אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!
מאמרים » ביטוח סיעודי » ביטוח סיעודי - מה קיים?

ביטוח סיעודי - מה קיים?

מחבר המאמר:
פורסם בקטגוריה: ביטוח סיעודי
המאמר נקרא 1027 פעמים
תאריך פרסום:
גרסת הדפסה | 0 תגובות
פורסם באתר Circle: אתר מאמרים קהילתיכיום ישנם מספר גופים, ממשלתיים ופרטיים המאפשרים לרכוש ביטוח סיעודי. הביטוח הלאומי מעניק סיוע סיעודי לאלו העונים על הקריטריונים - מבוגרים לאחר גיל פרישה אשר זקוקים לסיוע בהתאם למבחנים שונים, קופות החולים מוכרות ביטוחים סיעודיים כחלק מהביטוחים המשלימים למיניהם וניתן לרכוש ביטוח סיעודי גם דרך חברות ביטוח פרטיות.

רכישה של ביטוח סיעודי נועדה להבטיח כי משפחה של קשיש או כל אדם הנזקק לעזרה סיעודית, יוכל לעמוד בתשלומים הגבוהים הכרוכים בטיפול הסיעודי. מנתוני קופות החולים עולה כי כמחצית מהמבוטחים בקופות החולים השונות, מבוטחים גם בביטוח סיעודי.

מדוע צריך ביטוח סיעודי?

משום שתוחלת החיים עולה ועולה משנה לשנה, כך בכל שנה ישנם יותר ויותר אנשים הנזקקים לטיפול ולסיוע סיעודי. משפחות רבות שלא דאגו לביטוח סיעודי לא מצליחות לעמוד בתשלומים למטפל או למוסד סיעודי ונאלצות לטפל בקשיש בעצמן בקושי רב.

לא כל ביטוח בסיסי בקופת חולים כולל בתוכו ביטוח סיעודי. כמעט כל קופות החולים מציעות רכישה של ביטוח סיעודי בדרך כלל כחלק מחבילה של רכישת ביטוח משלים - אולם הביטוח הסיעודי אינו חלק מהביטוח המשלים הרגיל אלא כרוך בעלות נוספת.

אצל קופות החולים גובה התשלום החודשי הנוסף בגין ביטוח סיעודי קבוע על פי קבוצות גיל ובדרך כלל לא מוזל במידה ואדם הצטרף לביטוח בגיל צעיר כמו בביטוחים פרטיים. ניתן כמובן לרכוש ביטוח סיעודי בנפרד מביטוח בריאות כמו כל ביטוח אחר.

ביטוח סיעודי פרטי

ניתן לרכוש ביטוח סיעודי פרטי באחד מחברות הביטוח שברוב המקרים הוא ביטוח לכל החיים מהרגע בו חתמתם על פוליסת הביטוח, כל עוד המבוטח עומד בתשלומים החודשיים. גובה הביטוח משתנה כמובן מחברה לחברה ותלוי במה שהחברה מתחייבת לספק במידה ועולה צורך בסיוע סיעודי בעתיד. מרבית חברות הביטוח הפרטית קובעות את גובה התשלום החודשי לביטוח סיעודי על פי גילו של המבוטח. ככל שהמבוטח מצטרף לביטוח בגיל צעיר יותר, כך גובה התשלום החודשי יהיה נמוך יותר.

ישנה גם האפשרות של הצטרפות לביטוח סיעודי קבוצתי המוצע בדרך כלל דרך מקומות עבודה וחברות גדולות. ביטוח סיעודי קבוצתי מתאפשר רק לאדם הנכלל בקבוצת אנשים גדולה המתפקדת יחד כמו מקום עבודה או ועד עובדים. בסוג הביטוח הזה החברה או הועד בוחרים חברת ביטוח או קופת חולים וזו מבטחת את כלל העובדים והחברים.

בניגוד לביטוח סיעודי פרטי בו גובה התשלום נקבע על פי הגיל, בביטוח סיעודי קבוצתי כל חברי הקבוצה, עובדי החברה או חברי הועד משלמים את אותו הסכום החודשי ללא הבדלי מין וגיל. רוב הביטוחים הקבוצתיים מוגבלים בזמן, בדרך כלל לתקופה של שנתיים עד חמש שנים.

חשוב להבין כי פוליסות של ביטוחים סיעודיים משתנות בין קופת חולים אחת לשנייה ובטח שבין חברת ביטוח אחת לשנייה. ישנן פוליסות ביטוח מוגבלות בזמן, פוליסות התלויות בגיל ובזמן ההצטרפות לפוליסה או פוליסות המתייקרות עם הזמן ופוליסות המתייקרות ומשתנות עקב כל שינוי במצב רפואי של מבוטח. חברות הביטוח בדרך כלל לא רשאיות להעלות את גובה הביטוח על דעת עצמן, אלא אם קיבלו אישור מיוחד ממשרד האוצר.


אודות מחבר המאמר:

מידע על ביטוחים בישראל - ביטוח סיעודי בקופת חולים, ביטוח רפואי ומידע נוסףדירוג המאמר: 1.0

תגובות למאמר ביטוח סיעודי - מה קיים? תגובות למאמר ביטוח סיעודי - מה קיים?

עד כה לא נרשמו כל תגובות למאמר ביטוח סיעודי - מה קיים?. רוצה להיות הראשון? לא ניתן להגיב למאמר זה בשלב זה. התגובות סגורות.

מאמרים נוספים בנושא ביטוח סיעודי

זכויות ניצולי שואה לביטוח סיעודי
ביטוחים משלימים של קופות חולים
ביטוח סיעודי - מה קיים?
עובדים זרים

הנך נמצא כאן: ביטוח סיעודי - מה קיים?.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.