אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

דיני ירושההליך ההתנגדות לצוואה
לעיתים עולה חשש כי הצוואה שהותיר אחריו המצווה אינה כשרה ומנוגדת לרצון המצווה, הדרך לפסול את הצוואה הינה בהגשת התנגדות לצו קיום צוואה. כיצד עושים זאת ומהם העילות לפסילת הצוואה במאמר שלפניכם.

ירושה על פי דין
מה אומר החוק על הירושה של המנוח כאשר אין צוואה מוסדרת מראש? איך בכל מקרה מחלקים את העיזבון של המנוח?

שינוי צוואות
כתיבת צוואה היא אחד הדברים החשובים בחייו של אדם. רבים רואים בכתיבת צוואה, כמזכרת אחרונה שהם ישאירו לקרובים שלהם. אנשים רבים משקיעים זמן רב בכתיבת צוואה כדי שהיורשים יוכלו לזכות בירושה. לעיתים ישנם מצבים, בהם אנשים מבקשים לשנות את הצוואה ולהתלבט

מהי השפעה בלתי הוגנת אשר יש ותגרום לפסילת צוואה?
מהי השפעה בלתי הוגנת אשר יש ותפסול צוואה?

כותב ועורך: עו”ד אברהם זאדה הרפז.

בית המשפט קובע את העניין של משמורת
ברגע שזוג עובר הליך של גירושין מומלץ לבצע כתב ירושה בשביל למנוע ריבים וויכוחים אך מאוד חשוב בנוסף לזה מאוד מאוד חשוב לבצע משמורת על ידי בית המשפט בשביל שהאב יהיה בקשר עם ילדיו.

שינוי כתב צוואה בעת גירושים
צוואה הינה מסמך אשר מגדיר את אופן חלוקת ירושה, חשוב לכתוב כתב זה אם בני זוג עוברים הליך של גירושים הם ירצו לשנות את כתב צוואה על מנת לא לתת כלום לבן הזוג אשר ממנו הם מתגרשים.

חשיבות צוואה או הסכם ממון אצל ידועים בציבור
ישנם זוגות רבים אשר הם נחשבים בתור ידועים בציבור, זוגות אילו כדאי שיבצעו חוזה הסכם ממון או כתב צוואה כדי שאם חס וחלילה הם ייפרדו או שאחד מן ימות אופן חלוקת הרכוש יהיה והגן ללא ריבים בין בני המשפחה.

הסכם ממון אשר עושים ידועים בציבור
כאשר ישנם בני זוג, אשר הם נחשבים בתור ידועים בציבור. כדאי מאוד שהם יבצעו חוזה הסכם ממון, אשר ייפרט כיצד תהיה חלוקת הירושה. במקרה של מוות של אחד מבני הזוג. או בעת מצב שבו הם ייפרדו יוגדר בדיוק מה שייך למה וכיצד יחולק הרכוש.

סוגים של צוואות

כאשר זוג מחליט להתחתן, כדאי מאוד שהוא ירשום כתב צוואה, היות ואנו לא יודעים, מה צופים לנו החיים. כאשר יש כתב ירושה חוקי, אשר הוא חלק מהעניין של דיני משפחה. כותב הצוואה יכול להיות רגוע ושקט ולדעת כי רכושו יחולק לפי רצונות לאחר מותו.

דיני ירושות
חוק הירושה קובע כי בהיעדר צוואה, מי שמקבל את הירושה יהיה בן / בת זוגו של המוריש, ילדי המוריש וצאצאיהם, הוריו וצאצאיהם, הורי הוריו וצאצאיהם

הסכם ממון בין ידועים בציבור
כשיש בני זוג אשר הם נחשבים בתור ידועים בציבור, מומלץ להם לבצע חוזה הסכם ממון, ובכך להבטיח כי רכושם יתחלק שווה בשווה בעת פרידתם או במקרה של חס וחלילה מוות.

יתרונות של כתיבת צוואה לידועים בציבור
כאשר יש בני זוג אשר הינם ידועים בציבור, כדי למנוע ריבים מיותרים לאחר מותם על רכושם. מומלץ מאוד לעשות זאת. גם אם לא נעים להתעסק בדברים אילו כאשר אנו בריאים וצעירים

ירושה זה סרט (לפעמים רע ולפעמים טוב)
החיים הם סרט אחד גדול ואם זה לא מספיק לנו, לעיתים תסריטאים מוכשרים מחליטים לעשות מטעמים קולנועיים מסאגות משפחתיות על ירושה, צוואה, עזבון, צו ירושה וקיום או אי קיום של צו קיום צוואה.

עיזבון ומנהל עיזבון
עיזבון הוא המקרקעין, הכספים והמיטלטליןאותם מוריש אדם שנפטר. גם חובותיו נכללים בירושה וצריך לסלקם לפני חלוקתה.

החשיבות של כתיבת צוואה על ידי עורך דין
צוואה היא מסמך רגיש וחשוב אשר יש לערוך באמצעות עורך דין על מנת למנוע אי הבנות ואי בהירויות בהמשך.

עיזבון ויורשים לאחר גירושים
הבסיס הוא כי כל אדם אשר נפטר יש ירושה או צוואה. כאשר האדם לא כותב צוואה בה הוא מסביר מי היורשים שלו ומה הם מקבלים, חוק ירושה נכנס לתוקף ולפי סעיפי חוק ירושה, העיזבון של הנפטר יתחלק בין יורשים שונים- משפחה ומדינה.

דיני משפחה וירושה
נושאים מגוונים נכללים בתחום דיני משפחה וירושה כגון תביעות כספיות ואחרות בין בני משפחה עקב סכסוכים בתוך המשפחה, צווי עשה ואל תעשה, הוצאת צו ירושה או צו קיום צוואה, ערעור על צוואה,

דיני ירושה וצוואה
הקשר של דיני משפחה לתחום הירושה היא שלפי דיני משפחה לבן או בת הזוג של הנפטר יש זכות ראשונים על הרכוש ועל הממון של הנפטר. כלומר, לפני הפעלת צו הירושה, לבן או לבת הזוג יש את הזכות לתבוע נכסים על פי יחסי הממון בין האדם החי לבין האדם הנפטר.

יורשים וירושות
חוק הירושה התשכ"ה – 1965 קובע כי במות אדם יעבור רכושו לבן זוגו ולילדיו.
בן הזוג מקבל מחצית מרכושו של הנפטר, וילדיו (או נכדיו, אם ילדיו נפטרו לפניו) חולקים במחצית השניה - בחלקים שווים ביניהם.

הכל במאמר הבא...

דיני משפחה וירושה
נושאים מגוונים נכללים בתחום דיני משפחה וירושה כמו תביעות כספיות ואחרות בין בני משפחה עקב סכסוכים בתוך המשפחה, צווי עשה ואל תעשה, הוצאת צו ירושה או צו קיום צוואה, ערעור על צוואה, הסכמי ממון לפני נישואין ולאחר נישואין ועוד


עמוד 1 מתוך 1
[1]  
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.