אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!

בריאות ילדים ותינוקותהכל אודות מוצץ לסרבנים
הורים רבים מעוניינים לתת לתינוקם מוצץ כדי להקל על שני הצדדים במהלך היום יום, אך אלו מסרבים למצוץ אותו. במקרים הללו, ההורים רוכשים כמה סוגים של מוצצים של יצרנים שונים ובכל פעם מנסים לתת לתינוק סוג אחר של מוצץ.

כל מה שהורים לעתיד חייבים לדעת על תסמונות גנטיות
תסמונות גנטיות הן מחלות הנובעות כתוצאה משיבוש בכרומוזומים – יותר מדי כרומוזומים מסוג מסוים או מעט מדי. השיבוש הגורם לשלל תופעות – החל מעיוותים ועד לפיגור שכלי ברמות שונות. במקרים רבים, תינוקות הנולדים עם תסמונת גנטית אינם שורדים את שנת החיים הראשונה.

שאלות נפוצות בתחום האכלת תינוקות
כשהרך הנולד מגיח לאוויר העולם, עולות אצלנו הרבה שאלות בנוגע להאכלה שלו. חשוב להאכיל את התינוק בצורה נכונה ומתאימה כדי לעודד התפתחות תקינה של מערכות הגוף השונות של התינוק.


ספורט טיפוליבמאמר זה אדון על נושאי לימוד שלטעמי אינם מקבלים מספיק דגש בבית ספר וניתן ללמד באמצעות משחקי כדור וסוגי ספורט שונים במסגרת מהנה אשר מדברת על רוב הילדים.

איך להקל על שיעול של ילדים בתקופות מעבר
אחת התקופות הכי בעייתיות בתחום הבריאות עבור ילדים היא תקופת המעבר. ד"ר דויטש מביא כמה דרכים להקל עליהם תקופה זו.

שירות למשפחות העוסקות בנושא גמילה מחיתולים והקניית הרגלי ניקיון
מהו הליך גמילה מחיתולים? האם כל תינוק צריך גמילה או שהנעה-הורית כשהוא מתבגר היא כורח המציאות? האם ההתנהגות שלנו כהורים לילד בהיותו תינוק תשפיע על הליך הגמילה שלו בעתיד? כל המידע על גמילה מחיתולים!

גמילה מחיתולים – כל המידע הנחוץ
מאמר בנושא גמילה מחיתולים: כיצד נוצרת אי-גמילה? האם זה משהו רפואי שטבוע בילד או שמא גם לנו ההורים יש חלק בזה ברמה הפסיכולוגית והמוראלית שהטמענו בו? מאמר מחקר קצר בנושא גמילה מחיתולים מכל הזוויות.

טיפול בהרטבת לילה
מאמר המציע דרכי טיפולים שונות בהרטבות לילה: באמצעות פסיכולוגיה טהורה, באמצעות טכנולוגיה מהפסיכולוגיה הקלינית ובאמצעות משמעת עצמית המתבססת על הורדת מתח וסטרס. ניתן לשקול פנייה למסלול בדיקות דם לזיהוי מדד סוכר גבוה.

מומחה בהרטבת לילה
מאמר מומחים אודות הרטבות לילה. המאמר מציע דרכי פתרון שחלקן בתחום הורדת המתח והסטרס, והיעזרות בפסיכולוגיה קלינית באופן כללי, וחלקן מבוססות על מדדים בבדיקות דם כמו מדד הסוכר.

טיפול בחרדת אסלה - אנקופרסיס
אקופרסיס היא בעיה ]סיכולוגית חרדתית בקרב ילדים שיצאו מגיל הינקות. במסגרתה הם מפחדים מהאסלה על אף שכבר נגמלו מהחיתולים והם עושים את צרכיהם בבגדים. המאמר מאבחן את הבעיה ומציע דרכים קליניות לפתרונה בליווי מטפלים מוסמכים.

הרטבת לילה אצל ילדים
סיקור נושא הרטבות הלילה בקרב ילדים. בחינת הנושא מהזווית הפסיכולוגית הקלינית. המאמר מציע גישות התקשרות הוריות עם הילדים להרגעתם במקרים אלו על מנת לנטרל ככל האפשר את הבעיה. במקביל, יש לפנות לפסיכולוג קליני מומחה.

שחיית תינוקות
שחיית תינוקות מתאפשרת כבר מגיל שלושה חודשים. סביבת המים הנעימים והחמימים מדמים מצב של רחם ומעבירים מיידית את התינוק אל תקופות קדומות ומהנות.

חשיבות מים לתינוקות
כולנו יודעים שכהורים אנחנו רוצים לתת לילדינו את הטוב ביותר. משום כך, עוד מיום היוולדותם אנו רוכשים עבורם את הצעצועים האיכותיים ביותר,

מהן הפרעות קשב וריכוז אצל ילדים (ADHD) ?
ילדים רבים סובלים מהפרעות קשב וריכוז ורבים מהם כלל לא אובחנו. הפרעות קשב וריכוז משליכות על חיי הלוקה בהם במגוון רחב של אספקטים: התפתחות הילדים, התנהגותם ובפרט התנהגותם בחברה, יכולתיהם של הילדים בלימודים וכו'.

תזונה נבונה ופעילות גופנית לילדים. מההגיל שכדאי להתחיל?
כמה זמן צריך להסתיר מהילד את האמת על דברים שנמצאים סביבו?
שנאמר :תנו לילד להיות ילד.
אבל בעידן של היום האם זה לא מסוכן ?

השמנת ילדים, מה הטיפול שעובד?
כאשר אנו מגיעים לנקודה בו אנו רואים את הילד/ה שלנו שמנים פחות או יותר.. אנחנו נזעקים. בדרך כלל ממקום של פחד וחוסר אונים .מייד רוצים לתקוף את העניין ברמת ה " נתקן את זה" ואם אפשר עוד אתמול.. כי הילדה סובלת. ובאמת שגם אנחנו...

עיסוי תינוקות
בניגוד לעיסוי בקרב מבוגרים, המיועד להרפיית מתחים, עיסוי תינוקות נועד להעמיק את התקשורת הבלתי מילולית בין ההורים לרך הנולד. כל מה שרציתם לדעת על תהליך עיסוי תינוקות ויתרונותיו וכן מידע על לימודים בתחום למי שרוצה להעמיק

טיפול פסיכולוגי בילדים - בשביל מה ולמי
מאיזו סיבה צריך בעצם לא לזנוח את טיפול פסיכולוגי ?

רובם של הפסיכולוגים מוצאים בתקופת הגיל הצעיר את יסוד ליצירת דפוסי ההתנהגות

של הילד ודרכי ההתמודדות שלו בכל מיני מצבים.

טיקים ותסמונת טורט בקרב ילדים
טיקים יכולים להיות מוטוריים ו/או קוליים. הטיפול ההומיאופתי יעיל מאוד בשיפור של אותם ביטויים של מתח ועצבים אשר גורמים לטיקים ההתנהגותיים השונים וזאת באמצעות התאמת הרמדי למאפייניו הייחודיים של הילד.

הרטבת לילה בקרב ילדים
הרטבת לילה נחשבת לבעיית ההתפתחות הנפוצה ביותר בקרב ילדים. הטיפול ההומיאופתי מתמקד באבחון המצב הגופני והרגשי של הילד, וזאת בכדי לתת מענה וטיפול המתאים למאפייניו הייחודיים.

גמגום והפרעות דיבור בקרב ילדים
ליקויי הדיבור מגוונים מבחינת חומרתם ומבחינת הגורמים להם. בטיפול ההומיאופתי אנו פועלים מתוך ההבנה שגמגום והפרעות דיבור שונות נובעות מבעיה עמוקה יותר וחוסר איזון כללי של הילד. לכן, במקרים אלו אנו מסתכלים על מכלול הסימפטומים של הילד ומתאימים את ההכנה ההומיאופתית הנכונה ביותר.

הפרעות אכילה בקרב ילדים
הפרעת אכילה הינה בעיה נפשית, אשר השפעתה ניכרת בכלל תחומי החיים. על פי ההומיאופתיה הקלאסית, הפרעות האכילה השונות כמו כל בעיה התנהגותית אחרת, מהוות ביטוי לבעיה פנימית עמוקה יותר. לפיכך, הטיפול ההומיאופתי מתייחס לאדם ולא לסימפטום של הפרעת האכילה בלבד.

אוננות בקרב ילדים
אוננות בקרב ילדים היא תופעה רווחת, טבעית ונורמאלית. עם זאת, כאשר מדובר בהתעסקות מוגזמת או כפייתית בנושא, נדרש טיפול.
הטיפול ההומיאופתי, יכול להוות גורם מאוד משמעותי ויעיל בטיפול בבעיה זו בהתאם למאפייניו הייחודיים של הילד.

פסיכולוג ילדים מוסמך – בעיות נפוצות של ילדים.
ילדים מסוגלים, פעמים רבות, להיות חסרי אונים בכל הנוגע להבעת הרגשות שלהם ואין זה משנה אם מדובר על הבעיה הגדולה

הומאופתיה קלאסית - אלטרנטיבה לריטלין
מדוע שכיחותה של בעיית קשב וריכוז כה גבוהה? האם יש אלטרנטיבות לריטלין? כיצד הומאופתיה קלאסית יכולה לסייע?

רשלנות רפואית: רשלנות בלידה
רשלנות רפואית בלידה היא דבר מסוכן מאוד לאם ולרך הנולד, על כן חשוב לעמוד לע זכויותיכם הרואיות בזמן הרגיש הזה.

שמירת דם טבורי
דם טבורי- לשמור או לא לשמור? כל השאלות והתשובות במאמר הבא.

מיקי שחם ''בנק החיים''- דם טבורי, מביא דיווחי מדע הרפואה מהעולם: בידוד וצמיחה של תאי גזע
רקמות רבות יכולות לשרת בתור מקור לתאי גזע בוגרים או סומאטיים.חלק מהרקמות הללו זמינות רק בנקודה אחת במחזור החיים, כמו חבל הטבור, הג'ל של וורטון, והשליה.

מיקי שחם, ''בנק החיים'' – דם טבורי, דיווחי מדע - רפואה מהעולם
דיווחים מהעולם: א' תאי גזע מהג'ל של וורטון: יישומים קליניים עתידיי. ב' פוטנציאל של טכנולוגיית תאי גזע פלוריפוטנטים מושרים ברפואה מחדשתתאי גזע פלוריפוטנטים מושרים (iPS) נלקחים מתאים סומאטיים בוגרים על ידי תכנות מחדש עם ביטוי אקטופי של ארבעה גורמי שעתוק.

מיקי שחם - "בנק החיים" – דם טבורי, מביא דיווחי מדע - רפואה מהעולם: תאי גזע ברפואת חידוש איברים.
מידע רב לגבי הפוטנציאל של טיפול בעזרת תאי גזע ברפואה מחדשת זמין כיום.פגישות ופרסומים מדעיים בכתבי עת מקצועיים מאפשרים למומחים במדעי תאי הגזע והרפואה המחדשת לעקוב ברחבי העולם אחר מחקר חדשני.

תמיכה בריאה במנשאים
אחד הפרמטרים החשובים ביותר בבחירת מנשא לתינוק הינה תמיכה בריאה הן לתינוק והן להורה. במאמר הבא נסביר על מה יש לתת את הדעת בכדי לא לפגוע בהתפתחות הפיזיומוטורית של התינוק ובכדי לשמור על הגב שלנו ההורים.

מנשא לתינוק המלצות
מזל טוב! נולד לכם תינוק. כדי שהוא יהנה ממגע ממושך ואתם תוכלו להמשיך בשגרה, כדאי שתרכשו מנשא לתינוק. המלצות לבחירת המנשא הנכון יעזרו לכם בקבלת ההחלטה המתאימה לכם ביותר. כנסו להמלצות.

רופא ילדים ברשת הרופאים
מה זה רשת הרופאים והאם אפשר לראות רופא ילדים דרך רשת הרופאים?

עצירות ילדים- סיבות נפשיות וטיפול אנרגטי
אם ילדכם סובל מעצירות - אתם לא לבד, עצירות היא בעיה שכיחה בגיל הילדות, אך לשמחתי יש פתרון קל ויעיל באמצעות טיפול אנרגטי טבעי אשר יכול לשנות את איכות חייכם.


טיפול רגשי לילדים – במקום תרופות או בנוסף?
טיפול רגשי לילדים הינו תחום חשוב ומפותח מאוד בימינו בישראל, תחום הכולל אינספור גישות ודרכי טיפול שונות, בהתאם לאופי הילד ולבעיותיו הרגשיות הספציפיות.

תזונת תינוקות בשנה הראשונה
תזונת תינוקות בשנה הראשונה נושפעת בעיקר מריגישותו של התינוק ועמידות מערכת העיכול שלו למזונות מסויימים. תזונת תינוקות בשנה הראשונה

תזונת תינוקות בגיל שנה
תזונת תינוקות בגיל שנה צריכה להיות מותאמת לצורת התפתחות התינוק ויכולותיו של התינוק. תזונת תינוקות בגיל שנה דוגלת בפיתוח מיומנויות חיוניות ועתידיות לתינוק.

תזונת תינוקות – משרד הבריאות
במאמר נלמד כדאי ומה לא בכל הנוגע לנושא תזונת תינוקות. משרד הבריאות הוציא המלצות ברורות בנושא וניתן לעשות בהן שימוש טוב ויעיל למען הילדים הקטנים שלנו.

הרניה אצל ילדים ובני נוער, דרכים לפתרון וטיפול מהיר בבעיה
בקע אצל ילד, כמו אצל מבוגר, יכול להיות חסר סימפטומים, אם כי לעיתים תופיע בליטה באזור המפשעה או ליד איברי המין. בליטה זו תתפח בזמן שהילד בוכה, והיא תקטן כאשר הילד ישן.

השמנת ילדים, סיבות ודרכי ההתמודדות עימה
יותר ויותר ילדים בארץ ובעולם בכלל סובלים מעודף משקל. עניין זה מצריך מחשבה, דאגה, והתערבות. השמנת ילדים עלולה לגרום לבעיות בריאותיות שונות, ואף שהטיפול בה איננו פשוט, ישנה חשיבות מכרעת לעשות זאת בגיל צעיר ככל האפשר. מאמר זה יעסוק בגורמים להשמנת ילדים ובדרכי הטיפול בה.

לקום יבש-פיתרון טבעי להרטבת לילה אצל ילדים
תרופה הומיאופתית תסדיר את מנגנון השליטה על שרירי שלפוחית השתן ותמנע הרטבת לילה אצל ילדים. התרופה תיבחר על סמך הכרות עם אפיוני ההרטבה ואופיו של הילד שסובל מהבעיה, ותעלים את הסימפטום תוך מספר שבועות

ריכוזית - הפתרון הטבעי לטיפול ב ADHD בילדים
כיום ישנה פורמולה מוכחת לטיפול טבעי בהפרעות שDHD הפרעות קשב וריכוז. ריכוזית משלבת מיצוי טבעי של תמציות אשר נחקרו ביעלותן.

גבינות ומוצרי חלב האוכל הבריא לילדכם
כולנו זוכרים שכבר מגיל צעיר הורינו דאגו להאכילנו במגוון מוצרי חלב כמו גבינות, חלב, יוגורטים ומעדנים. ונשאלת השאלה האם קיים בכך צורך הכרחי, האם מוצרי חלב אכן תורמים ושומרים על בריאות ילדכם. להרחבה קרא את המאמר

עצות והקלות לילדים בעלי לקויות למידה
לקויות למידה אצל ילדים מתגלות בדרך כלל בשלב בית הספר ולפעמים אפילו רק בשלב התיכון. בעיות אלו מתחילות לצוף כאשר הילד נדרש להתרכז, לקרוא, ולכתוב.

פתרונות טבעיים לטיפול בהפרעות קשב וריכוז - נבדקו במחקר קליני
הפרעות קשב וריכוז יכולות להיפתר ללא צורך בהתערבות רפואית. ריכוזית וריכוזית H יעילות לטיחפול בהפרעות קשב וריכוז. ADHD.

בחירת משאבת חלב של מדלה - מה מתאים עבורך?
משאבת חלבש מדלה הינה הבחירה המתבקשת לכל אימא המעוניינת לסור לעבודה מהר ומבלי לזנוח את תינוקה

התפרצויות זעם ואלימות בקרב ילדים
הטיפול ההומיאופתי בילדים אשר סובלים מנטייה להתקפות טנטרום בגיל צעיר ולאחר מכן לאלימות, הוא טיפול יעיל ויסודי. בטיפול זה, הבעיה הגורמת להתנהגות זו נעקרת מהשורש וכתוצאה מכך גם הסימפטומים השונים של האלימות, התקפות הזעם והעקשנות הרבה.

הפרעות שינה בקרב ילדים
הפרעות השינה והפחדים העולים בשעות הלילה אצל הילדים בגילאים השונים, דורשים מענה יעיל ומקצועי. ההומיאופתיה מאפשרת לנו להתאים לכל ילד, בכל גיל את ה"רמדי" ההומיאופתית אשר תתאים לו ולמאפיינים הייחודיים שלו.

מחשבוני הריון
במהלך הריון תקין ישנם כארבעים שבועות הריון. באותה תקופה עוברת האישה בדיקות הריון רבות כדי לוודא שהעובר שברחמה בריא, שאינו סובל ממומים או מצוקה כלשהי. יחד עם זאת יש מספר בדיקות שהאם יכולה לערוך לעצמה באמצעות מחשבונים

רופא ילדים פרטי
חייו של רופא ילדים פרטי , טיפים לרופאים צעירים ולהורים. רופאי ילים פרטיים הם אנשים מאד עסוקים. מאמר על עבודתו של רופא ילדים פרטי ומחשבותיו. הכי חשוב זה לאהוב את הרופא שלכם. מה זה אומר לאהוב את הרופא שלכם ולמה זה חשוב.


עמוד 1 מתוך 2
[1]   [2]  
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.