אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

כספים ופיננסים

מאמרים בנושא כספים ופיננסים, הכוללים מידע בנושא בנקאות, הלוואות, השקעות, מט, משכנתא, משק בית, נדל"ן, ביטוח פנסיה ועוד.

בנקאות
הלוואות
השקעות
מט
משכנתא
משק בית
נדל"ן
פנסיה
קופות גמל
שוק ההון

מניעת הכחשת עסקה
הכחשת עסקה היא מצב שבו לקוח מתייחס לעסקה כאילו היא לא התרחשה, ומבקש לבטל או להחזיר כסף שנשלם עבורה. כדי למנוע הכחשת עסקה, יש לשים לב לכמה דברים

למה חשוב לקרוא מדי פעם כתבות פיננסים וכלכלה
למה חשוב לקרוא מדי פעם כתבות פיננסים וכלכלה.
אי אפשר להפריז בחשיבות של קריאת מאמרי פיננסים וכלכלה. חשוב לדעת מה קורה בעולם. עולם העסקים מתפתח כל הזמן וחשוב להיות מודעים לאבולוציה הזו.

מי הכי צריך את שירותיו של רואה חשבון?
נתונים מראים שכמעט חצי מהעסקים הקטנים אינם משתמשים ברואה חשבון, האם זה יכול להיות קשור לשיעור הגבוה של סגירת עסקים אלו?

הסדר החוב של ישראל - סולל דרך או דוגמא יוצאת דופן?
הסדר החוב של חברת אפריקה ישראל יצר עדיפות לנושים, המחזיקים במכשירי החוב הקצרים לעומת הנושים, המחזיקים במכשירי חוב בעלי תקופה לפירעון בינונית וארוכה.

הקשר בין הר הביטוח לבין כפל ביטוחים
כשמדברים על כפל ביטוחים, מדברים על מצב שבו לאדם מסוים קיים יותר מרק ביטוח אחד שמכסה בדיוק את אותם הדברים. כפל הביטוחים הזה מיותר משום שברגע האמת, גם כך האדם לא יוכל להפעיל יותר מרק פוליסה אחת של ביטוח, וחבל.

בדיקת דירוג האשראי
כאשר אנחנו מדברים על דירוג האשראי אנחנו למעשה מדברים על חיווי האשראי שאנחנו מקבלים כאשר אנחנו בעמדה למשא ומתן עם מוסד פיננסי כלשהו.

עקרונות לניהול סיכון אשראי
1. בעוד שמוסדות פיננסיים התמודדו עם קשיים לאורך השנים ממספר סיבות, הגורם העיקרי לבעיות בנקאיות חמורות ממשיך להיות קשור ישירות לתקני אשראי רפויים עבור לווים וצדדים שכנגד, ניהול סיכוני בי די אי

גז טבעי בישראל – היסטוריה בהתהוות
המאה ה-21 הביאה למהפכה של ממש בכל הקשור למקורות האנרגיה של מדינת ישראל. תוך שנים ספורות הפך הגז הטבעי למקור האנרגיה העיקרי והמועדף לייצור חשמל, וכן לשימוש בתעשיות הגדולות

הבנקים הגדולים והעסקים הקטנים
מאמר זה מתייחס למשבר הפיננסי העולמי מנקודת מבטו של העסק הקטן והבינוני ומערכת יחסיו עם הבנקים איתם הוא עובד

כלים לזכייה במפעל הפיס – מועדון סמארט ווינרס
כאשר הלוטו הופך לשאיפתו של אדם, והסיכויים רק קטנים וקטנים, סמארטווינרס הופך לפיתרון המושלם עבורכם לשיפור סיכויי הזכייה בפיס. מועדון הלוטו המתקדם ביותר כיום, עכישו בשבוע ניסיום חינם.

הערכת שווי הוגן לחברות
ישנן מספר סיבות המצריכות ביצוע של הערכת שווי לחברות. הערכת שווי חברה הינה מלאכה סבוכה הדורשת מומחיות כלכלית ומימונית. בסופו של דבר, ערכם של חברה או עסק נקבע לפי מה שהמשקיעים מוכנים להשקיע בהם אן או לפי הסכום שקונים פוטנציאליים מוכנים לשלם עבורם ביחס לתנאי השוק הנוכחיים.

הלוואות אקספרס חוץ בנקאיות
היום, כשערוצי התקשורת שלנו התרחבו כל כך ואנחנו יכולים לתקשר כמעט עם כל גורם בכל מקום, גם הלוואות הן כבר לא מנת חלקם הבלעדית של הבנקים בלבד.

חשיבות ניהול תקציב משפחתי ושליטה בהוצאות
מי מאיתנו לא היה רוצה להגיע לסוף החודש ולדעת שעוד יש לו הרבה כסף ושהוא הצליח לעמוד היטב בתוכנית הכלכלית שהוא הציב לעצמו?

משרדי גבייה
עם התפתחות הכלכלה המערבית והמודרנית, צורת המסחר והדרך שבה קונים מוצרים או שירותים עברו שינוי משמעותי, בעבר התשלום היה ניתן באמצעות סחורה אחרת לדוגמא:

שימוש בשירותי קופה רושמת בעסקים
אך מהו הפתרון היעיל? מה ישתלם יותר למנהל העסק מההיבט הפיננסי ומבחינת יעילות? קשה לענות על שאלה כזאת, מפני שלבתי עסק שונים - יש יעדים מסויימים. מייד אפרט לכם על הברירות והטכנולוגיות העומדות לרשותכם.

ליווי חברות – ניתוח המצב של העסק !
במהלך העבודה שלי אני נתקל בהרבה חברות אשר המצב הפיננסי שלהם במצב ירידה והם תקועים בקשים כלכליים. לפעמים אני פוגש אותם בשלב קשה יותר ובשלב קל יותר של התדרדרות.

כיצד נבחר שולחן מנהל?
סביבת עבודה אידיאלית היא זו בה מתאפשרת ישיבה נוחה ללא עומס על הכתפיים והגב התחתון, סביבה בה קיימת נגישות לכל הניירת והציוד המשרדי הקיים וכל הדרוש נמצא בהישג יד. על כן יש חשיבות רבה בבחירת הריהוט המשרדי הכולל גם כונניות וארוניות אחסון הנמצאים בקרבתו של העובד ושל המנהל.

עוסק מורשה
עוסק מורשה הנה צורת פעולה המתייחסת לרוב לעצמאים אשר אינם מאוגדים כעוסק פטור, למעשה גם חברה הנה עוסק מורשה, שכן מדובר בהגדרה לצורכי מע"מ. במאמר זה אסקור את המשמעות של התאגדות באמצעות עוסק מורשה.

מסחר בבורסה האם כדאי להשקיע בבורסה?
מסחר בבורסה הוא למעשה מסחר בפלטפורמת מסחר, ניתן לסחור בניירות ערך, מסחר במט'ח, מסחר באג'ח, מסחר בחוזים עתידיים, מסחר באופציות, מסחר ב CFD, ועוד מגוון סחורות אחרות.

עיקולים – כל מה שכדאי לדעת עליהם
ההוצאה לפועל פועלת במגוון מישורים שונים. עיקולים, הוא אחד ההליכים בהם נוקטת. במקרים בהם חייב איננו משלם את חובותיו, בין אם כי בוחר להתעלם מהם ובין אם כי איננו מסוגל להסדירם מבחינה כלכלית, נכנסת ההוצאה לפועל אל התמונה.

ניכיון צ'קים בנקאי – מסגרת אשראי נוספת.
כבעל עסק, אין ספק שאתה מודע לשלל אפשרויות המימון הבנקאיות שקיימות. במציאות הכלכלית הישראלית, עסקים רבים, גדולים כקטנים, זקוקים למסגרת מימונית על מנת להמשיך את ההתנהלות התקינה היומיומית של העסק.

שערים יציגים של מטבע חוץ וחשיבותם הגדולה לכלכלת הארץ
שערי ההמרה של מטבעות הינם אבן הפינה לגורמים מרובים בעולם הכלכלה. בזמן קיום סחר במטבעות זרים, בידי המערכת הבנקאית, בתי מסחר ואף בני-אדם בודדים, השערים היציגים המטבעות הינם אחד מהגורמים המשפיעים ביותר על המערכת הכלכלית על כל חלקיה. נבדוק למה מדובר בעניין נחוץ במידה רבה כזו.

אסטרטגיות למסחר במט"ח
כיום, כל אדם העוסק במסחר במט"ח מודע לעובדה כי תוכנית פעולה מפורטת הכוללת את כל האלמנטים הבסיסיים הכרחית על מנת לזכות אותו ברווחים. תוכנית זו עליה מחליטים הסוחרים טרם ביצוע פעולת ההשקעה בסחר מט"ח מכונה אסטרטגיה למסחר.

מסחר במניות והשפעת הכפר הגלובאלי
מסחר במניות - סקירה כללית, הכפר הגלובאלי ואיך זה קשטר לטכנולוגיות הקשורות במסחר במניות?

הקמת אתר אינטרנט למשרד רואי חשבון
הקמת אתר אינטרנט למשרד רואי חשבון הנה מהלך חשוב בבניית משרד רואי החשבון על מנת שיוכל להשיג לקוחות מתאימים. בניית אתר לרואי חשבון דורשת מיומנות הן בתחום החשבונאות והן בתחום בניית אתרי אינטרנט.

איך עושים כסף מפסולת מתכות וגרוטאות
גרוטאות ממתכת ניתן לעבד במספר מפעלים שהוקמו לטובת ענין זה ובעידוד המשרד להגנת הסביבה. על ידי התכת המתכות מקבלים

סקירה שבועית שוק ההון 8.1.2012
סקירה שבועית של השבוע הראשון של 2012 בשוק ההון – הפתיחה הירוקה בבורסת ת"א, מגמה מעורבת בבורסות העולם, הנפט שממשיך להיסחר סביב ב100 דולר לחבית והדולר ששובר שיאים

היועצים שהעסק לא יכול בלעדיהם
ישנם יועצים שכל עסק צריך. בכל הנוגע לצרכים הפיננסים של העסק תמיד כדאי להתייעץ באיש מקצוע אשר יוודא שכל הפרטים הקטנים נעשים נכונה.

מכירת זהב - מאז ועד היום
מסחר בזהב קיים משחר ההיסטוריה של בני האדם ועד היום,מה הם החוקים כיום של מכירת זהב,לפניכם מוגשות מספר עצות לסחר שחובה עליכם לדעת.

רכישת מט"ח - היכן כדאי לרכוש?
כמעט כולנו נאלצים בחיינו להשתמש לא פעם במטבעות זרים. מסחר במטבע חוץ משמעו לא נוגע רק לאנשי עסקים מעונבים. כשאנו מבצעים רכישת מט"ח, דהיינו, רוכשים כסף זר לצורך נסיעה לחו"ל, גם אנחנו שותפים לתהליך אשר מכונה מסחר במטבע חוץ.

הגנות מטבע ע"י FRA-כלכלן פרקטי
הגנות מטבע FRA-כלכלן פרקטי.
הFRA למעשה הוא חוזה עתידי הנמצא בשימוש ע"י סמנכ"ל הכספים.

האם לשכירים כדאי ללכת לרואה חשבון?
בדרך כלל שכירים לא נוטים להתייעץ עם רואי חשבון מהסיבה הפשוטה שהם לא רואים בזה צורך. החברה מנהלת להם את הכספים ולרוב גם את קרן הפנסיה ורק בסוף השנה כאשר הם צריכים לעשות תאומי מס הם

איך למנוע כאב ראש
חודש דצמבר הגיע. בין אם אתם עצמאיים או בין אם אתם שכירים מדובר על חודש שמהותו כאב ראש לא קטן. בדרך כלל בסוף החודש צריך להתכונן לתאומי המס השנתיים מה שלפעמים יכול לגרום להמון

פרמטרים להשוואת בתי השקעות
רבים מאזרחי ישראל בוחרים להשקיע כיום את כספם בשוק ההון באמצעות בתי השקעות. אך בטרם בחירה בבית ההשקעות הספציפי מומלץ לערוך סקר שוק והשוואה בין בתי ההשקעות השונים המצויים בענף.

מסחר בבורסה – האם באופן עצמאי, באמצעות המערכת הבנקאית או בית השקעות?
לימודי שוק הון יקנו לכם יסודות וכן יישום מעשי, לא מדובר בשיעורי מיקרו ומקרו כלכלה באוניברסיטה שמלמדים אתכם רק מהצד התיאורטי, כל הכוונה היא להכשירכם כך שתעסקו במסחר בבורסה באופן עצמי וזאת באמצעות רכישת שיטות, כלים וידע שיקדם אתכם בחיים.

מסחר בבורסה
מסחר בבורסה נחשב תמיד לאחד מהתחומים היותר נוצצים בעולם. מי לא היה רוצה "לתת את המכה", "להתעשר בזריזות", לרוץ ולספר לחברה על הרווח הגדול שעשיתי בשבוע ימים על מניה שאפילו לא הכרתי את שמה.

מסחר יומי
מסחר יומי - מאת Best Trader אחת לתקופה אנו מתחבטים בשאלה מהו אופן שבו נגיע להון כלכלי רב בדרך המהירה ביותר בהיותינו חיים את שוק ההון? האם מסחר יומי בבורסה או השקעה בבורסה (השקעה ארוכת טווח) ?

חברות בקשיים. איך להיערך? הבראה? הקפאת הליכים? פירוק מפעיל? - מדריך
מונחים כגון "הקפאת הליכים" "פירוק חברה" "כינוס נכסים" הינם מינוחים להליכים משפטיים, כאשר הציבור אינו מבחין בין ההגדרות ומבחינתו לרוב הכינוי הכולל לכך הוא: "פשיטת רגל" האומנם?

קרנות נאמנות, אפיק השקעה מומלץ
הצלחתם לחסוך סכום מכובד ממשכורתכם וכעת ברצונכם להשקיע ולקבל בתמורה תשואה נאה ונשאלת השאלה באיזה אפיק השקעה לבחור, כאשר ברוב רובם של המקרים קרנות נאמנות יהוו פיתרון איכותי ומעולה לכולם.

איך בונים תוכנית עסקית
איך בונים תוכנית עסקית? שאלה זו הינה שאלה המנחה יזמים מכל תחום שהוא. תוכנית עסקית הינה אחד מהצעדים הראשונים שנעשים בעת הקמת חברת סטארט אפ חדשה או עסק חדש.

תקציב משפחתי - אינטילגנציה רגשית
היום נדבר בנושא תקציב משפחתי על המושג אינטליגנציה רגשית. אינטליגנציה רגשית עולה בחשיבותה על מנת המשכל (IQ). ישנו קשר ישיר בין אינטליגנציה רגשית לתקציב משפחתי.

תקנות מיסוי מקרקעין
תקנות מיסוי מקרקעין מס שבח הפכו את חוק מיסוי מקרקעין לנחלת שירותי עורך דין מקרקעין מקצועי. הכיצד נבין את התקנות? בעזרת עורכת הדין רות אלדן-אורנשטיין...

מה בין אתיקה ולהסדר- חוב?
אתיקה היא תורת מוסר העוסקת בהתנהגות אנושית קרי מערכת כללים ותקנות אשר נועדו לשמור על הכבוד המקצועי של החברה ולהבהיר באופן גלוי על המחויבות והאחריות כלפי העמיתים בתוכה ומחוץ לה.

נכיון שיקים, אפשר גם בדרכים נכונות
נכיון שיקים לפעמים נשמע כדבר מרתיע ולא הכי כשר. עם זאת רוב המקומות בהם מתבצע נכיון שיקים, הפעולו מתבצעות בדרכים חוקיות ובשילוב עורכי דין. המאמר הבא מביא הסברים על נכיון שיקים בדרכים המקובלות

הנהלת חשבונות לעסק – המדריך למנהל המתחיל
בסופו של דבר, במיוחד אם אנו בעלי עסק קטן, הנהלת חשבונות לעסק אינה נושא כה סבוך. עלינו לדעת כמה דברים בסיסיים ובאמצעותם נוכל להמשיך הלאה בפיתוחו של העסק שלנו מבלי להקדיש זמן כה רב בנושא של הנהלת חשבונות לעסק.

יעוץ פיננסי לכל מקרה
התחום המקובל ביותר הוא יעוץ פיננסי למשפחות. תחום נוסף שצובר תאוצה הינו יעוץ פיננסי למשקיעים. התחום האחרון אך החשוב הוא יעוץ פיננסי כאשר אנו נתקלים בשינויים.

טיפים לבחירת תוכנת הנהלת חשבונות לעסקים קטנים
בעלי עסקים קטנים המחזיקים מלאי, מעסיקים עובדים ויש להם כמות מכובדת של לקוחות, יוכלו לחסוך זמן רב ורישומי ההוצאות והכנסות יהיו מדוייקים יותר אם ישתמשו בתוכנת הנהלת חשבונות.

הנהלת חשבונות – איפה ואיך להתחיל
הנהלת חשבונות ברמה מקצועית גבוהה יכולה לעזור לעסקים – קטנים וגדולים כאחד – לנהל את תזרים המזומנים שלהם בצורה היעילה ביותר להם, תוך כדי הימנעות מהוצאות כספיות מיותרות וניסיון לנצל כמידת האפשר את הפוטנציאל הכלכלי אשר גלום בעסק.

הנהלת חשבונות – מצרך חובה לכל עסק
כיום קיימות תוכנות רבות ובנגישות להנהלת חשבונות. בנוסף, החוק לא דורש ניהול עסק על ידי הנהלת חשבונות ומסתפק בחתימת רואה חשבון על הדו"חות הכספיים של סוף שנה. לכן, בעלי עסק רבים בתחילת דרכם רואים בשירותים אלו בזבוז כסף, אך ההיפך הוא הנכון.

בנקאות פרטית, עסקים וחברות בחו"ל
עולם העסקים הבינלאומי מקיף היום את רוב תחומי החיים שלנו. ניתן להתיחס לגלובליזציה והאינטרנט המהיר כאבולוציה מדהימה לעולם העסקים ובעצם לכל תחומי החיים המקיפים אותנו.


עמוד 1 מתוך 2
[1]   [2]  
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.