אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

ביטוח פנסיונימידעסיוני- מגזין פיננסי, פנסיוני וכלכלי
חיסכון פנסיוני הוא סוג של חיסכון פנסיוני שמעסיקים ועובדים תורמים לו.

המעסיק בדרך כלל ישווה את התרומה שהעניק העובד.

פנסיה מוקדמת ותוכניות פרישה, כל מה שרצית
לא תמיד ניתן להגיע להסכמה בין מקום העבודה לעובד לגבי הפנסיה המוקדמת שתגיע לו. מבוטחים בקרן הפנסיה החדשה יכולים לצאת לפנסיה המוקדמת כבר מגיל 60, והוא יהיה יכול להתפטר ממקום העבודה ולקבל מכספי החיסכון פנסיוני שצבר לאורך השנים.

ביטוח פנסיוני חובה – מדריך
בהתאם להרחבת חוק ביטוח פנסיוני חובה, גם בעל בית המעסיק בביתו מטפלת, עוזרת בית או מנקה, מחויב לתשלומי ביטוח, תשלום פנסיה, פיצויים ומימוש זכויות בהתאם לעובדי משק הבית.

קרן פנסיה, לא רק חיסכון אלא גם ביטוח חיים
בשנת 2008 שונו כללי המשחק ונקבע כי כל העובדים השכירים באשר הם מחויבים להצטרף לתוכנית חיסכון פנסיוני, בין אם מדובר בקרן פנסיה, קופות גמל או ביטוח מנהלים

חיסכון לגיל פרישה
רוב הציבור לא מודע לזכותו לבחור במכשיר הפיננסי לחיסכון ארוך טווח לגיל פרישה.ישנם כלים תומכי החלטה לסיוע בתהליך הבחירה. במאמר זה אסקור אותם בקצרה , לע מנת להקל בתהליך ההחלטה שהוא משמעותי כל כך לגובה הפנסיה.

כיצד להפקיד לפנסיה לעוזרת הבית?
במאמר קצר זה ננסה להסביר כיצד לחשב את ההפקדה החודשית לקרן הפנסיה ולהבין את המשמעויות שעומדות מאחורי צו הרחבה לפנסיה חובה. וכיצד ניתן להפקיד לפנסיה באופן חודשי בצורה קלה ופשוטה.

מורה, איך לבחור קרן פנסיה?
בחירה לא נכונה של קרן פנסיה, עשויה להשפיע כבר היום על הכיסוי הביטוחי שלנו לנכות ואף חמור יותר, בחירה שגויה עשויה להשפיע על גובה הקצבאות אותן יקבלו יקירנו.

מהי פנסיה ומה חשיבותה
מהי פנסיה ולשם מה אנחנו צריכים אותה? צעירים רבים שאין להם פנסיה כלל לא מבינים את חשיבותה של תכנית הפנסיה לעתידם, ולא משקיעים מחשבה או זמן בתכנית הפנסיה שלהם. אם מדובר בעצמאיים המצב חמור עוד יותר- כיוון שהם אלו שאחראיים על רכישת תכנית פנסיה אישית.

האמת מאחורי קרנות הפנסיה
משנת 2008 נכנס לתוקף חוק פנסיה חובה המעניק ללמעלה ממיליון עובדים ישראלים את ליהנות מהחובה החוקית המוטלת על מעסיקיהם הקובעת כי חייבים הם להפריש סכומים לטובת ביטוח פנסיוני של עובדיהם.

פנסיה וחשיבותה
הפנסיה שינתה את פניה בשנים האחרונות בכך כי האחריות על החסכון הפנסיוני עברה למעשה לידהם של העובדים עצמם בזכות היכולת לשנות חברות ומסלולים ללא איבוד הותק בחסכון וחיוב המעסיקים לקבל חסכונות פנסיוניים קודמים או על פי בחירת העובד.

הפנסיה היא החסכון והביטוח הגדול ביותר אותו עושה אדם בחייו
ביטוח פנסיה הינו ביטוח המשלב חסכון לגיל הפנסיה בשילוב עם ביטוח חיים וביטוח אבדן כושר עבודה. ביטוח פנסיה הוא כיום חובה לשכירים, והחל משנה הבאה יהיה חובה אף עבור עצמאיים.

בעלי מקצוע ושקט נפשי- יש כזה דבר בכלל???
השקט הנפשי שלי מופר בקלות רבה, מספיק שדבר אחד לא יעבוד כמו שצריך בבית ואני אהיה לא רגוע למשך כל היום. למי פונים? זו השאלה העיקרית שמעסיקה אותי כיוון שאיני רוצה להיתקל באנשים מהרחוב, להכניס אותם אלי הביתה ועוד למנות אותם כאחראים לשקט הנפשי שלי...

פנסיה לעובדים עצמאיים
החל משנת 2011 גם עובדים עצמאיים יהיו מחויבים בהפרשות לחסכון פנסיה באחוזים הולכים וגדלים מריווחיהם. על הסיבות לכך ועל התהליך במאמר זה.

העתיד ביידים שלכם
אם כשמדברים איתכם על חיסכון לטווח הארוך אתם שומעים סינית, זה הזמן להבין איך בפעולה פשוטה תוכלו להיות רגועים לגבי העתיד הפנסיוני שלכם. כמה טיפים חשובים שיסייעו לכם בקבלת ההחלטה החשובה ופתרון אולטימטיבי ייענה על צרכיכם. כל זאת בכתבה הבאה.

קופות גמל כמכשיר פנסיוני
קופות הגמל עברו תהפוכות רבות בשנים האחרונות. כיום, משמשות קופות הגמל כמכשיר הפנסיוני העיקרי עבור עצמאיים. מאמר זה דן בקופות הגמל כמכשיר פנסיוני עדכני.


עמוד 1 מתוך 1
[1]  
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.