אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » רוחניות והעצמה אישית » כמה אתם מצליחים לדבר על הרגשות הפנימיים שלכם?

כמה אתם מצליחים לדבר על הרגשות הפנימיים שלכם?

מחבר המאמר: חני בורנשטיין
פורסם בקטגוריה: רוחניות והעצמה אישית
המאמר נקרא 404 פעמים
תאריך פרסום: 13.02.12
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


יכולת הדיבור הוא בין היתרונות שיש לנו כבני אדם. הדיבור הוא הכלי העיקרי שלנו כבני אדם לבטא את עצמנו. לבטא את המחשבות שלנו ואת הרגשות שלנו. התפקיד שלנו כבני אדם הוא לבחור כיצד להשתמש בכלי זה. מתי לדבר, על מה לדבר ואיך לדבר.  אנחנו אמורים לנהל את הדיבור שלנו.

לפעמים נדמה שהיכולת לבחור נעלמה מאיתנו. ישנם פעמים שאנחנו לא מסוגלים לדבר גם כאשר אנחנו מאד רוצים. וישנם פעמים שאנחנו לא מצליחים לשתוק, להפסיק לדבר. יהיו אנשים שיתקשו מאד לבטא את האני הפנימי שלהם באמצעות דיבור. אנשים מופנים מתקשים לקחת את העולם הפנימי שלהם ולבטא אותו החוצה גם כאשר הם מאד רוצים. עד כדי כך שפעמים רבות הקונפליקט בין הרצון לביטוי ובין המעצור הפנימי שלהם יתבטא כגוש חונק בגרון. ככל שהבן אדם יותר מפותח נפשית חופש הביטוי שלו גדול יותר.

יהיו אנשים שיוכלו לדבר על כל דבר בעולם חוץ מעל העולם הרגשי שלהם. כאשר אנחנו חווים קשים בדיבור על עצמנו ועל הרגשות שלנו זה לרוב מגיע מתדמית ששמנו על עצמנו.

אנחנו שמים על עצמנו תדמית כאשר אנחנו חווים שהאני הפנימי שלנו אינו מתקבל באהדה על ידי הסביבה. כיוון שאנחנו יצורים חברתיים, הרצון להשתייך לסביבה הוא מוטבע אצלנו ולכן אנחנו מעדיפים לקחת את החלקים הפנימיים שלנו ולהסתיר אותם. אנחנו לוקחים את החולשות שלנו. את הפחדים שלנו. את הכאב שלנו ומסתירים אותו מאחורי תדמית. עם התדמית אנחנו מנסים למצוא את המקום החברתי שלנו באמצעות חזות לא אותנטית שלנו. באמצעות חזות שמטרתה להרשים את האחרים.

כאשר אנחנו חיים בצורה כזאת, אנחנו נתקשה לבטא את המחשבות האותנטיות שלנו ואת הרגשות הפנימיים שלנו מפחד לדחייה, שיפוט וביקורת. אנחנו נעשה הכל על מנת להימנע מחשיפה של המהות הפנימית שלנו.

הקושי הגדול ביותר שנחווה הוא קושי לדבר על הכאב שלנו, לדבר מתוך הכאב שלנו ובעיקר מתוך הכאב הקדום שלנו. הכאב שחווינו בתור ילדים. הכאב שלנו מהילדות מודחק עמוק בתוך תת המודע שלנו. הדרך הבסיסית לפוגג כאב היא באמצעות דיבור. אך כיוון שהכאב שלנו לא התפוגג בילדות, הוא שוכן בתוכנו מלווה בכעס עצור ושנאה עצמית. האנרגיה הזאת נמצאת בתוך תת המודע שלנו ועוצרת אותנו מלדבר על הרגשות שלנו. כיוון שדיבור רגשי מוביל לחשיפה והחשיפה תוביל אותנו בסופו של דבר להתמודד עם התכנים המודחקים. וזה נורא מפחיד אותנו.

הדרך שלנו להתחיל לפוגג את האנרגיה הרגשית התקועה בתוכנו ולהתחיל לחיות בשלום עם המהות שלנו היא באמצעות דיבור רגשי. דיבור מהלב.

דיבור מהלב זה דיבור חווייתי. דיבור שאני לא מתכנן אותו מראש. אני מדבר בשביל לשתף. אני מדבר בשביל לפתוח את הלב, ואז לאט לאט במהלך הדיבור, נפתחים עוד ועוד מחיצות והגנות ואני מתחיל להבין מה קשה לי. מה כואב לי. אני מתחיל להבין את עצמי ובהקבלה גם לקבל את עצמי.

כאשר אני מדבר על החסרים שלי, על הכאב שלי, על הקשיים שלי, על התשוקות שלי, על הפחדים שלי, על מה שאני אוהב. כאשר אני מסוגל לבטא את הרצונות שלי – לבקש את מה שאני רוצה אני לאט לאט מפוגג את הקושי שלי בלחשוף את עצמי. ומחזיר לעצמי את היכולת לבחור. אני חוזר להיות בעל הבית של יכולת הדיבור שלי.

כמובן שזהו תהליך לא פשוט. אך החופש הפנימי שחווים כאשר חוזרת היכולת לדבר הוא עצום. ולכן מומלץ להתחייב לתהליך. להתחיל בתחום המסוגלות שלנו. לשתף, לבטא ולבקש ברמות שכרגע אפשריות לנו ולאט לאט להרחיב את העומק הרגשי שממנו אנחנו מתבטאים.

תתחייבו להתפתחות אישית שלכם – זה שווה!

חניאודות מחבר המאמר:

חני בורנשטיין - מומחית להתפתחות אישית ולהגשמה עצמיתדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר כמה אתם מצליחים לדבר על הרגשות הפנימיים שלכם? תגובות למאמר כמה אתם מצליחים לדבר על הרגשות הפנימיים שלכם?

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר כמה אתם מצליחים לדבר על הרגשות הפנימיים שלכם?. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא רוחניות והעצמה אישית

חוש השמיעה שבלב - פרשת עקב
לחיות את גדולתנו
צחי רוזנטל - על נפוליון היל האדם שעשה הסטוריה
NLP - סודות השכנוע - לימוד NLP - מהו דיבור אובייקטיבי ומהו דיבור סובייקטיבי? איך לדבר בצורה משכנעת? איך לשכנע בצורה נכונה? איך להעביר מסרים משכנעים? איך לשכנע אנשים? איך להצליח לשכנע?
NLP למתקדמים - לימוד NLP - סיבה ותוצאה - איך משפיעה כמות הסיבות והנימוקים שאתה נותן, על כושר השכנוע שלך? ואיך משפיע המיקום של הנימוקים שלך, על יכולת השכנוע שלך? איך ליצור הסכמה? איך לשכנע?
תכנות התת מודע - טכניקות מכירות - טכניקות שכנוע - איך ליצור הסכמה, איך לגרום למישהו להסכים איתך? איך לגרום למישהו לרצות להסכים איתך? איך לגרום למישהו לענות לך כן? איך לשכנע לקוח?
סודות השכנוע - ללמוד לשכנע - חשדנות - מנגנון בקרה עצמית - איך לגרום למישהו לתת בך אמון? איך לגרום למישהו להאמין לך? איך לגרום למישהו לא לחשוד בך? איך ליצור אמון? איך לשכנע אנשים?
איך להיות מאושר תמיד? איך להרגיש טוב תמיד? איך לא להרגיש רע? איך לא לסבול? איך להיות מרוצה? איך להרגיש שלמות? חוסר אושר, איך להטיל ספק? מהי הטלת ספק? איך ליצור התאמה? חוסר שביעות רצון
איך לאהוב את מה שיש? איך לאהוב את עצמך? איך לא לשנוא את עצמך? ביירון קייטי, כיצד לאהוב את עצמך? איך ליצור אהבה? איך לא לשנוא? איך נוצרת אהבה? מהי אהבה? למה לאהוב? למה לא לשנוא?
NLP - איך לשתול מסרים סמויים, איך לשתול מחשבות? איך להעביר מסרים תת הכרתיים? איך לשתול מסרים בתת מודע? איך לתכנת את התת מודע? איך להשפיע על אנשים? איך לשכנע אנשים?
סודות חוסר השכנוע של ברק אובמה, העימות של ברק אובמה מול מיט רומני, ברק אובמה נגד מיט רומני, חוסר ההשפעה של ברק אובמה, סודות השכנוע וההשפעה של אובמה, איך לנצח בויכוחים? איך להשפיע על אנשים? רטוריקה - דיבייטינג - NLP - לתכנת את התת מודע - תכנות התת מודע - א
בדידות, להתמודד עם בדידות, מהי בדידות? ממה נובעת בדידות, להרגיש בודד, בדידות חברתית, בדידות רגשית, בדידות בזוגיות, בדידות בקבלה, בדידות גדולה, טיפול בבדידות, דיכאון, עצבות
מנהיגות - ניהול - שכנוע - קבלת החלטות - מהי מנהיגות? איך להיות מנהיג משכנע? מהן תכונות של מנהיגות? כיצד להיות מנהיג? מיהו מנהיג? מה ההבדלים בין מנהיג למנהל? מנהל מול מנהיג, איך לפתח כישורי מנהיגות? ועוד
NLP, איך לשכנע לקוח לקנות? איך לגרום ללקוח לקנות? איך למכור יותר? טיפים לשכנוע לקוחות, טריקים לשכנוע אנשים, איך להגדיל מכירות? איך לעשות כסף? איך להרוויח כסף? טכניקות לשכנוע, כושר שכנוע
איך לשתול מחשבות בצורה מניפולטיבית? איך עושים שטיפת מוח? איך יוצרים שכנוע עצמי? איך ליצור אוטוסוגסטיה? איך לגרום למישהו לרצות להסכים איתך? איך לגרום למישהו לאהוב אותך?

הנך נמצא כאן: כמה אתם מצליחים לדבר על הרגשות הפנימיים שלכם?.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.