אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » רוחניות והעצמה אישית » עמוק בפנים מרגישים חסרי ערך?

עמוק בפנים מרגישים חסרי ערך?

מחבר המאמר: חני בורנשטיין
פורסם בקטגוריה: רוחניות והעצמה אישית
המאמר נקרא 378 פעמים
תאריך פרסום: 14.03.12
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


אתם זוכים להערכה רבה מצד הסובבים אתכם אך עמוק בתוככם אינכם מרגישים כלל חשובים?

תחושה פנימית של ערך עצמית מחייבת התבגרות רגשית. תחושת ערך עצמי אמיתית קיימת רק אצל אנשים שמחוברים באופן יחסי למהות הפנימית שלהם ולאני האותנטי שלהם. רק כאשר אין פער משמעותי בין העולם הפנימי לעולם החיצוני שלי אנחנו יכולים לחוש באמת בעל ערך עצמי.

אם מבחינה רגשית, אנחנו עדיין ילדים קטנים –כלפי חוץ נשדר תחושה של חשיבות עצמית, כאילו אנחנו חשובים יותר. כאילו יש לנו ערך מזויף שלרוב מבוסס על דברים שחיצוניים שלנו. אנחנו נשדר כאילו אנחנו מעל אלה שסביבנו. אך לא משנה כמה נשכנע את הסביבה בחשיבות שלנו, עמוק בפנים נרגיש זיוף וכישלון ושאנחנו לא באמת שווים משהו.

בני אדם הינם יצורים חברתיים. אנחנו חייבים להשתייך לחברה על מנת לשרוד. אם בילדותנו קיבלנו מספיק חום ואהבה נרגיש בטוחים באהבה ובקבלה של הסביבה שלנו. נדע לזרום רגשית וליצור מצבים שבהם נקבל אהבה. תהיה לנו החוויה הפנימית של תחושת שייכות וביטחון קיומי.

אך אם בילדותנו לא קיבלנו מספיק חום ואהבה ולא חשנו בטוחים באהבת הסביבה כלפינו. ניסנו להבטיח את המקום שלנו בחברה דרך תחושת החשיבות העצמית העודפת. לא היה לנו את המסוגלת ליצור תנאים רגשיים שיבטיחו את המקום שלנו בחברה אז נאלצנו ליצור לעצמנו איזשהו סוג של ערך על מנת לוודא ולהבטיח את המקום שלנו בחברה. את הצורך של הסביבה בנו.

אדם שמקבל אהבה לא צריך להיות חשוב כי יש לו את הביטחון הפנימי בהשתייכות החברתית שלו. מי שלא יודע לקבל אהבה, מי שלא יודע לזרום עם הרגשות שלו, מי שלא יודע לשים את עצמו מתחת לאנשים אחרים, צריך להיות חשוב על מנת להבטיח את מקומו בחברה ולא להידחות.

החשיבות העצמית מעניקה לאדם ביטחון שלא ידחה בידי החברה.

אדם שמקבל ביטחון מזה שמסתכלים עליו. מזה שמדברים עליו. מזה שמתפעלים ממנו הוא אדם שמחפש את תחושת החשיבות יתר כדי לחוש בטוח לגבי מקומו החברתי. כאשר יש לי דימוי עצמי נמוך. ובתוך תוכי אני לא חש שווה ערך. אני זקוק כל הזמן לסטאטוס החברתי. כאשר אני מקבל פידבק מהסביבה זה עוזר לי לשמור על החשיבות העצמית שלי. אני כביכול מנסה להאמין לסביבה. אך בעצם, בתוך תוכי אף פעם לא מצליח. כיוון שהחשיבות העצמית שלי נבחנת בבית. במקום שבו הכי מכירים מי אני באמת.

אם אני בעל תפקיד חשוב ומכובד וכפופים אלי הרבה אנשים, הם כולם רואים אותי כחשוב ומכבדים אותי אבל בן/בת הזוג שלי לא. הם יודעים בדיוק מי אני. כאשר בן או בת הזוג שלי, או שאר האנשים הקרובים לי לא באמת מכבדים אותי אדרבא, באים אלי כל הזמן בטענות ובביקורת. לעולם לא ארגיש חשוב. אני אראה חשיבות. אני אשדר חשיבות. אך עמוק בתוכי לא ארגיש חשיבות באמת.

בעצם אדם מרגיש חשוב כאשר הוא התבגר רגשית. אם לא עשיתי עבודת עומק, הילד הפגוע שבתוכי ינהל לי את החיים. כולם יתנו לי כבוד. אך אני יודע בדיוק מי אני, אני מכיר את עצמי הכי טוב. את הצללים שלי, את החולשות שלי ואת חוסר הערך שלי. ולכן, אני אתמכר לפידבק של הסביבה. אני ארצה שימשיכו לתת לי עוד תחושת ערך על מנת לאזן את חוסר הערך הפנימי שלי. ואשתעבד לקודים ולסטנדרטים החברתיים.

על מנת לפתח תחושת ערך פנימית שלא קשורה לסביבה יש צורך להתבגר רגשית. יש צורך לטשטש את הפער בין הבפנים לבחוץ שלנו. ואת זה עושי באמצעות חשיפת הסודות הרגשיים שלנו. באמצעות חשיפת החולשות שלנו. באמצעות חשיפת הרגשות שלנו. באמצעות חשיפת הכאב שלנו. כאשר אנחנו מסוגלים להביע את העולם הפנימי שלנו, ואנחנו מפסיקים לחיות בפיצול בין הבפנים לבחוץ. תחושת הערך העצמי הפנימית שלנו עולה. והבלגן שקיים בתוך הנפש שלנו לאט לאט מסתדר

לחיי ההגשמה עצמית וההתבגרות הרגשית שלכם,

חניאודות מחבר המאמר:

חני בורנשטיין - מומחית להתפתחות אישית ולהגשמה עצמיתדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר עמוק בפנים מרגישים חסרי ערך? תגובות למאמר עמוק בפנים מרגישים חסרי ערך?

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר עמוק בפנים מרגישים חסרי ערך?. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא רוחניות והעצמה אישית

חוש השמיעה שבלב - פרשת עקב
לחיות את גדולתנו
צחי רוזנטל - על נפוליון היל האדם שעשה הסטוריה
NLP - סודות השכנוע - לימוד NLP - מהו דיבור אובייקטיבי ומהו דיבור סובייקטיבי? איך לדבר בצורה משכנעת? איך לשכנע בצורה נכונה? איך להעביר מסרים משכנעים? איך לשכנע אנשים? איך להצליח לשכנע?
NLP למתקדמים - לימוד NLP - סיבה ותוצאה - איך משפיעה כמות הסיבות והנימוקים שאתה נותן, על כושר השכנוע שלך? ואיך משפיע המיקום של הנימוקים שלך, על יכולת השכנוע שלך? איך ליצור הסכמה? איך לשכנע?
תכנות התת מודע - טכניקות מכירות - טכניקות שכנוע - איך ליצור הסכמה, איך לגרום למישהו להסכים איתך? איך לגרום למישהו לרצות להסכים איתך? איך לגרום למישהו לענות לך כן? איך לשכנע לקוח?
סודות השכנוע - ללמוד לשכנע - חשדנות - מנגנון בקרה עצמית - איך לגרום למישהו לתת בך אמון? איך לגרום למישהו להאמין לך? איך לגרום למישהו לא לחשוד בך? איך ליצור אמון? איך לשכנע אנשים?
איך להיות מאושר תמיד? איך להרגיש טוב תמיד? איך לא להרגיש רע? איך לא לסבול? איך להיות מרוצה? איך להרגיש שלמות? חוסר אושר, איך להטיל ספק? מהי הטלת ספק? איך ליצור התאמה? חוסר שביעות רצון
איך לאהוב את מה שיש? איך לאהוב את עצמך? איך לא לשנוא את עצמך? ביירון קייטי, כיצד לאהוב את עצמך? איך ליצור אהבה? איך לא לשנוא? איך נוצרת אהבה? מהי אהבה? למה לאהוב? למה לא לשנוא?
NLP - איך לשתול מסרים סמויים, איך לשתול מחשבות? איך להעביר מסרים תת הכרתיים? איך לשתול מסרים בתת מודע? איך לתכנת את התת מודע? איך להשפיע על אנשים? איך לשכנע אנשים?
סודות חוסר השכנוע של ברק אובמה, העימות של ברק אובמה מול מיט רומני, ברק אובמה נגד מיט רומני, חוסר ההשפעה של ברק אובמה, סודות השכנוע וההשפעה של אובמה, איך לנצח בויכוחים? איך להשפיע על אנשים? רטוריקה - דיבייטינג - NLP - לתכנת את התת מודע - תכנות התת מודע - א
בדידות, להתמודד עם בדידות, מהי בדידות? ממה נובעת בדידות, להרגיש בודד, בדידות חברתית, בדידות רגשית, בדידות בזוגיות, בדידות בקבלה, בדידות גדולה, טיפול בבדידות, דיכאון, עצבות
מנהיגות - ניהול - שכנוע - קבלת החלטות - מהי מנהיגות? איך להיות מנהיג משכנע? מהן תכונות של מנהיגות? כיצד להיות מנהיג? מיהו מנהיג? מה ההבדלים בין מנהיג למנהל? מנהל מול מנהיג, איך לפתח כישורי מנהיגות? ועוד
NLP, איך לשכנע לקוח לקנות? איך לגרום ללקוח לקנות? איך למכור יותר? טיפים לשכנוע לקוחות, טריקים לשכנוע אנשים, איך להגדיל מכירות? איך לעשות כסף? איך להרוויח כסף? טכניקות לשכנוע, כושר שכנוע
איך לשתול מחשבות בצורה מניפולטיבית? איך עושים שטיפת מוח? איך יוצרים שכנוע עצמי? איך ליצור אוטוסוגסטיה? איך לגרום למישהו לרצות להסכים איתך? איך לגרום למישהו לאהוב אותך?

הנך נמצא כאן: עמוק בפנים מרגישים חסרי ערך?.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.