אתר מאמרים
מעגל הכותבים
אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

מאמרים » רוחניות והעצמה אישית » הדרך למיגור הפסימיות ולחיים מתוך אופטימיות

הדרך למיגור הפסימיות ולחיים מתוך אופטימיות

מחבר המאמר: חני בורנשטיין
פורסם בקטגוריה: רוחניות והעצמה אישית
המאמר נקרא 11640 פעמים
תאריך פרסום: 05.08.12
גרסת הדפסה | 0 תגובות
שיתוף מאמר זה שיתוף מאמר זה


כשמתבוננים בעולם נתקלים בתופעה מעניינת. בני האדם נחלקים לאנשים אופטימיים ולאנשים פסימיים. ל2 בני אדם יכולה להיות אותם נסיבות חיים. אחד מהם יהיה אופטימי ואילו השני יהיה פסימי.

כאשר אדם מסתכל על חצי הכוס המלאה בחייו. כאשר אדם מסתכל על מה שיש לו הוא אופטימי. כאשר אדם מסתכל על חצי הכוס הריקה בחייו. כאשר אדם מסתכל על מה שעדיין אין לו – הוא פסימי.

רוב בני האדם משווים את עצמם לסביבה. אם הם חיים בסביבה שלכולם אותו הדבר, הם יהיו אופטימיים. אך במידה ויהיה להם פחות מלסביבתם הם יהיו פסימיים. כאשר אדם חי בסביבה שלולם יש את אותו הדבר ופתאום לאחד יש יותר, הוא כבר יפסיק להיות מרוצה.

נאמר וכל החברים שלי וכל תושבי השכונה שלי גרים בבניין ואני מרוצה. במידה ופתאום אחד מהחברים שלי בנה בית פרטי מפואר – אני כבר אפסיק להיות מרוצה וארצה כמהו.פתאום מה שיש לי כבר לא יספיק לי.

כאשר אנחנו חיים בחוויה של חסר אנחנו נחווה פסימיות. אנחנו לא יכולים להסתכל על מה שיש לאחרים ולנו אין ועדיין להיות מאושרים ואופטימיים. ההשוואה לאחרים וההתמקדות במה שאין לנו יוצרת חוויה של חסר. חוויה של פסימיות.

אדם שחי ללא סיפוקים, לא יכול להיות אופטימיות. אדם שלא מצליח למלא את החסרים שלו לא יכול להיות אופטימי. אופטימיות נוצרת מחוויה של מלאות.

במידה ואנחנו מגיעים עם חסר מהילדות. חסר בחום, חסר באהבה או חסר במילה טובה החסר הוא בילד אין אצלנו והוא זה שמנהל אותנו.

אנשים עם חסר רגשי מהילדות בחום ובאהבה הדבר היחיד שהם רוצים זה חום. אך הם לא מסוגלים לחשוף את החסר שלהם כיוון שהוא מלווה בהמון כאב, ולכן הם מחפשים פיצוי לחום שחסר להם דרך אוכל, רכוש, מין או כבוד. הבעיה היא שמה שאנחנו מחפשים זה לא הדבר האמיתי, רק "במקום" ולכן אנחנו לא יכולים להגיע בו לשובע אמיתי.אנחנו אף פעם לא שבעים. אנחנו כל הזמן רוצים עוד ועוד ועוד ולכן אין לנו את היכולת להיות אופטימיים ואנחנו נהיים יותר ויותר פסימיים.

בשביל להתחיל ליצור כלים לאופטימיות ולאושר אנו צריכים ללמוד לשחרר סודות. כל עוד שאדם שומר על סוד פנימי, הוא מקיף את עצמו בהגנות. וכשמישהו מתגונן הוא סגור עם עצמו ולא יכול להרפות ולהיות פתוח = להיות אופטימי ומאושר.

הסוד הבעייתי ביותר שלנו הוא זה שאנחנו חלשים ונזקקים.

אם בתור ילדים לא חווינו מספיק חום ואהבה, נוצרו בנו פחדים שאולי יזרקו אותנו. אולי כבר לא ירצו אותנו ולכן עשינו המרה. התחלנו להיות חזקים. התחלנו לפחד להראות חולשה. וכיוון שהרגשות שלנו נתפסים בעיננו כחולשה, כלאנו את הרגשות שלנו והתחלנו להסתיר אותם.

שמחה ואופטימיות נובעים מהעולם הרגשי שלנו וכאשר העולם הרגשי שלנו כלוא, אוטומטית אנחנו פסימיים. הרגשות שלנו לא באים לידי ביטוי, לא משתתפים בחיים שלנו. אנחנו מתביישים ברגשות שלנו ופוחדים שידעו עליהם ולכן אנחנו לא יכולים באמת להיות אופטימיים.

אנחנו יכולים להראות כאילו אנחנו אופטימיים. אבל בפנים אנחנו ממש לא מרגישים אופטימיות. בצורה כזאת, בעולם הרגשי שלנו אנחנו בפסימיות מלאה.

בשביל ללמוד להיות אופטימיים מבפנים. אופטימיים באמת. אנחנו חייבים לוותר על ההגנות שלנו. אנחנו חייבים לשחרר את העולם הרגשי שלנו ורק אז נוכל להיות אופטימיים. רק אדם שחי את החיים יכול לחוות שהכל באמת טוב לו ולהיות מאושר.

רק טוב,

חניאודות מחבר המאמר:

חני בורנשטיין - מומחית להתפתחות אישית ולהגשמה עצמיתדירוג המאמר: לא דורג עדיין

תגובות למאמר הדרך למיגור הפסימיות ולחיים מתוך אופטימיות תגובות למאמר הדרך למיגור הפסימיות ולחיים מתוך אופטימיות

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר הדרך למיגור הפסימיות ולחיים מתוך אופטימיות. רוצה להיות הראשון?

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא רוחניות והעצמה אישית

חוש השמיעה שבלב - פרשת עקב
לחיות את גדולתנו
צחי רוזנטל - על נפוליון היל האדם שעשה הסטוריה
NLP - סודות השכנוע - לימוד NLP - מהו דיבור אובייקטיבי ומהו דיבור סובייקטיבי? איך לדבר בצורה משכנעת? איך לשכנע בצורה נכונה? איך להעביר מסרים משכנעים? איך לשכנע אנשים? איך להצליח לשכנע?
NLP למתקדמים - לימוד NLP - סיבה ותוצאה - איך משפיעה כמות הסיבות והנימוקים שאתה נותן, על כושר השכנוע שלך? ואיך משפיע המיקום של הנימוקים שלך, על יכולת השכנוע שלך? איך ליצור הסכמה? איך לשכנע?
תכנות התת מודע - טכניקות מכירות - טכניקות שכנוע - איך ליצור הסכמה, איך לגרום למישהו להסכים איתך? איך לגרום למישהו לרצות להסכים איתך? איך לגרום למישהו לענות לך כן? איך לשכנע לקוח?
סודות השכנוע - ללמוד לשכנע - חשדנות - מנגנון בקרה עצמית - איך לגרום למישהו לתת בך אמון? איך לגרום למישהו להאמין לך? איך לגרום למישהו לא לחשוד בך? איך ליצור אמון? איך לשכנע אנשים?
איך להיות מאושר תמיד? איך להרגיש טוב תמיד? איך לא להרגיש רע? איך לא לסבול? איך להיות מרוצה? איך להרגיש שלמות? חוסר אושר, איך להטיל ספק? מהי הטלת ספק? איך ליצור התאמה? חוסר שביעות רצון
איך לאהוב את מה שיש? איך לאהוב את עצמך? איך לא לשנוא את עצמך? ביירון קייטי, כיצד לאהוב את עצמך? איך ליצור אהבה? איך לא לשנוא? איך נוצרת אהבה? מהי אהבה? למה לאהוב? למה לא לשנוא?
NLP - איך לשתול מסרים סמויים, איך לשתול מחשבות? איך להעביר מסרים תת הכרתיים? איך לשתול מסרים בתת מודע? איך לתכנת את התת מודע? איך להשפיע על אנשים? איך לשכנע אנשים?
סודות חוסר השכנוע של ברק אובמה, העימות של ברק אובמה מול מיט רומני, ברק אובמה נגד מיט רומני, חוסר ההשפעה של ברק אובמה, סודות השכנוע וההשפעה של אובמה, איך לנצח בויכוחים? איך להשפיע על אנשים? רטוריקה - דיבייטינג - NLP - לתכנת את התת מודע - תכנות התת מודע - א
בדידות, להתמודד עם בדידות, מהי בדידות? ממה נובעת בדידות, להרגיש בודד, בדידות חברתית, בדידות רגשית, בדידות בזוגיות, בדידות בקבלה, בדידות גדולה, טיפול בבדידות, דיכאון, עצבות
מנהיגות - ניהול - שכנוע - קבלת החלטות - מהי מנהיגות? איך להיות מנהיג משכנע? מהן תכונות של מנהיגות? כיצד להיות מנהיג? מיהו מנהיג? מה ההבדלים בין מנהיג למנהל? מנהל מול מנהיג, איך לפתח כישורי מנהיגות? ועוד
NLP, איך לשכנע לקוח לקנות? איך לגרום ללקוח לקנות? איך למכור יותר? טיפים לשכנוע לקוחות, טריקים לשכנוע אנשים, איך להגדיל מכירות? איך לעשות כסף? איך להרוויח כסף? טכניקות לשכנוע, כושר שכנוע
איך לשתול מחשבות בצורה מניפולטיבית? איך עושים שטיפת מוח? איך יוצרים שכנוע עצמי? איך ליצור אוטוסוגסטיה? איך לגרום למישהו לרצות להסכים איתך? איך לגרום למישהו לאהוב אותך?

הנך נמצא כאן: הדרך למיגור הפסימיות ולחיים מתוך אופטימיות.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.