אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » רוחניות והעצמה אישית » אומנם יצאנו ממצרים. אבל מצרים לא יצאה מאיתנו...

אומנם יצאנו ממצרים. אבל מצרים לא יצאה מאיתנו...

מחבר המאמר: חני בורנשטיין
פורסם בקטגוריה: רוחניות והעצמה אישית
המאמר נקרא 427 פעמים
תאריך פרסום: 25.03.12
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


יציאת מצרים התרחשה לפני אלפי שנים. אבל מידי פעם אנחנו עדיין מוצאים את עצמנו בשבי. בואו לבדוק כמה אתם בני חורין? או שמה אתם עדיין קצת בשבי?

כשאדם נמצא בשבי, הוא נמצא במקום שבו נשללת ממנו הבחירה. נשלל ממנו החופש ללא רצונו. כל מקום בחיים שלנו שאנחנו מוצאים את עצמנו נטולי בחירה הוא בעצם סוג של שבי בעבורנו.

רובינו נמצאים לפחות בסוג אחד של שבי. וחלקנו אפילו בכמה וכמה. אנחנו יכולים להיות שבויים בידי היצרים שחנו, התאוות, הפחדים, הרגשות, ההרגלים, הדפוסים, הכעס, ההתמכרויות, הסודות שלנו ועוד ועוד. כל אחד והשבי האישי שלו.

לכאורה, רובינו כמהים ומשתוקקים לחופש. אז איך זה שאנחנו מוצאים את עצמנו שוב ושוב מתנהלים ללא בחירה? שוב ושוב שבויים בדפוס הרסני?

העניין הוא שהשבי הוא המקום המוכר לנו. הנוח לנו. אנחנו מרגישים בו בבית. החופש והחרות הם לא מוכרים לנו, הם לא בלתי ידועים בעבורנו וכתוצאה מכך, הם גם נורא מפחידים אותנו. אנחנו מעדיפים לסבול ולהישאר במקום שאנחנו מכירים מאשר להיות חופשיים ומאושרים במקום שאנחנו לא מכירים.

אנחנו מעדיפים לוותר על ההתחייבות לחופש שלנו, מעדיפים להימנע להתמודד עם הפחדים ועם הרגשות הלא פתורים שלנו ובמקום זאת להישאר בשבי של האומללות שלנו. של חוסר האונים שלנו. של הכעס. של ההאשמה. של הסבל ושל הקורבנות.

אנחנו מעדיפים להעביר את החיים שלנו בריק פנימי, באוכל ללא סיבה, בשוטטות אינסופית באינטרנט, בבארים, ובחפוזים מאשר לצאת למסע של יציאה לחופשי. מסע שיחייב אותנו להתמודד עם רבים מהצללים שלנו. עם הכאב שלנו. עם מי שאנחנו באמת.

אנחנו פוחדים בטירוף מהטוב. פוחדים מהאושר ומהחופש ויחד עם זאת כמהים אליהם ללא הרף. אנחנו חיים כל כך הרבה זמן שבי שאנחנו לא יודעים מי נהיה אם נצא לחופשי? מה יניע אותנו אם נצא לחופשי? מה יקרה עם הזהות העצמית שלנו לא תהיה מושתתת על הסבל והאומללות? מה יקרה עם החסרים שלנו יפסיקו להניע אותנו? מה יניע אותנו? מה נרצה? מה ימלא את חיינו כאשר ננטרל את הדרמות הרגשיות הקבועות שלנו? מה???

החלק הבלתי ידוע והבלתי מוכר בחופש הוא זה שמפחיד אותנו. אין לנו את המסוגלות להעריך כיצד נתנהל נפשית ללא הסבל שנושף בעורפינו. ולכן אנחנו מעדיפים להישאר במערכות יחסים הרסניות, בקשרים לא מספקים, בעבודות משמימות ובתחום אזור הנוחות והבינוניות שלנו. אנחנו מעדיפים להישאר כלואים בהתמכרויות שלנו, בפחדים שלנו. רק לא חלילה לצאת לחופשי.

שאלו את עצמכם בכנות, היכן אתם מוצאים את עצמכם שבויים? מהו השבי הפרטי שלכם? מה אתם מרוויחים מעצם היותכם שבויים? מה מונע מכם לשחרר את הנפש שלכם לחופשי?

יציאה לחופשי מחייבת עצמאות נפשית והתבגרות רגשית.יציאה לחופשי מחייבת הכנסת יכולת בחירה לכל אותם מקומות שכעת אנחנו מנוהלים בהם כמו עיוורים.

הכנסת בחירה מחייבת מודעות. אנחנו חייבים קודם להעלות את הדפוסים הנפשיים והרגשיים שלנו לאור המודעות. התכנים שמנהלים לנו את החיים נמצאים בתוך תת המודע שלנו. והדרך שלנו לחשוף אותם היא באמצעות תהליך של ריקון תכנים מתוך תת המודע.

ואת זה אנחנו עושים באמצעות חשיפת תכנים שכרגע בחיים איננו מעוניינים לראות. אנחנו צריכים לשאול את עצמנו, "מה הדבר שאני רוצה אך מתבייש להודות בכך"? ופשוט לענות על כך לעצמנו בכנות. ללא התייפייפות. כמובן שזה לא נגמר בזה. אבל לפחות תבצעו את זה כשלב ראשון לקראת היציאה לחופשי שלכם.

פסח, חג החירות הוא הזדמנות להתחייב לחופש שלנו. תסכימו להתחייב לעצמכם על חיים חופשיים. הנפש שלכם נועדה להיות חופשייה. תסכימו לצאת למסע לשחרורה – פרגנו לעצמכם את החופש להיות מי שאתם באמת.

לחיי היציאה לחופשי וההגשמה עצמית של כולנו!

חניאודות מחבר המאמר:

חני בורנשטיין - מומחית להתפתחות אישית ולהגשמה עצמיתדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר אומנם יצאנו ממצרים. אבל מצרים לא יצאה מאיתנו... תגובות למאמר אומנם יצאנו ממצרים. אבל מצרים לא יצאה מאיתנו...

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר אומנם יצאנו ממצרים. אבל מצרים לא יצאה מאיתנו.... רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא רוחניות והעצמה אישית

חוש השמיעה שבלב - פרשת עקב
לחיות את גדולתנו
צחי רוזנטל - על נפוליון היל האדם שעשה הסטוריה
NLP - סודות השכנוע - לימוד NLP - מהו דיבור אובייקטיבי ומהו דיבור סובייקטיבי? איך לדבר בצורה משכנעת? איך לשכנע בצורה נכונה? איך להעביר מסרים משכנעים? איך לשכנע אנשים? איך להצליח לשכנע?
NLP למתקדמים - לימוד NLP - סיבה ותוצאה - איך משפיעה כמות הסיבות והנימוקים שאתה נותן, על כושר השכנוע שלך? ואיך משפיע המיקום של הנימוקים שלך, על יכולת השכנוע שלך? איך ליצור הסכמה? איך לשכנע?
תכנות התת מודע - טכניקות מכירות - טכניקות שכנוע - איך ליצור הסכמה, איך לגרום למישהו להסכים איתך? איך לגרום למישהו לרצות להסכים איתך? איך לגרום למישהו לענות לך כן? איך לשכנע לקוח?
סודות השכנוע - ללמוד לשכנע - חשדנות - מנגנון בקרה עצמית - איך לגרום למישהו לתת בך אמון? איך לגרום למישהו להאמין לך? איך לגרום למישהו לא לחשוד בך? איך ליצור אמון? איך לשכנע אנשים?
איך להיות מאושר תמיד? איך להרגיש טוב תמיד? איך לא להרגיש רע? איך לא לסבול? איך להיות מרוצה? איך להרגיש שלמות? חוסר אושר, איך להטיל ספק? מהי הטלת ספק? איך ליצור התאמה? חוסר שביעות רצון
איך לאהוב את מה שיש? איך לאהוב את עצמך? איך לא לשנוא את עצמך? ביירון קייטי, כיצד לאהוב את עצמך? איך ליצור אהבה? איך לא לשנוא? איך נוצרת אהבה? מהי אהבה? למה לאהוב? למה לא לשנוא?
NLP - איך לשתול מסרים סמויים, איך לשתול מחשבות? איך להעביר מסרים תת הכרתיים? איך לשתול מסרים בתת מודע? איך לתכנת את התת מודע? איך להשפיע על אנשים? איך לשכנע אנשים?
סודות חוסר השכנוע של ברק אובמה, העימות של ברק אובמה מול מיט רומני, ברק אובמה נגד מיט רומני, חוסר ההשפעה של ברק אובמה, סודות השכנוע וההשפעה של אובמה, איך לנצח בויכוחים? איך להשפיע על אנשים? רטוריקה - דיבייטינג - NLP - לתכנת את התת מודע - תכנות התת מודע - א
בדידות, להתמודד עם בדידות, מהי בדידות? ממה נובעת בדידות, להרגיש בודד, בדידות חברתית, בדידות רגשית, בדידות בזוגיות, בדידות בקבלה, בדידות גדולה, טיפול בבדידות, דיכאון, עצבות
מנהיגות - ניהול - שכנוע - קבלת החלטות - מהי מנהיגות? איך להיות מנהיג משכנע? מהן תכונות של מנהיגות? כיצד להיות מנהיג? מיהו מנהיג? מה ההבדלים בין מנהיג למנהל? מנהל מול מנהיג, איך לפתח כישורי מנהיגות? ועוד
NLP, איך לשכנע לקוח לקנות? איך לגרום ללקוח לקנות? איך למכור יותר? טיפים לשכנוע לקוחות, טריקים לשכנוע אנשים, איך להגדיל מכירות? איך לעשות כסף? איך להרוויח כסף? טכניקות לשכנוע, כושר שכנוע
איך לשתול מחשבות בצורה מניפולטיבית? איך עושים שטיפת מוח? איך יוצרים שכנוע עצמי? איך ליצור אוטוסוגסטיה? איך לגרום למישהו לרצות להסכים איתך? איך לגרום למישהו לאהוב אותך?

הנך נמצא כאן: אומנם יצאנו ממצרים. אבל מצרים לא יצאה מאיתנו....

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.