אתר מאמרים
מעגל הכותבים אתר מאמרים קהילתי
שלום אורח!
מאמרים » בריאות נשים » ד"ר יאן מזרחי מסביר על הקשר בין הריון לידה ואוסטאופתיה

ד"ר יאן מזרחי מסביר על הקשר בין הריון לידה ואוסטאופתיה

מחבר המאמר:
פורסם בקטגוריה: בריאות נשים
המאמר נקרא 428 פעמים
תאריך פרסום:
גרסת הדפסה | 1 תגובות
פורסם באתר Circle: אתר מאמרים קהילתיהריון ולידה הם אירועים משמעותיים מאוד בחיי האישה. יאן מזרחי, מומחה לאוסטאופתיה מספר כי ההריון והלידה מלווים בשינויים רבים בגוף האישה, מבחינה ביולוגית, הורמונלית ונפשית. שינויים אלו עלולים לגרום לעומס פיזי רב על הגוף, ולכאבים שונים. גם לאחר הלידה, הגוף עשוי להזדקק לזמן כדי להתאושש מהשינויים שעברו עליו. 

לפי ד"ר יאן מזרחי, הטיפול האוסטאופתי הוא טיפול בטוח ויעיל, וניתן לבצעו במהלך כל שלבי ההריון ולאחר הלידה. הטיפול אינו כרוך בכאב, והוא יכול לסייע לנשים בהריון ולאחר הלידה ליהנות מבריאות איתנה. 

תופעות נפוצות בהריון

לשיטתו של יאן מזרחי השינויים שגוף האישה עובר במהלך ההריון עלולים לגרום לתופעות פיזיות שונות, כגון כאבי גב, נדודי שינה, כאבי שרירים וכאבים שמקרינים לרגליים. כאבי גב הם התופעה השכיחה ביותר בהריון, והם נגרמים מהגדלת הרחם, אשר גורמת לעומס על עמוד השדרה. נדודי שינה הם תופעה נפוצה גם כן, והם נגרמים מהשינוי במבנה הגוף, מהעלייה במשקל, ומלחץ נפשי. כאבי שרירים יכולים להופיע בכל חלקי הגוף, והם נגרמים מהמתח והעומס המוטל על השרירים. כאבים שמקרינים לרגליים נגרמים לרוב מהלחץ על העצבים באזור האגן.

טיפול אוסטאופתי לתופעות בהריון

טיפול אוסטאופתי הוא שיטת טיפול טבעית המבוססת על תנועה עדינה של המפרקים, השרירים והרקמות הרכות. הטיפול האוסטאופתי מסייע לגוף לתפקד בצורה מיטבית, על ידי שיפור טווח התנועה, הפחתת כאבים ודלקות, ושיפור זרימת הדם והלימפה. 

טיפול אוסטאופתי יכול לעזור להקל על התופעות השונות הנפוצות בהריון ולאחר הלידה, ובכך לשפר את איכות החיים של המטופלת. הטיפול יכול לעזור להפחית כאבים, לשפר את טווח התנועה, ולהכין את הגוף ללידה. המטפל יאבחן את גוף האישה, ויאתר אזורים בהם ישנו חוסר איזון או הפרעה בתנועה. לאחר מכן, המטפל ישתמש בטכניקות שונות, כגון מניפולציות מפרקים, תרגילי שרירים וטיפול ברקמות רכות.

אופן האבחון האוסטאופתי

אבחון אוסטאופתי הוא תהליך המבוסס על שילוב של תשאול ובדיקה גופנית. בתשאול, האוסטאופת שואל את המטופלת על מצבה הבריאותי הכללי, ובפרט על ההריון שלה. האוסטאופת שואל על התופעות שהמטופלת סובלת מהן, על ההיסטוריה הרפואית שלה, ועל הגורמים שיכולים היו לתרום לתופעות אלו.

לאחר התשאול, האוסטאופת מבצע בדיקה גופנית מקיפה של המטופלת. הבדיקה כוללת בדיקת תנועה, בדיקת טווח תנועה, ובדיקה של המפרקים, השרירים, והרקמות הרכות. האוסטאופת מחפש סימנים לחוסר איזון או הפרעה בתנועה, אשר עלולים להיות הגורם לתופעות מהן המטופלת סובלת.

באילו מצבים טיפול אוסטאופתי יכול לסייע לנשים בהריון? 

טיפול אוסטאופתי יכול לסייע לנשים בהריון במגוון מצבים, וביניהם: 

  • כאבי גב -  התופעה השכיחה ביותר בהריון, הנגרמת מהגדלת הרחם, אשר גורמת לעומס על עמוד השדרה. טיפול אוסטאופתי יכול לעזור להקל על כאבי הגב על ידי שיפור טווח התנועה של עמוד השדרה, ושחרור מתחים ברקמות הרכות באזור הגב.
  • כאבי שרירים -  כאבי שרירים יכולים להופיע בכל חלקי הגוף, והם נגרמים מהמתח והעומס המוטל על השרירים. טיפול אוסטאופתי יכול לעזור להקל על כאבי השרירים על ידי שיפור זרימת הדם והלימפה, ושחרור מתחים ברקמות הרכות באזור הכאב.
  • שחרור הלחץ על מערכת העצבים - במהלך ההריון, הרחם הגדלה יכולה ללחוץ על מערכת העצבים, מה שעלול לגרום לבעיות שינה. טיפול אוסטאופתי יכול לעזור לשחרר את הלחץ על מערכת העצבים, ולשפר את איכות השינה של האישה ההרה.

טיפול אוסטאופתי יכול לסייע גם בתסמינים פיזיים נוספים הקשורים להריון, כגון:

  • כאבי ראש
  • כאבי בטן
  • עצירות
  • צרבת
  • כאבי אגן
  • בעיות נשימה

מאיזה חודש מותר להתחיל לבצע טיפול אוסטאופתי לנשים בהריון?

 

טיפול אוסטאופתי יכול להתחיל כבר בשלבים המוקדמים של ההריון, גם אם אין תסמינים פיזיים ספציפיים. הטיפול יכול לעזור להכין את הגוף ללידה, על ידי שיפור גמישות האגן ותעלת הלידה. במהלך ההריון, ייתכן שהאוסטאופת יצטרך להתאים את הטיפול בהתאם להתקדמות ההריון. לדוגמה, במהלך השליש השלישי, כאשר הרחם גדול במיוחד, האוסטאופת עשוי להתמקד יותר בשיפור יציבה והקלה על כאבי גב.

כיצד טיפול אוסטאופתי יכול לסייע ללידה?  

טיפול אוסטאופתי יכול לעזור להכין את הגוף ללידה, על ידי שיפור גמישות האגן ותעלת הלידה. גמישות האגן והרחם חשובה לתנועה יעילה של העובר בתעלת הלידה. הטיפול עוזר לשחרר מתחים ברקמות הרכות באזור האגן, ומשפר את טווח התנועה של המפרקים. בנוסף טיפול אוסטאופתי יכול להקל על הקושי בתנועה הנפוץ אצל נשים בהריון. כמו כן  טיפול אוסטאופתי יכול לעזור לשחרר לחץ על מערכת העצבים, אשר עלול להשפיע על תהליך הלידה. לחץ על מערכת העצבים יכול לגרום לתחושות של עייפות, מתח, וחרדה, אשר עלולות להקשות על הלידה. 

במקרים מסוימים, טיפול אוסטאופתי יכול לסייע לזרז את תאריך הלידה ע"י סיוע בשחרור מתחים ברחם, אשר עלולים לעכב את הלידה.

 

אוסטאופתיה לאחר הלידה 

על פי יאן מזרחי, בדיקת אוסטאופתיה לאחר הלידה מאפשרת לאוסטאופת לבצע סקירה של מערכת הגוף של הילוד ולוודא כי הכל כשורה מבחינת הסימטריה ואיכות התנועה של האיברים. הבדיקה כוללת הסתכלות על הילוד כדי לזהות כל סימנים לאסימטריה או לקשיי תנועה. היא כוללת גם האזנה לצלילים של גוף הילוד, אשר יכולים להעיד על חוסר איזון או הפרעה בתנועה. בנוסף האוסטאופת משתמש במגע עדין כדי לחוש את גוף הילוד, ולזהות אזורים בהם יש מתחים או הגבלות בתנועה.

אם האוסטאופת מזהה כל בעיה, הוא עשוי להמליץ על טיפול אוסטאופתי. 

אוסטאופתיה לתינוקות

טיפול אוסטאופתי לתינוקות הוא טיפול עדין ורך, המתבצע באמצעות מגע ידני. הטיפול אינו כרוך בכאב, והוא בטוח לחלוטין לתינוקות.  טיפול אוסטאופתי יכול לעזור לשפר את הבריאות הכללית של התינוק, על ידי שיפור זרימת הדם והלימפה, ושחרור מתחים במערכות הגוף. 

טיפול אוסטאופתי יכול לעזור להקל על כאבים נפוצים אצל תינוקות, כגון קוליק, בעיות נשימה, ודלקות אוזניים. הוא יכול לעזור לשפר את התפקוד של התינוק, על ידי שיפור תנועה, שינה, ויכולת לעכל מזון.

"יאן מזרחי מספר על מקרה קלאסי בו טיפול אוסטאופתי לתינוק עשה פלאים: "לאחר שההורים של התינוק ביצעו את כל הבדיקות האפשריות אצל רופא המשפחה בהן לא הצליחו לאבחן את הבעיה של התינוק, הם הגיעו אליי. כחלק מהתהליך ביצעתי תשאול ובו חקרתי את תהליך ההריון של האם ובו גיליתי כי בעת הלידה המיילדת הפעילה לחץ פיזי על איזור הבטן ובכך הפעילה לחץ על התינוק עד כדי כך שכאשר הוא נולד כאשר  שריר הסרעפת שלו היה מכווץ. באמצעות הטיפול האוסטאופתי שיחררתי את השרירים המכווצים והתינוק הצליח לישון ברציפות והפסיק לסבול"

 

מהו מספר הטיפולים המומלץ לטיפול אוסטאופתי בקרב תינוקות?

 

יאן מזרחי מאמין כי מספר הטיפולים המומלץ לטיפול אוסטאופתי בקרב תינוקות תלוי בסיבה לטיפול. עבור בעיות פשוטות, כגון קוליק או בעיות שינה, עשוי להספיק טיפול אחד או שניים. עבור בעיות מורכבות יותר, כגון בעיות עיכול או תנועה, עשויים להיות דרושים טיפולים מרובים, בהתאם להתקדמות התינוק.

בדרך כלל, מומלץ להתחיל בטיפול אחד או שניים, ולראות כיצד התינוק מגיב. אם התינוק מגיב היטב לטיפול, ניתן להמשיך בטיפולים נוספים, לפי הצורך.

 

ד"ר יאן מזרחי הוא ד"ר לאוסטאופתיה- אוסטאופת מוסמך ומנוסה, בעל ניסיון של למעלה מעשור בטיפול בכאבים ובעיות אורטופדיות. הוא בוגר אוניברסיטת C.O.P, וכן מרצה עולמי בתחום האוסטאופתיה.

 

למידע נוסף על הקליניקה של יאן מזרחי:

 

יוטיוב

טיקטוק

אינסטגרם


אודות מחבר המאמר:

אפרתדירוג המאמר: 5.0

תגובות למאמר ד תגובות למאמר ד"ר יאן מזרחי מסביר על הקשר בין הריון לידה ואוסטאופתיה

2023-12-03 בשעה 13:31, על-ידי noyn
מאמר מעניין מאוד, לא הכרתי את הטיפול, בהחלט אשקול להמשך!

2023-12-04 בשעה 13:39, על-ידי Guest
האם יש בתי חולים בארץ שאפשר לבקש שאוסטאופת יהיה בחדר לידה בעת לידה פעילה.
תודה על המאמר החשוב

הוספת תגובה חדשה


שם מלא:


כתובת דוא"ל:


תוכן התגובה

הקלידו את הקוד שבתמונה

Visual CAPTCHA


מאמרים נוספים בנושא בריאות נשים

ד"ר יאן מזרחי מסביר על הקשר בין הריון לידה ואוסטאופתיה
כיצד אימון רטט עוזר לחיטוב?
כך תבחרו קורס הכנה ללידה באילת
אנדומטריוזיס וריפוי עצמי
הכל על ניתוחים והכדאיות שלהם
האגן הנשי בהיבט רב תחומי
צרבת בהריון - מה עושים?
טיפולי הזרקת סיליקון
דיקור סיני והטיפול בנשים בהריון
פרוביוטיק פמינה- שמרי על הבריאות שלך
בית מרקחת תורן- פתרון לכל בעיה בכל שעה
טיפול סיליקון בשפתיים
סקירת מערכות מוקדמת
לקבל את עצמך כפי שאת – יחס אמביוולנטי של נערות בגיל ההתבגרות לגופן
הסרת שיער בקרן אור

הנך נמצא כאן: ד"ר יאן מזרחי מסביר על הקשר בין הריון לידה ואוסטאופתיה.

פרסם את מאמריך באתר! פרסם את מאמריך באתר!
תהנה מחשיפה מקצועית בחינם ואפשר לאלפי גולשים פוטנציאליים להיחשף לדעותיך.
פרסם מאמר.
דרושים בתחום הכתיבה | תנאי שימוש ומדיניות פרטיות | תוכן המפרסמים באתר מופץ ברשיון ייחוס-איסור יצירות נגזרות של Creative Common License.
כל הזכויות שמורות © Circle.co.il 2009-2012 - מאמרים להפצה חופשית מאת מעגל הכותבים.