתקל בתוצאת חיפוש שמעניינת אותו בגוגל, הוא יכול ללחוץ על כפתור GOOGLE +1 כדי להמליץ על אותו אתר. כמו כן, בעלי אתרים יכולים להטמיע את כפתור ה-GOOGLE +1 בתוך האתר, בדומה לכפתור ה"לייק" של פייסבוק, כך שאנשים יוכלו להמליץ על האתר לאחר שכבר נכנסו אליו.

שרות GOOGLE +1 הוא כעת עדיין ניסיוני. אנשים שלהם יש פרופיל גוגל ציבורי (למי שיש תיבת דואר GMAILׂבדרך כלל יש גם את הפרופיל הציבורי), יכולים להפעיל את השירות דרך דף הניסויים של גוגל. אם תירשמו לשירות ולאחר מכן תמליצו על אתר מסוים, המלצה זו תופיע בלשונית "+1" שבתוך הפרופיל הציבורי שלכם בגוגל. זכרו כי כל המלצה שלכם גלויה לעיני כל.  

כיצד כפתור  GOOGLE +1משפיע על קידום אתרים?

לכפתור GOOGLE +1 יש את הפוטנציאל להשפיע על קידום אתרים ולשפר את הרלוונטיות של תוצאות החיפוש. לדברי אנשים בגוגל, ההמלצה החברתית באמצעות כפתור Google +1  יכולה להשפיע על התוצאות עקב כך שהיא משפרת את הרלוונטיות, אך עם זאת הם מציינים שישנם עוד מאות פרמטרים בהם מתחשבים בקביעת דירוג תוצאות החיפוש. היתרונות של כפתור  Google +1 לקידום אתרים הם:

סריקה מוגברת על ידי גוגל: לדברי אנשים בגוגל, לאחר הוספת הכפתור, גוגל יסרוק את האתר יותר כדי לבחון כמה קליקים הוקלקו על כפתורGoogle +1 .   

עליה בדירוג בתוצאות אורגניות: תוצאת חיפוש תופיע גבוה יותר כאשר מישהו מהחוג החברתי של המחפש המליץ על האתר באמצעות הכפתור.

עליה בנראות ובאחוזי הקלקה: נמצא כי לאנשים יש סיכוי גבוה יותר ללחוץ על תוצאת חיפוש כאשר הם רואים שמישהו מהחוג החברתי שלהם המליץ על התוצאה.

מניסוי SEO שבוצע בהולנד עולה כי GOOGLE +1 תורם לקידום אתרים. הניסוי הלא מדעי בוצע ע"י חברת SEO Effect שבדקה את ההשפעה של GOOGLE +1 על שלושה עמודים שונים באתרה: עמוד הבית, עמוד "כלים סטטיסטיים", ועמוד פוסט מהבלוג שלה. החברה ביקשה מכ-70 אנשים בעלי חשבון GOOGLE +1 להמליץ על שלושת העמודים.

לאחר כ-30 יום נבדקו התוצאות: עמוד הבית: בעקבות ההמלצות לא חלה עליה בהופעות (impressions) בתוצאות החיפוש, אולם חלה עליה ממוצעת של כ-24% בנראות (visibility) של עמוד הבית במנועי חיפוש במילות מפתח רבות (המושג נראות עונה לשאלה בכמה ביטויים אפשר למצוא את האתר במנוע החיפוש). עמוד הכלים הסטטיסטיים: בעקבות ההמלצות, חלה עליה מסוימת בכמות הקליקים ועליה ממוצעת של כ-20% בנראות העמוד במנועי חיפוש במילות מפתח רבות. עמוד הפוסט מהבלוג: חלה עליה מסוימת בכמות ההופעות וכמות הקליקים. המסקנה העיקרית מניסוי זה היא כי כפתור GOOGLE +1 מעלה את אחוזי ההקלה (CTR - Click Through Rate).

המלצות בנוגע לכפתור  GOOGLE +1

1. הוסיפו אנשים אל החוג החברתי שלכם, ע"י הוספת אנשי קשר ל-GMAIL, Google Talk וכו', כך הפלוסים שלכם ייראו יותר.

2. קחו את זה לאט: המלצות ע"י כפתור GOOGLE +1 אמורות להתרחש בטבעיות ובאופן אורגני, אם יש לכם אתר ותתחילו קמפיין מסיבי להשגת קליקים על הכפתור שבאתרכם, גוגל עלול לפגוע בדירוג אתרכם.

3. נסו לפרסם מודעות AdWord עם הכפתור, זה יעודד אנשים ללחוץ יותר על המודעות שלכם.

GOOGLE +1 – החסרונות

שירות GOOGLE +1 החדש הוא שירות מעניין ומבורך, אך כפי שהוא כעת יש לו לפחות שני חסרונות:

1. באמצעות כפתור GOOGLE +1, גוגל מאפשרת לכם להמליץ על אתרים לאנשים שאתם מקושרים אליהם ב"מעגל החברתי של גוגל". ומי הם אותם אנשים? תערובת שגוגל אוספת מאנשי הקשר שלכם ב-GMAIL, אנשים שאי פעם שלחתם אליהם מייל ב-GMAIL, אנשים ששוחחתם איתם ב-Google talk, אנשים מרשתות חברתיות שחיברתם אל הפרופיל שלכם בגוגל ועוד. הבעיה היא שלא תמיד ברור מי האנשים במעגל החברתי שלכם. זה לא כמו פייסבוק שבו אתם יודעים מי החברים שלכם ואף יכולים לראות רשימה שלהם בקלות.

2. כפתור GOOGLE +1 נמצא בעיקר בתוצאות החיפוש. מעטים הם בעלי האתרים שהתקינו אותו בתוך אתרם. על כן, אם אתם רוצים להמליץ על אתר יש להיכנס אליו קודם ואחר כך לזכור לצאת ולהמליץ מתוצאות החיפוש.

מה אנו, חברת אמבודו קידום אתרים, עושים בנוגע לכפתור החדש?

אנו מבצעים בימים אלו ניסוי משלנו לבחינת ההשפעה של כפתור GOOGLE +1 על הדירוגים בגוגל וכמות הכניסות. התקנו את כפתור GOOGLE +1 במספר אתרים, אנו דואגים להשיג לאתרים אלו המלצות, ועוקבים לבדוק האם חל שיפור בתוצאות. 

יש לכם שאלות בנוגע לכפתור GOOGLE +1? מעוניינים להעלות את כמות הכניסות והמכירות באתרכם? התקשרו אלינו כעת להזמנת פגישת ייעוץ בחינם. אמבודו קידום אתרים, טל': 03-5173335


אודות מחבר המאמר:

אמבודו היא חברה בינלאומית המבצעת קידום אתרים ושיווק באינטרנט מזה 11 שנים. כתובת: מגדל שלום, קומה 20, ת"א. טל': 03-5173335דירוג המאמר: 1.0

תגובות למאמר מלחמת גוגל-פייסבוק מחריפה: הכירו את כפתור  GOOGLE +1 תגובות למאמר מלחמת גוגל-פייסבוק מחריפה: הכירו את כפתור GOOGLE +1

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר מלחמת גוגל-פייסבוק מחריפה: הכירו את כפתור GOOGLE +1. רוצה להיות הראשון? לא ניתן להגיב למאמר זה בשלב זה. התגובות סגורות.

מאמרים נוספים בנושא קידום אתרים

אוסמוזה הפוכה
איך לטפל בתלונות של לקוחות בדרך הטובה ביותר?
כל בעל אתר אינטרנט רוצה צריך קידום אתרים בגוגל?
איך אפשר לדעת שהתוכן שכתבתם הוא איכותי ומספיק מתאים לאתר
התוספים שכל אתר וורדפרס חייב
5 טיפים לקידום אתרים אורגני בגוגל
קידום אתרים ב-2020 על מה כדאי לתת את הדגש?
קידום אורגני בגוגל
פרסום, שיווק ומכירה און ליין- מה מתקדם?
בחירת חברה לקידום אתרים
קידום אתרים - הדרך שלך להצלחה
מה היתרונות בקידום אורגני בגוגל
כתיבת מאמרים לצורך קידום אתרים
קידום אתרים – כיצד להיות בולט בשטח
כללי הברזל לקידום אתרים

הנך נמצא כאן: מלחמת גוגל-פייסבוק מחריפה: הכירו את כפתור GOOGLE +1.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.